Skocz do zawartości
IGNORED

High End-owy Magnetofon Szpulowy


arek67

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Diogenes

(Konto usunięte)

 

 

Nie odpowiedziałeś mi na pytanie.

Ja odpowiem:

- nie interesuję się magnetofonami i nie wiem, który wątek byłby do tego najlepszy

- wybieram "cy ...co", lepiej mi się kojarzy.

 

Teraz twoja kolej na odpowiedź.

"(...) łaszę się do tych, co mi dają cośkolwiek, szczekam na tych, co odmawiają i zatapiam zęby w ciele hultajów"

/diogenes-z-synopy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość LTD12

(Konto usunięte)

 

"(...) łaszę się do tych, co mi dają cośkolwiek, szczekam na tych, co odmawiają i zatapiam zęby w ciele hultajów"

/diogenes-z-synopy

Nieładnie jest chować się za cudzymi ... wypowiedziami, a zadałem takie łatwe pytanie.

Proszę spokojnie, zastanowić się chwilę, .... i ...

 

Proszę śmiało, nie gryzę, nie jestem Diogenesem.

 

 

22:03

E tam, ... jestem rozczarowany. To przecież naprawdę nie było trudne pytanie.

 

Cóż .... idę spać. EOT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Diogenes

(Konto usunięte)

 

Nieładnie jest chować się za cudzymi ... wypowiedziami, a zadałem takie łatwe pytanie.

Proszę spokojnie, zastanowić się chwilę, .... i ...

 

Proszę śmiało, nie gryzę, nie jestem Diogenesem.

 

 

22:03

E tam, ... jestem rozczarowany. To przecież naprawdę nie było trudne pytanie.

 

Cóż .... idę spać. EOT

I...poproszę o rozmiar kołnierzyka , zrobię Twój rys psychologiczny ...;))

Ty czytasz co piszesz...?..myślisz , że ktoś jest tak głupi odpowie na tak zadane pytanie?...dziwny gość z ciebie..

Tomek kłamał;)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość LTD12

(Konto usunięte)

 

I...poproszę o rozmiar kołnierzyka , zrobię Twój rys psychologiczny ...;))

Ty czytasz co piszesz...?..myślisz , że ktoś jest tak głupi odpowie na tak zadane pytanie?...dziwny gość z ciebie..

Tomek kłamał;)

 

A może wystarczy nie być głupim aby odpowiedzieć na takie pytanie:)

np. nie jestem ..., jestem szczęśliwy czego i tobie życzę. :)

 

Przepraszam za off top fanów magnetofonów, tym razem eot na 100%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 7 miesięcy temu...

Czy ktos z kolegow posiada magnetofon szpulowy (PIONEER RT-707) jak tak to prosze doradzic na co zwrocic uwage przy kupnie tego modelu...

 

Głównie na to, by odtwarzacz CD był sprawny, bo przecież na czymś trzeba muzyki słuchać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos z kolegow posiada magnetofon szpulowy (PIONEER RT-707) jak tak to prosze doradzic na co zwrocic uwage przy kupnie tego modelu...

 

Daruj sobie. To amatorski 4-o ścieżkowy sprzęt nie mający nic wspólnego z jakością dźwięku.

Ma jedynie bajerancki wygląd ale z takich bajerantów z większą fantazją jest Technics

 

 

a6612c0d09f9896692418a2daa9b2660.jpg

 

czy Akai

 

6122846013_d85a380db0_b.jpg

 

 

które też z dobrym dźwiekiem nie mają nic wspólnego.

 

 

Ale jeśli sie już uprzesz to patrz na głowice. Zazwyczaj są w stanie śmieciowym. To były miękkie głowice.

 

Dobry dźwięk z magnetofonu szpulowego to:

- magnetofon studyjny np. Studer (nie Revox), Otari, Telefunken, Ampex (baaardzo wczesne modele z lat 50-ych)

- zapis dwuśladowy w jedną stronę

- prędkość 15ips.

I tego sie trzymajmy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teac x-1000m lub x-2000m, dodatkowo szerokie pasmo przenoszenia do 40khz

 

Dalej amatorska maszyna, a pasmo proponuje sprawdzić ... mierząc samemu ;). BTW: Signal to Noise Ratio: 56dB. Niedopuszczalne !!!

 

To już lepsze parametry miał ten Soniak:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) . 65dB na dwóch śladach/15ips.

 

 

Ale te tyż pikne:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

 

Moim zdaniem to najlepszy magnetofon studyjny dostepny aktualnie na rynku, niezawodny, w pełni serwisowalny, z dostepem do części za rozsądne pieniądze, Studer A80 RS (wersja z preampami i wskaźnikami VU):

 

 

A80-RC-VU-a1.jpg

 

 

Cena za dobrą sztuke z dobrymi głowicami po przeglądzie to dziś ok. 5000-6000 EUR.

Drogo?

To popatrzcie na ceny dzisiejszego hi-endu :).

 

 

PS. ja mam akurat dwa A807 i Telefunkena M15A.

 

 

A807-VU-a1.jpg

 

Telefunken-Aeg-M15A-a.jpg

 

 

Ale A80 jeszcze sobie kupię :).

 

 

A na zakończenie podobno najlepszy dźwiekowo magnetofon jaki zrobiono, lampowy Studer C37. Dziś za super egzemplarz trzeba dac ok. 15.000-18.000 EUR:

 

 

C37-a2.jpg

 

 

 

I właściwie temat hi-endowych magnetofonów mamy zakończony.

 

Odsyłam tu:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Gdzieś na moim blogu znajdziecie bardziej dokładny przegląd magnetofonowego hi-endu.

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I właściwie temat hi-endowych magnetofonów mamy zakończony.

nie spiesz się tak, a co wiesz o parametrach fazowych tak wychwalanych przez Ciebie studerów? jakie charakterystyki fazowe mają te "hi-endowe" maszynki

 

Ratio: 56dB. Niedopuszczalne

dopuszczalne, nawet 50db wystarczy, natomiast niedopuszczalne są zniekształcenia liniowe studerów

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam, sam posłuchasz tych nieliniowych zniekształceń. A potem puszczę Ci to samo z niezłej cyfry, sam porównasz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tych nieliniowych

CZYTAJ UWAŻNIE, MÓWIĘ O ZNIEKSZTAŁCENIACH LINIOWYCH A NIE NIELINIOWYCH, CZY WIESZ JAKA RÓŻNICA JEST MIĘDZY LINIOWYMI A NIELINIOWYMI? NIE MAM ŻADNYCH ZASTRZEŻEŃ DO ZNIEKSZTAŁCEŃ NIELINIOWYCH STUDERA NATOMIAST DO JEGO ZNIEKSZTAŁCEŃ LINIOWYCH

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem ponownie ... posłuchaj, tych liniowych także. Posłuchaj magnetofonu Studer w dobrze złozonym systemie. Nie musi być u mnie. Znam co najmniej kilka.

A Twoją wykrzyczaną tyradę po prostu zignoruję.

Pozostań pczy swoim Teacu 1000.

Ja sie .................. z nikim ścigać nie muszę. Odpowiadałem Mirkowi na Jego pomysł z Pioneerem.

EOT z mojej strony, pa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne. Zegara do tego nie da się podłączyć, a gra. Cóż, świat jest pełen paradoksów niepojętych dla przypadkowych absolwentów PW.

 

Ja sie na długosci fajfusa z nikim ścigać nie muszę.

 

Nie, ty przecież głosujesz kasą.

 

CZYTAJ UWAŻNIE, MÓWIĘ O ZNIEKSZTAŁCENIACH LINIOWYCH A NIE NIELINIOWYCH, CZY WIESZ JAKA RÓŻNICA JEST MIĘDZY LINIOWYMI A NIELINIOWYMI? NIE MAM ŻADNYCH ZASTRZEŻEŃ DO ZNIEKSZTAŁCEŃ NIELINIOWYCH STUDERA NATOMIAST DO JEGO ZNIEKSZTAŁCEŃ LINIOWYCH

 

Nie krzycz. On i tak nie zrozumie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej amatorska maszyna, a pasmo proponuje sprawdzić ... mierząc samemu ;). BTW: Signal to Noise Ratio: 56dB. Niedopuszczalne!

 

 

PS. ja mam akurat dwa A807 i Telefunkena M15A

 

Pozdro

dopuszczalne, nawet 50db wystarczy, natomiast niedopuszczalne są zniekształcenia liniowe studerów

 

w pełni potwierdzam, źe także wg. mojej skomnej opinii taśma szpulowa to najlepszy dla ucha nośnik jaki kiedykolwiek wymyślono.

akorat s tym szumem prawie nie ma róźnicy między top amatorskim oraz profesjonalnym magnetofonem.

zakładając użycie tej samej taśmy, tego samego wysterowania, stan maszyn fabryczny, perfekcyjnie skalibrowany. do porównania niech służą katalogowe dane parametru odstęp sygnał/szum studyjnego magnetofonu Studer A807, który jest w posiadaniu pmcompa.

jak widać jego parametry "sygnał-szum" są do bółu podobne do tego który można uzyskać z np. Teac X-2000M,

parametry w okolicy 50-65dB (w zależności od modelu oraz sposobu pomiaru) jest ograniczony własnym szumem taśmy, oraz szumem modulacyjnym. elektronika w latach 80tych była juz na takim posiomie, że praktycznie nie wnośi swoje własne szumy.

oczywiście same taśmy mogą się znacznie między sobą różnić.

najlepsze z nich swoją lepszą wysterowalnością mogą mocno popchnąć podane parametry o kilka dB do góry.

06680236-5470-4c8f-88e9-d5ec8bef6873_zps65k3rufj.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w pełni potwierdzam

dzięki za merytoryczny post w temacie, tylko co z tą charakterystyką fazową szpulowców, nigdzie nie mogę znaleźć ani śladu w tej kwestii, oprócz pasma przenoszenia to właśnie charakterystyka fazowa decyduje o poprawności przenoszenia transjentów, które są podstawowymi impulsami dźwiękowymi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

w pełni potwierdzam, źe także wg. mojej skomnej opinii taśma szpulowa to najlepszy dla ucha nośnik jaki kiedykolwiek wymyślono.

akorat s tym szumem prawie nie ma róźnicy między top amatorskim oraz profesjonalnym magnetofonem.

zakładając użycie tej samej taśmy, tego samego wysterowania, stan maszyn fabryczny, perfekcyjnie skalibrowany. do porównania niech służą katalogowe dane parametru odstęp sygnał/szum studyjnego magnetofonu Studer A807, który jest w posiadaniu pmcompa.

jak widać jego parametry "sygnał-szum" są do bółu podobne do tego który można uzyskać z np. Teac X-2000M,

parametry w okolicy 50-65dB (w zależności od modelu oraz sposobu pomiaru) jest ograniczony własnym szumem taśmy, oraz szumem modulacyjnym. elektronika w latach 80tych była juz na takim posiomie, że praktycznie nie wnośi swoje własne szumy.

oczywiście same taśmy mogą się znacznie między sobą różnić.

najlepsze z nich swoją lepszą wysterowalnością mogą mocno popchnąć podane parametry o kilka dB do góry.

06680236-5470-4c8f-88e9-d5ec8bef6873_zps65k3rufj.jpg

 

 

 

w pełni potwierdzam, źe także wg. mojej skomnej opinii taśma szpulowa to najlepszy dla ucha nośnik jaki kiedykolwiek wymyślono.

akorat s tym szumem prawie nie ma róźnicy między top amatorskim oraz profesjonalnym magnetofonem.

zakładając użycie tej samej taśmy, tego samego wysterowania, stan maszyn fabryczny, perfekcyjnie skalibrowany. do porównania niech służą katalogowe dane parametru odstęp sygnał/szum studyjnego magnetofonu Studer A807, który jest w posiadaniu pmcompa.

jak widać jego parametry "sygnał-szum" są do bółu podobne do tego który można uzyskać z np. Teac X-2000M,

parametry w okolicy 50-65dB (w zależności od modelu oraz sposobu pomiaru) jest ograniczony własnym szumem taśmy, oraz szumem modulacyjnym. elektronika w latach 80tych była juz na takim posiomie, że praktycznie nie wnośi swoje własne szumy.

oczywiście same taśmy mogą się znacznie między sobą różnić.

najlepsze z nich swoją lepszą wysterowalnością mogą mocno popchnąć podane parametry o kilka dB do góry.

06680236-5470-4c8f-88e9-d5ec8bef6873_zps65k3rufj.jpg

 

 

 

 

 

Ondrej, czy Ty uwazasz, że Teac 2000 z głowica 2CH 2mm zagra na poziomie Studera z głowica 2CH 0,75 mm? Do tego róznica w torze przesuwu taśmy, silnikach, preampach itp.?

BTW nie wiem co to jest za tabelka ale na pewno nie dotyczny mojego A807 z powodu jw.

Odwazny jesteś z takim twierdzeniem nawet znając Twoje zakochanie w sprzecie japońskim. Porównujemy sprzęt amatorski do sprzętu studyjnego. Nie musi byc A807. Może być A80, A810, cokolwiek. A porównanie np. do C37 jest już całkowicie nie na miejscu.

 

Pozdro serdeczne.

 

PS. Mogłem wczoraj w Kolonii kupic Akai 646 za 500 EUR tyko po co ???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pmcomp,

Ondrej, czy Ty uwazasz, że Teac 2000 z głowica 2CH 2mm zagra na poziomie Studera z głowica 2CH 0,75 mm? Do tego róznica w torze przesuwu taśmy, silnikach, preampach itp.?

BTW nie wiem co to jest za tabelka ale na pewno nie dotyczny mojego A807 z powodu jw.

Odwazny jesteś z takim twierdzeniem nawet znając Twoje zakochanie w sprzecie japońskim. Porównujemy sprzęt amatorski do sprzętu studyjnego. Nie musi byc A807. Może być A80, A810, cokolwiek. A porównanie np. do C37 jest już całkowicie nie na miejscu.

 

Pozdro serdeczne.

 

PS. Mogłem wczoraj w Kolonii kupic Akai 646 za 500 EUR tyko po co ???

 

Dobrze, że nie kupiłeś. Szkoda sprzętu. Każdy magnetofon u ciebie się marnuje. Nie potrafisz docenić sprzętu. Nic dziwnego, w końcu głosujesz tylko kasą. Reszta jest dla ciebie bez znaczenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy Ty uwazasz, że Teac 2000 z głowica 2CH 2mm zagra na poziomie Studera z głowica 2CH 0,75 mm? Do tego róznica w torze przesuwu taśmy, silnikach, preampach itp.?

zagra lepiej, tylko co z tego jak nie usłyszysz róznicy? ma lepsze parametry statyczne typu wow&fluter czy dynamika ale parametry liniowe ma gorsze nawet od teac x-2000m, i jeśli nie rozumiesz co to są zniekształcenia LINIOWE to masz prawo wypisywać głupoty o dobrze złożonym systemie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiaj z bumem, nie ze mną. On też nie wierzy swoim uszom. Zgracie się.

BTW innego Teaca 4tracks mam w domu. Słaby jest. Mój Tandberg 20A i nawet staruśki Ampex z 1965 roku zjadają go na śniadanie. I nawet dwa ślady (na słabej głowicy) i wyższa prędkość nie zrobią z żadnego Teaca niego dobrego źródła choćbyś nie wiem jak się starał. Tascamy nadawały się do studio gdzie właściciele chcieli sie pobawić ale kasy na sprzęt było mało. Jedynie Otari MTR-10, którego miałem, dorównywał klasą Studerom.

 

A może z innej beczki ... pokaż mi studio gdzie stoi (no dobra ... stał) jakiś Teac 1000 czy 2000 ???

A ja pokażę Ci studio gdzie po dziś dzień nagrywa się na 24-o śladowym A80. A jak będziesz grzeczny to Cie może zabiorę na wycieczkę i poznam z człowiekiem, który ciagle w analogu robi. Może Ci zapuści kilka swoich próbek i kapcie Ci spadną.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kapcie Ci spadną

nie martw się o moje kapcie, powiedz mi tylko jakich mikrofonów używa Twój znajomy realizator?

 

pokażę Ci studio gdzie po dziś dzień nagrywa się na 24-o śladowym A80.

jakbyś nie wiedział, że 2-śladowy teac służył do realizacji mastera, obecnie w studiach taśmy matki produkuje się cyfrowo i ekstrawagancją jest realizowanie poszczególnych śladów na analogowym studerze

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie martw się o moje kapcie, powiedz mi tylko jakich mikrofonów używa Twój znajomy realizator?

 

jakbyś nie wiedział, że 2-śladowy teac służył do realizacji mastera, obecnie w studiach taśmy matki produkuje się cyfrowo i ekstrawagancją jest realizowanie poszczególnych śladów na analogowym studerze

 

Np. jakies Siemensy czy Telfunkeny z lat 40-50. Jesli nie wiesz o kim wspomniałem to widać niestety, że mało wiesz o magnetofonach. Bo ja w Polsce człowieka z większą wiedzą i doświadczeniem nie znam.

Poczytaj:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Dla jednych extrawagancja, dla innych jakość dźwięku.

 

PS. ten A80 16 trackowy, nie 24, sorry za błąd.

PS2. dwuśladowy Teac nie może służyć do realizacji mastera. Może służyć do zgrania wielu tracków na finalny zapis dwuśladowy. Chyba, że cofniesz się do lat 50-60 ubiegłego wieku. Na szczęście wtedy Teaca nie było. A potem amatorskim sprzętem w studio nikt sie nie bawił.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może służyć do zgrania wielu tracków na finalny zapis dwuśladowy

master albo po polsku taśma matka to właśnie 2-sladowy zapis finalny

 

w Polsce człowieka z większą wiedzą i doświadczeniem nie znam.

i pewnie tak jak Ty nie słyszał o zniekształceniach liniowych

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę Ci krótko i treściwie ... puknij się w swój zakuty łeb. Takiego ignoranta jak ty dawno tu nie spotkałem.

 

Ja owszem. W twojej osobie. Mało tego, na dodatek jesteś na bakier z dobrym wychowaniem. Ktoś powinien już dawno zrobić to samo, co na forum audiomaniacy.pl. Tam się na tobie poznano.

 

Pisz sobie o tych swoich teoryjkach na swoim blogu, co będzie miało tą zaletę, że bzdurzenie będzie miało mniejszy zasięg, bo tamtej witryny nikt ni czyta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i pewnie tak jak Ty nie słyszał o zniekształceniach liniowych

 

Tym wpisem obrazasz nie mnie tylko czlowieka, którego nie znasz i na oczy nie widziałeś, do tego guru w temacie rejestracji analogowej.

 

WSTYD !!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Donosiciel.

 

Rozmawiaj z bumem, nie ze mną. On też nie wierzy swoim uszom. Zgracie się.

BTW innego Teaca 4tracks mam w domu. Słaby jest. Mój Tandberg 20A i nawet staruśki Ampex z 1965 roku zjadają go na śniadanie. I nawet dwa ślady (na słabej głowicy) i wyższa prędkość nie zrobią z żadnego Teaca niego dobrego źródła choćbyś nie wiem jak się starał. Tascamy nadawały się do studio gdzie właściciele chcieli sie pobawić ale kasy na sprzęt było mało. Jedynie Otari MTR-10, którego miałem, dorównywał klasą Studerom.

 

Japońskie magnetofony kalibrowane były pod inne taśmy. Ale co ty o tym możesz wiedzieć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WSTYD

szkoda, że jesteś taki tajemniczy? a może cały czas mówisz o sobie ale z wrodzonej skromności nie chcesz się ujawniać? z tym wstydem wiąże się pewna niecenzuralna rymowanka i nie radziłbym uderzać w te tony, bo prawda jest taka, że studia nagrań nie grzeszą jakością dźwięku a hi-end wywołuje na realizatorach dwuznaczny uśmieszek, magnetofony wielośladowe nie należą do kategorii hi-end z powodu ich profesjonalnego przeznaczenia , hi-end dotyczy sprzętu domowego czyli amatorskiego

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponownie bo nie załapałeś:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponownie bo nie załapałeś:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.