Skocz do zawartości
IGNORED

Yamaha AX 700


Łukasz_62976

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Zaczynam przygodę z zestawem stereo, więc proszę doświadczonych forumowiczów o pomoc. Jestem można powiedzieć laikiem w tych sprawach, moja wiedza opiera się dzięki temu i innych wpisów na necie. Na początku pragnę zaznaczyć, co mam. Oczywiście TV, tuner nc+, PS3. Wcześniej do telewizora miałem podłączone kolumny od kompa Creative z subem. Gdy je włączałem dźwięk o niebo lepszy niż z fabrycznych głośników TV. Więc chcę więcej za rozsądną cenę. Jako że nie jestem audiofilem, zakupiłem kolumny Taga Harmony 606 v.3 (6r, 20-120W) teraz czas na wzmacniacz. Wyczytałem dobre opinie o Yamaha AX - 700 i powinien zaspokoić ten zestaw (mam taką nadzieję), mam też obawy czy wszystko można razem połączyć. Proszę o pomoc, lub wskazanie na inny wzmacniacz który by zaspokoił ten zestaw.

W przyszłości planuje jeszcze zakupić tuner.

 

Z góry bardzo dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam Łukasz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamaha nie koniecznie jest dobra. Awaryjna dla kogos kto nie zna sie na elektronice praktycznie.

Proponuje na poczatek cos ze stajni sony. Najlepiej pokroju sony 670es lub 570es, ewentualnie 590es i 550es

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na elektronice trochę się znam, lutować też nie jest mi obce, a o tych Sony wyczytałem że grają bardzo płasko. Wyczytałem, że potrzebują lekkiej przeróbki, aby dobrze zagrały. Poza tym, jest ich obecnie mało na rynku w przyzwoitym stanie. Może jeszcze coś innego w kwocie max 700 PLN.

 

PS. Dzięki za szybką odpowiedz (kolumny tylko czekają, aby coś z siebie wypuścić).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście subiektywnie. Szkoda mi tej yamahy AX-700! (dobrze wyczytałeś). Tak, yamaha zaspokoi Taga Harmony 606 v 3 ale T.H. nie zaspokoi Y.

Y. to 2 wypasione kanały a T.H. 606 kino domowe ...

Proponowanych modeli Sony nie znam, ale technicznie ok. Sony to dopiero awaryjne, te współczesne.

dla kogos kto nie zna sie na elektronice praktycznie - sonego naprawi a Y. już nie? ciekawe co autor miał na myśli

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

AX-700 to bardzo przyzwoity budżetowy wzmacniacz. Niestety nie znam tych kolumn ale Yamaha gra jasno, dość przejrzyście. Ze współczesnymi budżetówkami może być porażka. Wyeksponuje ich wady. Z Celestionami np w ogóle nie gra. Potrzebuje miękkich kolumn np starszych monitorów Tannoya.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli co polecacie innego, aby zagrało z tymi kolumnami. Może pokusić się na amplituner a nie wzmacniacz, skoro i tak te kolumny cudownie nie zagrają, to przynajmniej miał bym już tuner z głowy.

Duża różnica jest pomiędzy wzmacniaczem a amplitunerem co do jakości grania? (w podobnym przedziale cenowym).

 

I jeszcze jedno, bo te kolumny są 6 Ω i tu nie ma żadnych przeciw skazań co do wzmacniacza?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamaha AX 700 jest dobrym wyborem. Jej awaryjność zazwyczaj polega na trzeszczących potencjometrach i przycisku tone bypass gdzie sprawę załatwi Kontakt S. Większych problemów nie powinna sprawiać. Wysteruje najbardziej wymagające zestawy. Tak jak było wcześniej wspomniane - gra jasno i przejrzyście.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz na wstępie musisz wiedzieć że ax 700 jest wzmacniaczem dość leciwym.Czy jest dobry czy nie,dla mnie na pewno nie wart 700 zł reszta to przede wszystkim rzecz gustu.Obcuje z tym wzmacniaczem do dnia dzisiejszego bo parę lat temu sprzedałem go bratu a on słucha na nim do dzisiaj chociaż przy moich wymianach sprzętowych zawsze miał prawo pierwokupu:)W moim odczuciu sony es jest nie porównywalnie lepszymi klockami. Nawet denon pma 860 o którym nie mam dobrego zdania a który zastąpił yamahę wypadł lepiej.Rzecz gustu bo u brata do dnia dzisiejszego zasuwa ax 700.Reasumując jak masz możliwość kupić nie drogo z pewnego źródła być może warto spróbować, yamahę albo się kocha albo nie na widzi na pewno ciężko jest przejść obok niej obojętnie.Jak chcesz kupić do 700 zł ze znanych portali 100 % sprawną nie grzebaną i nie masz pojęcia na co zwracać uwagę itp i otwarcie maski (jak mi ) nic nie mówi to już twój wybór.Mimo wszystko życzę szczęścia w poszukiwaniach własnego dobrego brzmienia .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet denon pma 860 o którym nie mam dobrego zdania a który zastąpił yamahę wypadł lepiej

 

Tu nie zgodziłbym się nawet w 1 %. PMA 860 jest zbyt agresywny w brzmieniu. Średnica cofnięta, gra bardziej skrajami pasma. Takie suche granie.

 

W moim odczuciu sony es jest nie porównywalnie lepszymi klockami.

 

Nie wszystkie. 500ES gra gorzej, może ma bardziej naznaczony dół ale gorzej go kontroluje od AX700. Ale każdy ma prawo mieć własne zdanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK.

Dzięki za sensowną odpowiedź, szukam Yamahy. Jak wszystko podłączę to dam znać jak to gra, tak dla potomnych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wszystkie. 500ES gra gorzej, może ma bardziej naznaczony dół ale gorzej go kontroluje od AX700. Ale każdy ma prawo mieć własne zdanie.

pisząc sony es przede wszystkim porównywałem do 550 , 570 , 670.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamaha nie koniecznie jest dobra. Awaryjna dla kogos kto nie zna sie na elektronice praktycznie.

Proponuje na poczatek cos ze stajni sony. Najlepiej pokroju sony 670es lub 570es, ewentualnie 590es i 550es

A Kolega o tej "awaryjności" Yamahy - to tak sobie dywaguje dla jaj, czy jest to jakimkolwiek przykładem poparte?

Bo wie osoba - ja na przykład strasznie nie lubię, gdy miły człowiek pyta na Forum o opinię na temat produktu firmy X, a momentalnie jakiś bęcwał mówi, że X to kupa, psuje się i można sobie zrobić bęc i ziazi.

I zaraz w te pędy "poleca" (zresztą - gamoniowato) firmę Y.

 

To niepoważne a i capi na milę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, którzy macie raczej o wiele większe doświadczenie audio, może doradzicie jeszcze jaki inny wzmacniacz bądź amplituner do moich kolumn mogę kupić. Może się uparłem na tą 700, ale coś w podobnych pieniążkach można sensownego wychaczyć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukaszu - nauczony doświadczeniami z Forum (cobyś nie polecił - zawsze się znajdzie menda, która cię obsobaczy i opluje), powiem Ci tak:

 

Nie jestem jakimś specjalnym znawcą, który tony i kubiki "klocków" przerzucił.

Bo by mi się zwyczajnie nie chciało...:)

 

Myślę, że wzmacniacz, któryś sobie upatrzył - jak napisał Margaryna (?) - i cena z księżyca wzięta, a i maszyna stareńka.

 

Gdyś się już uparł przy Yamasze - rozejrzyj się za 427.

 

Miałem taki, grał (za te piniendze) uczciwie.

Mam sentyment...

 

I, wiesz co?

Napatoczył się taki, w pięknym technicznym stanie, używany okazjonalnie.

Za 90€.

Nie kupiłem, bo gałka wzmocnienia była zarysowana:)

 

Szukam dalej i w końcu trafię:)

 

Czego i Tobie życzę.

Nie ekscytuj się wzmacniaczem o niewiadomym przebiegu.

Handlarz Ci zawsze powie to, co chcesz usłyszeć.

 

Pozdrawiam

- Jacek.

 

Przepraszam: 492 !!!

Na moje usprawiedliwienie dodam, że nawet numeru własnego telefonu nie pamiętam, choć jest ten sam od ~ dwudziestu lat:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ekscytuj się wzmacniaczem o niewiadomym przebiegu.

Handlarz Ci zawsze powie to, co chcesz usłyszeć.

Piękne słowa powinny widnieć pod zakładką start w nawiasie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem 492.....nie powiem, że jest to kiepski wzmacniacz, bo za 230 zł jakie za niego dałem to klasa. Tylko z całym szacunkiem to jeszcze nie ta liga co AX 700. Mimo, że dobre 10 lat młodszy sprzęt.

Fakt AX 700 to już staruszek, nie jest łatwo trafić nieruszany egzemplarz i z dobrej kondycji podzespołami (kondensatory przede wszystkim). Mnie się udało, jak na budżetówkę do bardzo dobry piec.

 

Kilka dni temu poszła AX 892 za 550 zł na alledrogo. Podobnej klasy piec co AX 700 może nawet lepszy, nie wspominając o tym, że nowszy o kilkanaście lat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten 492 to tylko tuner a ja jeszcze potrzebuję jakiś wzmacniacz. I jeszcze jedno, jak się ma ekonomia w tych wzmacniaczach. Np. ta Yamaha ax 700 pobiera w szczycie ok 500 W, a nowe egzemplarze to jedną trzecią z tego, o ile dobrze wyczytałem. Więc przy dłuższym graniu troszeczkę watów poleci ze starego sprzętu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten 492 to tylko tuner a ja jeszcze potrzebuję jakiś wzmacniacz

 

AX 492 to wzmacniacz, TX 492 to tuner

 

 

Np. ta Yamaha ax 700 pobiera w szczycie ok 500 W, a nowe egzemplarze to jedną trzecią z tego, o ile dobrze wyczytałem

 

Wyczytałeś dobrze ale zrozumiałeś źle. Yamaha i inne marki miały manierę podawania maksymalnego poboru prądu przez wzmacniacz. Starsze Yamahy jak AX 700 podawały maksymalny natomiast nowsze modele takie jak AX 492 średni pobór. Zawsze lepiej podać średni pobór niż maksymalny, lepiej to działa na wyobraźnię klienta, bo teoretycznie mniejsze rachunki za prąd prawda? A w praktyce bez znaczenia. Pobiorą tyle samo w zależności od zapotrzebowania do napędzenia kolumn. Nie każdy o tym wie, bo nie każdy o tym musi wiedzieć.

 

A już nic nie rozbraja jak opisy handlarzy typu "pobór mocy PRAWDZIWE 700W, świadczy to o solidności wzmacniacza".

 

 

A jak już jesteśmy przy modelach Yamah z lat 90-tych to najlepiej rozglądać się za AX 892 lub 596.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękne słowa powinny widnieć pod zakładką start w nawiasie.

Zawsze tak mam na początku weekendu!:)

 

Bez urazy, margaryna, nie?:-)

 

Jeszcze coś Autorowi wątku i Wam wszystkim opowiem o "awaryjności" Yamachy:

 

Pewnego razu moja Kobiecinka umyślała sobie cosik do sypialni.

Myślałem, że wystarczam, ale - nie.

Marnie śpiewam:)

 

Stanęło na Piano Craft (model z DVD).

 

Pojechaliśmy do sklepu Cobra (sklep zaprzyjaźniony, od lat tam kupuję od druta, po kolumny).

Nabyli, zapłacili, wypakowali - jedna funkcja (dinx do słuchania głupot(?) z ajchona - nie działa...

 

No to z powrotem w pudło, wielka paka - w auto i jedziemy.

 

Wchodzę, reklamuję, mówię co i jak.

 

Wiecie co?

Wszyscy pracownicy się zbiegli, bo w historii sklepu (istnieje od wieków) - była to pierwsza reklamacja, że coś od początku w Yamasze nie funkcjonuje.

 

Dali nowe, przeprosili, zwój kabelków za free, bo te korki i czas utracony...:)

 

A najlepsze jest to, że (spakowane przeze mnie z pietyzmem i cudnie) - walnęli jak wór zimjoków do kontenera...

 

Na moje pytanie, co z tym będzie, odrzekli -

"Przemiał".

 

Pozdro.

Jacek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Kolega o tej "awaryjności" Yamahy - to tak sobie dywaguje dla jaj, czy jest to jakimkolwiek przykładem poparte?

Bo wie osoba - ja na przykład strasznie nie lubię, gdy miły człowiek pyta na Forum o opinię na temat produktu firmy X, a momentalnie jakiś bęcwał mówi, że X to kupa, psuje się i można sobie zrobić bęc i ziazi.

I zaraz w te pędy "poleca" (zresztą - gamoniowato) firmę Y.

 

To niepoważne a i capi na milę.

Poparte moim doświadczeniem z yamahami a1000, ax900, ax700 i ax500 - znacznie bardziej zużytymi switchami od wyboru źródła i małe pojemności elektrolitów blisko elementów mocno nagrzewających się mają dziś już dość i przez nie też występują problemy. Rzadko kiedy przełączniki wystarcza zwilżyć "kontaktem"... Zimne luty to standard, przez co raz gra, raz zatrzeszczy itd.

Dodatkowo potencjometr głośności też w niektórych egzemplarzach lubi zatrzeszczeć. Starość nie radość. Dźwiękowo nie uważam ax700 za cokolwiek godnego uwagi. Dopiero ax900 jest w miarę, ale do 800zł max.

Nie spotkałem dotychczas Sony ES który miałby problemy z nierównomiernym wzmocnieniem kanałów, trzeszczeniem potencjometrów czy "popiołem" w elektrolitach. Często zdarza się jednak że przekaźniki są zabrudzone, a w modelach 550ES selektor wejść głośników wydziera się. Modele 570, 670ES jak wiecie nie ma już selektora od wyboru zestawu głośnikowego, tylko switche - a więc problem mniej....

Dlatego polecam te Sony komuś kto chce się cieszyć dźwiękiem, a nie łazić po serwisach czy walić wzmacniacz pięścią żeby załączył drugi kanał....

 

Ja nie głoszę tu herezji, z resztą jakby kolega poczytał trochę to widziałby, że to nie tylko moja "fanaberia".

Czas i rynek ocenił te sprzęty, tak samo jak w przypadku aut. Jedne bardziej inne mniej awaryjne. Czego tu nie rozumieć?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Często zdarza się jednak że przekaźniki są zabrudzone

 

Tu się zgodzę. Pierwszy problem w ES to przekaźnik. Do wylutowania i styki do czyszczenia.

 

Co do brzmienia duże znaczenie ma też konfiguracja. Przykładowo z ASW Cantius ML II 500ES grał beznadziejnie, Yamaha świetnie. Natomiast z Tango 150 o klasę lepiej wypadł 500ES, Yamaha nieco gorzej, przerysowana średnica była.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AX-700 to ten sam przedzial cenowy co 570ES np. jednak uważam, ze soniaki maja do zaoferowania o wiele wiecej, dzwiek jest kwestia gustu i zpasowania systemu, dlatego jesli ktos buduje zestaw od podstaw to Sony ES sa czesto bezkonkurencyjne w relacji cena/jakosc szczegolnie te nizsze modele.

 

Jeśli chodzi o budowe, to przede wszystkim jakosc elementow czyli glownie potencjometr, transformator, duzo bardziej przemyslane rozwiazania, krotkie sciezki sygnalowe, calkowicie pasywny preamp bez zadnych wzmacniaczy operacyjnych w torze. Są też duzo mocniejsze i wydajniejsze od Yamah (570ES vs AX700) i (670ES vs AX900)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To też zależy od konfiguracji, w jednej nie sprawdzi się Sony, w drugiej Yamaha polegnie. 670ES ma być moim kolejnym wzmacniaczem (o ile nie jest na STK) ale ostatnio ciężko go dorwać.

 

 

(670ES vs AX900)

 

670ES nawet 500 zł taniej można złapać od AX900

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Łukasz na wstępie musisz wiedzieć że ax 700 jest wzmacniaczem dość leciwym.Czy jest dobry czy nie,dla mnie na pewno nie wart 700 zł reszta to przede wszystkim rzecz gustu.Obcuje z tym wzmacniaczem do dnia dzisiejszego bo parę lat temu sprzedałem go bratu a on słucha na nim do dzisiaj chociaż przy moich wymianach sprzętowych zawsze miał prawo pierwokupu:)W moim odczuciu sony es jest nie porównywalnie lepszymi klockami. Nawet denon pma 860 o którym nie mam dobrego zdania a który zastąpił yamahę wypadł lepiej.Rzecz gustu bo u brata do dnia dzisiejszego zasuwa ax 700.Reasumując jak masz możliwość kupić nie drogo z pewnego źródła być może warto spróbować, yamahę albo się kocha albo nie na widzi na pewno ciężko jest przejść obok niej obojętnie.Jak chcesz kupić do 700 zł ze znanych portali 100 % sprawną nie grzebaną i nie masz pojęcia na co zwracać uwagę itp i otwarcie maski (jak mi ) nic nie mówi to już twój wybór.Mimo wszystko życzę szczęścia w poszukiwaniach własnego dobrego brzmienia .

 

Yamaha AX-700 to zupełnie inny wzmacniacz niż Sony ES. Jaśniejszy, bardziej wyrazisty. Z większym wykopem. ES potrafi zagrać mułowato. Natomiast Denon PMA-860 jest suchy i sterylny.

 

Miałem 492.....nie powiem, że jest to kiepski wzmacniacz, bo za 230 zł jakie za niego dałem to klasa. Tylko z całym szacunkiem to jeszcze nie ta liga co AX 700. Mimo, że dobre 10 lat młodszy sprzęt.

Fakt AX 700 to już staruszek, nie jest łatwo trafić nieruszany egzemplarz i z dobrej kondycji podzespołami (kondensatory przede wszystkim). Mnie się udało, jak na budżetówkę do bardzo dobry piec.

 

Kilka dni temu poszła AX 892 za 550 zł na alledrogo. Podobnej klasy piec co AX 700 może nawet lepszy, nie wspominając o tym, że nowszy o kilkanaście lat.

 

Zacznijmy od tego że Yamaha skończyła się w latach 80-tych. Seria AX-700/AX-900 jest ostatnią wartą zachodu. Później było coraz gorzej. AX-900 jest nawet sporo lepsza od AX-1090.

 

(670ES vs AX900)

 

Miałeś kiedyś AX-900? Bo ja miałem oba przez Ciebie wymienione wzmacniacze i pod względem wydajności 670 ES nie ma najmniejszego startu do AX-900. Co więcej, Denon PMA-1560 nie ma startu pod tym względem do AX-900 a to piec dwa razy większy od 670 ES ze sporo większym toroidem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamaha AX-700 to zupełnie inny wzmacniacz niż Sony ES. Jaśniejszy, bardziej wyrazisty. Z większym wykopem. ES potrafi zagrać mułowato. Natomiast Denon PMA-860 jest suchy i sterylny.

Mi się sposób prezentacji yamahy po prostu nie podoba nie moje granie.Wiadomo że to jest też rzecz gustu.Ja na pewno jak bym miał teraz szukać sobie jakiegoś nie drogiego sprzętu wolał bym się skupić na miej popularnych markach które przynajmniej można kupić za nie wielkie pieniądze niż brać stare wysłużone yamahy , denony , sony po cenach które przyprawiają o zawrót głowy i pomstę do nieba a to tylko dlatego że dużo się o nich piszę na forach.Dla przykładu podam jakiś wzmacmniacz kenwooda nie pamiętam niestety modelu jakiś środkowy w hierarchii który zagrał na prawdę nieźle a można go zapewne kupić za 100-200 zł.Od yamahy ax 700 za 700 zł wolał bym kupić nawet w ciemno bo nie widziałem nawet na oczy to

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) (z ogłoszeniem nie mam nic wspólnego) bo ok 500 zł by zostało w kieszeni np na lepsze kolumny a jak ktoś szuka sprzętu w takim budżecie to liczy się z każdym groszem i dla niego wejście na minę sprzętową może raz na zawsze zrazić do tego hobby.

To jest oczywiście moje zdanie i nie oczekuje że się inni ze mną zgodzą.Bez fachowej wiedzy w sprzęcie vintage jest bardzo łatwo umoczyć pieniądze dlatego jak postanowiłem sobie kupić coś droższego tą półkę całkowicie nie brałem pod uwagę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałeś kiedyś AX-900? Bo ja miałem oba przez Ciebie wymienione wzmacniacze i pod względem wydajności 670 ES nie ma najmniejszego startu do AX-900. Co więcej, Denon PMA-1560 nie ma startu pod tym względem do AX-900 a to piec dwa razy większy od 670 ES ze sporo większym toroidem.

Znajomy posiada, lecz wielokrotnie mialem ten wzmacniacz u siebie i znam go bdb, zeby bylo smieszniej to ten znajomy gra na kappach 8.2i oczywiscie oba wzmacniacze sa dalekie od prawidlowego napedzenia tych kolumn jednak Sony radzi sobie o wiele lepiej niz Yamaha, to samo potwierdzilem na swoich kolumnach ktore rowniez naleza do tych trudnych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

A to ciekawe bo ja MAJĄC U SIEBIE OBA WZMACNIACZE JAKO WŁASNE stwierdziłem że Yamaha jest nie tylko dużo mocniejsza ale także lepiej napędza kolumny. Miałem także Denona PMA-1560 i ten przegrywał z Yamahą jeśli chodzi o wysterowanie kolumn mając dwa razy większy toroid jak malutkie Sony 670 ES. Co ciekawe 1560 słynie z mocy i wydajności. Akurat tego mu nie brakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiedziałbym, że AX-700 ma dużą zaletę w tym, że świetnie kontroluje kolumny, zapas mocy ma ogromny. Jasność, scena i dynamika brzmienia to 3 poważne zalety tego klocka. Tego AX 700 nie można odmówić. Co do AX-900 wstrzymam się, bo nie miałem okazji słuchać tak samo jak 670ES.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 14

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.