Skocz do zawartości
IGNORED

Czego oko nie widziało i ucho nie słyszało - najlepsze DAC i / podsumowanie (do 1000 zł/2000 zł) !


mercandede

Rekomendowane odpowiedzi

cześć,

tytułem nudnego wstępu, żeby nie nazwać tego (popi_er_lę sobie): dotychczas byłem ortodoksyjnym wyznawcą cd, do momentu kiedy szanowni koledzy nie namówili mnie na malinę.

Dziękuję tutaj koledze awietek, który wprowadził mnie szczegłowo w świat maliny. Wykazał się życzliwością i cierpliwością, poświęcił sporo wolnego czasu na pomoc - dzięki!Tak więc moja kilkunastoletnia przygoda z CD i naleśnikami odeszła pewnego pięknego dnia została zastąpiona przez IPAD (tidal) + malina - brutalne, wiem. Nie mogę się oderwać od tidal, te zasoby katalogowe są świetne. Z wiekiem zrobiłem się wygodniejszy chyba, ale też nigdy nie wysluchałem tylu nowych skojarzonych przez program rzeczy. Do rzeczy (samodyscyplina), po kilku miesiącach słuchania na zwykłym dacu wbudowanym w malinę postanowiłem zakupić DAC. Powiem tak, nie jest łatwo przebrnąć przez tą ilość informacji, opinii i recenzji. Wiem, że moja prośba nie różni się od wielu innych i ja również o to zaraz poproszę ;)

 

tak więc kolego z forum ześlij mi daca:

 

Nie wariata, daj

nie cwaniaka,

nie pajaca,

nie pijaka,

nie Polaka,

nie biedaka.

 

parafrazując pewną radiową piosenkę dalej - pragnę daca (tak lampeczki, które wszyscy mamy i kochamy palą się mocno, iluminują jak petrochemia płock nocą (nie wiem czy ktoś widział), widać to pomarańczowe zjawisko z kilkudziesięciu kilometrów. łoj płonie stodoła.

 

mam w chwili obecnej wzmacniacz rega brio-r, z podstawową maliną gra dosyć chudo i wąsko (dwa przymiotniki wystarczą). Chciałbym wykorzystać możliwości wzmacniacza, dać szeroką scenę, dodać ciepła, lubię analogowe granie.

Czytałem że daci oparte na kościach PMC mają trochę cieplejszą barwę, może to jest ten trop.

 

chciałbym pomóc sobie oraz kolegom, którzy cenią sobie dobre audio i nie orientują się w ofercie poprzez zaproponowanie pewnego rankingu opartego na doświadczeniu przez was zebranych.

 

Czy każdy z was mógłby zaproponować 2 DACi (mogą być z wyjściem słuchawkowym), które ma lub miał i uważa je za genialne i do polecenia. Proszę również o polecenie 1 pozycji typu najlepsza relacja cena - jakość.( tzw. hit)

Chciałbym zaproponować dwa przedziały, zakładając że chodzi o rynek wtórny: do 1000 zł i 2000 zł (mogą to być rzeczy, firmowe, chińczyki ect.)

 

Zakładam też, że na ebay, alli może istnieć jakiś wynalazek zrobiony przez chińskiego rzemieślnika który jest klonem jakiegoś topowego daca, albo produkt który kosztuje 50 USD a gra lepiej od takiego za 500 USD - takimi propozycjami również jestem zainteresowany. Koledzy elektronicy wyłapują często takie cuda.

 

 

najlepszy dac (rynek wtórny/nowy):

1) do 1000 (1 lub więcej)

2) do 2000 (1 lub więcej)

3) best value for money

 

 

 

 

dzięki!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukiwanie ciepła, szerokości sceny i jak to Kolega ujął wręcz bajkopisarko analogowe granie…uzywając Tidal? Do tego szukając DAC'a z tego przedziału cenowego? Powodzenia.

Napisze wprost - jako zagorzały wielbiciel plików nie słyszałem do tej kwoty DAC'a grającego muzykę z Tidal'a "analogowo" z "szeroką sceną" itd. A miałem wiele konwerterów.

Pozostaje mi zyczyć szczęścia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na taką sytuację jesteśmy również gotowi, moja wina.

Uprzejmie proszę zdjąć klapeczki o nazwie tidal z mojego postu, i szukamy porostu daca do wszechstronnego zastosowania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arkowski...przeciez plik to tylko ciag liczb...bez znaczenia czy to Spotify, Tidal czy co innego..tylko CD jest kiepskie jako nosnik..pliki to przyszlosc, bo kazde brzmia tak samo :)

 

A tak serio do utora to bedziesz mial ciezko, bo samym daciem sceny nie zrobisz. To tylko mala czesc toru. W tej cenie to jakosciowo chyba irdac wypada najlepiej.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mając na testach w domu V90 Musical Fidelity korzystałem własnie z Tidal'a - moim zdaniem dobrze wpasowuje się w Twoje wymogi, jest przestrzenny, poukładany i naturalny.

http://sklep.rms.pl/musical-fidelity-v90-dac-v90-dac-przetwornik-cyfrowo-analogowy-dac

Alternatywnie polecam Arcam'a:

http://sklep.rms.pl/arcam-airdac-przetwornik-cyfrowo-analogowy-z-lacznoscia-airplay-i-wifi

Oczywiście bez odsłuchu będzie ciężko, we własnych warunkach możesz mieć odmienne zdanie.

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy ma ktoś może doświadczenie z regą dac, zastanawiam się czy komplet regi nie zgrałby się dobrze, może ktoś ma i sobie chwali.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arkowski...przeciez plik to tylko ciag liczb...bez znaczenia czy to Spotify, Tidal czy co innego..tylko CD jest kiepskie jako nosnik..pliki to przyszlosc, bo kazde brzmia tak samo :)

 

A tak serio do utora to bedziesz mial ciezko, bo samym daciem sceny nie zrobisz. To tylko mala czesc toru. W tej cenie to jakosciowo chyba irdac wypada najlepiej.

 

Pozdrawiam

 

Gdzie kiedykolwiek napisałem, że to TYLKO ciąg liczb? Kolejną rzeczą jest jakość Tidal'a. Szanowny Kolego jak sam wiesz z g… bata nie ukręcisz.

I by zamknąć temat - DAC sam w sobie ma zawsze pewną sygnaturę brzmienia. Wynika to z wielu rzeczy, o których wiesz zapewne. Ale nie jest jedynym elementem odpowiedzialnym za końcowe brzmienie…a w tym przedziale kwoty ciężko oczekiwać dobrze brzmiącego, do tego "analogowo" DAC'a tym bardziej za źródło uzywając Tidal.

Jaśniej się nie da.

A teraz zostawmy temat w spokoju na propozycje z których może chcieć skorzystać Kolega mercandede.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To moze byc ciekawy dac jednak go nie slyszalem. Paru kolegow z diy twierdzi ze ten dac ma najwiekszy potencjal

Zainteresuj sie tez daciem soekrisa za 500$

Z tanszych micromega mydac jest fajny

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

A tak serio do utora to bedziesz mial ciezko, bo samym daciem sceny nie zrobisz. To tylko mala czesc toru.

 

Dokładnie tak...dac to sobie równowagę totalnąmożna zmieniać...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich doswidczen wynika ze daci maja najwiekszy wplyw na scene, czytelnosc wysokich i przestrzen ew bas ale rownowage tonalna to trudno zmienic zwlaszcza w tym budzecie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To moze byc ciekawy dac jednak go nie slyszalem. Paru kolegow z diy twierdzi ze ten dac ma najwiekszy potencjal

Zainteresuj sie tez daciem soekrisa za 500$

Z tanszych micromega mydac jest fajny

 

znalazłem wójka z chin, który ma wspomniany model -

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

czy mogę prosić o wypowiedzenie się ,,konstruktorów" o wypowiedz nad sensem zakupu takiego daca ew. innego, ten człowiek ma kilka ciekawych propozycji... np:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

wjek na ebay ma nick: minishow0328

 

proszę o poradę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Z moich doswidczen wynika ze daci maja najwiekszy wplyw na scene, czytelnosc wysokich i przestrzen ew bas ale rownowage tonalna to trudno zmienic zwlaszcza w tym budzecie

 

U mnie tani M1dac zmienia tylko równowagę tonalną docieplajac minimalnie górną średnicę...reszta bez zmian...taki był zamysł...gram na nim tylko za głośne na średnicy metalowe i rockowe realizacje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie kiedykolwiek napisałem, że to TYLKO ciąg liczb? Kolejną rzeczą jest jakość Tidal'a. Szanowny Kolego jak sam wiesz z g… bata nie ukręcisz.

A co z Tidal jest nie tak porównując do zwykłych ripów z cd?

Pytam z ciekawości gdzie szukać tego g...?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich doswidczen wynika ze daci maja najwiekszy wplyw na scene, czytelnosc wysokich i przestrzen ew bas ale rownowage tonalna to trudno zmienic zwlaszcza w tym budzecie

 

To mamy zupelnie odmienne doswiadczenia, bo z mojego (moze i mniejszego) doswiadczenia na scene, jej szerokosc i przestrzen najwiekszy wplyw ma kolumna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie jest jedynym elementem odpowiedzialnym za końcowe brzmienie…a w tym przedziale kwoty ciężko oczekiwać dobrze brzmiącego, do tego "analogowo" DAC'a tym bardziej za źródło uzywając Tidal.

Co powiesz na temat jakiegoś chinola za parę stówek na tda1543 jak najbardziej analogowe brzmienie (w potocznym tego słowa znaczeniu) często ze sceną nienaturalnie rozbuchaną.

I co to do cholery jest dobre brzmiący dac?

Dla mnie to neutralność i przejrzystość to priorytet dla innych to będą cechy dyskwalifikujące daca.

Więc pytam jeszcze raz jak brzmi dobry dac?

 

To mamy zupelnie odmienne doswiadczenia, bo z mojego (moze i mniejszego) doswiadczenia na scene, jej szerokosc i przestrzen najwiekszy wplyw ma kolumna.

Dodał bym jeszcze ich ustawienie w pomieszczeniu i tegoż akustykę. Ale podobnie jak Biniek też zauważyłem że to co zmienia się po zmianie daca to rozmieszczenie źródeł pozornych w przestrzeni.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2) do 2000 (1 lub więcej)

 

Asus Xonar Essence One - szeroka scena, przestrzeń, dynamika, ciężki bas, choć mało analogowe granie moim zdaniem, warto posłuchać w tym budżecie

 

3) best value for money

 

Soekris DAM1021 - DIY - przeciwieństwo Asusa, przyjemny, naturalny, ale nie ma takiej sceny i dynamiki, podatny na modowanie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za OK 1500zł można kupic April Music Stello DA100 Signature. Zasilany w klasie A, mega solidnie zbudowany i brzmi ciepło z super mięsistym, miekkim basem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

To mamy zupelnie odmienne doswiadczenia, bo z mojego (moze i mniejszego) doswiadczenia na scene, jej szerokosc i przestrzen najwiekszy wplyw ma kolumna.

Nie mialem na mysli ze daci maja wiekszy wplyw na scene niz kolumny tylko ze jesli juz na cos wplywaja to wlasnie na to o czym napisalem

Oczywiste jest ze kolumny maja najwiekszy wplyw

Co do limitu 1tys zl to najwiekszy sens maja chinskie wyroby z aliexpress

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co powiesz na temat jakiegoś chinola za parę stówek

Nic nie powiem, nie był, nie jest i oby nie był taki sprzęt w moim zainteresowaniu.

Ale poza sprzętem za kilka stówek słyszałem i miałem kilka przetworników od przedziału 1000 do 2000 złotych nigdy nie mogłem powiedzieć, że brzmi to analogowo (jakkolwiek to ktokolwiek rozumie).

Z tym "do cholery" to może bez gorączki, dla zdrowotności. To tylko dyskusja subiektywnych ocen tego, co w zyciu kazdy z nas słyszał. Masz prawo wyrażać swoje, ja wyrażam swoje. I je wyraziłem. Nie zgadzasz się z nim - OK, masz do tego prawo, tylko po co ta gorączka i ta cholera?

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam sprawdzonego Arcam irDac. W tej cenie tj. ok. 1900zł to dobry wybór. Później możesz dokupić zewnętrzny zasilacz np. Tomanka 300-600zł. Mam co prawda inny wzmacniacz też trochę "suchy" i taki zestaw znacznie poprawił brzmienie w kierunku analoga. Dodam, że dużą ( nawet znaczącą ) rolę odegrał u mnie również interkonekt ( ciepła miedź 7N ) i coaxial ( czyste srebro ). Muzyka nabrała "mięska" i z Tidala (HiFi oczywiście ) sobie przyjemnie płynie. A jak chcesz posłuchać trochę bardziej "analogowo", to możesz poszukać ripów z płyt analogowych ( 24-192) podpinając laptopa do Dac`a np. po kablu USB.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.