Skocz do zawartości
IGNORED

Polskie manufaktury , narodowy hi-end


margaryna85

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem kiedyś podstawę antywibracyjną Divine Acoustics.

Straszna paść, sama się zresztą rozpadła.

 

Nie pytam o podstawę, ale o kolumny.

Poza tym podstawa jest wykonana solidnie, a do "paści" jej daleko

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Harpia... Moon...Sinusaudio...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszę o tym co sam organoleptycznie stwierdziłem w kontakcie z wyrobami tego producenta.

Skoro firma nie potrafiła zrobić zrobić z kilku kształtek i MDFu oklejonego papierem trwałej platformy to nie sądzę aby kolumny też były szczęśliwe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszę o tym co sam organoleptycznie stwierdziłem w kontakcie z wyrobami tego producenta.

Skoro firma nie potrafiła zrobić zrobić z kilku kształtek i MDFu oklejonego papierem trwałej platformy to nie sądzę aby kolumny też były szczęśliwe.

 

Z wyrobami? raczej z jednym wyrobem.

 

Na podstawie jednego produktu, wrzucasz wszystkie inne do jednego worka i negujesz te z którymi nie maiłeś żadnej styczności?

 

Jak można oceniać produkt którego nawet nie widziano na własne oczy?

Dalej idąc, jak można oceniać kolumny których nie słyszano?

Właśnie z takich wypowiedzi rodzą się błędne opinie bez żadnych merytorycznych podstaw.

To się nazywa zaśmiecanie forum, a po ilości twoich postów wnioskuję, że to forum staje się coraz większym śmietnikiem.

 

Jeśli chodzi o podstawy antywibracyjne, to znam wielu zadowolonych użytkowników.

Po drugie obowiązuje na nie gwarancja, a producent z którym kontakt jest bardzo dobry,

służy wsparciem ze swojej strony nawet po upływie gwarancji.

 

Co do kolumn, to są wykonane bardzo solidnie i jakość montażu jest na wysokim poziome, co potwierdzają osoby które mają okazje to sprawdzić osobiście.

 

Moje początkowe pytanie nadal dotyczy kolumn, a dokładnie elektroniki z jaką grają i w jakich metrażach. To jest konkretne pytanie na które oczekuję konkretnej odpowiedzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Harpia... Moon...Sinusaudio...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś z Was miał do czynienia z krakowską marką Sinus Audio? Chodzi mi szczególnie o wzmacniacz hybrydowy, który mają w ofercie...

 

Około trzy tygodnie temu miałem tą hybrydę na testach u siebie.

Grała wtedy na lampach ECC83, było miękko, przyjemnie, świetna średnica, otwarta góra...

Z lampami ECC82 było już trochę bardziej "tranzystorowo" jeśli chodzi o barwę, ale szybciej i bardziej dynamicznie.

Generalnie lampami w przypadku tej hybrydy można sporo dźwięk wymodelować pod siebie, ale niestety nie jest to uniwersalny wzmacniacz (o ile taki w ogóle istnieje za te pieniądze).

 

Z jakimi kolumnami miałby u Ciebie grać i jakiej muzyki słuchasz ?

Bo od razu mogę ci powiedzieć, że do mocniejszych brzmień znajdziesz coś lepszego :)

Ta hybryda gra ładną barwą, bardzo przyjemnie...i do spokojniejszych klimatów nadaje się idealnie. Polecam kontakt z producentem i prośba o wypożyczenie. Posłuchaj jej koniecznie przed zakupem.

 

Mam też kondycjoner z czterema transformatorami separującymi, zrobiony właśnie przez Sinus Audio. Bardzo przemyślana konstrukcja i solidnie wykonany, a co najważniejsze ma niebagatelny wpływ na dźwięk.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Harpia... Moon...Sinusaudio...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A o ASURA QRS-Quality Recovery System Level 1 power strip już tutaj było?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie wszelakie firmy produkujące tylko i wyłącznie gadzety związane z prądem ,czy tez kable nie powinny byc tu nawet wymieniane. Cięzko to w ogóle jakoś ocenic, bo często to zwykły subiektywizm. Zbudować łatwo z klilku drutów i koszulek. Gdzie tam jakiekolwiek pośwęcenie? Praca?

Takie firmy to zwykłe maszynki do robienia pieniędzy. Nic więcej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niewiem czy bylo JP Audio z Krakowa, widze ze usilnie sprzedaja wzmacniacze na olx, nigdy nie mialem z tym stycznosci :)

 

Wchodzą na rynek, a to nie łatwa branża. Przy dzisiejszym szumie informacyjnym trzeba by było samemu posłuchać i ocenić:) Znając życie, to bardzo różne opinie będą przez wielu powielane...Do tego różne systemy, różna akustyka, doświadczenia, a przede wszystkim słuch i oczekiwania. Tak to już jest z ocenami w audio. Subiektywizmu nie da się uniknąć, choćbyśmy bardzo chcieli.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Harpia... Moon...Sinusaudio...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam,

na które kolumny głośnikowe wg Was - tylko produkowane w Polsce (tu się urodziłem i tu żyję) - powinienem zwrócić uwagę?

Chciałbym żeby były godnymi następcami Pylonów Diamond 28.

Całość ma być możliwie najbardziej uniwersalna (rock, pop, muzyka filmowa, koncerty) i zagrać w 27m2 ze wzmacniaczem Magnat RV4.

Próbowałem kilku monitorów - o tym w innym wątku - ale raczej pozostanę przy podłogówkach.

Na pierwszy rzut oka wyodrębniłem kilka typów (alfabetycznie):

Esa Neo 3se

Impuls Audio Horizon

RLS Umbriel II

Studio 16Hz Minas Anor IV

Wigg Art Enzo

YB Audio Zephyr/Phoenix

 

Pomieszczenie odsłuchowe salon - z lekką adaptacją - kolumny ok 50 cm od sciany.

 

Jeśli będzie możliwość, to zamierzam odsłuchać je u siebie ale na początek chciałbym już przefiltrować kilka pozycji jeśli nie będą naprawdę wybitne.

 

Dzięki za opinie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie szkoda było czasu na powyższy wpis?

Nie rozumiem po co ludzie piszą skoro nie mają nic do powiedzenia.

 

A jeśli to miał być kąśliwy żart, to mnie zupełnie nie rozśmieszył. Może jestem z innego pokolenia...

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie szkoda było czasu na powyższy wpis?

Nie rozumiem po co ludzie piszą skoro nie mają nic do powiedzenia.

 

A jeśli to miał być kąśliwy żart, to mnie zupełnie nie rozśmieszył. Może jestem z innego pokolenia...

 

Przecież ten wątek aż prosił się o taki komentarz. Co w tym komentarzu jest nieprawdziwe?

Więcej luzu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje sobie sprawę, ze Polska nie jest potęgą audio i pewnie jeszcze długo nie będzie, ale w natłoku globalnych koncernów i korporacji napewno da się wybrać jakieś rodzynki.

Żeby było jasne, to odsłuchiwałem wiele głośników które miały być pogromcami Pylonów, ale w przedziale cenowym ok 10tys żadne nie wywołały moich achów, ochów...

 

A szukam polskich, trochę przez lokalny patriotyzm, a trochę przez pryzmat polskich cen...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>jaxcek

 

Przez pryzmat polskich cen? Listwa prądowa. Cena atrakcyjna - 36900 PLN. Rzuć okiem:

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz na myśli obudowy i klej, czy równiez głośniki, zwrotnice i gniazdka?

 

Może lepiej było napisać - montowane w Polsce, (w której sie urodziłeś i mieszkasz).

 

Tylko - skąd ten MagnatRV4 u Ciebie? Czyżbyś także urodził się i mieszkał w w Niemczech?

Wystarczy że projekt i pomysł jest polski.

 

 

A szukam polskich, trochę przez lokalny patriotyzm, a trochę przez pryzmat polskich cen...

Podrzucilem ci propozycje. I nie patrz na cene.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje sobie sprawę, ze Polska nie jest potęgą audio i pewnie jeszcze długo nie będzie, ale w natłoku globalnych koncernów i korporacji napewno da się wybrać jakieś rodzynki.

Żeby było jasne, to odsłuchiwałem wiele głośników które miały być pogromcami Pylonów, ale w przedziale cenowym ok 10tys żadne nie wywołały moich achów, ochów...

 

A szukam polskich, trochę przez lokalny patriotyzm, a trochę przez pryzmat polskich cen...

Akurat kolumn nie mam polskich, choc diy przez jednego z "naszych" :) to tez uwazam, ze pomysl i realizacja to klucz. Malo kiedy da sie zrobic produkt od poczatku do konca w garazu. Jak pociagnac druta w domowych warunkach? ;)

Tak, warto szukac polskich produktow, sam mam tomanka, polskie kable.

Jest mnostwo chinszczyzny bez podatku i bez vatu - wpieramy ich blisko 10% wzrost gospodarczy a narzekamy na otaczajaca nas rzeczywistosc :)

Warto dac szanse naszym. Trzymam kciiuki za znalezie dobrej drogi. Bede sledzil bo sam poszukuje w tym kierunku :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę się tylko domyślać, że zdaniem jaxceka ci, co nie mają sprzętu pochodzącego z Polski, gdzie się urodzili i mieszkają, zasługują na potepienie...

 

Dlatego zareagowałem.

Sam wymysliles bzdure, przypisales jej autorstwo komu innemu, a nastepnie go zhejtowles."Hejtowanie" to chyba dobre slowo na tak ewidentny przyklad trollingi? Zareaogiwales na swoje wlasne wymysly, ja zareaguje na Twoje posty zglaszajac je moderatorowi.

 

BTW. Wiele produktow to zapewne chinszczyzna z polskim znaczkiem. Ale chyba wiekszosc z tutaj wymienionych zdecydowanie poza ten schemat wykracza, i smialo mozna je nazwac "polskimi", pomimo, ze wokozystuja zagraniczne podzespoly?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pietrzak, każdy ma prawo kupić co mu się podoba. @jaxcek zadał konkretne pytanie ,a ty zachowujesz się gimbus. Pytanie o kolumny ,a ty wyjeżdżasz z jakimiś przyśpiewkami.

@jaxcek, kiedyś osłuchiwałem Esa Neo -bardzo przyzwoite skrzynki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Homo sapiens do myślenia potrzebuje całego mózgu, a nie tylko lewej strony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pewnoscia male lokalne manufaktury moga pozwolic sobie na pewna ekstrawagancje, bo nie musza swoimi produktami zadowolic milionow. Jest szansa, trafic we wlasne gusta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz na myśli obudowy i klej, czy równiez głośniki, zwrotnice i gniazdka?

 

Może lepiej było napisać - montowane w Polsce, (w której sie urodziłeś i mieszkasz).

 

 

na ten przykład

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na które kolumny głośnikowe wg Was - tylko produkowane w Polsce (tu się urodziłem i tu żyję) - powinienem zwrócić uwagę?

Do tej listy dodałbym jeszcze propozycje:

- Megalith Audio - słuchałem ich monitorów, na różnych SS i jest to bardzo fajne granie

- Audio Academy - w Twoim budżecie to raczej model Rhea, ale i te tańsze powinne Ci się spodobać bardziej niż Pylony. Ja miałem kiedyś ich podstawowy model Phoebe III i swojej klasie, a nawet wyżej był to bardzo dobry produkt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz na myśli obudowy i klej, czy równiez głośniki, zwrotnice i gniazdka?

 

Może lepiej było napisać - montowane w Polsce, (w której sie urodziłeś i mieszkasz).

 

Tylko - skąd ten MagnatRV4 u Ciebie? Czyżbyś także urodził się i mieszkał w w Niemczech?

 

Wychodząc z Twoich założeń to 100% wszystkich produktów elektronicznych z całego świata jest Chińskich.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.