Skocz do zawartości
IGNORED

Polskie manufaktury , narodowy hi-end


margaryna85

Rekomendowane odpowiedzi

A czy miał ktoś możliwość bezpośredniego porównania kolumn YB audio, Studio 16Hz i Impuls audio.

Jak one brzmią (subiektywnie), jak są wykonane i z jakich komponentów w odniesieniu do ich ceny?

Wiem ze najlepiej na własne ucho, ale logistycznie, odległościowy i czasowo we własnym otoczeniu to może być skomplikowane.

Jak tylko moje Diamondy 28 trafią do nowego właściciela, to chciałbym zakupić coś za jakieś 10-12tyś.

Dorzuć do tego zestawienia RLS, naprawdę warto posłuchać

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Strona jest dramatyczna ale kolumny są bardzo ciekawe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaxcek, u mnie graly glosniki od YB audio, S16hz i Impuls Audio. Impuls Audio wysyla swoje kolumny bez kaucji, nawet za transport nie placilem, zasady wysylki masz opisane na ich stronie. U pozostalych krajowych producentow wplacalem kaucje. Ze wszystkimi bardzo dobry kontakt, zaden nie wciska swoich produktow, mozesz na spokojnie ze swoimi klamotami posluchac i zdecydowac. Moge Ci tylko powiedziec, ze moje Dynie X14 niedlugo beda zmienione i bardzo mozliwe, ze wlasnie na ktores rodzime monitory. Przewalilem mase zagranicznych kolumn i na chwile obecna najblizej mi do naszych producentow. Chwalic nie bede, zeby nie karmic .... zazdrosnikow. Zachecam do osobistego sprawdzenia kolumn w/w producentow, warto.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy miał ktoś możliwość bezpośredniego porównania kolumn YB audio, Studio 16Hz i Impuls audio.

Jak one brzmią (subiektywnie), jak są wykonane i z jakich komponentów w odniesieniu do ich ceny?

Wiem ze najlepiej na własne ucho, ale logistycznie, odległościowy i czasowo we własnym otoczeniu to może być skomplikowane.

Jak tylko moje Diamondy 28 trafią do nowego właściciela, to chciałbym zakupić coś za jakieś 10-12tyś.

 

Miałem okazję posłuchać u siebie w domu z Impuls Audio - Lagune i Horizon, ze Studio 16Hz Minas Anor III 2,5r oraz IV, Canto Grand i Ethos Ultimo u Rafała z forum. Produktów YB nie poznałem osobiście znam tylko z opinii innych. Na pewno Ci producenci stosują dobre czy nawet bardzo dobrze przetworniki i inne podzespoły. Pytanie , które brzmienie się Tobie spodoba. Musisz sam posłuchać. Wszystko zależy jak duże pomieszczenie, wzmacniacz, źródło, jaka muzyka.

 

Z cenami wiadomo trzeba się też targować. Na stronach są ceny katalogowe, coś tam zawsze można urwać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Panowie a co sądzicie o SinusAudio - testował ktoś?

 

Darek, miałem na testach hybrydę z SinusAudio. Później, po wypożyczeniu na odsłuch kilku tranzystorów z przedziału 5000-10000zł byłem tak zawiedziony dźwiękiem (m.in. zbyt sucho i brak dynamiki przy cichym odsłuchu, gdzie mój inny wzmacniacz z końca lat 70-tych był pod wieloma względami lepszy od nowych konstrukcji), że zdecydowałem się na zakup hybrydy. Gra u mnie na lampach ECC82. W moim systemie strzał w dziesiątkę. Wiadomo, nie jest to takie granie jak np.na lampach 300b, ale jak ktoś szuka wzmacniacza hybrydowego w klasie A, nie mogąc lub nie chcąc z jakiegoś powodu prawdziwej lampy, to jest to świetny kompromis w danym przedziel cenowym. Także ze swojej strony polecam Sinusaudio (posiadam również ich kondycjoner, który bardzo sobie chwalę).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Harpia... Moon...Sinusaudio...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek, pytałem wcześniej o Divine, a dokładnie z jaką elektroniką grają u was. Jak jest u Ciebie?

 

Osobiście posiadam model Electra 3. Bardzo sobie chwalę. Po długich poszukiwaniach i walki z dudniącym basem te kolumny to rewelka. Łatwe w ustawieniu, wybaczają gorszą akustykę i są świetnie wykonane i zestrojone. Neutralnie, precyzyjne i otwarte granie. Potrafią dużo więcej niż wskazuje na to ich wygląd, który dla mało kogo jest obojętny :)

 

Nie są to jednak super uniwersalne kolumny (o ile takie istnieją w tej cenie), i żeby pokazały co naprawdę potrafią, to trzeba je zestawić z odpowiednim wzmacniaczem. Electry są wg. mnie odpowiednie do mniejszego metrażu max 20-22mkw. Proximy może do trochę większych pomieszczeń, ale max 25mkw.

 

Super kontakt z producentem i pełne wsparcie po upływie gwarancji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Harpia... Moon...Sinusaudio...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek, pytałem wcześniej o Divine, a dokładnie z jaką elektroniką grają u was. Jak jest u Ciebie?

 

Osobiście posiadam model Electra 3.

 

Nie są to jednak super uniwersalne kolumny (o ile takie istnieją w tej cenie), i żeby pokazały co naprawdę potrafią, to trzeba je zestawić z odpowiednim wzmacniaczem. Electry są wg. mnie odpowiednie do mniejszego metrażu max 20-22mkw. Proximy może do trochę większych pomieszczeń, ale max 25mkw.

 

Super kontakt z producentem i pełne wsparcie po upływie gwarancji.

 

Ja miałem Proxima gdzie jest obudowa zamknięta;

Potwierdzam bardzo dobrze się wpasowały w 15m2 i to z trudną akustyką, natomiast w dużym salonie ponad 30m2 okazały się zupełnie za małe. Nie "lubią" też dużego rozstawu pomiędzy kolumnami tak wg mnie max 2m. Bardzo dobrze zgrały się z wzmacniaczem AMC 3030 (hybryda) jak i Monrio MC206 a np. z Lebenem 300f już było bardzo ubogo na basie w ilości jak i jakości - pewnie lubią wydajne prądowo wzmacniacze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem Proxima gdzie jest obudowa zamknięta;

Potwierdzam bardzo dobrze się wpasowały w 15m2 i to z trudną akustyką, natomiast w dużym salonie ponad 30m2 okazały się zupełnie za małe. Nie "lubią" też dużego rozstawu pomiędzy kolumnami tak wg mnie max 2m. Bardzo dobrze zgrały się z wzmacniaczem AMC 3030 (hybryda) jak i Monrio MC206 a np. z Lebenem 300f już było bardzo ubogo na basie w ilości jak i jakości - pewnie lubią wydajne prądowo wzmacniacze.

 

Tak, Proximy są zamknięte, natomiast Electry3 mają bass reflex od spodu. Charakter brzmienia bardzo podobny. Do 15-20mkw oba modele są super. U mnie grają w 20m., natomiast powyżej 25mkw może być za mało dołu, ale sporo zależy od towarzyszącej elektroniki. Nie wymagajmy zbyt wiele od tych przetworników. Kolumny nadrabiają ogólnie pojęta muzykalnością i otwartością dźwięku oraz tym, że sobie radzą w gorzej zaadoptowanych akustycznie pomieszczeniach. Nie ma mowy o dudniącym basie.

 

Zgadza się, potrzebują prądożernych wzmacniaczy z dobrym wypełnieniem dołu. Ja teraz mam hybrydę w klasie A i jest ok. Super zgrywały się u mnie z różnymi lampami. Leben 300f to rzeczywiście nie zbyt udane połączanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Harpia... Moon...Sinusaudio...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te Proximy mnie zaintrygowały. Ciekawe, jak się mają do Pylon Diamond 25

 

A o jakim metrażu mowa ? Do jakiej muzyki ? Jaka pozostała część toru? Diamond 25 raczej do większych pomieszczeń niż 20m. Do Proxim raczej bym nie porównywał. Jak zestawisz Proximy z odpowiednią elektroniką to co najmniej jedna klasa wyżej niż Pylon. To całkiem inaczej zbudowane kolumny (zamknięte - bas szybki i zwarty),granie otwarte, bez podbitych skrajów pasma, bardzo równe i naturalne, ogólny charakter raczej bliżej dobrego monitora lub mniejszej podłogówki. Nie ma tutaj mowy o żadnym efekciarstwie. Warto posłuchać z dobrą lampą lub hybrydą w klasie A.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Harpia... Moon...Sinusaudio...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 m. Reszta toru : Cambridge CXN, audio gd Precision 2, kable Eva xxv

 

Słucham głównie rocka i free jazzu

 

A czy DA ma tu swój klub?

 

 

A czy DA ma tu swój klub?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdrawiam serdecznie

jarrro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 m. Reszta toru : Cambridge CXN, audio gd Precision 2, kable Eva xxv

 

Słucham głównie rocka i free jazzu

 

A czy DA ma tu swój klub?

 

 

 

Myślę ,że Audio GD Precision 2 powinien wysterować każde kolumny a w 20m2 Proximy powinny dać radę. U mnie Proximy w 15m grały bardzo dobrze dopiero salonie ponad 30m2 z były za małe. Myślę ,że warto spróbować..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarrro,

 

Z tego co mi wiadomo to nie ma klubu w PL. Wydaje mi się, że Divine Acoustics jest bardziej popularna poza PL, a szkoda...

 

Audio GD Precision 2 z DA Proxima, lub ewent. Electra 3 to może być bardzo ciekawe połączenie.

Nie jest to lampa, ale całkiem dynamiczny tranzystor o ciekawym, gęstym brzmieniu. Myślę że warto spróbować. Do 20mkw Electra3 da radę, ale powyżej (do 20 -25mkw) brałbym Proximy. Szkoda, że nie masz możliwości posłuchania ich z lampą...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Harpia... Moon...Sinusaudio...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś sprzedaje Proximy w atrakcyjnej cenie, będę mógł zatem być może ich posłuchać. Inni piszą, że góra męcząca, bas chudy...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdrawiam serdecznie

jarrro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś sprzedaje Proximy w atrakcyjnej cenie, będę mógł zatem być może ich posłuchać. Inni piszą, że góra męcząca, bas chudy...

 

 

pytałeś w jakim systemie słuchali, z jakim wzmacniaczem, pomieszczeniu, przy jakiej muzyce i z jakimi innymi porównywano (podobne gabaryty, przetwornik i zakres cenowy) ? To wszystko ma bardzo duże znaczenie. Naprawdę trudno jest jednoznacznie stwierdzić, że "góra męcząca, bas chudy"... Poza tym pamiętaj, że to konstrukcja zamknięta, wiec bas ma specyficzny charakter.

Jest bardzo szybki i zwarty, co szczególnie w mniejszych pomieszczeniach o gorszej akustyce bywa zbawienne. Mówiłem, że bliżej im charakterem do dobrych monitorów lub mniejszych podłogówek. Jeśli ktoś szuka obszernego dołu z potężnym, masywnym basem to nie pod tym adresem :)

 

Pierwszy raz spotkałem się z taką opinią, żeby góra była męcząca. Uważam że jest wręcz przeciwnie. Można słuchać i słuchać...

 

Co to znaczy że przy odpowiedniej amplifikacji bas jest "chudy" ? Że jest go mało, nie schodzi za nisko ? Może tak być, ale wtedy gdy brakuje jego masy w nagraniu, z czym nie raz się spotykam. Neutralne kolumny mają to do siebie, że bezlitośnie ukazuję jakość realizacji.

 

Posłuchaj więc w swoim systemie, ze swoją muzyką, najlepiej z różnymi wzmacniaczami (w tym z lampą koniecznie) i wtedy wydaj swoją własną opinię.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Harpia... Moon...Sinusaudio...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Właśnie o tej przeźroczystości pisał w recenzji Pacuła.

Ciekawe, jak wypadną w porównaniu z Pylon Diamond 25. Wcześniej miałem kef r300. Pylony dają dużo frajdy z odsłuchu.

I raczej ukrywają braki w nagraniach. To znaczy w porównaniu z r300, które były raczej zimne i emocji nie dawały tyle, co Pylon.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdrawiam serdecznie

jarrro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam czy ktoś miał lub ma kolumny z firmy Megalith Audio. Nie dawno powstała i jest strasznie mało opinii...będę wdzięczny za każdą .. :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Właśnie o tej przeźroczystości pisał w recenzji Pacuła.

Ciekawe, jak wypadną w porównaniu z Pylon Diamond 25. Wcześniej miałem kef r300. Pylony dają dużo frajdy z odsłuchu.

I raczej ukrywają braki w nagraniach. To znaczy w porównaniu z r300, które były raczej zimne i emocji nie dawały tyle, co Pylon.

 

Pylon Diamond 25 mają całkiem inna budowę i tym samym wytworzą większe ciśnienie akustyczne. Będą miały więcej basu i masy. Na prawdę trudno je porównać bezpośrednio, bo Proximy nic nie podbarwiają, to inna klasa dźwięku niż Diamond 25. Faktem jest jednak, że dla jednych zalety tych kolumn mogą się okazać wadami i na odwrót. Dużo zależy od samych oczekiwań słuchacza. Proximy mają genialną przestrzeń i swobodę grania, brzmią przejrzysto, dlatego tak istotną rolę w ich wypadku odgrywa wzmacniacz i reszta toru. Mi akurat brzmienie KEF r300 się podoba, chociaż czasami góra jest zbyt "szklista" szczególnie w zestawieniu z analitycznie grającym tranzystorem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Harpia... Moon...Sinusaudio...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno Proximy grają klasę wyżej

 

Co najmniej klasę.. to inne granie, dla mnie bez porównania lepsze.. ale w odpowiedniej wielkości pomieszczeniu i właściwie dobranym wzmacniaczu. Cały czas to podkreślam ! Wiadomo, że ze względu na swoje gabaryty Proximy mają też swoje ograniczenia co jest oczywiste!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Harpia... Moon...Sinusaudio...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko problem w tym, że będę kupować mieszkanie i duży pokój może być za duży dla Proxim.

Są one zalecane do 22 m kw.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdrawiam serdecznie

jarrro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko problem w tym, że będę kupować mieszkanie i duży pokój może być za duży dla Proxim.

Są one zalecane do 22 m kw.

 

Na początku napisałeś że grasz w 20mkw i o takim metrażu dla Proxim rozmawialiśmy.

 

Ile w tym nowym mieszkaniu będziesz miał metrów w pomieszczeniu odsłuchowym ?

Jak z akustyką ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Harpia... Moon...Sinusaudio...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie wiem jeszcze, co kupię. Może czteropokojowe, gdzie połączę dwa pokoje, no i wówczas będzie za dużo metrów.

Teraz mam ok 20 m. Akustyka?

Zawieszę firanki, położę dywan, jakieś obrazy na ścianę i będzie git

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdrawiam serdecznie

jarrro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie wiem jeszcze, co kupię. Może czteropokojowe, gdzie połączę dwa pokoje, no i wówczas będzie za dużo metrów.

Teraz mam ok 20 m. Akustyka?

Zawieszę firanki, położę dywan, jakieś obrazy na ścianę i będzie git

 

Jak już kupisz mieszkanie, połączysz pokoje, będziesz wiedział ile dokładnie metrów to wtedy się zastanów.

Przy 25m i wiecej znajdź kolumny z większymi przetwornikami. Proximy dobre dla pomieszczeń od około 14-22m.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Harpia... Moon...Sinusaudio...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.