Skocz do zawartości
IGNORED

Jaki wzmacniacz do Klipsch R 26F


Exciter555

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich. Panowie jaki wzmacniacz byście polecili tak do 1500 zł do Klipsch rf-26. Obecnie gra to z cd Denon Dcd 720 ae i wzmacniaczem Pioneer A676. Ogólnie dźwięk jakiś taki przymulony jest mi się wydaje. Niby te kolumny powinny grać dosyć mocno dołem i całkiem wyeksponowaną górą,a mam odwrotnie ;) Kiedy Pionka mam ustawionego bez żadnych filtrów loudnesów to dźwięk jest płaski, suchy, bez życia energii ,wogóle nie ma basu, góra jakaś schowana, podobnie jest na "direct" - chociaż tutaj trochę góra się poprawia. Nie da się tego tak słuchać. Sytuacje ratuje funkcja "Loudness" przy której niskie już zaczynają całkiem ładnie wybrzmiewać, góra jest ciekawsza , ale dalej jakieś takie przymulenie jest. Czy ten Pioneer tak gra właśnie? Nie chciałbbym Loudness używać , ale bez tego nie da się słuchać wogóle. Nie jestem jakimś bas maniakiem i tym podobnym - po prostu lubię dźwięk dociążony , dynamiczny i z energią. Może w muzyce wokalnej , gdzie można wsłuchiwać się w ładne głosy kobiet to jeszcze ujdzie, ale Rock, metal? Tu już nie bardzo,,,

 

Zastanawiam się nad jego wymianą, tylko zbytnio nie wiem na co.

 

Może Denon Pma 720 ae albo Nad 326 bee?

 

Co sądzicie?

 

Doradźcie coś Panowie bo już na tym nie chce mi się słuchać muzyki. Wydaje mi się , że już moje głośniki komputerowe lepiej grają ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Exciter555
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Moim zdaniem najlepszym dla Ciebie rozwiązaniem będzie integra NAD C326 BEE (http://q21.pl/nad-c326-bee.html). To wzmacniacz, który w połączeniu z Twoimi kolumnami zapewni Ci mocny, dynamiczny, otwarty, szczegółowy dźwięk. W danym budżecie trudno będzie znaleźć coś lepszego.

 

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, w przypadku pytań oczywiście służę pomocą.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mocno zastanawiam się nad tym Nadem. Q21 może jakiś rabacik dla forumowicza w razie co? ;) Ciekawy jeszcze jestem tego wzmacniacza - Advance Acoustic x-i60.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mógłbyś napisać w czym lepszy według Ciebie? Każda informacja jest dla mnie ważna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Exciter555
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj proszę nr telefonu na priv, oczywiście jako forumowicz możesz liczyć na rabat.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . Nie widzę żadnej ujmy na honorze podczas użytkowania funkcji Loudness ! Jest to podbicie pasma które ludzki słuch przy niskim natężeniu rejestruje najsłąbiej , czyli dół i góra. Oczywiście przy dużym wzmocnieniu jest on nie potrzebny . Reasumując , słuchając ,, po cichu '' loudness jest bardzo przydatny . Obecnie słucham Klipsch rp280f na Accuphase e 206 i brakuje mi loudness'u właśnie przy ,, cichym plumkaniu '' dla kontrastu mam Luxman R-1050 który ma prawie identyczne brzmienie co Accu . Accu jest odrobine bardziej szczegółowy , ale przy odsłuchu na niskim poziomie głośności to właśnie Luxman'a ,,milej'' sie słucha ( nie ma ,, płaszczyzny '' ) . Gdyby ktoś przypadkiem nie zauważył , to producenci wznawiaja tą funkcje w nowych modelach , np Yamaha , Pioneer ... Bez kompleksu , Pozdrawiam Wszystkich !

 

 

Nieśmiertelny Loudness

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<br />Nie widzę żadnej ujmy na honorze podczas użytkowania funkcji Loudness <br />

 

No ale niestety w dzisiejszych tzw srodowiskach złotouchych niestety to ujma absolutna.

 

Również uważam , że opcja bardzo przydatna i jak komuś do słuchania niepotrzebna to niech sobie ją wyłączy. Stawiam jednak mój głos ZA aby była we wzmacniaczach. Dwa razy podchodziłem do wzmaka bez regulacji (Creek 5350 i Primare I30) , dwa razy krótko to trwało bo dla mnie dzwięk niestrawny. U znajomego na Krellu s300i Audiophysicach Virgo 3 dokladnie to samo. Ja po kilku minutach tak sobie ale chlopak jest oczarowany jakością tego zestawu , owszem przy sporym czadzie jest jako tako fajnie (mając na uwadze brak regulacji barwy czyli 0) ale sciszmy do tzw normalnego mieszkaniowego poziomu i jest bardzo cienko. Nie zrobilo na mnie wrażenia.

Jak zwykle wychodzi stara prawda - każdy inaczej odbiera brzmienie - dla jednego totalny budżet gra w porządku , inny znowu sprzętem za kosmiczną kasę będzie zawiedziony bo oczekiwał nie wiadomo czego a tu.... gra jak wiekszość.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Klipsch RP250F wprawdzie i grają z Onkyo A-9050 i powiem Ci, że w trybie direct jest miodzio w dzień. W nocy przy cichutkim słuchaniu włączam Phase Bass . .. i jest naprawdę miodzio. To inne kolumny, ale ponoć Klipsch "kocha" Onkyo....

 

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Trochę to dziwne że 656 gra przymulonym dźwiękiem. Nie wiem czy problem nie leży gdzie indziej.

Jeśli szukasz nowego wzmacniacza to NAD 326 BEE będzie najlepszym wyborem.

 

W razie pytań lub wycen zapraszam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za odzew. Chciałbym wprowadzić małą poprawkę do tego co napisałem na początku, jeżli chodzi o charakterystyke brzmienia. Może to nie jest dźwięk zamulowny, ale grający z priorytetem średnicy. Ten Pioneer chyba głównie na pierwszym planie średnice podaje. Oczywiście jak włączę Loudness to bas robi się mocny , góra dźwięczniejsza , ale ta średnica jest jakby dalej dość mocno wysunięta. W muzyce typu Allan Taylor, gdzie wokale grają pierwsze skrzypce jest bardzo ok, ale w metalu czy rocku trochę za mało tej konturowości jest.

 

Zrobiłem eksperyment i podpiąłem kolegi korektor Pioneer gr 777. Na korektorze wyciszyłem trochę średnie tony i już było znacznie lepiej. Oczywiście korektora nie chcę stosować, szukam takiego dźwięku we wzmacniaczu. A i bardzo ważne , z lepszą sceną stereo bo ten Pioneer A 676 coś tam tworzy ale selektywność kiepska.

 

Tak dla sprostowania, jeśli bym nie słuchał metalu i rocka, to do każdej innej muzyki te połączenie jest naprawdę niezłe. Pioneer gra dosyć miękko i ciepło, a kolumny dosyć jasno i twardo, dźwięk jest "duży", mocny w sensie dobrego zasilania oraz z powietrzem, oddechem. Jednak w metalu i rocku troszkę ta średnica dla mnie by mogła być schowana. Szkoda , że na wzmacniaczu nie ma gałki od Middle tone, problem byłby z głowy ;) Oczywiście są gusta i gusta , ja tylko opisuje swoje odczucia i co mi się podoba a co nie.

 

Dodam , że też odtwarzacz Denona gra dosyć średnicą, ocieplonym dźwiekiem więc to pogłębia ten efekt, podpinając kolegi Pioneera Pds 802 który moim zdaniem gra bardziej konturowo było już lepiej , ale nie do końca na tyle aby to wystarczyło.

 

Większość mówi , że kolumny Klipsch narzucają dość mocno swoją charakterystykę dźwięku i wzmacniacz przy nich ma mało do powiedzenia, ale coś mi się nie wydaje że tak jest. Bo w końcu gdzie się podziała ta konturowość Klipscha...?

 

Także myślę, że ten wzmacniacz i tak zostawie do każdej innej muzyki, szkoda mi się go pozbywać, szczególnie że jest w stanie sklepowym a do metalu właśnie dokupię nowy.

 

Ps. Co do używania "Loudness" to nie jest tak , że ja go nie lubie bo "to jest profanacja" ;) Generalnie mam to gdzieś, nie jestem żadnym audiofilem, sprzęt też mam totalnie budżetowy. Chciałbym po prostu aby możliwie w tej cenie zagrało to tak jak bym chciał bez żadnych wspomagaczy, ale jeżeli trzeba dodać troche basu , czy sopranu pokrętłami czy przyciskiem Loudness to czemu nie, ale aby dźwięk mi wtedy całkowicie odpowiadał ;) A to czy dla kogoś to nie audiofilskie czy tam co innego to ok jak kto lubi ;) Każdy słucha jak chce i na ile go stać, dźwięk ma się mi podobać a nie jakiemuś "Zenkowi". ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Exciter555
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ELEKTRONIKA !!! słuchałem serii rf 2 i rp , Klipsch jest bardzo neutralny ! nie ma podbarwien ani podbic pasma , oczywiscie w swojej klasie i połce cenowej ! Transparentność jest zauważalna przy zmianie okablowania ! Nie wprowadzają duzych zmian do sygnału ,dlatego słyszalna staje sie konfiguracja przewodów głośnikowych , przy zmianie z normalnego połączaenia na bi-wiring nawet ja chodz jestem przygłuchy , usłyszałem(chodz to związane raczej ze spadkiem napiecia) . Propozycje nowego np . Nad;a sa dośc ciekawe , teoretycznie bo nie słuchałem nowych modeli tego producenta , ale cena okolo 1800zl za nowy , przyzwoicie grajacy sprzet , bez napinki powinien napedzic te śliczne głośniki , uważam że to optymalne i uczciwe rozwiązanie, bo nie zawsze cena jest współmierna do efektów . No można jeszcze przemyslec ten wyzszy model za okolo 2,5 tys . póżniej do 20 tys marny przyrost ,,magii'' po 20 tys zaczynaja sie efekty , głównie wzrokowe ;D hehehehe bo naprawde budowa klocków po 15 tys zapiera dech w piersi nawet ogrodnika czy architekta ;) mimo że słon nadepnął mu na ucho ;D .Chodz słuchając nowych i starych konstrukcji widze tylko odgrzewane kotlety w nowych chinskich mundurkach , do tego zywotność i jakość serca , czyli Trafa i kondów gdzie zywotnosc tych drugich jest dzis dziesieciokrotnie mniejsza ! Po za tym , niby urządzenie za ponad 10tys zl a ,,głupi'' radiator nadal z aluminum , to bylo ok w latach 70-90 ale dziś ??? czemu nie z miedzi ??? to jest hi end ??? ;) ;) ;) itd ... Koledzy mają szerokie horyzonty w dziedzinie nowego sprzętu i niezaprzeczalnie(przynajmniej teoretycznie) wiedzą o czym pisz w swoich postach .Jesli ktoś jednak ma ,,żyłkę'' konstruktora , polecam stare Rolls Royce ;D

 

a to taki mój sen .....

 

 

taki czworokąt ;) miu się śni ... :D

 

ale to nie Hi End , tylko tranzystorowa końcówka na lampowym tunero-przedwzmacniaczu z rozkręconym loudness i dyskoboxy B&w ;) Pozdrawiam

 

aaa i przestarzały napęd CD marketowej firmy ;p

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...słuchałem serii rf 2 i rp , Klipsch jest bardzo neutralny ! nie ma podbarwien ani podbic pasma , oczywiscie w swojej klasie i połce cenowej !

 

Zgodnie z moimi obserwacjami zgadzam się z tym w 100%.

 

Transparentność jest zauważalna przy zmianie okablowania ! Nie wprowadzają duzych zmian do sygnału ,dlatego słyszalna staje sie konfiguracja przewodów głośnikowych , przy zmianie z normalnego połączaenia na bi-wiring nawet ja chodz jestem przygłuchy , usłyszałem

 

Muszę spróbować połączenia w bi-wiring. Co najlepsze, słyszę dużą różnicę w brzmieniu kiedy podłączam kolumny pod górne zaciski i pod dolne (oczywiście ze zworką ;). Pod górne - więcej wysokich, mniej niskich tonów. Pod dolne - znacznie więcej niskich tonów, mniej wysokich.

 

Propozycje nowego np . Nad;a sa dośc ciekawe , teoretycznie bo nie słuchałem nowych modeli tego producenta , ale cena okolo 1800zl za nowy , przyzwoicie grajacy sprzet , bez napinki powinien napedzic te śliczne głośniki , uważam że to optymalne i uczciwe rozwiązanie, bo nie zawsze cena jest współmierna do efektów

 

Chyba prawdopodobnie się na niego zdecyduję, generalnie w tej kwocie jest lichy wybór.

 

Ten sprzęcik z linka konkretny ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Exciter555
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

x-i60 z Advance'a to krystaliczne, przestrzenne brzmienie, NAD ma większą dynamikę. Warto przesłuchać też Cambridge'a, Azur A350.

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klipsch jest bardzo neutralny ! nie ma podbarwien ani podbic pasma , oczywiscie w swojej klasie i połce cenowej !

Czytaj co piszesz przed wysłaniem, bo obłędem to zalatuje. Trochę jakbyś napisał, że mały Fiat 126 nie jest dwu drzwiowy i nie słychać w nim dwu cylindrowego silnika chłodzonego powietrzem, dodając potem jak na swoją cenę.... Kolego, fakty są takie, a nie inne, niezależnie od ceny ... bo co 126p w niskiej półce cenowej jest czterodrzwiowy i V6, ale w wyższej kategorii cenowej jest jednak dwu drzwiowy i 2cylindrowy ? Bzdura przecież.

Kolumna głośnikowa, owszem może być w danym przedziale cenowym lepszą, lub gorszą propozycją wobec konkurencji , ale gra wszędzie tak samo, jej właściwości się nie zmieniają.

" Klipsch jest neutralny, i nie ma podbarwień"- świat się kończy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytaj co piszesz przed wysłaniem, bo obłędem to zalatuje. Trochę jakbyś napisał, że mały Fiat 126 nie jest dwu drzwiowy i nie słychać w nim dwu cylindrowego silnika chłodzonego powietrzem, dodając potem jak na swoją cenę.... Kolego, fakty są takie, a nie inne, niezależnie od ceny ... bo co 126p w niskiej półce cenowej jest czterodrzwiowy i V6, ale w wyższej kategorii cenowej jest jednak dwu drzwiowy i 2cylindrowy ? Bzdura przecież.

Kolumna głośnikowa, owszem może być w danym przedziale cenowym lepszą, lub gorszą propozycją wobec konkurencji , ale gra wszędzie tak samo, jej właściwości się nie zmieniają.

" Klipsch jest neutralny, i nie ma podbarwień"- świat się kończy

 

Po pierwsze , drogi forumowiczu , temat tego wątku jest następujący : ,, Jaki wzmacniacz do Klipsch r26f ''

Po drugie , nie będę polemizował czyje wypowiedzi więcej wnoszą do wyżej wymienionego tematu

Po trzecie , biorę odpowiedzialność za to co piszę a nie za to , czy zostało właściwie zrozumiane

Serdecznie pozdrawiam

 

ps.

Ja drogi forumowiczu radzę sprawdzić co znaczy termin - ,,hejt''

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż smutne czasy, drogi forumowiczu DzurawyBębenek, bo wychodzi na to, że ktoś może wprowadzać w błąd, pisać różne pierdoły, (nie twierdzę że Ty) bekać i siorbać w restauracji, ale ktoś kto zwróci uwagę, wyrazi swoją dezaprobatę, czy z danym stanem rzeczy się nie zgadza jest nazywany "hejterem". Jest mi zwyczajnie przykro bo od 20 lat moje wypowiedzi w internecie na forach są taktowne i wyważone,.

Wracając do tematu ( co byś mi nie zarzucił i w akcie miłosierdzia nie podał do sądu, że śmiem pisać w dodatku nie na temat;/ ) to dwie pierwsze propozycje autora Exciter555 za niezłe, natomiast nie AA i60, bo tu progresu by nie było, przynajmniej nie o taki jaki walczysz. To fajny wzmacniacz, ale chyba szukasz czegoś innego w brzmieniu. Co do takich francusko-chińskich marek i mariaży , to dynamiczniej i klarowniej grają wzmacniacze BC Acoustique.

Ciężko się odnieść do skali braku dynamiki, braku dołu i góry jaką aktualnie odczuwasz, bo to subiektywne odczucie, ale jak masz możliwość to może posłuchaj tym w sumie popularnych kolumn z różnie popularna Yamahą as500, słyszałem to zestawienie. Nie moja bajka to była, jednak aspekty o których piszesz tam nie brakowało, było nawet z "górką", choć bas nazwałbym z tych twardych, niż miękkich i dominujących.

Natomiast Denon i Nad z Klipschem dogadują się wzajemnie, pisząc w skrócie jest dynamicznie z dobrym wypełnieniem dołu, błyszczącą górą, choć bardziej przytemperowaną jak z Yamahą. Starsze Pioneery co nie jest tajemnicą grały inaczej niż obecne konstrukcje, nieco konturowo gra model A30, bas jest zwarty i dynamiczny, dobrze prowadzi rytm, średnica lekko wycofana, a góra dokładna, ale nie metaliczna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez arekm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wypowiedzi ;) Muszę się wstrzymać póki co z kupowaniem na ślepo i po prostu jak już znajdę trochę czasu (a z tym to kiepsko) to pojadę gdzieś do salonu Audio aby posłuchać tych wzmacniaczów z tymi kolumnami. Innej drogi raczej nie ma gdyż każdy w sumie słyszy inaczej i każdemu co innego się podoba, ale już wiem mniej więcej jakie wzmacniacze brać pod uwagę.

 

Z chęcią bym posłuchał jak gra ten Denon Pma 720 ae , Nad 326, a nawet ten Pioneer A30. Czytałem trochę na temat tego Advance Acoustic Xi - 60 i faktycznie piszą , że tam główny atut to średnica, czyli podobnie jak mam teraz więc ten raczej odpada.

 

Panowie znacie może jakieś fajne salony Audio w Warszawie ( mogą być płatne za odsłuch ) gdzie nie będą kręcić nosem , że chcę odsłuchać wzmacniaczy z dolszej półki a nie za kilkadziesiąt tysięcy złotych ;)

W ogóle to najlepiej jakby można było wypożyczyć do domu z dwa wzmacniacze i sobie porównać po czym wybrać lepszy , ale tego już chyba się nie praktykuje.

 

WIem, że mogę zakupić dwa wzmacniacze przez neta , po czym jeden oddać , gdyż jako konsument mam takie prawo, ale dla mnie takie zachowanie jest nie fair.

 

Ps. Panowie mam jeszcze takie pytanie , mianowicie posiadam subwoofer Tannoy ArenaTs 300, który używam wraz z kolumnami jak oglądam filmy. Niestety mój Pioneer nie ma opcji na suba więc mam podłączonego go pod wyjście Rec out które nie jest regulowane, więc używam wzmocnienia na subie aby dopasować co bywa nie raz irytujące. Ten sub nie ma wejsc wysokopoziomowych, więc pozostają tylko niskie - dwa rca.

 

Wiem , że Nad ma wyjsćie na Suba, ale zastanawia mnie czy w takim Denon Pma 720 Ae można go podłączyć pod PRE-OUT? Mało na necie jest takich informacji przez użytkowników, natomiast w testach wszędzie wypisują , że można tak podłączyć, ale to testy, więc wole się fachowców zapytać;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Exciter555
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich. Panowie jaki wzmacniacz byście polecili tak do 1500 zł do Klipsch rf-26. Obecnie gra to z cd Denon Dcd 720 ae i wzmacniaczem Pioneer A676. Ogólnie dźwięk jakiś taki przymulony jest mi się wydaje. Niby te kolumny powinny grać dosyć mocno dołem i całkiem wyeksponowaną górą,a mam odwrotnie ;)

 

Tak, z nowych wzmacniaczy to ciężko będzie, ale z używanych i w miarę nowych modeli to poleciłbym Harman Kardon HK980.

Ten harman gra właśnie górą, wyraźną ale nie nachalną ani nie uciążliwą. Po prostu słychać co jest w wysokich rejestrach a dół także jest dobitny. Solidna podstawa basowa i wycofana średnica.

Tu masz do wyboru:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

To solidna maszyna, waży coś około 12 kg i dodatkowo ładnie się prezentuje.

 

Tak na marginesie to zwracaj uwagę na zdjęcia rozbierane. Bierz pod uwagę maszyny z dużym zasilaniem, dużą pojemnością kondensatorów filtrujących. Zwracaj uwagę na radiatory - mają być duże i odlewane. Żadne tam blaszkowe czy jakieś pierdołowate szczątkowe o wielkości małego grzebyka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Mam taki głupawy nick, bo osiemnaście lat temu zapomniałem loginu i hasła pod jakim się pierwotnie zarejestrowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pioneer A30 może Cie pozytywnie zaskoczyć a jest tańszy od NADa

pod_innym_nickiem ten Harman ma dobrą podstawę basową ale nie ma wycofanej średnicy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie o model wyższy Nada czyli 356, jak myślicie czy jest warty dopłaty, czy jednak taki 326 by wystarczył do pokoju 20m2 z tymi Klipshami. Klipshe mają wysoką skuteczność, więc niby nie wymagają dużej mocy, z drugiej strony przy głośniejszym graniu z lepiej wydajnym prądowo wzmacniaczem jest chyba mniej zniekształceń. Czy poza mocą te wzmacniacze dużo się różnią w brzmieniu?

Widzę , że Nad 356 bee nie ma wyjścia na suba jak model 326 bee, ale za to ma wolne wyjscie PRE-OUT. Czy pod to mogę podłączyć suba aktywnego?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Nad 3256BEE jest słyszalnie lepszym wzmacniaczem przy każdym kolumnach. Klipsche maja pewną właściwość że grają dobrze z słabymi i prostymi wzmacniaczami, jednak podpięcie modelu wyższego jest zauważalne.

356 jest dużo mocniejszy i gra pełniej. Nie chodzi tu nawet o wielkość pomieszczenia. Dźwięk jest po prostu lepszy.

 

Co do subwofera, to najlepiej było by zastosować aktywny w wejściami wysokopoziomowymi. Wówczas podpinasz pod głośniki B.

 

Chodź przy Klipschach + NAD w 20 metrach dołożenie subwoofera hmmmm.......

 

W razie pytań lub wycen zapraszam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe, nie no bez przesady. Suba nie chce dodawać do muzyki. Chodzi o to ze mam suba Tannoy arena ts 300, który chciałbym dodatkowo podpiąć jak oglądam filmy. Ten sub ma nieziemski bas. Tyle ze on ma wejscia tylko niskopoziomowe, wiec dlatego sie pytam czy da rade go podpiąć pod to wolne Pre Out co ma 356 w razie co ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze nie wiem.

Teoretycznie sygnał przechodzi przez filtr wiec puszczenie mu pełnego pasma nie powinno być problemem.

Dodatkowo sterowanie głośnością także w prawidłowy sposób. Powinno działać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, ja osobiście mam Klipsche r-26f i grają z Yamaha as-501, jestem bardzo zadowolony, dynamicznie, czysto dla mnie bomba:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele osób twierdzi że to zestawienie gra ostro , wręcz jazgotliwe i bez weny.

 

Dobrze że napisałeś tego posta. Może więcej osób weźmie takie zestawienie pod uwagę.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzeba wzmacniacza mocnego z dużym zapasem prądu, tylko to gwarantuje odpowiednia dynamike od najnizszych poziomow glosnosci

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 23

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.