Skocz do zawartości
IGNORED

Resampling, upsambling SoX i inne...


Przemysław_51508

Rekomendowane odpowiedzi

Co sądzicie o upsamlingu plików jako metodzie na poprawę warunków pracy dac?

Tu ciekawa wpiska na ten temat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Bawił ktoś się SoX np. w Daphile lub w innym systemie upsamlingiem?

Jakie są wasze wrażenia?

 

U siebie po lekturze ww. artykułu spróbowałem u siebie takiego zabiegu, zrobiłem nawet porównanie 1 do 1. Było z tym trochę zabawy ale switch usb ułatwił sprawę.

Porównanie robiłem w następujący sposób: dwa terminale jeden bez upsamlingu drugi z max upsampingiem "synchronicznym" czyli 352,8kHz dla 44,1 kHz i 384kHz dla 48 kHz. Teminale poprzez switch usb podłączone były do Audio Gd nfb10es3 dalej do aktywnego zestawu dynaudio bm5a + bm9s.

Różnica miedzy dźwiękiem z obu terminali dosyć wyraźna.

Nie piszę jaka może ktoś będzie chciał spróbować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest różnica słyszalna. Wprawdzie tylko do 24/96k, ale słychać wyraźnie w najwyższej oktawie więcej smaczków. Mam starego Nostromo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe rezultaty można osiągnąć też poprzez konwersje do DSD64 i wyżej, nawet do DSD256, ale w niektórych przypadkach tak "swojsko" najlepiej brzmi bez tych wynalazków.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Monitor Audio RX8, RX Center, Silver 1; DAC : 8-ch DIYINHK ES9016, XMOS Multichannel; Power AMP : 6-ch TPA3255

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o upsamlingu plików jako metodzie na poprawę warunków pracy dac?

 

Sam w to nie wierzyłem i do próby porównania podszedłem bardzo sceptycznie.

Ale to kurna działa ! :)

 

Wziąłem na warsztat pierwszy utwór Aqua Marine z płyty Isao Suzuki - Blow Up.

Jest w tym utworze dużo niuansów brzmieniowych i przede wszystkim świetna selektywność akustyczna.

Słuchałem pliku 16/44 kHz (kopia płyty CD we flac).

Ustawiłem na wyjściu częstotliwość próbkowania: bez zmian w swoim playerze JRiver.

Po odsłuchaniu fragmentu w słuchawkach, zatrzymałem utwór, zmieniłem częstotliwość próbkowania na wyjściuw studio DSP JRivera na 192 kHz

i ponownie włączyłem utwór od początku.

Ku mojemu zdziwieniu jest lepiej. Nie jest to jakaś powalająca różnica, a tylko ledwo wyczuwalna, ale jest.

Dla pewności zrobiłem kilka podobnych prób z innymi utworami i to nie jest żadne voodoo.

Jakość jest lepsza przy próbkowaniu 192 kHz. Więcej nie ma sensu, bo mój DAC i konwerter obsługują maksymalnie do 24/192.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobne odczycia co do jakości dźwięku po upsamplingu. Pewnie wszystko zależy od kości daca ale chyba coś w tym jest ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o upsamlingu plików jako metodzie na poprawę warunków pracy dac?

Działanie upsamplingu w konkretnej aplikacji zależy od wielu czynników. Chyba jednak najbardziej od DACa a właściwie od filtrów cyfrowych w nim zawartych.

Im więcej tych filtrów działających razem i im bardziej skomplikowane tym gorzej dla dźwięku.

Upsampling ma sens z Dacami NOS gdzie jest jedynym sposobem przekształcenia oryginalnego źródła cyfrowego bez dodatkowych filtrów. Ma też sens z Dacami używającymi prostych filtrów. W większości agorytmy Daców wybierają coraz prostsze filtry wraz ze wzrostem częstotliwość próbkowania. Więc upsamplowany content do wysokich częst próbkowania z prostym filtrem (lub bez) powinien zagrać dobrze.

Nie znam Daphile ale podejrzewam, że korzysta z odtwarzacza squeezelie. Jeśli tak to prawdopodobnie ma wkompilowaną bibliotekę lib-soxr odpowiedzialną za upsamling.

Squeezelite z upsamplingiem daje duże możliwości konfiguracji. Do wyboru/zabawy jest siedem zmiennych. Więcej o nich w manualu UBUNTU w sekcji Resampling

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam Daphile ale podejrzewam, że korzysta z odtwarzacza squeezelie. Jeśli tak to prawdopodobnie ma wkompilowaną bibliotekę lib-soxr odpowiedzialną za upsamling.

 

Przecież każdy ma inny system i odtwarzacz. Ja mam Windowsa XP i JRivera i też słyszę różnicę.

Nie bardzo rozumiem to pierwsze zdanie. System Daphile narzuca jakiś swój odtwarzacz?

Nie można sobie na nim zainstalować takiego, który nam pasuje i będzie działał?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

System Daphile narzuca jakiś swój odtwarzacz?

Wydaje mi się że tak.

Daphile to kombajn na architekturę x86, który zawiera różne komponenty m inn serwer (LMS Logitech Media Serwer) i odtwarzacz/player squeezelite

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież każdy ma inny system i odtwarzacz. Ja mam Windowsa XP i JRivera i też słyszę różnicę.

Nie wiem jakiego oprogramowania używa do resamplingu JRiver. W przypadku Daphile tak jak kolega napisał jest to SoX.

Co do Daphile to gotowy system bez możliwości ingerencji w jego zawartość poza wtyczkami co wcale nie umniejsza jego funkcjonalności.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakiego oprogramowania używa do resamplingu JRiver

 

 

JRiver posiada algorytm SSRC. Z tego co czytałem, to nie jest on tak efektywny jak soX w Foobarze.

Tyle, że JRiver nie obsługuje soX, więc pozostaje sprawdzić jak "gra" Foobar z wtyczką dsp resampler.

 

A może ktoś to już sprawdzał i porównywał z brzmieniem z JRiver przy zastosowaniu SSRC?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się jeszcze zawsze zastanawiam, bo filtry w dac to jedno, ale przy upsamplingu, u mnie z 44 do 96 to nie jest upsampling x2, tylko 2,18...coś tam. Więc na dokładkę po upsamplingu wejdzie jeszcze antyaliasing itp.

 

No i teraz pytanie czy to rzeczywiście lepsza rozdzielczość ze względu na to że filtry w dac działają wyżej, czy też jest to dzwonienie przy podniesieniu częstotliwości niecałkowitą liczbę razy, którą mogę odbierać jako "powietrze" ;-).

No i teraz tak: moje ucho słyszy mniej więcej do 17k. Mam szansę usłyszeć?

 

Ale olewam, tak mi gra lepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się jeszcze zawsze zastanawiam, bo filtry w dac to jedno, ale przy upsamplingu, u mnie z 44 do 96 to nie jest upsampling x2, tylko 2,18...coś tam. Więc na dokładkę po upsamplingu wejdzie jeszcze antyaliasing itp.

 

No i teraz pytanie czy to rzeczywiście lepsza rozdzielczość ze względu na to że filtry w dac działają wyżej, czy też jest to dzwonienie przy podniesieniu częstotliwości niecałkowitą liczbę razy, którą mogę odbierać jako "powietrze" ;-).

No i teraz tak: moje ucho słyszy mniej więcej do 17k. Mam szansę usłyszeć?

 

Ale olewam, tak mi gra lepiej.

 

Ja upsampling synchroniczny i też słyszę poprawę ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JRiver posiada algorytm SSRC. Z tego co czytałem, to nie jest on tak efektywny jak soX w Foobarze.

Tyle, że JRiver nie obsługuje soX, więc pozostaje sprawdzić jak "gra" Foobar z wtyczką dsp resampler.

 

A może ktoś to już sprawdzał i porównywał z brzmieniem z JRiver przy zastosowaniu SSRC?

Witaj >soundchaster. Wracając do tematu o którym pisaliśmy w temacie "Roon". Testuję właśnie ten upsampling. Mam jeszcze DAC/wzmacniacz słuchawkowy z wyjściem Audio. Do tej pory wykorzystywałem go jedynie do napędzania słuchawek. Ten DAC obsługuje do 32/384. Spiąłem go więc ze wzmacniaczem i ustawiłem w JRiver wejście 192kHz. Teraz tak sobie słucham, czy jest różnica. Moim zdaniem trudno to ocenić bez ślepego testu. Prawda jest taka, że jak czytamy gdzieś o jakichś nowinkach, niby coś tam poprawiających to często oszukujemy sami siebie i wmawiamy sobie, że jest lepiej. Póki co, ustawiłem te 192 i... jakby lepiej :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka, że jak czytamy gdzieś o jakichś nowinkach, niby coś tam poprawiających to często oszukujemy sami siebie i wmawiamy sobie, że jest lepiej. Póki co, ustawiłem te 192 i... jakby lepiej :-)

 

Całe audio poza głośnikami i akustyką to w dzisiejszych czasach to nie są jakieś kolosalne zmiany, oczywiście jeśli mamy do czynienia ze sprawnymi czytaj zaprojektowanymi i wykonanymi po bożemu sprzęcie.

Trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie na ile małe czy minimalne lub urojone zmiany są dla nas istotne.

Najważniejsze gdy muzyka nam lepiej gra, nie ważne czy odpowiada za to istotna zmiana czy zmiana naszego nastroju.

Oczywiście wszystko do momentu gdy, ktoś perfidnie próbuje wcisnąć nam kit mając nadzieję że na tym kicie zarobi ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze gdy muzyka nam lepiej gra, nie ważne czy odpowiada za to istotna zmiana czy zmiana naszego nastroju.

Zgadzam się z tym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i ustawiłem w JRiver wejście 192kHz

 

Na wyjściu masz ustawić 192, a nie na wejściu.

 

Prawda jest taka, że jak czytamy gdzieś o jakichś nowinkach, niby coś tam poprawiających to często oszukujemy sami siebie i wmawiamy sobie, że jest lepiej.

 

Ja tam sobie niczego nie wmawiam. Jak czegoś nie słyszę, to nie słyszę. Tutaj też nie nastawiałem się na jakąś poprawę, bo teoretycznie

nie powinno jej być. Nie bardzo rozumiem na czym ma polegać poprawa pracy DACa przy ustawieniu wyższej częstotliwości próbkowania pliku.

To przecież cały czas ten sam plik 16/44, więc teoretycznie nie ma prawa brzmieć lepiej, a jednak zwiększenie samplingu poprawia dźwięk.

 

Trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie na ile małe czy minimalne lub urojone zmiany są dla nas istotne.

 

Powiem Ci, że jak wczoraj dokonałem tego przełomowego odkrycia z lepszym dźwiękiem przy upsamplingowaniu pliku podczas odtwarzania

i jak ustawiłem na stałe na wyjściu w DSP Studio 192.000 Hz, to płyty, których niedawno słuchałem nabrały jakby nowego, pełniejszego brzmienia.

Niby ta różnica jest bardzo niewielka, ale na tyle wyczuwalna, że jak już słucham po zmianie tego ustawienia tę samą muzykę, co przed zmianą,

to mam wrażenie większej selektywności i lepszej kontroli basu.

I raczej sobie tego nie wmawiam. ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana na pewno jest przynajmniej u mmie. Robiłem porównania 1-1. I nie ma mowy o złudzeniu. Ja taką zmianę odbieram jako poprawę;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem na czym ma polegać poprawa pracy DACa przy ustawieniu wyższej częstotliwości próbkowania pliku.

To przecież cały czas ten sam plik 16/44, więc teoretycznie nie ma prawa brzmieć lepiej, a jednak zwiększenie samplingu poprawia dźwięk.

Ależ teoretycznie ma prawo, a wynika to już konstrukcji przetworników C/A. Ucieczka na wyższą częstotliwość załatwia pewne problemy.

Odsyłam do teorii

jednak obecne DAC są już tyle doskonałe, że różnica może być mało zauważalna.

Przykładowo na CA DAC Magic 100 różnica jest większa, niż na ES9018

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Monitor Audio RX8, RX Center, Silver 1; DAC : 8-ch DIYINHK ES9016, XMOS Multichannel; Power AMP : 6-ch TPA3255

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomimo, że film bardzo fanie nakręcony i zmontowany to wprowadza trochę zamieszania i niedomówień :/

Lepiej niż oglądać filmy zajrzeć do "Cyfrowe przetwarzanie sygnałów" Tomasza P. Zielińskiego.

Niemniej jednak, parę ciekawostek było :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wyjściu masz ustawić 192, a nie na wejściu.

Oczywiście, że na wyjściu :-)

Z tym wmawianiem, to mam na myśli jak silnie wpływa nasz mózg na subiektywną ocenę różnych zjawisk. Np. "Szynka wiejska" może nam bardziej smakować niż "Szynka delikatesowa", mimo że z tej samej świnki i masarni :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównanie robiłem w następujący sposób: dwa terminale jeden bez upsamlingu drugi z max upsampingiem "synchronicznym" czyli 352,8kHz dla 44,1 kHz i 384kHz dla 48 kHz.

Upsampling do tak wysokich częstotliwości jak 352kHz nie ma sensu, bo DAC ma większe zniekształcenia. Sens upsamplingu się kończy gdzieś w okolicach 96/24.

 

Ja się jeszcze zawsze zastanawiam, bo filtry w dac to jedno, ale przy upsamplingu, u mnie z 44 do 96 to nie jest upsampling x2, tylko 2,18...coś tam. Więc na dokładkę po upsamplingu wejdzie jeszcze antyaliasing itp.

 

No i teraz pytanie czy to rzeczywiście lepsza rozdzielczość ze względu na to że filtry w dac działają wyżej, czy też jest to dzwonienie przy podniesieniu częstotliwości niecałkowitą liczbę razy, którą mogę odbierać jako "powietrze" ;-).

 

"Dzwonienie"? ... przy upsamplingu z 44,1K do 48-96 itp. mogą wystąpić ogromne IMD tylko pod warunkiem g...nego (fachowo mówiąc) upsamlera (np. taki jak jest sprzętowo w Audigy 1, Audigy 2, SB Live - ich upsamler to jeden wielki IMD). Przy dobrym resamplerze problem nie istnieje (np. SSRC z Foobar).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy dobrym resamplerze problem nie istnieje (np. SSRC z Foobar)

 

A nie raczej SoX?

SSRC to jest w Jriver.

 

"Szynka wiejska" może nam bardziej smakować niż "Szynka delikatesowa", mimo że z tej samej świnki i masarni :-)

 

A mi smakuje najbardziej taka wędzona samemu. Nie ma porównania z tą wiejską, czy delikatesową.

Chociaż świnia może pochodzić z tej samej masarni. ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słucham płyt 44,1 po upsamplingu do 88,2. Przy wyższych częstotliwościach jest gorzej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To jest ostatnie wolne miejsce na forum na Twoją reklamę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam zamiar wypróbować upsamplig korzystając z playera Foobar z wtyczką SoX, tak jak kolega >soundchaster, tylko czy w systemowych dźwiękach Windows w zakładce zaawansowane przy urządzeniu odtwarzania również trzeba zmienić częstotliwość próbkowania, czy to już nie ma znaczenia i pozostawić 44.1 (jakość CD)?

 

Witam. Mam zamiar wypróbować upsampling korzystając z playera Foobar z wtyczką SoX, tak jak kolega >soundchaster, tylko czy w systemowych dźwiękach Windows w zakładce zaawansowane przy urządzeniu odtwarzania również trzeba zmienić częstotliwość próbkowania, czy to już nie ma znaczenia i pozostawić 44.1 (jakość CD)?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Upsampling do tak wysokich częstotliwości jak 352kHz nie ma sensu, bo DAC ma większe zniekształcenia. Sens upsamplingu się kończy gdzieś w okolicach 96/24.

To pewnie zależy od dac. Masz gdzieś pomiary gdzie pokazane są zniekształcenia przy wyższym taktowaniu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko czy w systemowych dźwiękach Windows

Jeśli korzystasz z KS-stream, WASAPI, ASIO (doczytaj dokładnie bo już nie pamiętam) czyli omijasz windowsowe ulepszacze, to bez znaczenia, bo i tak omijasz. Ale ogólnie chyba warto tę wartość ustawiać jak najwyżej się da, bo szkody raczej w żaden sposób nie przynosi, a możesz mieć trochę pożytków

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli korzystasz z KS-stream, WASAPI, ASIO (doczytaj dokładnie bo już nie pamiętam) czyli omijasz windowsowe ulepszacze, to bez znaczenia, bo i tak omijasz. Ale ogólnie chyba warto tę wartość ustawiać jak najwyżej się da, bo szkody raczej w żaden sposób nie przynosi, a możesz mieć trochę pożytków

Ok. Zrobiłem tak. Jeśli dobrze zrozumiałem angielskie tłumaczenie- Docelowe próbkowanie 192kHz i resampluje tylko 44.1kHz, bo tylko takie mam pliki. Hi-Res nie posiadam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) No i jeszcze zrzut dźwięków Windows. post-59127-0-42739400-1463731062_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinieneś usłyszeć różnicę brzmienia w Foobar większą niż w JRiver.

 

Aha... zapomniałem, że Twój DAC ma ograniczenie do 24/48.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha... zapomniałem, że Twój DAC ma ograniczenie do 24/48.

Nie, nie, przecież dopisałem, że podłączyłem do zewnętrznego DAC-a, który akceptuje 32/384 ale i tak daje sobie z tym spokój. Wku.... mnie sybilizacja w niektórych albumach. Polegam. Mam już dość walki z tym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 15

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.