Skocz do zawartości
IGNORED

Monitory na podłogówki - czy, jakie, gdzie


janousch

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Od jakiegoś czasu mam u siebie kolumny Pylon audio topaz monitor na standach podpięte do Nad c316bee / cd nad c 516bee. Mieszkanie to kawalerka pokój z kuchnia - otwarta przestrzen - razem jakies 25-30 m2. Jednak możnaby ti podzielić na dwa prostokąty, jeden w "polu rażenia" kolumn o wymiarach 3x4 m, drugi to przestrzen kuchenna 2x4m do tego dochodzi jeszcze niewielki przedpokój. Na jakie kolumny podłogowe możnaby wymienić owe pylony, żeby zyskać nieco dynamiki i basu? Rozmawiamy o kwocie w granicach 2.5 tys a więc mocno ograniczonej. Czy nowe kolumny czy może uzywane. Dodam że przed zakupem słuchałem m.in. dali zensor 3, indiana line tesi 260, xavian bonbonus. Topazy wypadły najlepiej, miały bardzo spójne brzmienie, bas był szybki, nie za mocny, ale dobrze podpierający całość. W indianie line tesi bas był moim zdaniem nienaturalny, zbyt zmiękczony, jakby ciągnący się. Zensory kładą za to nacisk bardziej na efekt niż na precyzję. No dobrze, skoro już mniej więcej określiłem co mi się podoba, chciałbym zapytać za czy powinienem się rozjerzeć jeśli chodzi o kolumny podłogowe aby zyskać podstawy basowej i dynamiki zachowując charakter brzmienia, oczywiście do pewnego stopnia. Wzmacniacz nie jest jakiś potęzny, ale na razie musi zostać, nie chcę wydawać bardzo dużo, chodzi raczej o korektę z dopłatą niż o wielką inwestycję. Z tego co wyczytałem to dobre recenzje mają np. Tannoy mercury v4 oraz Pylon audio topaz 20, jednak przy tych drugich kwestia estetyki pozostawia jednak troche do życzenia. No nic czekam na propozycję, może coś używanego, ale nie z poprzedniego wieku. Aha, muzyka której słucham to bardzo różnie. Na próbę zagrałbym coś gęstym dźwiękiem, nie pogardzę soulem, jazzem a nawet klasyką, ale też musi to wypadać przyzwoicie przy justinie timberlakeu itp. No ok, to by było chyba na tyle. Mam nadzięję, że ktoś, coś doradzi. Pozdrawiam wszystkich.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Pylona masz używane na allegro Sapphire 25. Możesz jeszcze negocjować. W swojej cenie to dobre kolumny.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Możesz też poszukać używanych Audio Academy Phoebe III. Jest kilka na allegro.

 

Jednak do obydwu kolumny dobrze by było w przyszłości pomyśleć nad mocniejszą/lepszą elektroniką.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

biorąc pod uwagę Twoje wymagania, na pewno zwróciłbym Twoją uwagę na polską konstrukcję Audio Academy Phoebe III (http://q21.pl/audio-academy-phoebe-iii.html). Będzie to przekaz żywy, myślę że wystarczająco dynamiczny z bardzo spójnym, dobrze wypełnionym dźwiękiem. Drugą opcją jest kolumna Cambridge Audio Aero 6 (http://q21.pl/cambridge-audio-aero-6.html), która także będzie moim zdaniem bardzo dobrym dla Ciebie rozwiązaniem. Rozważ także najnowszą serię Tannoy Mercury 7.4 (http://q21.pl/tannoy-mercury-7-4.html), która muzycznie jest o klasę lepsza od poprzedniego Mercury.

Jeśli natomiast mógłbyś pozostać przy monitorach, bardzo dobrym rozwiązaniem będzie Focal Chorus 706 (http://q21.pl/focal-chorus-706.html), który w połączeniu z elektroniką NAD zapewni żywy, bardzo dynamiczny przekaz.

 

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz oferty finansowej dla forumowicza audiostereo oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych rozwiązań.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

W ogłoszeniach widziałem za rozsądne pieniądze ProAc Studio 125, Acoustic Anergy Aelitte 3 i Neat Motive 2. Są też chwalone i polecane już AA Phoebe. To wszystko niewielkie podłogówki jakich szukasz.

Pozdrawiam Stempur

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknij na Polk Audio TSx330T - mają wielki talent do bogatego wypełniania dynamicznym dźwiękiem zaskakująco dużych pomieszczeń. Nie grają przy tym efekciarsko

http://sklep.rms.pl/polk-audio-tsx330t-tsx-330t-kolumny-podlogowe-2-szt

Zapraszamy na profil Triangle Audio Polska

www.facebook.com/TrianglePolska/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.