Skocz do zawartości
IGNORED

Jamo C97 + Jamo SUB - odcięcie


osaczony30

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od poniedziałku jestem szczesliwym posiadaczem kolumn Jamo C97 :) Przeskok z Jamo E850 ogromny. :)

Mam jednak pytanie dotyczace ustawien w amplitunerze kina domowego. Mam model SONY STR-DA3600ES.

 

Czy mam ustawiać odcięcie niskich tonów na froncie (Jamo C97) ? One maja mocny i czysty bas, może nawet lepszy niz mój SUB Jamo (który nie jest z wysokiej półki)

Jeśli mam odcinać na froncie to mam zakres od 60-200Hz. A na SUBie 40-150Hz. Tylko jakich użyć parametrów?

A może i fronty i SUB powinny grac basy razem oez odcinania? Jesli tak to czy trzeba zestroic ich faze?

 

Proszę o porady

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odcięcie będzie zależało jaki masz sub, podaj model tego suba Jamo choć skoro napisałeś, ze nie jest z wysokiej półki to nie wiem czy czasem gra tylko nieco niżej niż kolumny nie mniej jednak i tu zależy też od jego mocy bo może dać lepszego kopa na niskich niż kolumny choć to zależy jak wspomniałem od jego mocy i skuteczności.

 

Odcięcie będzie się tyczyło tylko odsłuchu wielokanałowego więc jeśli sub jest dość mocny z membraną co najmniej 10"-ową to odciąłbym je na 60Hz i na tyle ustawiłbym początek pracy suba. W stereo kolumny będa grały swoim dobrym basem więc ja nie ustawiałbym suba do pomocy kolumnom, one dadzą radę.

 

Jeśli chodzi o fazę musisz po kolei ustawiając fazę słuchać kiedy bas będzie najlepszy chodzi oczywiście o słuchanie/oglądanie wielokanałowe nie stereo.

 

Każde ustawienia są indywidualne więc próbuj i jeszcze raz próbuj na własne ucho.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki

SUB to Jamo E6 SUB

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Co do fazy to wpadłem na pomysł zgrania na płyte kilku mp3 z dźwiekiem co 10Hz i na ich odtwarzaniu zestroić faze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to przekłada się na to co napisałeś, że sub nie jest z wysokiej półki, przeważa u niego średni i wyższy bas , tego całkiem niskiego nie wydobędziesz z niego więc chcąc mieć naprawdę dobre- niskie zejście i dupnięcie w najniższym basie musiałbyś zmienić suba. Ten nadaje się do wspomagania monitorów oraz małych podłogówek z małą ilością basu bardziej do filmów ze strzelaninami a nie do katastroficznych z dużą ilością destrukcyjnego basu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.