Skocz do zawartości
IGNORED

poprawa dźwięku tv - prośba o doradzenie - niedrogi soundbar a może miniwieża


Dennonek

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ma problemu, :) Wiem , czytałem ale myślałem, że przekona go jednak mój wpis o tylko pozornie lepszym dzwięku z tych soundbarów.

 

U mnie TV wisi na ścianie , pod nim centralny a na komodzie stoi ampli ,odtwarzacz blu i dekoder. Miejsca na komodzie jest i nawet na monitory i to sporych rozmiarów ale obok niej stoją podłogówki .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety, nawet nie ma miejsca na miniwieżę - tzn. wzmacniacz co prawda wejdzie do szafki tv, czy na półkę ale kolumny w zasadzie tylko na górę szafek lub za telewizor, co w obu przypadkach jest chyba bez sensu. Szafki, kanapa,drzwi przejściowe, stół, drzwi balkonowe - i lipa. Oj, naprawdę, chciałbym stereo, nigdy nie sądziłem że będę się nawet zastanawiał nad soundbarem bo zawsze uważałem to za wymysł marketingowy i panującą modę, ale niestety "życie zweryfikowało".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych dwoch Onkyo/Klipsch, poszedl bym w strone Klipsch. Choc jest jeszcze Canton DM 50, ludzie sobie tez chwala (wydaje sie byc jakosciowo lepszy niz Onkyo/Klipsch), teraz tez mozna kupic za relatywnie male pieniadze. Normalnie kosztuje okolo 2K-2,5K, a widzialem oferte za 800zl.

 

Tylko to tak na prawde jedyna sztuka, wiec musial bys zaryzykowac:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klipsch jest już u mnie. Co by nie mówić, .... nie urywa. Co prawda chwilowo stoi w rogu ściany pod kątem, ale nie wiem czy docelowo ,gdy będzie stał bliżej "płaskiej" ściany, między regałami coś się dużo poprawi w akustyce - może. Dodatkowo nie działa pilot - spróbuję wymienić baterię - a tylko z pilota można sterować intensywnością niskich tonów, i trybem 3D, bo więcej ustawień/regulacji chyba nie ma. Tak więc słuchałem go prosto z pudełka. W porównaniu do głośniczków z tv jest lepiej, ale tu Ameryki nie odkryłem, aczkolwiek ta lepszość to w zasadzie niskie tony ( dość delikatne ) , których tv nie generował. Muzyka z cd tudzięż YouTuba jest w dość przyjemna - o ile jest nagrana w miarę dobrej jakości, ale tutaj też myślałem mimo wszystko, że będzie ciut lepiej. Po cichu myślałem, że zagra jak mini/mikro wieża, ale chyba tak nie jest. W weekend może uda mi się obejrzeć jakiś film, no i może pilot ożyje to będę mógł coś więcej napisać, czy jest poprawa czy nie. Teraz się zastanawiam czy Onkyo ls t10 nie zagrało by lepiej, ale może za dużo oczekuję po prostu - w końcu to tylko głośnik do telewizora. Ładnych parę lat temu oglądałem Władcę Pierścieni na prościutkim kinie domowym Philipsa, głośniczki miały m/w 10x10cm + prosty subwoofer. Jest taka scena gdy Sauron przemawia do Sarumana gdy ten "czaruje" na szklaną kulą słowami : "Build me an army worthy of Mordor" - to czułem w trzewiach na przeponie. Z ciekawośći puściłem ten kawałek z YouTuba - Klipsch niestety nawet się nie zbliżył do tego efektu. Może ustawienie niskich tonów coś poprawi, zobaczymy. Jeszcze sprawa pilota - to jest wstyd, żeby takie g dawali do zestawu i to w sprzęcie wycenianym oficjalnie na w sumie niemałe pieniądze.

Podsumowując mam mieszane uczucia jak na początek, choć to w sumie tylko głośnik tv...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda ze nie zaryzykowales z tym Cantonem, mysle ze bylbys bardziej zadowolony. ;)

 

Najlepsze brzmieniowo bylo by Qacoustics i za nim Philips.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze możesz oddać,jak masz kręcić głowa teraz i nie do końca być zadowolonym wydając tyle kasy,to możesz poczekać i kupić z czasem coś lepszego a teraz wytrzymać z tym tv.chyba ze kupiłeś używkę.moze oddaj a gdzieś wypożycz coś lepszego będziesz wiedział czy warto dopłacić albo rozejrzysz się wtedy za uzywka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawośći puściłem ten kawałek z YouTuba

 

no i nawet na tym prościutkim kinie domowym Philipsa gdzie zapewne zagrało z DVD mialeś o niebo lepszy dzwięk niż z tego posr..nego YT. Tam jest taki kichowaty dzwięk, że nawet z vhs-em się nie równa. Dlatego też (może nawet miałeś ścieżkę dzwiękową w DTS-ie) poczułeś to a tu (w YT) jest tak obcięty dzwięk , że brakuje wszystkiego :)

 

Ja na Twoim miejscu po prostu wygospodarowałbym wkońcu jakieś miejsce i zakupił tradycyjny zestaw do kina (ampli, odtwarzacz, kolumny 5.1) nawet gdyby miał to być zestaw oparty na samych monitorach i subie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bose z ich serii do KD to takze ciekawa alternatywa np. Bose Solo 15, CineMate 15, bo SoundTouch 120 to juz wieksze pieniadze. Tylko w tym budzecie to kupno tylko uzywki z Ebay.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym YT to może faktycznie nie najlepszy pomysł - wrzuciłem tego "saurona" z dvd i podobnie, ciut lepiej ale TEGO efektu nie ma - cóż, oddzielnego subwoofera nie posiadam.

Zastanawia mnie, czy wbudowany subwoofer jak np. w Onkyo ls-t10 coś by tu zmienił w tej kwestii, czy raczej efekt będzie podobny, zważywszy na wielkość głośników.

W ogóle to sam już nie wiem co myśleć - udało mi się wygospodarować pół godzinki na odsłuch i sprawa nie jest jednoznaczna. Klipy z YT , tej lepszej jakości jak np. jakieś tam piosenki oznaczone jako niby HQ np "Kombi HQ" i tym podobne zabrzmiały całkiem ładnie. Muzyka z CD puszczana przez DVD, też w sumie zabrzmiała przyjemnie, nie mam porównania z żadnym mini/mikro systemem stereo - ale słuchało się tego całkiem dobrze, także w sumie nie jest źle. Puściłem również z dvd jakieś tam kawałki filmów, później porównałem te same kawałki z soundtrackiem z CD. Mam jakieś nieodparte wrażenie o wycofaniu podkładu muzycznego , przyciszenia kosztem wyeksponowania dialogów, ale może "schizuję". To w sumie tylko głośnik tv, więc 5.1 to nigdy nie będzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do kwestii niskich tonów - to jest chyba największa wada Klipscha. Są baardzo delikatne. O ile przy muzyce wokalnej z CD , w miarę dobrze nagranej, jeszcze jakoś tam uchodzi - nawet może pojawić się uśmiech na twarzy ( porównanie mam do magnetofonu cd, proszę to wziąć pod uwagę ), to przy filmie czy muzyce filmowej, instrumentalnej jest już słabo. I piszę tu o najmocniejszym ustawieniu niskich tonów jakie daje Klipsch. W dodatku przy tym najwyższym ustawieniu "wooferów"

mocno traci się na szczegółowości,klarowności dialogów. I tak jak fajnie zagrane wspomniane Kombi przykładowo, tak już końcowy temat z pierwszych Gwiezdnych Wojen - "The Throne Room and End Title" wypadł słabo.Także niby prawie jest dobrze ale nie do końca. Inna sprawa, że dłuższy czas muzyki słucham na słuchawkach, co może wypaczać w pewien sposób odbiór dźwięku - tzn. człowiek chce usłyszeć mniej więcej to co w słuchawkach, a to przecież tylko soundbar. Z drugiej strony jak na grajbelkę oficjalnie wycenianą na grubo ponad 2k to mogłoby to lepiej wyglądać mimo wszystko.

Czy taki np. Denon m39 z podstawowymi kolumnami zagrałby lepiej ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chcesz mini to bierz Marantz 510/511/610/611 + do tego kolumny. Masz tam tez gniazdo na subwoofer gdyby Ci zabraklo potegi niskich tonow w filmach czy innej multimedialnej rozrywce, wiadomo ze kolumna gra inaczej niskie tony niz subwoofer.

 

 

 

I was "the one", LOL, who was crazy/stupid/dumb/insane enough to connect the M-CR510 to TAD Evolution I speakers, and then start to scratch my head about High End Audio technologies and prices.

The story is quite simple. Back to November 2014, associated with Magnat Quantum Edelstein speakers, the M-CR510 was the christmas and birthday gift for my younger 27 years old son.

 

I tested this setup in my smaller audio room, and got the feeling that the speakers were the limiting factor of this association. So I connected my Klinger Favre D56 speakers to the M-CR510, to discover both a very high level of precision AND fluidity AND "natural". The Klinger Favre D56 are high end monitoring speakers that have no mercy with any source and amplifier slightest defaults.

 

So I took the Marantz under my arm to go down to my larger audio room and connect it to my TAD speakers… These TAD are the same kind of "no mercy" speakers as the KF, in big format.

 

I start talking about it to my closest audio friends, and they definitively thought I was joking. But it was not april fools' day.

When they visited me, they made the same finding as me…

And they started to buy M-CR510 as basis for a second or third audio system.

The findings were also quite disappointing to those, as me, who already spent fortunes on their audio systems.

 

I made my public "coming out" about this Marantz, because of a guy on the french forum who was again and again and again saying that audio reviewers were all dishonest, got backsheesh from manufacturers, etc, etc. The M-CR510 was the opportunity to shut his mouth.

 

Some other guys on the french forum were enough curious to give the Marantz a try.

"MrLocoLuciano" opened a thread on the forum, and this thread is now about 250 pages.

I wrote a mini review here last december:

AUDIOPHILE MAGAZINE - Marantz M-CR510

 

What makes me quite merry is that people who could never afford 1000(0)(0)$ electronics have discovered High Quality Audio though this M-CR510, with a very easy to setup, and can focus the main part of their budget on speakers.

 

For those who wants to "try" to understand why this Marantz is so good, here are some elements:

- no computer audio, no USB impedance and electric issues, no OS issues: tracks arrive from UPNP server

- no usual DAC, the tracks are directly converted from PCM to PWM which is the digital format used by Class D amplifier.

 

So the audio path is: track-PWM conversion-amplification. Hard to design a shortest path.

 

Of course there are limitations: distortion when the volume gets "too high" (more than about 50-60%), limited power and current.

So speakers with an impedance curve that goes below 4 Ohms, or too low efficiency speakers for the room size, are not recommended.

 

 

Kind regards

 

 

 

Jesli chodzi o wbudowane sub'woferki w soundbarach to jedynie Qacoustics i Bose robia tu wrazenie, z tego co ja sluchalem do kwoty powiedzmy 2000-2500zl. Choc wydaje mi sie ze ten Canton zagral by lepiej od tego Klipsch'a. Philips tez gra swietnie, ale to ze wzgledu na tu ze ma takze zew. sub i na prawde niezle zbalansowane brzmienie. Panorama od B&W brzmi wysmienicie, ale to juz wieksze pieniadze. Niemniej B&W pokazuje ze nawet soundbar moze zagrac w kategoriach wysoce audiofilskich. Choc mnie, melomana to az tak nazbyt nie interesuje. ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Bedzie niewystarczajacy, po tym co przeczytalem z obcowania z Klipsh'em. Tak jak mowilem tu tylko moze pomoc zew. sub. Czyli zestawy Philips lub Boston Acoustics Tvee. Moim zdaniem to beda optymalne wybory w relacji zakladany budzet/oczekiwania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 14

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.