Skocz do zawartości
IGNORED

aplituner/wmacniacz, Yamaha R-N500 vs. A-S501


mm2006

Rekomendowane odpowiedzi

Hej Wszystkim,

 

Piszę w sprawie wyboru wzmacniacza/amplitunera.

 

Co do zastosowania, szukam czegoś, co mogłbym podpiąć do komputera, a poza dźwiękiem z PC, posłuchać także muzyki. 2.0/2.1 w zupełności wystarczy. Nie potrzebuję szerokiego wachlarza funkcji sieciowych, ale AirPlay byłby mile widziany.

 

Początkowo myślałem o zakupie Yamaha RX-V579/RX-V679. Powodem było to, że posiadam już amplituner Yamaha RX-V673 i wydawało mi się to dobrą opcją, zwłaszcza, gdy chciałbym później rozbudować zestaw do 5.1/7.2. Długo się zastanawiałem, i doszedłem do wniosku, że do kina będe używał tego co mam aktualnie, a do dwóch kanałow warto byłoby przemysleć zakup czegoś innego. Niestety nie jestem w stanie podłączyć RX-V673 do PC, więc myślę nad zakupem czegoś osobnego.

 

Wpadły mi w oko Yamaha R-N500, oraz Yamaha A-S501. R-N500 posiada sieć i AirPlay, ale nie jest to wielka przeszkodą, a z tego co zdążyłem znaleźć, A-S501 charakteryzuje się lepszym brzmieniem. Brak AirPlay mógłbym załatwić zakupem AppleTV, który posiada wyjście optyczne. A-S501 posiada z kolei wejście. PC mógłbym podpiąć przez coax.

 

Byłbym wdzięczny za wszelkie sugestie czy warto zrezygnować z R-N500 na rzecz dzwięku jaki oferuje A-S501. Słucham raczej każdego rodzaju muzyki, od miękkiego wokalu do elektronicznych brzmień, w których lubię wyrazistość detali.

 

Wciąż rozglądam się za glośnikami/kolumnami, ale z racji zastosowania także do PC, będa to raczej monitory + subwoofer niż 2 kolumny podłogowe.

 

Z góry dziękuję za uwagi i sugestie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

zacznę od elektroniki, przy bezpośrednim porównaniu amplitunera Yamaha R-N500 ze wzmacniaczem A-S501 zdecydowanie lepsze brzmienie zaoferuje wzmacniacz. Tak więc jeśli funkcjonalność sieciową możemy obsłużyć przez np. Apple TV, będzie to rozwiązanie zdecydowanie lepsze. Tym bardziej, że wzmacniacz Yamaha A-S501 posiada wbudowany przyzwoity przetwornik cyfrowo/analogowy, z Apple TV wyjdziesz sobie do wzmacniacza kablem cyfrowym.

Kwestia kolumn - podaj proszę więcej informacji, przede wszystkim jak duże masz pomieszczenie odsłuchowe, jakie będzie ustawienie kolumn (wspomniałeś że jest komputer, czy kolumny będą nagłaśniały cały pokój, czy ustawisz je tylko po bokach monitora jako monitory bliskiego pola), w jaki budżecie możemy szukać kolumn.

 

Czekam na szczegóły, jeśli masz taką możliwość, zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych rozwiązań.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź.

 

Niestety, na chwilę obecną nie mam możliwości wizyty w celu odsłuchu, a szkoda, ponieważ to właśnie podczas pierwszej wizyty w Q21 kupiłem swój zestaw RX-V673 + JBL Loft 5.1.

 

Co do kolumn, to zdecydowanie monitory bliskiego pola umieszczone po bokach monitorów. Budżet na zestaw 2.1 +/- 1500 PLN. Szczerze mówiąc, myślałem nad zestawem 2x JBL Loft 40 + JBL Loft SP 150. Może nie są jakieś wspaniałe, ma to jednak swoje uzasadnienie. Mianowicie aktualny zestaw to RX-V679 z 2x JBL Loft 50 + 2x JBL Loft 30 + JBL Loft 20 + JBL Loft SP 150. Aktualnie przebywam w miejscu, gdzie na co dzień nie mam możliwości korzystania z tego zestawu. Prędzej czy później sytuacja ulegnie zmianie, dlatego pomyślałem, że JBL Loft 40 + drugi JBL Loft SP 150 uzupełniłyby zestaw z 5.1 do 7.2, a do A-S501 mógłbym wtedy dokupic coś konkretniejszego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za szczegóły,

z mojej strony sugerowałbym skupić się w danym budżecie na lepszych monitorach i zrezygnować z subwoofera. Przy dobrych monitorach jakość i ilość basu będzie wystarczająca. To tylko moja sugestia, na pewno bardzo dobrze sprawdziłyby się kolumny Kef serii Q - idealnie sprawdziłby się model Q100 (http://q21.pl/kef-q-100.html), wyposażony we współosiowy głośnik, co w przypadku monitorów bliskiego pola gwarantuje idealnie punktowe źródło dźwięku. Nawet typowe aktywne głośniki Kef X300A (http://q21.pl/kef-x300a.html) także są zbudowane na bazie Q100 (a może warto rozważyć zamiast wzmacniacza i kolumn model X300A).

Druga moja propozycja to Tannoy Mercury 7.2 (http://q21.pl/tannoy-mercury-7-2.html).

 

Proszę przemyśleć temat, w przypadku pytań jestem do dyspozycji. Zapraszam serdecznie.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.