Skocz do zawartości
IGNORED

Odtwarzacz CD do 2000zł


Chopper

Rekomendowane odpowiedzi

Następny expert z pierdziawkami Dynaudio Excite X 14

 

Akurat Adam dobrze radzi żeby odsłuchać i porównać. Gusta są różne i komuś może ten Pionek się nie podobać. I co wtedy koledzy polecający oddadzą kasę za niego? Ja nie jestem zwolennikiem zakupów w ciemno bo różnie się to kończy. Czasem jest jest zadowolenie (ale i tak nie wiemy jak brzmi konkurencja), a czasem rozczarowanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest Twoim zdaniem dobre doradzanie ?

Pioneer pd 50 wykresl z listy, nie warto. Badziew, jedynie "wygladem" to cos gra...

 

.Muzyka to Viva Polska.

Do takiej muzyki powinien się sprawdzić w przeciwieństwie do odtwarzaczy Arcama

 

Sam się nad nim zastanawiam, ale używki bym raczej nie kupił. Nowy w tej cenie faktycznie wydaje się ciekawy.

Za około 3000zł masz CA Stream Magic 6 z modem i przygotowany do niego transport w roli Marantza CD52 .

Uniwersalny kombajn o jakości ciężkiej do przebicia w dużo , dużo większych pieniądzach .

 

.Bo moim zdaniem kabel A za 10zł wykonany czystej miedzi kontra kabel B za 500zł innego producenta(który ma ładniejsze logo i ładniejszą reklamę) wykonany jest też z czystej miedzi musi grać tak samo.

A jakie masz doświadczenia ?

Bo moim zdaniem żadnego a naczytałeś się głupot na forach ;)

 

Jak już kupisz odtwarzacz to kup sobie taki kabel za 10zł i taki za 500zł i tu polecam Chord Chameleon Silver Plus albo ciut więcej Nordost Red Dawn .

Porównaj sam i wtedy napisz że JA na MOIM sprzęcie nie słyszę różnicy ;)

Kable wpływają na brzmienie czy tego chcesz czy nie .

 

W opisie tego przewodu trochę ich poniosło " najlepsze wyniki uzyskuje się, gdy strzałka wydrukowana na przewodzie wskazuje kierunek sygnału".

Kabel ten ma dwie żyły którymi płynie sygnał i ekran który jest podłączony z masą tylko od strony wtyczek od których idą strzałki .

Chodzi o ekranowanie sygnału od zakłóceń a czy działa czy nie należy znowu samemu sprawdzić .

 

Kabel ten dostaniesz bez problemu na all... i kup metrówkę bo kiedyś możesz żałować że nie kupiłeś dłuższego .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest Twoim zdaniem dobre doradzanie ?

 

Komentowałem ostatni post Adama. Jemu się nie podoba ten Pionek i tyle. Zaproponował inne do porównania i ok.

 

To co napisał wcześniej już nie jest w moim guście. Tak samo jak pisanie bieg go w ciemno bo jest najlepszy. Albo bierz XXXX i po temacie. To są popularne klocki i można jest odsłuchać. Najlepiej wypożyczyć do domu. Nawet z czystej ciekawości bym to zrobił.

 

 

Za około 3000zł masz CA Stream Magic 6 z modem i przygotowany do niego transport w roli Marantza CD52 .

Uniwersalny kombajn o jakości ciężkiej do przebicia w dużo , dużo większych pieniądzach .

 

Chodzi mi po głowie też Magic 6. Chciałem go spiąć na początek z moim budżetowym Azurem 350C. Magic 6 robił by z dac. Z drugiej strony nie słucham plików (choć nigdy nie wiadomo może się to zmieni) i Magic 6 trochę by się marnował. Pewnie lepiej by było (w moim przypadku) zewnętrzny dac. Tylko to znowu kolejny klocek, a lepsze CD miałbym w jednym pudełku. Jak zdecyduje się na nowe to odsłucham, jak używki to pozostaje zaryzykować i jak coś potem odsprzedać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak samo jak pisanie bieg go w ciemno bo jest najlepszy. Albo bierz XXXX i po temacie. To są popularne klocki i można jest odsłuchać. Najlepiej wypożyczyć do domu. Nawet z czystej ciekawości bym to zrobił.

Uważam że w dużym stopniu można zmienić sobie brzmienie kablami ale trzeba je umiejętnie dobrać .

Zresztą prawie zawsze jak zmieniałem źródło zmieniałem i interkonekt do niego .

 

Chodzi mi po głowie też Magic 6. Chciałem go spiąć na początek z moim budżetowym Azurem 350C. Magic 6 robił by z dac.

350C nie jest dobrym transportem ale masz za około 200zł CD42 Marantza i masz porządny transport z wręcz niezniszczalnym laserem .

. Z drugiej strony nie słucham plików (choć nigdy nie wiadomo może się to zmieni) i Magic 6 trochę by się marnował.

Najważniejsze dla mnie płyty słucham przez SM6 w roli DACa z transportem CD ale mniej ważne i gorzej nagrane płyty zripowałem sobie na dysk twardy który mam w niego wpięty i to jest kilka tysięcy płyt w folderach . Fajna sprawa .

Maz jeszcze radio internetowe i ponad 20 000 stacji i znajdziesz wśród nich takie które będą Ci odpowiadać .

 

Pewnie lepiej by było (w moim przypadku) zewnętrzny dac.

Nie ma w tej cenie lepszego , fabrycznego DACa

 

a lepsze CD miałbym w jednym pudełku

Nie wiem ile trzeba by dać za lepsze CD niż ten SM6 z modem i ten tani Marantz w roli transportu ale licz się minimum z okolicą dychy za sprzęt używany .

 

Więc już chyba lepiej niech stoją sobie te dwa klocki ;)

 

Wracając do tematu , jest jeszcze jeden fajny odtwarzacz CD który do muzyki " VIVA " będzie aż nadto - NAD C542 za około 600zł

Nie jest to klasa i funkcjonalność PD 50 ale bdb player za 1/3 tej ceny

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do gerus

Zapomniales jeszcze cos napisac o mojej setce atoll-a, a przeciez klasowo to piecyk gorszy niz x 14. Moze pochwalisz sie swoimi klamotami? Zgaduje, czyzby zmudyfikowany nad c 356? Mimo wszystko, pozdrawiam i zycze kazdemu dzwieku jak z pierdziawek x 14 a zwlaszcza Tobie.

A wracajac do tematu, jeszcze raz napisze, pionek po odsluchu w/w innych cd jest po prostu z nich najslabszy , rowniez w roli dac.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Autorze tematu pojeździj, posłuchaj i wybierz sam. A najlepiej wypożycz i posłuchaj u siebie. Z mojego co prawda niezbyt długiego doświadczenia wynika, że niektóre klocki potrafią się bardzo polubić a niektóre nie. Czasem można się o tym bardzo drastycznie przekonać - miałem okazję wpiąć do mojego systemu niedawno wzmacniacz music hall 35.2, który zestaw bardzo prze zemnie lubiany i po prostu odpowiadający mi zmienił w coś czego się słuchać nie dało. Swoją drogą ten sam wzmacniacz grający w innym systemie ze swojej roli wywiązuje się genialnie i w tamtym zestawieniu jest trudny do zastąpienia w swojej a nawet trochę wyższej cenie. Wzmacniacz i kolumny dają największe co prawda zmiany ale cała reszta też dodaje albo zabiera coś od siebie.

Więc szukaj, może też Ci to sprawi trochę frajdy, czego życzę. Podpisuję się pod cd atolla 100 ale już z dopiskiem se.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem chwilę tego sm6 i powiem tak, dziękuję, postoję, wolę Denonka :)

Największy plus - szeroki wachlarz odtwarzanych dysków i formatów plików. Możliwość dodawania wlasnych stacji po wpisaniu linku.

Minusy - mniejsza funkcjonalnosc radia (tylko 20 można zaprogramowac, w Denonie i Marantzu 50, do tego 20 ostatnio sluchanych, możliwość wyszukiwania stacji po high quality, można przeskakiwac góra/dół)

Co do tej niby cudownej jakosci dźwięku to mit, zblizona do Denona, dopiero podłączenie pod wejście cyfrowe mojego wspaniałego dvd-a1 zrobiło robotę :) Ale tutaj niezaleznie ktorego streamera podłącze to gra tak samo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tytułem tematu jest źródło CD do kwoty 2000 zł. Wielu audioflili nawet nie zajrzy do tej zakładki a tu proszę taki Pioner pd50 jest w tym budżecie i nawet w dużo większym byłby naprawdę wartym zainteresowania.

 

Ten CD-ek nie tylko jest bardziej niż poprawny a zaskakuje DAC-iem do którego bezpośrednio nawet podpinasz urządzenia Apple i nie dosyć ze sie ładują to gra to doskonale z Tidal HiFi.

 

Gdy macie płyty SACD to jakością przeskakujecie i to zdecydowanie takie odtw. CD jak Meridian g08.2 , Naim CDX2 które długo użytkowałem a po zakupie pd50 z czystej ciekawości bez żadnych skrupułów pozbyłem się wcześniej wymienionych źródeł.

 

Pioneer aby nie było w pewnych kwestiach jak np. średnica która jest w Naim CD5x jest nieco gorszy ale całościowo się broni a w dodatku ma świetnego DAC .

 

Po zapodaniu płyt SACD powtarzam iż zdecydowanie przeskakuje wiele player-ów z półki tzw. Hi End. Taki koncern jak Pioneer może sobie na to pozwolić .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tej niby cudownej jakosci dźwięku to mit

To jest Twoje zdanie .

Znam wiele osób które go posiadają i wiem w jakich systemach gra i co zastąpił ...

 

Faktem jest że wiele osób podpina do niego kiepskiej jakości pliki z pena i cudów oczekuje .

A wystarczy PC + Foobar 2000 + Asio + Jplaj i kabelek USB za kilka dych ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgoda, ja porownywalem na flacu 44.1/16 depeche mode z pena oraz radio internetowe i tu ciężko usłyszeć różnice między streamerami, ale gdy podpiąłem po optyku do dvd-a1 dowolny streamer to już różnica słyszalna wyraźnie, to też o czymś świadczy.

Jasne że w skali bezwzględnej sm6 będzie lepszy od Denona, ale uwzględniając różnice w cenie lepszy efekt da tańszy Denon plus dobry dac niż goły sm6.

Ciekawe ile dziś kosztowałby taki dac jak w dvd-a1, oparty na burr brown pcm1704.

 

Już nie wspominając że śmiało można polecić to dvd również jako cdek do 2000, to tak w temacie wątku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgoda, ja porownywalem na flacu 44.1/16 depeche mode z pena oraz radio internetowe

I wszystko na temat ;)

ale gdy podpiąłem po optyku

Toslink " degraduje " brzmienie .

Tak było z wieloma DACami jakie słyszałem i tylko Wadia X32 równie dobrze grała przez coax jak przez Toslink

 

ale uwzględniając różnice w cenie lepszy efekt da tańszy Denon plus dobry dac niż goły sm6

Nie wiem ile to jest tańszy Denon bo SM6 niedawno można było kupić nawet za 1800zł . 200zł Marantz CD42 jako transport i 50-150zł kabel coax i mamy świetnie grający kombajn.

Nie znam też lepszego DACa od SM6 do dużo większych kwot .

Ale mniejsza z tym ...

 

Ciekawe ile dziś kosztowałby taki dac jak w dvd-a1, oparty na burr brown pcm1704.

Sam przetwornik O NICZYM NIE ŚWIADCZY !

To tylko scalak a to jak gra dane urządzenie zależy od jego aplikacji , układów wejściowych , wyjściowych , zasilania itd ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to ja też piszę o całym układzie daca, ile coś o podobnej jakości wykonania i brzmienia by dzisiaj kosztowało.

jeśli optyk tak degraduje brzmienie to jeszcze tym większa będzie różnica na korzyść dvd-a1 gdybym spiął po coaxie...

niestety streamery denona mają wyjście tylko optyczne.

różnice w cenie biorę nowych - sm6v2 3450 zl, cxn 4700 zł, denon 730ae 1700-1900 zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to ja też piszę o całym układzie daca, ile coś o podobnej jakości wykonania i brzmienia by dzisiaj kosztowało.

Nie widziałem , nie słuchałem więc nie porównam .

niestety streamery denona mają wyjście tylko optyczne.

Dlatego pomijałem je w ewentualnych zakupach chociaż są ładne .

różnice w cenie biorę nowych - sm6v2 3450 zl, cxn 4700 zł, denon 730ae 1700-1900 zł.

Nadal nie zmienia to faktu że w Denonie masz wyjście tylko optyczne i nie znam DAca lepszego niż ten w SM6 a wielokrotnie pisałem z czym porównywałem ( były też i inne przetworniki o których pisać nie będę )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Dziękuję za odpowiedzi.

Z wyżej wymienionych znalazłem paganini Creek i Pioneer.Na co zwrócić uwagę przy zakupie używanego odtwarzacza.

Pozdrawiam

No to pięknie, a teraz może posłuchaj na w miarę dobrych zestawach Audio Analogue, Creek oraz tego Pionieera i sam oceń. ;)

 

Ps. Nie zawadzi też zaliczyć odsłuch Arcam CD23. Jeśli ten Pioneer ma taką rozdzielczość, plany w głąb itd. jak te trzy pozostałe, to spokojnie można przed nim klęknąć. ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie kupiłem.Niestety nie mam możliwości odsłuchu odtwarzaczy i muszę się skłonić doświadczeniu forumowiczów.Gdy kupowałem wzmacniacz i kolumny też kierowałem się opiniami z forum i się nie zawiodłem zestaw gra bardzo naturalnie choć muzyka klasyczna nie jest moim ulubionym gatunkiem miło jest posłuchać instrumentów brzmią naprawdę soczyście nic nie kuje w uszy.Gdy słucham muzyki z vivy czasami dołączam jamo sub 200 z filtrem skręconym na minimum dla uzyskania najniższych częstotliwości i efekt jest naprawdę piorunujący.Wiem jednak że pełnie możliwości osiągnę kupując odtwarzacz cd i tu kieruje się znowu do doświadczenia forumowiczów.To że jeszcze nie kupiłem PD-50 powstrzymuje mie fakt że za dźwiękiem Pioneera jak i Yamahy nie przepadam coś w tych sprzętach kuje mię po uszach.Bardziej preferuje brzmienia Kenwooda,Denona,Marantza.Nie słyszałem nigdy Arcama,Creeka.Do Nada tez mam mały uraz po tym jak do wzmacniacza c 326 zostały podłączone kolumny elac z przetwornikami wysoko tonowymi wstęgowymi.Wysokie tony były niewyraźne obcięte jak w mp3,za to po podłączeniu tych kolumn do amplitunera yamachy wysokie były naprawdę ok.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio nie lubię czerwonych samochodów.

Kupiłem biały chociaż czarne też są fajne ...

 

Bzdur się naczytałeś...

 

Miałem kilka odtwarzaczy choćby właśnie Pioneera i każdy grał inaczej .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio nie lubię czerwonych samochodów.

Kupiłem biały chociaż czarne też są fajne ...

 

Bzdur się naczytałeś...

 

Miałem kilka odtwarzaczy choćby właśnie Pioneera i każdy grał inaczej .

a ja LUBIĘ CZERWONY i miałem czerwone auto ☺

Van Den Hul CZERWONY też był dobry.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Lampa nie umiera nigdy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzdur się naczytałeś...

 

Miałem kilka odtwarzaczy choćby właśnie Pioneera i każdy grał inaczej .

 

Dziękuje muda44 za wyczerpujące opisy na temat PD-50 lecz nie skorzystam.Stałeś się dla mie nie wiarygodny po tym co napisałeś o przewodach.To jest moja opinia z własnego skromnego doświadczenia.Każda firma ma swoje charakterystyczne brzmienie.

Jeden lubi czekoladę a drugi jak mu nogi śmierdzą.

Kupie coś w ciemno ze stajni Creeka,Atolla,Arcama.Będę szukał najwyżysz modeli z serii.

Jest opcja jeszcze kupna odtwarzacza firmy Roksan Caspian co sądzicie o tym odtwarzaczu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje muda44 za wyczerpujące opisy na temat PD-50 lecz nie skorzystam.Stałeś się dla mie nie wiarygodny po tym co napisałeś o przewodach

No straszne :)

A jakie masz doświadczenia z przewodami w dobrej klasy sprzęcie ?

 

.To jest moja opinia z własnego skromnego doświadczenia.Każda firma ma swoje charakterystyczne brzmienie.

Kupie coś w ciemno

To po co zadajesz pytania jak już sam znasz odpowiedź ?

 

Przeczytaj post 38 i z czym Kolega porównywał PD 50 , poczytaj o tym sprzęcie i sam wyciągnij wnioski dla siebie .

A za 2000 nie kupisz

coś w ciemno ze stajni Creeka,Atolla,Arcama.Będę szukał najwyżysz modeli z serii.

I jeszcze żeby to było lepsze od wymienionych wyżej odtwarzaczy Naima czy Meridiana ale po co ja to piszę ...

 

 

Ze wszystkich aut które miałem te czerwone były najlepsze.

No to koniecznie muszę kupić czerwony ...

 

 

Nie no miałem czerwony 126p ale to nie był samochód ale coś pomiędzy WSK a samochodem ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj sobie spokój.

Nie Twoja strata.

 

Zauważyłeś że od jakiegoś czasu pojawiają się na forum nowi forumowicze , zadają pytania ale i tak " sądzą " że jest inaczej ?

;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mi przypomina zachowanie klientów, którzy przyjeżdżają samochodem do serwisu na sprawdzenie po kupnie. A nie jak rozsądek nakazuje przed kupnem. Najczęściej wychodzą z nietęgą miną.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzęt jest dla muzyki. Nie odwrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłeś że od jakiegoś czasu pojawiają się na forum nowi forumowicze , zadają pytania ale i tak " sądzą " że jest inaczej ?

;)

 

nie zwrocilem uwagi, natomiast widze podejscie niektorych i twierdze, ze nie ma co gadac. Zero otwarcia, wiedza lepiej, choc w zyciu nie slyszeli dobrego systemu. Co chwile jednak wymieniaja klocki, przeważnie na te polecane w necie, czy w prasie branzowej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.