Skocz do zawartości
IGNORED

Polskie manufaktury , narodowy hi-end


margaryna85

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kennijczyk

(Konto usunięte)

Naprawdę sporo tego. Serce rośnie.

 

Ten temat to lekki bajzer, ale jakby ktoś napisał fajny post z wszystkimi informacjami o polskich produktach (ja za leniwy jestem) to warto było by coś takiego podpiąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również bym poprosił.

Gdzie ten hajend narodowy, bo samo przyklejenie "made in poland" i nierzadko ceny z sufitu, to raczej żaden powód do podniety.

Tym bardziej, że bardzo często są to części lub nawet gotowe podzespoły kupowane u chińczyka za garść drobniaków

i pakowane w najtańsze obudowy jakie można w internecie znaleźć. Resztę robią "niezależne" recenzje w prasie i na forach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również bym poprosił.

Gdzie ten hajend narodowy, bo samo przyklejenie "made in poland" i nierzadko ceny z sufitu, to raczej żaden powód do podniety.

 

Tym bardziej, że bardzo często są to części lub nawet gotowe podzespoły kupowane u chińczyka za garść drobniaków.

Jak masz klepki podlogowe, klej termiczny i kit z chin to sam Ci zrobie. Ceny w tysiace ojro i strona po anglikansku owkors :) Do kompletu referencyjne zabojcze kable i obowiazkowo porzadne zasilanie z Castoramy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to o czym piszecie ma miejsce na całym świecie. Perełki trzeba wyłowić i cieszyć się, że w Polsce też są fajne wynalazki. Według mnie ten wątek jest OK jeśli każdy piszący wymieniłby tylko to z czym się zetknął osobiście i rekomenduje to innym. Prawdopodobnie wielu wpisało tu firmy, które znaleźli w opisach ale nie mieli z tym sprzętem osobiście do czynienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Również bym poprosił.

Gdzie ten hajend narodowy, bo samo przyklejenie "made in poland" i nierzadko ceny z sufitu, to raczej żaden powód do podniety.

Tym bardziej, że bardzo często są to części lub nawet gotowe podzespoły kupowane u chińczyka za garść drobniaków

i pakowane w najtańsze obudowy jakie można w internecie znaleźć. Resztę robią "niezależne" recenzje w prasie i na forach.

parantulla dalbys przyklad takich praktyk :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wchodze na wątek, bo a nuż jakąś nową manufakturę poznam. Ale co to, znowu jakieś hejty i przepychanki się zaczynają.

Panowie. Proszę, niech się udzielają tylko ci co mają coś do dodania w temacie wątku.

 

Ze swej strony.

Mam u siebie, między innymi, wzmak na lampach EL34 "pióra" Sonus Oliva z Gdańska.

Różnie się o nim na forum pisze, trafiają się wpadki, ale potrafi niezły kawałek dobrego sprzętu zrobić.

Wspomniany już wcześniej Nostromo.

W

W porównaniu do rDAC-ów wypada bardzo dobrze. Brzmieniowo i cenowo naprawdę nie jest źle.

Mogę go polecić, tym bardziej, że jest dobry kontakt z producentem, dopuszczalna wymiana na nowszy model, zmiana jakiś parametrów itp.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie hejty? To, że wypływa informacja, że coś niby polskiego, w istocie takie nie jest, to chyba dobre dla tych, co poszukują POLSKIEGO wyrobu, a nie znaczka na chińszczyźnie.

Co do Sonus Oliva- popieram, poznałem przelotnie p. Witka, ma ondywidualne podejście do kloenta, i choć do zakupu w końcu nie doszło, miło wspomonam z nim kontakt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wchodze na wątek, bo a nuż jakąś nową manufakturę poznam. Ale co to, znowu jakieś hejty i przepychanki się zaczynają.

Bo mało było wątków założonych o hajendowych DAC-ach, wzmacniaczach czy innych cudach na kiju za pieniądze księżyca,

gdzie po odkręceniu górnej pokrywy oczom zdumionych klientów ukazywał się widok dwóch płytek do kupienia na ebayu za osiem dolarów

polutowanych na odpier**l tak, że dziecko w czwartej klasie podstawówki na zajęciach ZPT lepiej by to zrobiło.

Że nie wspomnę o kupowanych na kartony kablach wprost od chińczyka, których cena po usunięciu oznaczeń producenta wzrastała 10-20 albo i 100 krotnie.

Oczywiście większość tego typu tematów była błyskawicznie zamykana "do wyczyszczenia" po czym znikały jak kamfora...

 

Poza tym tytuł wątku brzmi "Polskie manufaktury, narodowy hi-end" a nie "wymień nazwy firm produkujących sprzęt audio w Polsce".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam , że nieszczęsny harpia miał tu plecy w moderacji. Wszelkie, nieprzychylne pisanie prawdy o tym jak miesiącami po zwrocie kolumn kaucję oddawał było kasowane. Problem prawdopodobnie został częściowo rozwiązany po roszadach w moderacji. Z resztą zobaczymy , czy mój post kolejny raz zniknie :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość kennijczyk

(Konto usunięte)

Poza tym tytuł wątku brzmi "Polskie manufaktury, narodowy hi-end" a nie "wymień nazwy firm produkujących sprzęt audio w Polsce".

 

pisz na temat w takim razie ,a nie pouczasz wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę sporo tego. Serce rośnie.

Większość firm jest mi znana, ale nigdy nie myślałem że jest ich tak wiele, więc jw. :)

 

Jakby miał oddzielny pokój, tak ze 30-35 m kw. i górę pieniędzy, kupiłby :

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pisz na temat w takim razie ,a nie pouczasz wszystkich

No to pisz, a nie pouczasz.

Taki hajendowiec wyczynowiec, to pewnie lepiej się zna.

Na początek może coś o producentach hajendowych kabli w których hajendowa jest tylko cena,

a sam kabel to obdarty z fabrycznych oznaczeń chińczyk za pięć złotych kupowany na bazarze na wagę

i lansowany na ósmy cud świata na forum przez pracowników jednego ze sklepów handlujących tym badziewiem

oraz ich znajomków liczących na jakiś rabat ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakiej dyskusji? W dyskusji jak się nie ma nic do powiedzenia, to się milczy.

Masz coś do powiedzenia w temacie czy będziesz teraz rzeźbił na sztukę i ciągnął ten bezsensowny offtop, żeby mieć ostatnie słowo?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acuhorn:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość A&T

(Konto usunięte)

No to pisz, a nie pouczasz.

Taki hajendowiec wyczynowiec, to pewnie lepiej się zna.

Na początek może coś o producentach hajendowych kabli w których hajendowa jest tylko cena,

a sam kabel to obdarty z fabrycznych oznaczeń chińczyk za pięć złotych kupowany na bazarze na wagę

i lansowany na ósmy cud świata na forum przez pracowników jednego ze sklepów handlujących tym badziewiem

oraz ich znajomków liczących na jakiś rabat ...

 

Jakieś konkrety?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
<br />Na początek może coś o producentach hajendowych kabli w których hajendowa jest tylko cena,<br />a sam kabel to obdarty z fabrycznych oznaczeń chińczyk za pięć złotych kupowany na bazarze na wagę<br />

parantulla więcej konkretów jak osobiście się z tym spotkałeś to napisz coś więcej.Rafał np przejechał się z tombase i trafnie opisał negatywnie firmę bo miał do tego prawo.Jak jakaś firma praktykuje takie rzeczy jak piszesz to proszę podziel się tutaj na forum swoimi spostrzeżeniami , uprzedź ludzi którzy mają miej doświadczenia od Ciebie że by takiego chińczyka nie kupili za bóg wie jakie pieniądze.

 

Jestem jak najbardziej za tym że by ludzie opowiadali o ciekawych wyrobach z naszego ojczystego rynku ale wszelkie patologie które ktoś wychwycił i zauważył były z równą mocą tak samo piętnowane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i zaczęła się znowu "polaczkowość" jaki kraj takie forum. Przepraszam za off top, ale zaczynam tu zaglądać z takich powodów coraz rzadziej, skąd u Was tyle beznadziejności Ludzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj spokój lulu,tego nie zmienisz już,do tego trzeba dorosnąć.

Zakupiłem w PL Baltka Epoca 3 za około £800 dla mnie trafiony wybór.Szerzej opiszę go tutaj jak wrócę do domu i podłączę do reszty systemu :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Łokmen Saba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lulu, o co Ci chodzi? Przecież w tytule wątku wyraźnie jest zaznaczone, że chodzi o NARODOWY przemysł, nie chiński.

Wyłapywanie ściemy i przekrętów ze sprzedawaniem chińszczyzny z polskim znaczkiem jrst wręcz wskazane!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.