Jump to content
IGNORED

Jamo C97 + Jamo SUB - odcięcie

osaczony30

Recommended Posts

Witam

Od poniedziałku jestem szczesliwym posiadaczem kolumn Jamo C97 :) Przeskok z Jamo E850 ogromny. :)

Mam jednak pytanie dotyczace ustawien w amplitunerze kina domowego. Mam model SONY STR-DA3600ES.

Czy mam ustawiać odcięcie niskich tonów na froncie (Jamo C97) ? One maja mocny i czysty bas, może nawet lepszy niz mój SUB Jamo (który nie jest z wysokiej półki)

Jeśli mam odcinać na froncie to mam zakres od 60-200Hz. A na SUBie 40-150Hz. Tylko jakich użyć parametrów?

A może i fronty i SUB powinny grac basy razem oez odcinania? Jesli tak to czy trzeba zestroic ich faze?

Proszę o porady

Odcięcie będzie zależało jaki masz sub, podaj model tego suba Jamo choć skoro napisałeś, ze nie jest z wysokiej półki to nie wiem czy czasem gra tylko nieco niżej niż kolumny nie mniej jednak i tu zależy też od jego mocy bo może dać lepszego kopa na niskich niż kolumny choć to zależy jak wspomniałem od jego mocy i skuteczności.

Odcięcie będzie się tyczyło tylko odsłuchu wielokanałowego więc jeśli sub jest dość mocny z membraną co najmniej 10"-ową to odciąłbym je na 60Hz i na tyle ustawiłbym początek pracy suba. W stereo kolumny będa grały swoim dobrym basem więc ja nie ustawiałbym suba do pomocy kolumnom, one dadzą radę.

Jeśli chodzi o fazę musisz po kolei ustawiając fazę słuchać kiedy bas będzie najlepszy chodzi oczywiście o słuchanie/oglądanie wielokanałowe nie stereo.

Każde ustawienia są indywidualne więc próbuj i jeszcze raz próbuj na własne ucho.

No to przekłada się na to co napisałeś, że sub nie jest z wysokiej półki, przeważa u niego średni i wyższy bas , tego całkiem niskiego nie wydobędziesz z niego więc chcąc mieć naprawdę dobre- niskie zejście i dupnięcie w najniższym basie musiałbyś zmienić suba. Ten nadaje się do wspomagania monitorów oraz małych podłogówek z małą ilością basu bardziej do filmów ze strzelaninami a nie do katastroficznych z dużą ilością destrukcyjnego basu.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.