Skocz do zawartości
IGNORED

porównanie Mundorf M-CAP z M-Cap Evo i Evo-Oil


xylus

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś miał możliwość OSOBISTEGO I BEZPOŚREDNIEGO porównania kondensatorów Mundorfa z serii M-Cap z nowymi modelami M-Cap Evo i Evo Oil? Różnica w cenie niemal dwukrotna, ale jednocześnie te nowsze wciąż nie są jakimś audiofilskim absurdem i ich cenę rozsądny człowiek może jeszcze zaakceptować.

Marketingowej papki, jaką zalany jest internet nie łykam, bo to chyba oczywiste, że producent napisze, że nowy produkt jest lepszy, tym bardziej, że przy okazji jest także droższy... Niestety niełatwo jest znaleźć jakieś opinie osób, które miały okazję bezpośrednio te kondensatory porównać.

Kondensatory mają być zastosowane w zwrotnicy, a nie na wyjściu sygnałowym.

 

Proszę nie przenosić tego wątku do ogólnego wątku o kondensatorach, bo przypomina on wysypisko niebezpiecznych odpadów przemysłowych i to pytanie przepadnie w nim jak śliwka w szambie... Jednocześnie, jeśli ktoś nie ma nic sensownego do powiedzenia w tym temacie, to proszę aby swoją niepohamowaną chęć pierdzielenia dla samego faktu pierdzielenia wyraził w innym miejscu.

Z góry dziękuję za zrozumienie ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

xylus miałem do czynienia z M-capem, M-capem evo in oil i evo in oil silver gold, do tego mogę dorzucić mundorfa supreme. Wszystkie testy robiłem w swoich kolumnach w zwrotnicy na wysokotonowcu.

Wg mnie szkoda bawić się w zwykłem m-capem jest to najsłabszy kond z testowanych. Co do evo in oil i evo silver gold in oil tu różnice są niewielkie, droższy ma ciut lepszą"ogładę" jest bardziej szlachetny w brzmieniu, ale wg mnie różnica nie jest warta dopłaty do wersji gold.

Supreme to troszkę inna szkoła grania. Jest bardziej oleisty, gładszy.

Evo in oil ma więcej smaczków, niuansów z lepszą mikrodynamiką.

Podejrzewam, że do "metalowych" membran będzie lepszy supreme bo złagodzi ostrość, do "jedwabiu" wg mnie evo in oil, który doda finezji i szczegółów.

 

Dodam, że u mnie supreme lepiej grało w głąb, a evo in oil na szerokość sceny, wersja gold można powiedzieć coś pośrodku, ale mimo wszystko supreme miało ciut lepszą głębię.

 

Nie wiem czy te informację dla Ciebie są wystarczające, jak coś, pytaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytuję z diyAudio.com:

 

 

 

Just wanted to give you guys an update on my project.

 

I removed my original EVO aluminum tweeter cap and tried two other caps for fun.

 

The first cap was a EVO aluminum oil cap. This cap is perfect for taming a bright system and it will smooth out the sound giving it a more musical quality. However, I found the placement of instruments within the sound field was slightly less localized and fine detail very slightly veiled compared to the original cap. I also noticed the seating position was less critical for this cap which can be a benefit.

 

The second cap was a Supreme "plain vanilla" cap. This cap provides a nice musical sound with instruments easily localized within the sound field. Fine details are not veiled.

 

The Supreme cap was the perfect match for my aluminum dome tweeter. The original EVO cap had a slightly dry or clinical quality about it. I prefer a slightly musical sound for the tweeter.

 

My next test will compare the EVO aluminum cap with a Mundorf MKP cap for the woofer section of my crossover.

 

 

 

c.d.

 

 

 

I have more test results for you guys.

 

I replaced the 22uF EVO Aluminum cap of my bass woofer with a 22uF Mundorf MKP. The MKP delivers slightly more punch but I found the overall bass had slightly less detail compared to the EVO. My preference is more detailed bass so the EVO is the winner here.

 

Next, I replaced the 12uF EVO aluminum cap of my midrange woofer with a 12uF MKP. The MKP had some decent detail but I noticed a very slight (occasional) harshness to the sound. So I would recommend the EVO cap for a more natural sound with excellent detail.

 

Finally I replaced the midrange EVO with 8.2uF and 3.9uF Supreme caps in parallel. The Supremes delivered a smooth always natural sound but I noticed detail and dynamics were noticeably reduced compared to the EVO.

 

I was very surprised with these findings. I was expecting the midrange Supremes would complement the 6.8uF Supremes of my tweeters. So the EVO is the "clear" winner for my midrange.

 

My speakers use a mica woofer for the midrange and the EVO is the perfect match for this driver. Perhaps the Supreme is a better match for a high efficiency domed midrange but this is a guess.

 

I'm testing different bypass capacitors now.

 

 

 

źródło:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.