Skocz do zawartości
IGNORED

Co do mocniejszego brzmienia?


mustang13

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Aktualnie posiadam:

- kolumny Monitor Audio BR2

- wzmacniacz Cambridge Audio Azur 640A V2

- kable Cchord Carnival Silverscreen

- za źródło służy karta dźwiękowa Audiotrak Prodigy HD2

 

Takie zestawienie posiadam już około 2 miesięcy. W przeszłości posiadałem niewiele zestawień (z kolumn: Tannoy mercury m1, i te co mam obecnie, a ze wzmacniaczy: NAD, Denon, Luxman L-210, Marantz PM-50, i teraz CA)

Chciałbym wejść troszkę na wyższy poziom brzmienia. Problem jest w tym, że dysponuję 15m2, ale w niedalekiej przyszłości dobrze przystosowane akustycznie (jestem w trakcie prac).

Wyglądałoby to mniej więcej tak:

 

lvceXG.png

wWbTco.png

81xnm9.png

4oQVoy.png

Obrazki schematyczne: obrazy to dyfuzory skyline, białe płyty to pochłaniacze z wełny, lampy to kolumny podłogowe.

 

 

No właśnie, kolumny podłogowe, tylko jakie?

Do tej pory zawsze były to podstawki, ale w tym momencie chciałbym troszkę więcej prawdziwego, pełnoprawnego basu bez zbytniej przesady (ze względu na metraż, ponieważ będzie on przeszkodą, prawda?).

Zastanawiałem się nad Jamo s608 najbardziej, co o tym sądzicie i co innego ewentualnie proponujecie? Chciałbym raczej zostać przy tym wzmacniaczu, ale nie ma problemu, żeby go zmienić.

Proszę o pomoc

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam 15m i podłogowe graly tragicznie na basie. Z tym że ja je mam na dłuższej ścianie, może na krotszej będzie ok.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

zdecydowanie odradzam kolumny Jamo S608. To typowo kinowe kolumny do dużych pomieszczeń. W Twoim pomieszczeniu uzyskasz dominujący bas bez kontroli i wyraźna górę pasma. Dźwięk bez spójności, wypełnienia i środka.

Nie wiem, jaki zakładasz budżet, natomiast biorąc pod uwagę cenę Jamo, w podobnym budżecie na pewno znacznie lepiej zagrają kolumny Pylon Audio Pearl 25 (http://q21.pl/pylon-audio-pearl-25.html). Jeśli podoba Ci się brzmienie zestawu Monitor Audio, znaczni bardziej dynamicznie z lepszym basem zagrają kolumny Monitor Audio MR4 (http://q21.pl/monitor-audio-mr4.html), ewentualnie z wyższej półki Monitor Audio Bronze 5 (http://q21.pl/monitor-audio-bronze-5.html). Jeśli natomiast lubisz efektowny, koncertowy dźwięk z wyraźnymi skrajami pasma, posłuchaj kolumn JBL, do wyboru model ES80 (http://q21.pl/jbl-es80.html) lub JBL Arena 180 (http://q21.pl/jbl-arena-180.html).

 

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz oferty finansowej dla forumowicza oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat różne rzeczy o CA 640 V2 można rzec, ale nie to, że źle kontroluje głośniki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Byś mógł mnie obrazić, najpierw muszę cenić Twoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam 15m i podłogowe graly tragicznie na basie. Z tym że ja je mam na dłuższej ścianie, może na krotszej będzie ok.

A jakie kolumny miałeś?

 

Witaj,

zdecydowanie odradzam kolumny Jamo S608. To typowo kinowe kolumny do dużych pomieszczeń. W Twoim pomieszczeniu uzyskasz dominujący bas bez kontroli i wyraźna górę pasma. Dźwięk bez spójności, wypełnienia i środka.

Nie wiem, jaki zakładasz budżet, natomiast biorąc pod uwagę cenę Jamo, w podobnym budżecie na pewno znacznie lepiej zagrają kolumny Pylon Audio Pearl 25 (

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ). Jeśli podoba Ci się brzmienie zestawu Monitor Audio, znaczni bardziej dynamicznie z lepszym basem zagrają kolumny Monitor Audio MR4 (

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ), ewentualnie z wyższej półki Monitor Audio Bronze 5 (

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ). Jeśli natomiast lubisz efektowny, koncertowy dźwięk z wyraźnymi skrajami pasma, posłuchaj kolumn JBL, do wyboru model ES80 (

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ) lub JBL Arena 180 (

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ).

 

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz oferty finansowej dla forumowicza oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy.

Dziękuje za wskazówki i propozycje :)

 

Polecacie jeszcze jakieś inne kolumny podłogowe troszkę bardziej ubasowione (chociaż to całkowita jakość kolumn jest najwazniejsza), ale bardziej dostępne na rynku wtórnym, popularniejsze, mogą być starsze. Chciałbym je zakupić tak do 1100, max 1200 zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie kolumny miałeś?

 

 

Dziękuje za wskazówki i propozycje :)

 

Polecacie jeszcze jakieś inne kolumny podłogowe troszkę bardziej ubasowione (chociaż to całkowita jakość kolumn jest najwazniejsza), ale bardziej dostępne na rynku wtórnym, popularniejsze, mogą być starsze. Chciałbym je zakupić tak do 1100, max 1200 zł.

 

JBL ES 80 , za 1200 - 1300 z drugiej reki . w tych kosztach nic mocniejszego nie trafisz , bas miazdzy rywali , tylko pytanie czy elektronika rozbuja woofery

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba najbardziej rozważam kolumny Pylon Pearl 25. W necie mają dobre recenzje. Myślicie, że do 1000zł kupiłbym jakieś lepsze używane?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do mocniejszej muzyki będziesz musiał zmienić wzmacniacz, ten ca się nadaje do delikatnych dźwięków, miałem kiedyś 840v2 i kompletnie sobie z taką muzyką nie radził, chroniczny brak basu a poza tym przy głośniejszym słuchaniu się dławił. Podpięty był właśnie pod jbl i kompletnie nie potrafił ich wysterować. Za niewielkie pieniądze polecam

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

bardzo mocny wydajny piec do tego kolumny jakie radzi q21 i jest moc!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Cambridge gra spokojnie więc mocniejsze brzmienie uzyskasz poprzez kolumny podłogowe ale nie wzmacniacz. W tym budżecie polecam tannoy f4, ewentualnie któreś że starszej lini produktów dali.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o bardzo duzy bas, lecz teraz jest go stanowczo za malo, wiec gdybym nabyl Pylony to jaki wzmacniacz gralby ladnie, z klasa, ale tez, zeby sobie poradzil? Nie zalezy mi na detalach, raczej na muzykalnosci, dobrej jakosci. Mysle, ze w podobnej cenie co mam aktualnie, czyli do ok.1000zl.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli ma byc pelen bas a nie tylko jego gorne pasmo to TYLKO podłogówki , wzmacniacz nie ma dużej wydajnosci prądowej więc musza byc wydajne przetworniki czyli coś z duzą skutecznością jak : JBL , Klipsch , Zeusowi jednak podziękujemy ;D

 

Każdy chce HiEnd , wiadomo , ja też ! Każdy sobie radzi jak potrafi i jak go na to stać . Pozostaje nam tylko dalej tą nutą kompromisu grać ...

 

 

Pozdrawiam Wszystkich

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem troche i ten nad mnie bardzo zaciekawił.

A więc podłogówki i nad 326bee.

Pylon Pearl 25 zagrałyby dobrze z tym wzmacniaczem?

Byłoby to dobre zestawienie za te pieniadze?

Z pozostałych:

JBL Arena 180 są bardzo ciekawe, ale nie widzę w sumie żadnej sensownej aukcji z używanymi... za ile można je kupić używane? i czy są lepsze od Pylonów?

JBL ES80 myślę, że mogą mieć za dużo dominującego basu.

Monitor Audio MR4, raczej chciałbym posłuchać czegoś innego niż mam teraz...

A jak wygląda sprawa z JBL xti 60? Widze, ze mozna je dostac w nieduzo wiekszych pieniazkach niz Perły.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za te pienądze możesz mieć b.dobre monitory z 70. JBL L36 (podobno sam J.Hendrix ich używał), trójdrozna konstrukcja, która wszystkie nowoczesne "słupki" prześciga o lata świetlne.

Sam w domu mam model niższy L26, w drugim systemie, oraz 4411 Studio Monitor w głównym.

Znajomemu poleciłem starego JBL i kupił L26, swoje Acoustic Energy II lub III schował do szafy bo rozbieżność w przekazie była porażająca na korzyść JBL'a.

Osobiście polecam zagłębić się w temat vintage audio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za te pienądze możesz mieć b.dobre monitory z 70. JBL L36 (podobno sam J.Hendrix ich używał), trójdrozna konstrukcja, która wszystkie nowoczesne "słupki" prześciga o lata świetlne.

Sam w domu mam model niższy L26, w drugim systemie, oraz 4411 Studio Monitor w głównym.

Znajomemu poleciłem starego JBL i kupił L26, swoje Acoustic Energy II lub III schował do szafy bo rozbieżność w przekazie była porażająca na korzyść JBL'a.

Osobiście polecam zagłębić się w temat vintage audio.

 

 

No tak napisałem ,,Jesli ma byc pelen bas a nie tylko jego gorne pasmo to TYLKO podłogówki'' OCZYWIŚcie nie miałem na myśli MONITORÓW STUDYJNYCH ;p i w dodatku JBL

rzeczywiscie Decade basu nie brakuje , i czym wieksze tym jest go wiecej ! Duża czułość i wybitnie lekkie membrany , co daje dużą skuteczność i detaliczność ! Tyle że jest ich bardzo bardzo mało ,i nie każdy ma nerwy sie w to bawić .Za dobre L36 trzeba wywalić minimum 2tyś a za 2,7tyś można już kupić Klipsch rp260f ( druga ręka - para ) . Sprzęt Vintage jest o tyle dobry że wybitne modele ,jak kiedyś tak i dziś są wybitne i drogie . Posiadanie jednak wiąże sie ze wzrostem ,,aktywów '' jeśli coś nie straciło na cenie przez 30 lat to za następne 5 czy 10 będzie warte jeszcze wiecej ;) No i najważniejsze , że ma sie podobać odbiorcy dzwieku a nie recenzentowi ,,gadzetów'' z tvn ;) A NAJLEPIEJ mieć i to i to :)

Pozdrawiam Wszystkich

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nad jest uniwersalny. Gra z dynamiką i pazurem. Niezły basik i sterowanie kolumn w tej cenie. Co do kolumn to obstawial bym coś bardziej klipscha niż pylona do ostrzejsze muzyki. Jednak to już jak kto woli. Jbl co wymieniłes areny i es raczej odpuść. Ewentualnie właśnie klipsch jest lepszym wyborem. To tak w ramach kolumn nowych. Mowie o r26f.

 

W razie pytan i wycen zapraszam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 12

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.