Jump to content
IGNORED

Monitory na podłogówki? czy,jakie,gdzie?


janousch

Recommended Posts

Witajcie,

Od jakiegoś czasu mam u siebie kolumny Pylon audio topaz monitor na standach podpięte do Nad c316bee / cd nad c 516bee. Mieszkanie to kawalerka pokój z kuchnia - otwarta przestrzen - razem jakies 25-30 m2. Jednak możnaby ti podzielić na dwa prostokąty, jeden w "polu rażenia" kolumn o wymiarach 3x4 m, drugi to przestrzen kuchenna 2x4m do tego dochodzi jeszcze niewielki przedpokój. Na jakie kolumny podłogowe możnaby wymienić owe pylony, żeby zyskać nieco dynamiki i basu? Rozmawiamy o kwocie w granicach 2.5 tys a więc mocno ograniczonej. Czy nowe kolumny czy może uzywane. Dodam że przed zakupem słuchałem m.in. dali zensor 3, indiana line tesi 260, xavian bonbonus. Topazy wypadły najlepiej, miały bardzo spójne brzmienie, bas był szybki, nie za mocny, ale dobrze podpierający całość. W indianie line tesi bas był moim zdaniem nienaturalny, zbyt zmiękczony, jakby ciągnący się. Zensory kładą za to nacisk bardziej na efekt niż na precyzję. No dobrze, skoro już mniej więcej określiłem co mi się podoba, chciałbym zapytać za czy powinienem się rozjerzeć jeśli chodzi o kolumny podłogowe aby zyskać podstawy basowej i dynamiki zachowując charakter brzmienia, oczywiście do pewnego stopnia. Wzmacniacz nie jest jakiś potęzny, ale na razie musi zostać, nie chcę wydawać bardzo dużo, chodzi raczej o korektę z dopłatą niż o wielką inwestycję. Z tego co wyczytałem to dobre recenzje mają np. Tannoy mercury v4 oraz Pylon audio topaz 20, jednak przy tych drugich kwestia estetyki pozostawia jednak troche do życzenia. No nic czekam na propozycję, może coś używanego, ale nie z poprzedniego wieku. Aha, muzyka której słucham to bardzo różnie. Na próbę zagrałbym coś gęstym dźwiękiem, nie pogardzę soulem, jazzem a nawet klasyką, ale też musi to wypadać przyzwoicie przy justinie timberlakeu itp. No ok, to by było chyba na tyle. Mam nadzięję, że ktoś, coś doradzi. Pozdrawiam wszystkich.

Link to comment
Share on other sites

za 2,5 tys to już kupi dobre używki, klasę albo dwie lepsze od tego nada. Tannoy V4 można wyhaczyc już za niewiele ponad 1000, myślę że w tej cenie ciężko o coś lepszego jeśli ma być w miarę nowe i nowocześnie wyglądające. Z nadem też powinny się zgrać, tym niemniej i one zasługują na lepszego wzmaka ;)

 

aha, ale wyeksponowanego basu to one nie mają, raczej średnicę i przyjemną górę. Do nich raczej wzmak z dobrym basem pasuje.

Link to comment
Share on other sites

Mam nadzięję, że ktoś, coś doradzi.

Do tego pomieszczenia i w tych pieniążkach polecam polskie Audio Academy Phoebe 3. Poczytaj sobie o nich, a najlepiej zaproś kogoś z nimi do siebie. Ciężko dla nich o jakąkolwiek sensowną konkurencję w tej cenie. Niestety, będzie później potrzebna wymiana elektroniki do wyciągnięcia z nich całkowitego potencjału jakościowego, ale na początek Nad wystarczy.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.