Skocz do zawartości
IGNORED

Powrót do korzeni - budżet 2,5 tyś do 3,5 tyś


Piotr_58740

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich bardzo serdecznie.

 

 

Po paru latach postanowiłem powrócić, ponieważ wszystkie założone plany zrealizowałem. Zatem do rzeczy. Poszukuję kina domowego od 2,5 tyś do 3,5 tys. zł, jednak problem polega na tym, ze jak wszyscy nie chcę kupić w ciemno. Jeżeli kwota jest mała rozważam zakup amplitunera wraz z dwoma frontami z możliwością rozbudowy do 5.1. W tym tygodniu powinienem znaleźć trochę czasu na odsłuch bo wizualnie w oko wpadły mi te głośniki.

 

Metraż to minimum 30m2 :-( a budżet pewnie zbyt mały ;-(

 

Co o nich myślicie? W tej chwili wybór jest czysto intuicyjny,

 

1. Wharfedale Zestaw 5.0 Crystal III: CR-30.5, CR-30.1, CR-30 Centre

2. BOSTON ACOUSTICS CS 260 II SET Zestaw 5.0,

 

 

Co do amplitunera, nie ukrywam mam problem, pięć lat temu gdy byłem na odsłuchu to HK grał dla mnie super, Denon był zbyt delikatny, cichy. Wybaczcie numerów nie pamiętam ale sprzęt był raczej budżetowy.

 

 

Urządzenie będzie służyło do słuchania muzyki, oglądania koncertów, filmów oraz do grania na PS3, które będzie wykorzystywane jako odtwarzacz DVD, BR. Jeżeli to w czymś może pomóc, głownie słucham Jean Michel Jarre, Mike Oldfield, Pink Floyd, Camel, Exodus, Vangelis, Santana, Joe Satriani , etc. Dlatego wszelkie smaczki gitarowe, perkusyjne, klawiszowe w połączeniu z orkiestra symfoniczną będą mile widziane. Pytanie tylko czy za 3,5 tys. zł dostanę to czego szukam.

 

 

Zatem bardzo proszę o wszelkie wskazówki, które rozjaśnią mi drogę w poszukiwaniu Mojego Grala .

 

 

Pozdrawiam,

 

Mohikanin79

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serio kup to co ci się podoba,kolumny i amplituner spokojnie kupisz za te 3-4 tyś.Będzie to grało i tyle. 30m2 to juz trochę jest więc przyda się i dobry sub,ale on sam bedzie kosztował co najmniej 2 tyś.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do amplitunera to jeśli Harman grał dla Ciebie dobrze a Denon za lekko to celuj w Onkyo.

Model serii 6 np 616. Kwestia doboru kolumn i na ilo wiekowy zostanie.

 

Co do kolumn to I Crystale i Bostony nie są specjalnym wyborem. Poszukaj używek Tannoy F4, M4, Magnata Quantum, Klipsch F2,F20,F3,F30 set

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o takich zestawach?

 

Chciałbym na nowo odpłynąć w filmach słuchając licznych ścieżek dźwiękowych Hans-a Zimmer-a , jezeli wiecie co mam na myśli.

 

Harman AVR161+Audio Pro Avanto black ash lub walnut

Harman AVR161+Klipsch F10+C10+B20

Harman Kardon 151 + Tanoy 200.

AVR161s+JBL Arena 180

 

Pozdrawiam,

Piotr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hihihi ,powrót do korzeni, wiesz kiedy ja ostatnio oglądałem Korzenie, ej ten Kunta Kinte :))

 

a tak na poważnie proponuję popatrzec na używane klocki bo w tej cenie nowe to nie za ciekawie będzie ewentualnie starczy na amplituner i parę niedrogich kolumn a reszta, a sub bo jak podpowiedział Kolega kinomaniak2

 

30m2 to juz trochę jest więc przyda się i dobry sub,ale on sam bedzie kosztował co najmniej 2 tyś.

 

na suba na ten metraż musiałbyś wydać "trochę" kasy i tak ok 2 tys minimum, kolumny znalazłem takie

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

widziałem też gdzieś Quintas5000

i takie amplitunery

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Suba proponowałbym zakupić jednak nowego , np Klipsch R-112SW , 30 cm membrana i 300W wzmak dadzą dobre ciśnienie oraz odpowiedz impulsową podczas seansów

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Jeśli jednak chcesz coś nowego to możesz zakupić te nowe Quintasy 6650

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

ale to tylko zestaw 5.0 a jeśli nie robisz w domu jakichś głośnych imprez to ten pełny zestaw 5.1 , subwofer nie jest za rewelacyjny ale na początek moze być

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

ale wg mnie jak na tak niską cenę kolumny grają dobrze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam tytuł autora " powrót do korzeni" i myślę ktoś sprzedaje kino bo ma dość i chce posłuchać muzyki. Niestety autor kupuje kino domowe bo chce słuchać dobrej muzyki, nawet chce słyszeć smaczki gitar, a także potęgę orkiestry. Wszystko za 3,5tys w 30 metrach. Chyba będzie po zakupie niedługo prawdziwy "powrót do korzeni II".

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam tytuł autora " powrót do korzeni" i myślę ktoś sprzedaje kino bo ma dość i chce posłuchać muzyki. Niestety autor kupuje kino domowe bo chce słuchać dobrej muzyki, nawet chce słyszeć smaczki gitar, a także potęgę orkiestry. Wszystko za 3,5tys w 30 metrach. Chyba będzie po zakupie niedługo prawdziwy "powrót do korzeni II".

 

Tak się zastanawiam, do czego zmierzasz? Może napisz wprost, wyprowadź mnie z błędu zamiast filozofować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja Ci napisze do czego Kolega zmierza. Chcac slyszec to o czym piszesz to tak amplituner za 8-10 tysiecy, zestaw kolumn 5.0 za 10-15 tysiecy + do tego zestawu subwofer lub dwa w cenie ogolnej ok 10 tysiecy (jesli dwa) lub sprzet z lepszym brzmieniem czyli procesor wielokanalowy za 25-30 tys + koncowka mocy za 35-40 tysiecy do tego zestaw kolumn 5.0 za 25 tysiecy + subwofer lub dwa zawierające sie w przedziale 20 tysiecy wtedy uslyszysz na swoich metrach to co chcesz. I to jeszcze wcale nie drogo.

Za ta kwote jaka masz do wydania chcac uslyszec zakladane brzmienie musialbys kupic jedna kolumne i tak sukcesywnie dokupowac nastepne elementy. Mowa o nowych klockach. Chcac miec dobre brzmienie i nie wydawac takiej fury kasy musialbys po pierwsze kupic ampla z wyjsciami PRE- OUT, cena napewno powyzej 2 tys. Do tego wzmacniacz z wejsciem MAIN-IN, nastepne 2-2.5 tys. Zestaw kolumn gdzie najtanszy zestaw 5.0, ktory warto brac pod uwage to kwota zaczynajaca sie od 4 tys. Do tego na te metry subwofer i tu cena juz padala to ponad 2 tys minimum. Zlicz. Dozbieraj lub kupuj po kawalku wtedy bedziesz zadowolony z wydanej kasy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lub krócej i bez popadania w skrajności finansowe. Chcesz słuchać muzyki i ją poczuć trochę bardziej to kup zestaw stereo, za te pieniądze, jak się postarasz to rozjedzie on jak czołg kino w tej cenie.

Filmy i gry na dobrym stereo wiele nie stracą na ścieżce dźwiękowej, a w konfrontacji ze źle dobranym kinem nawet zyskają.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie...

 

Dziękuję za szybki odzew i wyjaśnienie merytorycznie tego, czego sie najbardziej obawiałem. Po przeanalizowaniu co napisaliście, nie zamierzam nawet w przyszłości wydać tyle na dźwięk. Wolę kupić samochód ;-). Panowie, co zatem proponujecie jeśli miałbym na początek zacząć od stereo? Używki również biorę pod uwagę.

 

 

Cieszę się, ze trafiłem na Wasze forum. Konkurencyjne twierdziło, ze spokojnie kupię dobry sprzęt za te pieniądze. ;-(.......

 

 

Pozdrawiam

Piotr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, ze trafiłem na Wasze forum. Konkurencyjne twierdziło, ze spokojnie kupię dobry sprzęt za te pieniądze. ;-(.......

I mieli racje :)......jeśli mowa o 2.0 (z mozliwoscią rozbudowy do 5.1) , jesteś przeciętnym użytkownikiem raz na jakiś czas odpalajacy sprzęt, nie masz wybujałych wymagań, głowe na karku i nie boisz się uzywanych rzeczy....

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie...

 

Im więcej czytam tym większy zaczynam mieć chaos. Panowie, czy macie jeszcze jakieś inne rozwiązania? Sklep RMS stanowczo przekracza mój budżet tym wzmacniaczem ;-(.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<p>masz 24 godziny na zastanowienie

sam kabel to około 150 zł... więc masz paczki za 400 zł

kup 3 na przód - tyły sobie podaruj - a kasę przeznacz na dobry ampli

/www.ibood.com/pl/pl/product-specs/11134/24624/dali-lektor-lcr-120w-kable.html

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Mój Lankasterze... Ryka... Ryki już nie ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

 

Jeśli idziesz w stereo w tym budżecie możesz popatrzeć na używane Klipsch Reference serie II,

Jeśli chcesz natomiast nowe klocki proponuję Ci wybór pomiędzy Magnat Quantum 755, Dali Zensor 7 a Elac FS 77,

Do tego wzmacniacz pokroju NAD 326 BEE i w pełni wykorzystasz potencjał brzmiący w systemie.

 

W razie pytań lub wycen zapraszam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie...

 

Po licznych przemyśleniach zostaje wariant 2.0 lub 2.1 . Problem polega jednak na tym, ze nie wszystkie wzmacniacze/amplitunery mają wejście optical/hdmi. Nie wiem jak podpiąć to wtedy do PS3, które do czasu odłożenia pieniędzy będzie służyło jako multicentrum. Czy mogę to jakoś obejść nie pakując się w stereo przekraczające 3,5 tyś zł?

 

 

STX Electrino 250 + Denon PMA-720AE -

Melodika BL40 kolumny + Onkyo A-9030 (A9030) -

Indiana Line Nota 550 + Onkyo TX-8150 (TX8150)

 

W tej chwili tak wypada kolejność, do czasu aż tego nie przesłucham. Macie może jakieś inne typy, które pozwolą mi na nowo cieszyć się muzyką, a na drugim miejscu filmem i grami, które nie przekroczą założonego budżetu?

 

Pozdrawiam

 

Piotr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A coś w ten deseń używany set jakiś AMP nada np t762 plus mission m34i plus sub np m3as.na start ? Po niżej założonego budżetu a grać powinno fajnie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Missiony M34i trzeba lubić. Grają mocnym ładnym basem ale są dość spokojne, relaksacyjne.

Indiana Line to ciekawa i dobra propozycja.

Choć jeśli zdecydował byś się na tanszy wzmak np. 9030 czy PMA720 to kolumny Quantum 755 są nieporównywalnie lepsze od tych wspomnianych.

 

W razie pytań lub wycen zapraszam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 24

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.