Skocz do zawartości
IGNORED

Windows 10 tragiczna jakość dźwięku


nowmar audioholik

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym si Was zapytać czy doświadczyliście podobnego problemu jaku mnie. Mianowicie po aktualizacji wymuszonej moją niewiedzą z Win 8.1 do 10 na moim laptopie system uparcie wymusza korzystanie z nowego sterownika integry mimo przywrócenia starego. Po każdym ponownym uruchomieniu komputera działa nowy sterownik o koszmarnie niskiej jakości dźwięku. Zdarzył się powrót do niego nawet po przepięciu słuchawek na inny model, bez restartu. Irytuje mnie to maksymalnie gdyż każda próba posłuchania to przywracanie ręczne i kilka restartów. Ja rozumiem, że to pewnie próba wymuszenia czegoś co da lepszą zrozumiałość mowy itp. "nowoczesnej pseudomuzyki" na pierdziawkowych głośniczkach ze smartfona i tabletu. Wiadomo, że ogół ludzi głuchy jest to im można takie coś wcisnąć ale mnie to wkurza.

Czy jest jakiś sposób na trwałe przywrócenie starego sterownika ? Ma ktoś to samo ? Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem w laptopie ASUS mojej żony. Na szczęście nie jest audiofilem, ale na nieszczęście jest muzykiem ;)

A tak na poważnie facet z serwisu poradził mi abym zaktualizował bios .Proste jak drut , a jak ktoś nie potrafi to są nawet filmy instruktażowe. Na moim lapku puszczałem film a na tamtym aktualizowałem tak mi poradzono ( bajka). Po tym zabiegu przestałem mieć problemy ze sterownikami.Te z win8 śmigają aż miło i nowe nie mieszają. Problem ze sterownikami karty muzycznej i karty sieciowej zniknął na dobre.I żucie stało się łatwiejsze ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie "audio polepszacze dźwięku" w panelu sterowania integry masz powyłączane?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PC (Spotify, AIMP4) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje Wam za odpowiedzi. ten8 może faktycznie to pomoże. Muszę się zorientować jak zaktualizować bios w tym laptopie. I czy jest nowa wersja.

BeatX mam włączony/wyłączony na zmianę Dolby Advanced Audio v2 i on czasem też przestaje działać. Mam komunikat o awarii jego sterownika wtedy. Jak się w tej 10 wchodzi do panelu sterowania integry ? Zamiast miksera mam tylko reg. głośności. Irytuje mnie ogólnie interfejs 10.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tymek

Jak to zrobić najprościej? Szczerze mam już dość tej 10 po miesiącu. Wkurzają mnie te wyręczające człowieka mechanizmy. A już sugestia restartu jak przy komputerze mnie nie ma i ta telemetria na maaxa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telemetrię można wyłączyć :)

Na przykład:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

BeatX mam włączony/wyłączony na zmianę Dolby Advanced Audio v2 i on czasem też przestaje działać. Mam komunikat o awarii jego sterownika wtedy. Jak się w tej 10 wchodzi do panelu sterowania integry

 

Zdecydowanie polecam wyłączyć wszelkie modyfikatory dźwięku, przy słuchaniu muzyki.

Prawy myszki na "menu start", z rozwijanego menu wybierz "panel sterowania" -> "dźwięk" -> "Głośniki Realtek High Definition Audio" (czy jakoś tak) -> zakładka poziomy, tutaj dajesz wszystko na full -> zakładka ulepszenia, tutaj kliknij na "wyłącz wszystkie ulepszenia" -> zakładka "zaawansowane" tutaj przestaw parametry karty na 44.1/24.

Jeżeli po tym zabiegu dalej masz siupy z dźwiękiem, to ściągnij najnowsze sterowniki do integry ze strony producenta:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

(sprawdź tylko, czy jaką wersję Win10 masz u siebie zainstalowaną 32, czy 64 bit)

Jeżeli po przeinstalowaniu sterownika nic się nie zmieni, to problem jest ewidentnie natury sprzętowej, czyli zwrot do sklepu żeby naprawili w ramach gwarancji.

Warto też to poczytać:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PC (Spotify, AIMP4) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo Ci dziękuję kolego BeatX. Będę dalej z tym kombinował, może się uda naprawić i nawet polepszyć nieco dźwięk z tego laptopa konfiguracją. Dziwne bo u mnie jest integra Conexant a panel sterowania Realtek mam. ;). Komputer już po gwarancji niestety. Dzięki za wnikliwe zainteresowanie i rzetelną pomoc. Telemetrię blokuję programem Spybot Anti beacon. Przegapiłem i chyba muszę już zostać z tą dziesiątką. W sumie to po poprawkach powinna być ok. Za 8.1 też nie przepadałem. Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo Wam koledzy dziękuję. Pomogło. To BIOS.

BeatX rzeczywiście te "ulepszacze " bardzo psuły dźwięk. Wyłączyłem wszystko w cholerę ;) Przy okazji znalazłem autokalibrację do akustyki pomieszczenia w Win 10. W Win 8 nie wiem czy była. Temat do zamknięcia, chyba, że to wróci.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Piwo Jasne

(Konto usunięte)

Chciałbym si Was zapytać czy doświadczyliście podobnego problemu jaku mnie. Mianowicie po aktualizacji wymuszonej moją niewiedzą z Win 8.1 do 10 na moim laptopie system uparcie wymusza korzystanie z nowego sterownika integry mimo przywrócenia starego. Po każdym ponownym uruchomieniu komputera działa nowy sterownik o koszmarnie niskiej jakości dźwięku. Zdarzył się powrót do niego nawet po przepięciu słuchawek na inny model, bez restartu. Irytuje mnie to maksymalnie gdyż każda próba posłuchania to przywracanie ręczne i kilka restartów. Ja rozumiem, że to pewnie próba wymuszenia czegoś co da lepszą zrozumiałość mowy itp. "nowoczesnej pseudomuzyki" na pierdziawkowych głośniczkach ze smartfona i tabletu. Wiadomo, że ogół ludzi głuchy jest to im można takie coś wcisnąć ale mnie to wkurza.

Czy jest jakiś sposób na trwałe przywrócenie starego sterownika ? Ma ktoś to samo ? Pozdrawiam.

 

Obecnie jestem w posiadaniu dwóch laptopów . Jeden to stary Aristo z Windowsem 2000 i ten jest tzw żelazny laptop do wstępnej obróbki plików audio oraz służy jako archiwizator plików na dysk zewnętrzny płytki itp. Nie wolno go podłączać pod żadnym pozorem do "inetu". Drugi to Asus , ten jest tylko do serfowania i ma system Wndows 7 . Poblokowałem w nim wszelkie aktualizacje w trybie automatycznym zostawiając sobie okienko zapytań czy chcę aktualizacji przygotowanych plików . Oczywiście nie chcę tego robić i w ten sposób unikam problemu . Nie wiem jak to jest w ósemce , ale na chłopski rozum powinno być jakieś blokowanie aktualizacji do wyższego systemu. Dobrze rozumiem to wciskanie kitu przez Microsoft zwłaszcza Polakom w postaci Windows beta 10 gdzie tylko pierdoły działają a cała reszta łącznie z drukarkami nie bo Microsoft nie przygotował miejsca na nowe sterowniki pisane przez producentów i wciskanie mi ciemnoty w stylu interfejs metro pulpit czy jedno i drugie do mnie nie przemawia . Takie są skutki samo instalacji Windows 10 beta za darmo oczywiście przy koszcie takim że żadne urządzenia w laptopie tablecie typu karta audio czy podłączona drukarka nie będą widziane przez system .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie są skutki samo instalacji Windows 10 beta za darmo oczywiście przy koszcie takim że żadne urządzenia w laptopie tablecie typu karta audio czy podłączona drukarka nie będą widziane przez system .

 

Przecież aktualizacja do Win10 z Win7 i 8 jest darmowa, nie czaję jaki ty masz problem :)

Sterowniki od Win8 są kompatybilne z Win10

Oprogramowanie w ogromnej większości również

Poza tym w każdej chwili możesz wrócić do poprzednich wersji systemu.

Marudzicie towarzyszu bez powodu :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PC (Spotify, AIMP4) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekajcie chłopaki bo teraz to już zgłupiałem. To znaczy, że to co mam to jest beta ! ? Fakt, drukarki nie podłączałem. Laptop to drugi komputer w domu.

@ BeatX. U mnie teraz wszystko ładnie działa. Zrobiłem to co pisałeś. Pięknie się foobar przełącza między WASAPI i ASIO nie próbowałem tylko jeszcze KernelStream bo jakość mam taką samą na ww. obu i na razie słucham. Potrafi się przełączyć na ten gówniany nowy sterownik po wybraniu Direct Sound no ale to mnie już nie dziwi :) Po tych zabiegach wyszło, że ta integra całkiem nie najgorsza jest. Nawet dobra.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kyle

Po DS są takie problemy, na niektórym sprzęcie. Po ASIO i WASAPI faktycznie nie ma. KS jeszcze nie próbowałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie ma problemu z jakościa dźwięku pod Win 10.

 

U mnie też. Bo nie używam produktów microsoft'a ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.