Skocz do zawartości
IGNORED

Yamaha AX 700


Łukasz_62976

Rekomendowane odpowiedzi

Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Ja powiedziałbym, że AX-700 ma dużą zaletę w tym, że świetnie kontroluje kolumny, zapas mocy ma ogromny. Jasność, scena i dynamika brzmienia to 3 poważne zalety tego klocka. Tego AX 700 nie można odmówić. Co do AX-900 wstrzymam się, bo nie miałem okazji słuchać tak samo jak 670ES.

 

AX-900 ma jeszcze większy zapas jak AX-700. Słyszałem AX-700 po tuningu. Grała bardzo dobrze. Wzmacniacz jest wart jakieś 400 PLN i za tą cenę warto go kupić.

 

Co do Infinity to u zukzukzuka rozłożyła się końcówka bodaj TA-N80 albo 90 ES. Muszę go dokładnie zapytać. Gadanie że 670ES tak świetnie steruje Kappami można sobie między bajki włożyć. Miałem ten wzmacniacz i wiem co potrafi. Kupił go ode mnie bartasxx. Razem z PD-S901. To był dla niego początek wielkiej przygody z odtwarzaczami Pioneera i wzmacniaczami Sony ES.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tydzień temu byłem u kolegi z pracy na piwku ale nie ukrywam że chciałem posłuchać u niego sprzętu. Wzmacniacz marantz pd 50 odtwarzacz marantz 63 i właśnie wspomniane kappy (nie wiem który model ten z 2 głosnikami niskotonowymi 20 cm średnicy ) i zagrało to naprawdę dobrze choć nie ukrywam że kolumny to na prawdę grzmoty i coś większego mocniejszego by się zdało.Mówisz masz , kolega ma końcówkę mocy TA-N 80es w pięknym stanie w pudełku (poszukuje do kompletu TA-E80 ES jak by ktoś miał do sprzedania to priv do mnie ) i ta już nie miała dla mnie problemu z rozbujaniem kolumn.Jako były użytkownik 670 es myślę że dał by sobie radę ale na pewno nie było by to granie z rozmachem i wykorzystujące w pełni kappy.Na koniec dodam że kolega mieszka w bloku więc nie można było coś długo powojować , warunki akustyczne nie złe z żalem muszę przyznać że o wiele lepsze niż sam mam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprzęt kupił z 15 lat temu używany w Niemczech jak tam jeszcze pracował (trochę kosztował wtedy jak mówił:) ) Miał też odtwarzacz sony es jakiś model z 5xx tylko miał ogromnego pecha bo siadał mu laser i sprzedał.Tylko my Polacy mamy szczęście że możemy kupić jeszcze 20 letnie esy na allegro czytające płytę chodnikową :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dużo zależy od tego co z czym zestawimy.

U mnie Yamaha AX-900 kompletnie wyłożyła się przy Infinity Kappa 8.2

Owszem, mocy było sporo, ale wyszedł z tego jakiś nieprzyjemny jazgot.

Marantz PM-75, który był wyraźnie słabszy, poradził sobie z Kappami świetnie i zagrało to naprawdę dość przyjemnie.

Podobnie Harman PM665 - za tak śmieszną cenę, za jaką można go kupić (zwłaszcza w porównaniu z AX-900, która ostatnimi czasy przewija się na portalach aukcyjnych w kwotach bardzo zawyżonych), to rewelacyjne zestawienie z kappami.

30W Yaqin też dość dobrze poradził sobie z tymi kolumnami.

 

nie znam tych kolumn ale Yamaha gra jasno, dość przejrzyście. Ze współczesnymi budżetówkami może być porażka. Wyeksponuje ich wady. Z Celestionami np w ogóle nie gra. Potrzebuje miękkich kolumn np starszych monitorów Tannoya.

 

Trudno się z Tobą nie zgodzić.

 

 

Osobiście szukałbym do tych Taga czegoś co zagra bardziej dociążonym dołem i spokojniejszą górą, lecz bez odsłuchów nie zaryzykowałbym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Infinity to u zukzukzuka rozłożyła się końcówka bodaj TA-N80 albo 90 ES. Muszę go dokładnie zapytać. Gadanie że 670ES tak świetnie steruje Kappami można sobie między bajki włożyć

czytaj ze zrozumieniem, napisalem ze oba wzmacniacze nie sa stworzone do tych kolumn ale z tych 2 Sony radzi sobie z nimi zdecydowanie lepiej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Bardzo dużo zależy od tego co z czym zestawimy.

U mnie Yamaha AX-900 kompletnie wyłożyła się przy Infinity Kappa 8.2

Owszem, mocy było sporo, ale wyszedł z tego jakiś nieprzyjemny jazgot.

Marantz PM-75, który był wyraźnie słabszy, poradził sobie z Kappami świetnie i zagrało to naprawdę dość przyjemnie.

Podobnie Harman PM665 - za tak śmieszną cenę, za jaką można go kupić (zwłaszcza w porównaniu z AX-900, która ostatnimi czasy przewija się na portalach aukcyjnych w kwotach bardzo zawyżonych), to rewelacyjne zestawienie z kappami.

30W Yaqin też dość dobrze poradził sobie z tymi kolumnami.

 

Wyłożyła się dźwiękowo ale potrafiła je wysterować. Jazgot bo brzmieniowo nie pasowała i tu pełna zgoda. Marantz PM-75 jest miękki podobnie jak niektóre Sony ES. PM665 ale w wersji VXi to także świetny wzmacniacz za pieniądze które trzeba na niego wydać.

 

czytaj ze zrozumieniem, napisalem ze oba wzmacniacze nie sa stworzone do tych kolumn ale z tych 2 Sony radzi sobie z nimi zdecydowanie lepiej

 

 

Jeśli dźwiękowo to zgoda bo pod względem wysterowania i drive'u to raczej Yamaha jest zdecydowanie lepsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Disco,

 

Wielkim sentymentem darze Yamahe CA 1000.Slyszalem go na zywo wiele,wiele lat temu. Zbudowany w srodku jak czolg,przelaczalna klasa A.Slyszalem go z topowym onego czasu gramofonem Technics z ramieniem SME i top wkladka Shure V15 type III.Kolumny Nightingale na zamowienie(modul basu w osobnej duzej paczce,nad nia modul srodka/gory a la B & W z epoki,801? Wlasnosc bogatego pana z uk.Sluchajac tego bylem w szoku.

Ale interesuje mnie ta CA 1000 i inne w serii tj,800,600,400.Czy dzis moglaby sie podobac?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Margaryna85 dzięki za gotowe rozwiązanie (wzmak z olx) ale niestety oferta już nieaktualna. Fajnie że podsyłacie gotowe rozwiązania (linki) właśnie na taką pomoc liczyłem i chwała wam za to. Poszukam coś sam, może coś znajd, choć będzie ciężko z moimi obeznaniem tematu. Jak byście coś widzieli, to dajcie znać.

Z góry dzięki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem które Kappy miał kolega ale wiem co mówił Jacek (zukzukzuk) uważany na tym forum za speca od Infinity.

 

 

Kolega zukzukzuk pokazywał te Infinity na innym znanym forum. Była też dyskusja nad brzmieniem i porównywali z innym użytkownikiem brzmienie tych Infinity z enigmatycznymi Bolero 300 na Visatonach 25 i 50 FFL. Nie pamiętam czym napędzał je wtedy ale chyba to był kawał pieca, by je rozbujać i by pokazały co potrafią.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te Yamahy są już mocno zużyte, katowane na na syfiastych polskich kolumnach przy muzyce typu łubudubu, miałem u siebie AX-900 żadna rewelacja, najlepsze jest to że ceny tych staroci idą coraz to wyżej, chore zjawisko jak dla mnie... Radzę też uważać na stare Wzmacniacze Luxmana które pracują w niekorzystnych warunkach wysoka temp, wysychają główne elektrolity w zasilaczu, efekt? spadek dynamiki i wątły bas, miałem L-430 więc wiem, to samo z wyższą przewartościowaną serią L-5XX. Ludzie o tym wiedzą więc pociskają ten złom jeleniom na alledrogo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam AX-892 od nowości ( zakupiony w 1999 ) i nie mam żadnych problemów z kondensatorami (oddawałem koledze do pomiarów i wszystkie trzymają parametry). Z przypadłości Yamahy to trzeszczący selektor źródeł, source direct oraz potencjometr, ale kontakt S i PR załatwiły sprawę a już przymierzałem się do wymiany ww. elementów. Czego jak czego, lecz dynamiki i basu tej konstrukcji nie można zarzucić.

Nie miałem styczności z modelami AX700 czy 900, więc się nie wypowiem, lecz AX-892 mogę polecić i na pewno to nie jest awaryjny model.

Ja o swój dbam i co jakiś czas go czyszczę. Przymierzałem się do wymiany na Atolla IN100 lub jakiegoś BC Acoustique, jednak po odsłuchach stwierdziłem, że jednak nie warto i prawdopodobnie zmienię kolumny z MA BX5 na jakie- jeszcze nie wiem...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam AX-892 od nowości ( zakupiony w 1999 ) i nie mam żadnych problemów z kondensatorami (oddawałem koledze do pomiarów i wszystkie trzymają parametry). Z przypadłości Yamahy to trzeszczący selektor źródeł, source direct oraz potencjometr, ale kontakt S i PR załatwiły sprawę a już przymierzałem się do wymiany ww. elementów. Czego jak czego, lecz dynamiki i basu tej konstrukcji nie można zarzucić.

Nie miałem styczności z modelami AX700 czy 900, więc się nie wypowiem, lecz AX-892 mogę polecić i na pewno to nie jest awaryjny model.

Ja o swój dbam i co jakiś czas go czyszczę. Przymierzałem się do wymiany na Atolla IN100 lub jakiegoś BC Acoustique, jednak po odsłuchach stwierdziłem, że jednak nie warto i prawdopodobnie zmienię kolumny z MA BX5 na jakie- jeszcze nie wiem...

 

zgoda to fajny wzmak, miałem go mocny, szczegółowy i przy okazji przyjemny plastyczny dźwięk, nie cierpi na suchoty i jest przyjazny gorzej nagranym płytom i jasnym kolumnom, tylko kupić go jest bardzo trudno, rzadka rzecz. Z leciwymi wzmakami trzeba uważać naprawdę dużo złomu się sprzedaje. Założycielowi wątku proponuje kupić coś ze stajni nada albo rotela, jest tego sporo na rynku

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Disco,

 

Wielkim sentymentem darze Yamahe CA 1000.Slyszalem go na zywo wiele,wiele lat temu. Zbudowany w srodku jak czolg,przelaczalna klasa A.Slyszalem go z topowym onego czasu gramofonem Technics z ramieniem SME i top wkladka Shure V15 type III.Kolumny Nightingale na zamowienie(modul basu w osobnej duzej paczce,nad nia modul srodka/gory a la B & W z epoki,801? Wlasnosc bogatego pana z uk.Sluchajac tego bylem w szoku.

Ale interesuje mnie ta CA 1000 i inne w serii tj,800,600,400.Czy dzis moglaby sie podobac?

 

Nie znam tego wzmacniacza. Ma bardzo dobre opinie na zachodnich forach ale też ma ponad 40 lat. Moje doświadczenie mówi że preferowany wtedy dźwięk różnił się znacznie od tego co lubimy dzisiaj. Nie był tak bardzo rozdzielczy ale dawał ogromną przyjemność z odsłuchu.

 

zgoda to fajny wzmak, miałem go mocny, szczegółowy i przy okazji przyjemny plastyczny dźwięk, nie cierpi na suchoty i jest przyjazny gorzej nagranym płytom i jasnym kolumnom, tylko kupić go jest bardzo trudno, rzadka rzecz. Z leciwymi wzmakami trzeba uważać naprawdę dużo złomu się sprzedaje. Założycielowi wątku proponuje kupić coś ze stajni nada albo rotela, jest tego sporo na rynku

 

NAD i Rotel to dwie zupełnie inne szkoły dźwięku. AX-892 jest po prostu mdły. Podobnie jak niektóre wzmacniacze Akai. Moim zdaniem rzecz jasna.

 

discomaniac71

 

Odpowiesz nt Yamaha CA1000 i serii?

Dziekuje,

 

Przepraszam że dopiero teraz ale Twój post mi umknął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj sobie spokój z tymi rupieciami kup nowszego NADa C350 (ok 600-700zł ) omiń przedwzmacniacz w tym wzmacniaczu zapewniam cię zagra to lepiej od wszystkich tu wymienionych, nawet bez moda to dość przyzwoite granie jak na budżetówkę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj sobie spokój z tymi rupieciami kup nowszego NADa C350 (ok 600-700zł ) omiń przedwzmacniacz w tym wzmacniaczu zapewniam cię zagra to lepiej od wszystkich tu wymienionych, nawet bez moda to dość przyzwoite granie jak na budżetówkę.

Bez przesady ;p

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

i po sprawie na lata, na allegro są teraz raty 0%,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.