Skocz do zawartości
IGNORED

Kolumny do 12000zł


deaver

Rekomendowane odpowiedzi

Od kilku dni jestem posiadaczem zestawu Marantz PM 14s1, Marantz SA 8005. Właśnie jestem na etapie poszukiwań kolumn do pokoju 25m2. Na kolumny mam w planach przeznaczyć do 12tys.zł. Słucham głównie muzyki klasycznej, jazzu, i rocka w stylu Pink Floyd, Queen. W brzmieniu szukam pięknej, lecz naturalnej średnicy. Do tego istotna jest barwa. Nie ukrywam, że przestrzeń, a tym bardziej lokalizacja instrumentów również ma znaczenie. No i istotnie ważne są wokale, ładnie brzmiące. W grę wchodzą kolumny nowe i używane. Nie mam parcia na jakąś firmę, więc prośba o na kierunkowanie mnie na dobry wybór :)

p.s. Wiadomo, 12 tys.zł, tutaj kwota "może wzrosnąć", ponieważ zawsze z większej kwoty można uzyskać pewien rabat. Dlatego gdyby okazało się, że warto dołożyć 2-3 tys. i kupić lepsze kolumny, to zaczekam kilka miesięcy i dozbieram :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest obok temat "kolumny do 15 tysięcy zł". Po co tworzyć nowy, jak nawet zakładasz możliwość wzrostu wydatku o 3 000 zł. Uniwersalna muzyka (klasyka, rock) i typowe wymagania. Plus rzecz jasna już kupiony Marantz, który przekreśla końcowy sukces. Ciekaw tylko jestem, czy sam wybierałeś elektronikę, czy ktoś Ci podpowiedział. Jeśli to drugie, to ponownie zwróć się do tej osoby po podpowiedź. No i zajrzyj do wspomnianego tematu, gdzie jest masa sugestii.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam kolumny polskiej manufaktury Wigg Art słuchałem od nich Enzo i za 6800zł nic im nie podskoczy,takie moje zdanie :) posłuchaj ich bo warto.Te 100km opłaciło się jechać na odsłuch

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Łokmen Saba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest obok temat "kolumny do 15 tysięcy zł". Po co tworzyć nowy, jak nawet zakładasz możliwość wzrostu wydatku o 3 000 zł. Uniwersalna muzyka (klasyka, rock) i typowe wymagania. Plus rzecz jasna już kupiony Marantz, który przekreśla końcowy sukces. Ciekaw tylko jestem, czy sam wybierałeś elektronikę, czy ktoś Ci podpowiedział. Jeśli to drugie, to ponownie zwróć się do tej osoby po podpowiedź. No i zajrzyj do wspomnianego tematu, gdzie jest masa sugestii.

choćby po to, by poznać polską ofertę, którą tamten autor odrzuca z racji mieszkania w UK.

 

Ja natomiast z pewnością polecam popatrzeć na nasz rynek a można znaleźć rodzynki w takim budżecie bez problemu.

 

pozdr!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku dni jestem posiadaczem zestawu Marantz PM 14s1, Marantz SA 8005. Właśnie jestem na etapie poszukiwań kolumn do pokoju 25m2. Na kolumny mam w planach przeznaczyć do 12tys.zł. Słucham głównie muzyki klasycznej, jazzu, i rocka w stylu Pink Floyd, Queen. W brzmieniu szukam pięknej, lecz naturalnej średnicy. Do tego istotna jest barwa. Nie ukrywam, że przestrzeń, a tym bardziej lokalizacja instrumentów również ma znaczenie. No i istotnie ważne są wokale, ładnie brzmiące. W grę wchodzą kolumny nowe i używane. Nie mam parcia na jakąś firmę, więc prośba o na kierunkowanie mnie na dobry wybór :)

p.s. Wiadomo, 12 tys.zł, tutaj kwota "może wzrosnąć", ponieważ zawsze z większej kwoty można uzyskać pewien rabat. Dlatego gdyby okazało się, że warto dołożyć 2-3 tys. i kupić lepsze kolumny, to zaczekam kilka miesięcy i dozbieram :)

 

Tannoy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość numik

(Konto usunięte)

Tannoy wg mnie grają ciut za "lekko", polecałbym Vienna Acoustics, AA Rhea i uwaga uwaga, z tańszych....Epos K3, natomiast tak...zdecydowanie zmieniłbym elektronikę, na choćby Vincenta sv-237, Roksana Caspiana, Baltlaba Epoca 3 / Endo, Atoll in 200 se

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, Audio Academy Rhea brzmią wyśmienicie, nie tylko w kryterium oddania barwy na całym paśmie, ale także w zakresie dokładności, szczegółowości czy kreowania przestrzeni. Ogólnie brzmienie perfekcyjnie dopieszczone chyba do granic możliwości jeśli chodzi o ten typ budowy, podzespołów i oczywiście ceny. 25 metrów jest dla nich akurat w przedziale optimum. W 10 tyś zł zmieścisz się z wyborem dowolnego ubarwienia. Warto zaprosić pana Michała z Audio Academy na prezentację we własnym domu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorac pod uwage, ze SA8005 to chyba najcieplejszy cd jaki slyszalem to kolumny nie moga byc tez cieple, zeby dzwiek byl naturalny... Tannoy powinny sie sprawdzic z tym zestawem, dali to juz zupelnie inne granie, duzo cieplejsze I bardziej dociazone. Spendor D7 sprobuj...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To lepiej byłoby zaczekać, jeśli liczy się średnica i barwa, szczególnie wysokich tonów

http://sklep.rms.pl/polk-audio-lsim705-lsim-705-audiofilskie-kolumny-podlogowe-2szt

Zapraszamy na profil Triangle Audio Polska

www.facebook.com/TrianglePolska/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam kolumny polskiej manufaktury Wigg Art słuchałem od nich Enzo i za 6800zł nic im nie podskoczy,takie moje zdanie :) posłuchaj ich bo warto.Te 100km opłaciło się jechać na odsłuch

No to lepiej model Arvil jak już, gdyż jest wyraźnie lepszy od Enzo i mieści się w cenie.

 

 

Ja natomiast poleciłbym w zależności od ostatecznego budżetu któryś z modeli Jean Marie Renaud

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Stosunkiem jakości do ceny stawiają poprzeczkę na prawdę bardzo wysoko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorac pod uwage, ze SA8005 to chyba najcieplejszy cd jaki slyszalem to kolumny nie moga byc tez cieple, zeby dzwiek byl naturalny... Tannoy powinny sie sprawdzic z tym zestawem

 

Tym bardziej, że są do wyrwania Definition DC8T za £2500.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DAVONE RITHM

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tannoy z Marantzem tak ale to raczej do takiego plumkania ;)

Jazz i lekki prog rock pojada ok ale tak jak numik wczesniej napisal: moze byc zbyt delikatnie. W tym przedziale to Precision 6.4 chyba w Polsce na serie Definition 8 sie nie zalapiesz. To bedzie przestrzenne dosc szerokie granie i jesli bedziesz sluchal w miejscu przeznaczonym na sluchanie to bedzie milo. Scena jest miodzio. Co do brzmienia to moze byc troche... Hmmmm nudno?

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie polecam Marantza do Tannoy. Miałem, było sucho, analitycznie, brało emocji, a nawet ich brak, brak muzykalności.

 

W tym duecie, to marantz (niestety dla autora) jest piętą achillesową, bo to jemu brak kultury, subtelności, naturalności, neutralności, muzykalności.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.