Skocz do zawartości
IGNORED

Czy ktoś wie jak dostać się do głośników w kolumnie?


Pd9700

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Czy ktoś wie jak można się dostać do głośników w kolumnie Klipsch r28f? Z przodu posiadają jakby taki plastik, czy można go jakoś zdjąć, może pod nimi są śrubki do głośników? Z tyłu kolumny nie ma żadnych mocowań więc zapewne głośniki wyjmuje się od przodu , tylko jak ...?

 

Pozdrawiam ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściągnij te kołki gumowe z przodu. Tylko ostrożnie. Prawdopodobnie tam są śruby do ściągnięcia tego plastikowego frontu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Zdjęcie tej plastikowej osłonki raczej nie będzie proste. Pod spodem powinny byc śrubki.

Ale ze tak zapytań kolumny są na rynku od pewnie dwóch lat no może 3. Nie masz już na nie gwarancji? Chcesz coś wymienić? Czy to tylko czysta ciekawość?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny nie są niestety na gwarancji, a potrzebuję wymienić jeden głośnik niskotonowy. Czy ktoś się orientuje czy w polsce wogóle można kupić takie głośniki , czy trzeba spowadzać z USA?

 

Druga opcja to naprawa samego głośnika, prawdpodobnie cewki, znacie może jakąś dobrą firmę co się zajmuje takimi rzeczami?

 

Ten plastik {osłonka) co jest dookola głośników lekko się odgina, podejrzewam, że albo on jest przymocowany na jakieś kołeczki, albo na klej.

 

Najchętniej bym oddał całą kolumnę do naprawy , ale boje się , że spartolą robotę i jeszcze kolumna cała wróci do mnie w gorszym stanie niż jest , a wygląda jak nowa, mam przykre doświadczenia z serwisami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten plastik {osłonka) co jest dookola głośników lekko się odgina, podejrzewam, że albo on jest przymocowany na jakieś kołeczki, albo na klej.

 

Plastik powinien zejść z lekkim oporem (nie jest klejony) i odsłonić śrubki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny nie są niestety na gwarancji, a potrzebuję wymienić jeden głośnik niskotonowy. Czy ktoś się orientuje czy w polsce wogóle można kupić takie głośniki , czy trzeba spowadzać z USA?

 

Druga opcja to naprawa samego głośnika, prawdpodobnie cewki, znacie może jakąś dobrą firmę co się zajmuje takimi rzeczami?

 

Ten plastik {osłonka) co jest dookola głośników lekko się odgina, podejrzewam, że albo on jest przymocowany na jakieś kołeczki, albo na klej.

 

Najchętniej bym oddał całą kolumnę do naprawy , ale boje się , że spartolą robotę i jeszcze kolumna cała wróci do mnie w gorszym stanie niż jest , a wygląda jak nowa, mam przykre doświadczenia z serwisami.

 

 

Proszę o zdjęcia bebechów pacjenta , oczywiście po udane operacji !

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi Panowie. udało mi się dostać do głośników. Ale podejrzewam, że to raczej wysokotonowy jednak pada a nie niskotonowy, nie jest łatwo to stwierdzić jakby się mogło wydawać. Wszystko gra dobrze tylko czasem coś popierduje lekko. Pytanie- czy mogę odłączyć głośnik wysokotonowy i bez niego uruchomić kolumnę? Nie zepsuje się nic w zwrotnicy? W ten sposób będę miał pewność ze to na 100% on. Głośniki nie są lutowane tylko na wsuwki podłączone więc o tyle dobrze ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz to zrobić na zewnątrz , rozpinając zmostkowane gniazda podłączeniowe z tyłu skrzyni , góra to wysokie , dół reszta . Może coś rezonuje w skrzyni lub wzbudza sie w pomieszczeniu ... A może już wzmacniacz klęka ? jakieś potencjometry , przełączniki itd . zamień kolumny stronami , tzn zamien kanaly z lewego i prawy i sprawdz jeszcze raz ( niedokrecone kable itd...)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie- czy mogę odłączyć głośnik wysokotonowy i bez niego uruchomić kolumnę? Nie zepsuje się nic w zwrotnicy?

 

Raczej nie musisz grzebać we zwrotnicy, czy odpinać wsuwek, bo kolumna ma podłączenie tupu bi-wiring, więc wystarczy, że zdejmiesz zworki i podepniesz się pod górną , lub tylko dolna sekcję i zagra ta co powinna.

Czy ktoś się orientuje czy w polsce wogóle można kupić takie głośniki , czy trzeba sprowadzać z USA?

To nie unikatowy mustang z 69 tylko marketowa kolumna. Chyba więc wygodniej napisać do naszego lokalnego serwisu maila i mieć za dwa dni w domu. To bardzo popularna marka i wszystko co chcesz leży i czeka na klienta w krajowych serwisach. Jak byś miał jakieś egzotyczne i drogie kolumny kolumny można pisać do producenta, choć też wygodniej wtedy do dystrybutora na PL.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za odpowiedzi. Popierduje wysokotonowiec, w tygodniu dzwonię do serwisu.

 

Teraz pytanie, zakładając że dostanę taki sam model głośnika co oryginał to nie trzeba nic mieszać w zwrotnicy? Wszystko powinno być ok? Czy muszę je w dwóch kolumnach wymienić aby grało to dobrze czy tylko w tej co jest popsuty?

 

Pozdrawiam ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakładając że dostanę taki sam model głośnika co oryginał

1) Nie musisz się obawiać, czy przypuszczać, piszesz do serwisu jaki masz model kolumny tej marki i dostajesz dokładnie taki sam oryginalny głośnik wysoko tonowy.

Swoją drogą chyba musiałeś wiele godzin katować Klipsche jakimś wzmacniaczem, albo zwyczajnie słabym amplitunerem, że stała się taka sytuacja.

2) Czy uszkodzona jest zwrotnica, ciężko powiedzieć, raczej głośnik. Musiałbyś wstawić w "pierdzącą " kolumnę wysoko tonowiec z dobrej kolumny i przekonać się jak jest , aby wykluczyć czy jest uszkodzona zwrotnica, czy tylko głośnik. Jednak odradzam bo sam widzisz jak ciężko zdjąć osłonkę, a dwa koszty głośników do Klipscha są relatywnie niskie.

 

 

Czy muszę je w dwóch kolumnach wymienić aby grało to dobrze czy tylko w tej co jest popsuty?

 

Nie. Gdyby padł w kilkuletniej kolumnie głośnik niskotonowy, to wtedy owszem kupiłbym dwa i zmieniłbym je w obydwu kolumnach. Ponieważ, gumowe zawieszenie w starym głośniku pracuje już inaczej niż w nowym, cewka jest już ułożona i mogłaby być subtelna różnica barwy dźwięku.

W przypadku głośnika wysoko tonowego dość rzadko występuje zjawisko docierania, a już o zużyciu czy jakimś zawieszeniu ciężko tu mówić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc arekm ;)

 

Najlepsze jest to , że kolumny nie były mocno katowane. Bardzo dbam o sprzęt i słucham na co dzień z gałką głośności na godzinie 9.00, czasem ,ale to tylko czasem i na 15 -30 minut podgłośnie do max godziny 10.00 jak chce głośniej posłuchać. Wzmacniacz stereo mam mocny i wydajny prądowo. Więc właśnie ta sytuacja wywołuje u mnie ogromne ździwienie jak to się mogło stać.

 

Dodam , że ten głośnik gra normalnie , tylko w niektórych jakby częstotliwościach dźwięku zaczyna cicho "szeleścić"

 

 

Mam jeszcze pytanie, jak już będzie zamontowany nowy głośnik wysokotonowy to czy trzeba w jakiś specjalny sposób go wygrzewać i słuchać bardzo cicho ? Czy mogę od razu gałką głośności do tej godziny 9:30, max 10.00 od razu dojść?

 

Ps. Do głośnika się dostałem i go odłączyłem po prostu. Ma kable na wsuwki więc nie musiałem lutować nic. Jak się okazuje bardzo łatwo się tam dostać. Ten plastik frontowy się bardzo łatwo zdejmuje i pod spodem są śrubki już do głośników. Jutro zamienię głośniki miejscami aby na 100% być pewnym , że to nie zwrotnica, ale myślę że to głosninczek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, podepnę się pod temat. U mojego znajomego padły dwa tweetery w kolumnach Klipsch F10. Przesadził z mocą, jego wina.

 

Wyglądają tak:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Co to jest z tyłu głośnika przyczepione? w kształcie jak stery rakiety, to radiator jakiś? Chyba to jest przyklejone i dodatkowo na śrubę? Czy jak się kupi nowe głośniki z serwisu to będą tak wyglądały jak na zdjęciu, czy jednak trzeba będzie ten "radiator" i obudowę samemu zamontować, czyli przełożyć?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może podpowiem jeszcze,że jest możliwość regeneracji głośników,szczególnie wtedy,gdy jest trudny do dostania,lub bardzo drogi. Sam niedawno miałem awarie wysokotonowego i przy pomocy kolegów z forum, z takiej okazji skorzystałem i jestem bardzo zadowolony. Nie wiem,czy wolno wstawiać link z adresem,dlatego wyślę Ci na PW.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Rysio63 za linka i za info . Najpierw sprawdzę czy mają taki oryginalny w serwisie i ile kosztuje. Jak będzie wszystko w normie to biorę a jak nie to zadzwonię do tej firmy gdzie reperują głośniki .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Exciter55

Tak, to radiator. Nie wiem, jak firma podchodzi do części zamiennych, czy sprzedaje całe głośniki, czy tylko obwód msgnetyczny z przyklejoną częścią ruchomą, ale nawet w takim przypadku wymiana nie będzie zbyt kłopotliwa (a sporo taniej, jak za cały głośnik).

Sądzę, że spalenie głośników to nie kwestia zbyt dużej mocy, bo te kolumny mogą mogą sporo wziąć na klatę. Najczęstszą przyczyną awarii wysokotonowców jest przestrowanie wzmacniacza plus bezmyślne podbijanie wysokich tonów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. Kolega powiedział , że używał korektora , ale na nim tylko bas podbijał i miał przy okazji włączony Loudness we wzmacniaczu więc sprawa jasna. Chyba to było przesterowanie wzmacniacza. Ciekawe tylko czy od mocnego podbicia niskich tonów mogły pójść głośniki wysokotonowe? Pytanie czy od takego przesterowania mogło coś się zepsuć też cos we wzmacniaczu? Mówi , że podłączył inne kolumny to grają ok, Chodzi o to , że jak wsadzi te nowe głośniki to aby nie spaliły mu się znowu. Oczywiście mówi , że już nie będzie bezmyślnie podbijał tonów i używał korektora.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz ptzeżyje zwykle takie traktowanie bez uszczerbku na zdrowiu. Na przyszłoś jednak radzę oprócz wzmacniacza i kolumn używać rozumu ;-)

Przedtem jednak trzeba poczytać o przesterowaniu wzmacniacza, żeby w przyszłości tego nie powtórzyć.

 

Kiedyś wstawołem tu skan artykułu "Dlaczego milkną głośniki"- znajdź, przeczytaj, stosuj.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HE HE ,oj tam oj taam ;D nikt chyba nie kupuje takich potężnych kolumn żeby zamulać kolędy przed snem :D .... Część eksploatacyjna , ma prawo sie rozkraczyć jak wszystko inne . Nie obciążać ekstremalnie przed rozgrzaniem piecia i cewek a później OGIEŃ to ma grać ! Pozdrawia Wszystkich

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pieprzysz.

 

Podczas prawidłowej eksploatacji nie ma prawa się zepsuć. Każda usterka ma jakąś przyczynę i ogromna większość spowodowana jest błędem obsługanta, nikły odsetek stanowią wady produkcyjne. Zużycia nie biorę pod uwagę, bo zużywa się wszystko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...jest możliwość regeneracji głośników [...] z takiej okazji skorzystałem. Nie wiem,czy wolno wstawiać link z adresem,dlatego wyślę Ci na PW.

 

Wolno wstawiać link z adresem.

Co to adres?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzęt studyjny i oprogramowanie studyjne. Edytory, sekwencery, stacje robocze (DAW), authoring, stoły, maszyny i linie replikacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytasz "co to adres?", czy "co to za adres?"

 

Chodzi o adres.

Co to za adres?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzęt studyjny i oprogramowanie studyjne. Edytory, sekwencery, stacje robocze (DAW), authoring, stoły, maszyny i linie replikacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proszę,może komuś też się przyda:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pieprzysz.

 

Podczas prawidłowej eksploatacji nie ma prawa się zepsuć. Każda usterka ma jakąś przyczynę i ogromna większość spowodowana jest błędem obsługanta, nikły odsetek stanowią wady produkcyjne. Zużycia nie biorę pod uwagę, bo zużywa się wszystko.

 

Nie pieprze bo pieprz podrażnia żołądek . hamuj Pan piętą z takimi uwagami , bo nie przypominam sobie żebyśmy byli na ,, TY ''. Zastępowanie słabych argumentów mocnymi słowami może robi wrażenie , na ludziach Pańskiego pokroju .....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kiedy to na forum ktokolwiek z kimkolwiek nie jest na ty? Ppza tym nie masz racji- jakiekolwoek urządzenie jest konstruowane, by być przez określony czas bezawaryjne (zwylkle 5-10 lat). Czasem księgowy sprawia, że jest inaczej :-(

Jakie są Twoje argumenty? Rozgrzanie cewek? Ogień? Weź chłopie ranigast!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dzisiaj chciałem sprawdzić czy czasem to nie jest problem z zwrotnicą, także zamieniłem miejscami głośniki wysokotonwe w kolumnach i jak się okazuje wszystko gra idealnie. Więc ponownie głośniki przełożyłem na swoje miejsce tak jak było w oryginale aby sprawdzić i znowu ten wysokotonowiec czasem popierduje.

 

Tak więc spowrotem je zamieniłem miejscami i wszystko gra idelnie. Co to może być?

Dodam , że napewno nie jest to problem z jakimiś rezonowaniem kabelków, obudowy itp, zaciski solidnie dociśnięte. Więc nie rozumiem o co tu chodzi.

 

Tak więc jeżeli głośniki są zamienione miejscami w kolumnach i tak wszystko gra idealnie to tak może zostać, czy coś się stanie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź uszczelki w miejscu mocowania koszy głośników- może to popierdywanie to furkotanie powietrza na nieszczelności?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 14

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.