Skocz do zawartości
IGNORED

Roon


Elberoth
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wielkie dzięki za precyzyjne wskazówki i proszę o jeszcze :-))

Jakie ustawienia HQPlayera dają najlepsze brzmienie ?

Ustawiłem upsampling do DSD128 (dac Auralic Vega)

 

Zapoznaj się z moimi wpisami w

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) o różnicach między odtwarzaczami. Na oscylogramach widać co z sygnałem prostokątnym robi HQP, a co jest w stanie samodzielnie zrobić Meitner MA-1.

 

Dodatkowo konwersja do DSD powoduje obniżenie poziomu sygnału wyjściowego daca o 6dB (czyli dwukrotne obniżenie napięcia wyjściowego), co trzeba kompensować regulacją wzmacniacza. Taka operacja nie pozostanie bez wpływu na dźwięk, ale będzie to wpływ raczej negatywny. Czy hipotetyczne polepszenie sygnału przez HQP jest warte rezygnacji z 6dB?

 

Auralic Vega stosuje poważny upsampling PCM, trzeba by się dowiedzieć, jak trakuje sygnał DSD, jeżeli miałoby to wyglądać - plik PCM >> HQP > DSD >> Auralic > PCM >> wzmacniacz, to czy taka operacja ma sens? MA-1 konwertuje wszystko do DSD128, Auralic do PCM 32/1.5 MHz, aż szkoda przeszkadzać ;-)

 

Słyszałem różnice pomiędzy HQP w trybie DSD i normalnymi odtwarzaczami, natomiast nie słyszałem różnicy pomiędzy poszczególnymi filtrami HQP. Ostatecznie, po pomiarach i analizie zrezygnowałem z HQP. W ocenie działania fitrów pomocne będzie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) , od strony 9 i np.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) .

 

HQPlayer zmienia dźwięk, ale czy efekty są jednoznacznie pozytywne trzeba ocenić, każdy dac może inaczej reagować na HQP i konwersję do DSD.

 

Jak oceniasz zmiany na Auralic Vega?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jerry224
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 lata później...

Witam bardziej i mniej zadowolonych z roona. Jestem w trakcie testowania roona na poważnie. Kupujac dosc mocny intel nuc i7 8gb z obudowa ciruss 7 funless, do tego składam nisko szumny dobry lps. Roon jest zainstalowany na nucu jako system rock. Dac to soekris r2r plus xmos usb. Powiem tak,używanie tego programu,  a raczej systemu jest bardzo fajne, ogromna możliwość ustawień,  konwersji i dsp.  Poprzedni setup to wintel w8 z zasilaczem lps, Windows 10 i foobar w którym prowadzę upsamplingu do 352800 i korekcje basu w wtyczce elektri q. No ale przejdźmy do meritum sprawy, roon nie ważne jakie ustawienia zrobię, czy upsampling czy bez, czy z dsp czy bez(aczkolwiek tutaj mi się wydaje że korektor jednak coś powoduje złego, ale to może mi się tylko wydaje) to roon przeciwko poprzedni setup gra gorzej,  tzn na pewno inaczej. Testując na niesamowitym utworze Unravel-mist in The mire gdzie nasycenie instrumentów przechodzi wszelkie wyobrażenie,  jednak na roonie te nasycenie jest na niższym poziomie, intrumenty grają jakby z mniejszym wypełnieniem,  jakby wychudzone, osuszone, bardziej techniczne. Może i dynamika jest większa na roonie, takie przynajmniej mam wrażenie.  Ale ten sposób grania jest ciężki do przełknięcia wiedząc ile muzykalnosci jest na foobarze.  Dodam że w każdej piosence wydaje mi się to samo,ale na Unravelu jest to wyraźnie dokuczajace. Może LPS dla Intel nuc wniesie wyraźna poprawe(w wintel w8 jest troszkę lepiej) Szukałem w ustawieniach roona i zero efektów, jedyna poprawa której i tak nie jestem pewien to wyłączenie  korektora bez którego i tak nie da sie słuchać bo bas buczy. Np w foobarze jestem pewien że korekcja absolutnie nic nie zmienia w dźwięku,  przynajmniej nie tam gdzie nie chce wprowadzić zmian, są to proste wygłaszania podstawowych modow pomieszczenia.  Nie rozumiem też zmiany głębi bitowej w roonie gdy używam korektor, może to właśnie przez to dźwięk się wydaje jeszcze suchszy(bardziej rozłożony? ) gdsie szukać przyczyny? A może roon wcale tak dobrze nie gra?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Ja mam roon core zainstalowany na NAS QNAP, a roon bridge na raspberry. Dla mnie słychać różnicę w zależności od systemy na raspberry. Najlepiej w moim systemie brzmi bridge zainstalowane na moode lub ropieee, dalej jest volumio, a na dietpi jest sucho i z okrojonym basem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lucarto Audio Ferro IA40 ; Maraim Welese 3.2, Hegel HD25, Raspberry PI4 + Allo digione Signature, Cambridge Audio 752BD, Lucarto Audio Albero

Miałam: Audio Academy Hyperion IV Plus, Haiku Audio Bright MK4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

nie wyłączam, cały czas zwarta i gotowa do gry :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lucarto Audio Ferro IA40 ; Maraim Welese 3.2, Hegel HD25, Raspberry PI4 + Allo digione Signature, Cambridge Audio 752BD, Lucarto Audio Albero

Miałam: Audio Academy Hyperion IV Plus, Haiku Audio Bright MK4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie że nie. Mialem napisac ,a wypadlo mi z glowy. Przyczyne znalazłem,dopiero gdy Intel nuc stał się tylko Core,a wintel wx8 bridge to dźwięk jest lepszy,wyraźnie lepszy,na wyższym poziomie nasycenie, ułożenie. Teraz jestem zadowolony. Do tego dwa lps,dla Core i bridge. Bridge będę chciał właśnie na maline zmienić.  Może przyniesie to kolejne poprawy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu posmakowałem MQA - szczegółowość fajna aczkolwiek ten dźwięk jest zbyt sterylny - DAC to tylko Merdian - dlatego dla dodania trochę żywiołu i mięsa” zostanie zmodyfikowany i analog opampowy zostanie zastąpiony wojskowymi lampkami 6111 ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

153465BB-519B-4647-AC71-7CCD4B953BE1.jpeg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompletnie nie znam tematu Roon, ale coś cuzję, ze bede musiał się nim pobawić. Czy Dużo daje ten HQ player do roona, aby utwory z Tidala grały lepiej cyz to się mija z celem, a do tego dodam, że nie mam wykupione wersji master.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Kompletnie nie znam tematu Roon, ale coś cuzję, ze bede musiał się nim pobawić. Czy Dużo daje ten HQ player do roona, aby utwory z Tidala grały lepiej cyz to się mija z celem, a do tego dodam, że nie mam wykupione wersji master.
Jak odtwarzacz na PC to Roon generalnie jest taki sobie. Nawet poprawa w Tidala jest iluzoryczna. Z HQ jest poprawa - są nawet filtry pod MQA -ale koszt robi się na prawdę wysoki. Ja - po drugim teście - odpuszczam Roona. HQPlayer brzmi dużo lepiej(Roon w niewielkim stopniu pogarsza brzmienie HQ) a Tidala za dużo nie słucham, głównie w tle albo w pracy z telefonu.



Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.