Skocz do zawartości
IGNORED

Polskie manufaktury , narodowy hi-end


margaryna85

Rekomendowane odpowiedzi

Głośniki to Seas L18 RNX/P i Morel MDT 30S. A koszt niecałe 6000zł. I gdyby nie ta podstawa z 2cm stali i kolce, to pewnie wyszłoby niewiele ponad 5000zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzęt jest dla muzyki. Nie odwrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kennijczyk

(Konto usunięte)

W UK chyba tylko Zeta Zero jest dostepna...reszty nie widzialem, choc gdzies na forum obilo mi sie o uszy, ze ktos o Lampizatorze wspominal.

 

Gigawatt jest w G-Point Audio

http://gpoint-audio.com/our-collection/gigawatt/

 

Pro Audio Bono jest w Lotus Hifi

http://www.lotushifi.co.uk/pro-audio-bono/

 

Zeta Zero w AudioEmotion

http://www.audioemotion.co.uk/zeta-zero-462-c.asp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tatami Audio - kolumny, kable, ustroje

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Sinus Audio - wzmacniacze lampowe i hybrydy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

-- Marantz ND8006-- Marantz PM8005 --- BMN S1II--Interconect: PAD Genesis, Głośnikowy: Wireworld Eclipse 8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dużo firm już u nas produkuje co niezmiernie cieszy a może ktoś coś posiada już w swoim systemie

i mógł by co nie co skrobnąć. Brzmienie budowa , wykorzystane elementy?

A co do kolegi donic jak słowo narodowy jest dla ciebie ohydne to zasuwaj na marsz kodu albo jakiś wątek na bocznicy który jest na temat.

lub 10 na miesięcznice

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lub 10 na miesięcznice

Kolega Margaryna nie czuje różnicy między "ohydne" a "zohydzone".

 

Polecam zatem Słownik Synonimów.

 

Tam się Kolega zorientuje, czemu tytuł tematu jest - do zmiany:)

 

A pomysł z tym od Castoramy - znakomity.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

LoL właśnie zdałem sobie sprawę ze oni maja w cholerę polskich marek, o co chodzi? ;]

 

Nawet nie znam tego dealera...nazwa moze sie tez kojarzyc z inna branza jesli ktos do konca nie doczyta :)

 

Fakt, bardzo duzo polskich marek. Pytanie dlaczego ich ludzie nie kupuja skoro sa dostepne a np marki z Wloch, Francji, Niemiec czy Skandynawii mozna czesto spotkac u kogos w domu. Czy to wina marketingu, czy te produkty sa zwyczajnie slabsze od konkurencji?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Delta Studio - wzmacniacze lampowe

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

BTW zna ktoś polskiego producenta odtwarzaczy CD?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny wątek,Baltlaba będę odsłuchiwał w tym tygodniu,chcę złożyć sobie zestaw z polskich elementów.

Taki kaprys mam :) Brytole kochają swoje produkty a nam to chyba tylko polskie audio pozostało,wiecie co mam na myśli.

Wzmak i kable wiem jakie szukać ale z kolumn to kompletnie laik byłem do dzisiaj.16hz,Rls i Wigg te biorę na tapetę.

 

Pzdr

 

Divine Acoustics- kolumny

 

Meble też podawajcie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Łokmen Saba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zna ktoś polskiego producenta odtwarzaczy CD?

 

Gdyby można kupić obecnie produkowany taki zestaw wzmak/cd Polskiego producenta w rozsądnych pieniążkach to też bym wybrał Naszych produkt :)

Pisałem do paru producentów wzmacniaczy w Polsce czy by nie wypuścili na rynek także cedeków do kompletu ale odpisywali że nie :(

 

Obecnie chyba jedynie Wile Audio ale to już potężne pieniądze grubo ponad 10 tys. za segment więc niestety nie na moją kieszeń :(

 

pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Lampa nie umiera nigdy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nawet nie znam tego dealera...nazwa moze sie tez kojarzyc z inna branza jesli ktos do konca nie doczyta :)

 

Fakt, bardzo duzo polskich marek. Pytanie dlaczego ich ludzie nie kupuja skoro sa dostepne a np marki z Wloch, Francji, Niemiec czy Skandynawii mozna czesto spotkac u kogos w domu. Czy to wina marketingu, czy te produkty sa zwyczajnie slabsze od konkurencji?

 

Tak mi się wydaje, że składa się na to wiele czynników takich jak cena, dostępnośc oraz reklama. Dużo ludzi kupuje sprzęt grający w dużych sklepach rtv a nie typowych audio a tam nie uświadczysz polskich wzmacniaczy, zresztą w sklepach audio jest ich jak na lekarstwo. Druga sprawa to cena tzn. mało kto kupuje wzmacniacze za 5tys w góre. Ja w pracy jestem uważany za jakiegoś dziwoląga że tyle kasy wydaje na kolumny itp.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Tak mi się wydaje, że składa się na to wiele czynników takich jak cena, dostępnośc oraz reklama. Dużo ludzi kupuje sprzęt grający w dużych sklepach rtv a nie typowych audio a tam nie uświadczysz polskich wzmacniaczy, zresztą w sklepach audio jest ich jak na lekarstwo. Druga sprawa to cena tzn. mało kto kupuje wzmacniacze za 5tys w góre. Ja w pracy jestem uważany za jakiegoś dziwoląga że tyle kasy wydaje na kolumny itp.

 

No dostepnosc jest zazwyczaj kiepska, ale np taka firma jak McIntosh to tez nawet w UK nie jest sprzedawana na kazdym rogu. Malo jest ich sprzetu, chyba glownie Jordan Accoustics sie Maciem zajmuje a to poludniowy koniec Anglii. Czesciej jednak znajdziesz Maca u kogos w domu niz jakis polski product. Taka mala firma jak Neat Accoustics robiaca naprawde dobre glosniki nie ma nawet polskiego dystrybutora a w UK dobrze sie trzyma na rynku I jest bardzo ceniona. Tak samo jak Sugden. Nie jest to tak, ze polskie produkty sa zazwyczaj robione na zamowienie, albo w malych ilosciach bez mozliwosci rabatow I ciezko o demo? Angielskie nowe HI-FI mozna kupic nawet za mniej niz 50% ceny przy odrobinie szczescia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Tobą Huberto. Zagraniczne marki posiadają bardzo drogie ale też i budżetowe sprzęty dzięki czemu zwykły Kowalski ma szansę je poznać i ich posłuchać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dużo firm już u nas produkuje co niezmiernie cieszy a może ktoś coś posiada już w swoim systemie

i mógł by co nie co skrobnąć. Brzmienie budowa , wykorzystane elementy?

A co do kolegi donic jak słowo narodowy jest dla ciebie ohydne to zasuwaj na marsz kodu albo jakiś wątek na bocznicy który jest na temat.

Kolego margaryna .Nikogo tu nie obchodzą twoje przekonania polityczne i nie mów nikomu gdzie ma zasuwać bo Tobie na forum nikt tego nie mówi że masz zasuwać na marsz kato-bolszewików czy kodu i innych krucjat różańcowych zostaw to dla Siebie .Słuchaj muzy a mniej oglądaj szkiełka bo zrobią Tobie pranie mózgu .Chyba że pomyliłeś forum

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meble też podawajcie

Rogoz Audio:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ostoja:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ostatniej wystawie w Monachium debiutowala firma Stacore z Trojmiasta produkujaca platformy antywibracyjne:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jest jeszcze Verictum z Krakowa.

post-4563-0-73751800-1463413190_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ciekawą propozycją są kolumny aktywne firmy APS.

Wiem że nie wszyscy uznają takie rozwiązania, ale flagowe APS Trinity to zdecydowanie wysoka liga...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Z przesylka £5,95 za referencyjne wzmaki zeta zero od dealera :) nic tylko brac na tony :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Rogoz Audio:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ostoja:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jak ktos jeszcze lubi krzywe stoly i standy to Tombase.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość numik

(Konto usunięte)

dziś słuchałem AA Phoebe III, no no, zacnie jak na tą cenę, bardzo (z Atollem in 80 se), teraz pora na Diamond 25. Zachęciliście mnie do inwestycji w polskie kolumny jeśli pokonają wstęgę Ikonek (barwa ciut chłodna w Ikonach, to świetne kolumny, ale barwa innych kolumn może być decydująca, nasycenie dźwiękiem). Akkusy też dostaną swoje 5 minut.

 

Gdyby mnie było stać na Wile Rock....;), Atoll in 80 pokonał u mnie Epocę 3, więc tylko pozostanie mi porównanie z innymi obcymi wzmakami ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba przyznać, że jest w czym wybierać z polskich marek. Numik daj znać jak wypadną Diamond 25. Jeszcze nie odsłuchiwałem tej serii.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tu pytał o polskie odtwarzacze cd- chyba tylko Ancient Audio, ale nie wiem, czy nadal robią.

Używane się trafiają, ale najlepiej zadzwonić do pana Jaromira i zapytać. Świetne te CD robi choć wygląd kontrowersyjny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nawet nie znam tego dealera...nazwa moze sie tez kojarzyc z inna branza jesli ktos do konca nie doczyta :)

 

Fakt, bardzo duzo polskich marek. Pytanie dlaczego ich ludzie nie kupuja skoro sa dostepne a np marki z Wloch, Francji, Niemiec czy Skandynawii mozna czesto spotkac u kogos w domu. Czy to wina marketingu, czy te produkty sa zwyczajnie slabsze od konkurencji?

 

Cześć urządzeń ma na prawdę duuuzo więcej do zaoferowania niż znane marki.

 

Kwestia marketingu. Z marketingiem jednak ceny z manufaktur poszybowslyby do góry.

 

Fajny wątek,Baltlaba będę odsłuchiwał w tym tygodniu,chcę złożyć sobie zestaw z polskich elementów.

Taki kaprys mam :) Brytole kochają swoje produkty a nam to chyba tylko polskie audio pozostało,wiecie co mam na myśli.

Wzmak i kable wiem jakie szukać ale z kolumn to kompletnie laik byłem do dzisiaj.16hz,Rls i Wigg te biorę na tapetę.

 

Pzdr

 

Divine Acoustics- kolumny

 

Meble też podawajcie

 

Nie wiem, jaki masz budżet ale koniecznie odsłuchaj Baltlaba z Wigg Art. Najlepiej Endo 1 i Arvil.

 

Pamiętaj o tym, żeby sprzęt spięte porządnymi kablami, abyś wiedział na ike stać system oparty na tym wzmaku i kolumnach. Źródło tez warto podłączyć nie tańsze niż kolumny.

 

W Bydgoszczy mają tr klocki i dobre elementy reszty toru na stanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 14

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.