Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  69 członków

Dayens Klub
IGNORED

Klub DAYENS


Gość numik

Rekomendowane odpowiedzi

Gość numik

(Konto usunięte)

Kupiłem dziś Menuetto do Dali Ikon 5 mkII. Pokonał Atolla in 80 se, Vincenta sv-227, Xindaka PA-M. Inne odrzuciłem wcześniej.

 

Ten wzmacniacz po prostu....czaruje, mnie oczarował i zauroczył.

 

Powoli marka się popularyzuje, może warto założyć klub w celu wymiany doświadczeń, pasujących kabli itp.

 

U mnie Aune s16 (DAC), Chord Odyssey 2 i Qed Reference na IC. Na razie nie widzę potrzeby korekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, proszę o porównanie brzmienia podstawowych wersji Ampino i Menuetto.

 

Napiszcie też co charakteryzuje Dayensy. Do czego są podobne itd. Jakiej muzy się na nich najlepiej słucha itp.

Mnie interesuje też prezentacja wokali. Czy są z przodu tak jak w lampach? Często się pisze, że grają podobnie do lamp. W jakim zakresie?

 

kaaapa - czy wpinałeś w system Ampino iTube? Coś mi się gdzieś obiło o uszy. Jeżeli tak, to napisz proszę co ten bufor wnosi.

Edytowane przez Grendel2012
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość BOBSAPP

(Konto usunięte)

Dayens to świetna firma. Zapisuję się do klubu ze wzmacniaczami Dayens Ampino oraz Daynes Ecstasy III.

 

A co z Heglem ?

Poszedł w odstawkę czy jest to dodatkowa amplifikacja ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość numik

(Konto usunięte)

nie porównywałem Ampino z Menuetem ;).

Nie chcę wiedzieć jak gra Ecstasy.

 

Menuetto? Wg mnie zbiera najlepsze cechy Atolli in 80/100 se, Baltlaba i Xindaka PA-M. Ma dynamikę i wykop, sporo szczegółów ale podanych miło (NAWET NA IKONACH!), świetną średnicę i gra świeżo, a zarazem czysto i baaaaaardzo muzykalnie, mając odpowiednie nasycenie. To daje jakieś magiczne połączenie. Dół potrafi fajnie nisko zejść i miło wybrzmieć.

 

Tak bym to ujął. Teraz posłucham jak zagra z Tannoy xt i Vandersteen c1. Czy przebiją Ikony? Zobaczymy

 

Panowie, proszę o porównanie brzmienia podstawowych wersji Ampino i Menuetto.

 

Napiszcie też co charakteryzuje Dayensy. Do czego są podobne itd. Jakiej muzy się na nich najlepiej słucha itp.

Mnie interesuje też prezentacja wokali. Czy są z przodu tak jak w lampach? Często się pisze, że grają podobnie do lamp. W jakim zakresie?

 

kaaapa - czy wpinałeś w system Ampino iTube? Coś mi się gdzieś obiło o uszy. Jeżeli tak, to napisz proszę co ten bufor wnosi.

taaak, moje pierwsze wrażenie przy Menuecie....kurczę....to gra jak tranzystor...i fajna lampa, serio, a słuchałem go po....hybrydzie Vincenta. WG mnie koniecznie trzeba posłuchać w salonie lub u siebie. Wokale potrafią wyjść nawet na Ikonach mkII, które ze średnicą mają pewne problemy. Eposy K2, Tannoye czy Vandersteen? O tu może być już szał ciał ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Nie chcę wiedzieć jak gra Ecstasy." - Rozumiem, po tym co napisałeś byłoby to ryzykowne :)

 

A jak Menuetto obchodzi się z gorszymi realizacjami?

 

I czy jego podstawa basowa i dynamika pozwalają na swobodne słuchanie elektroniki czy rocka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość numik

(Konto usunięte)

Jeżeli Menuetto tak gra w swojej cenie to dobrze, że nie słyszałem Ecstasy, nie lubię kredytów ;). Właśnie testuję go z gorszymi realizacjami i czuję megapotencjał. Moje Ikony są dość wybredne w tym zakresie więc nie mogę jeszcze tego ocenić, muszę go posłuchać na innych kolumnach, zamierzam niedługo z Epos K2, Vandersteen i Tannoy xt 6f.

Musi się wygrzać poza tym jeszcze kilka dni. Wg mnie spokojnie da radę z elektro i rockiem, ale Dali Ikon 5 to nie jest najlepsza kolumna na takie wnioski. Mam je dla innych cech, dam znać jak z ww. kolumnami zagra

Edytowane przez numik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój kumpel celuje we wzmaka w tych granicach cenowych więc chciałbym wypożyczyć do domu albo Ampino albo Menuetto. Na papierze to jest to czego oczekuje.

 

Czekam niecierpliwie na ocenę ww kolumn.

 

A może byłaby okazja też przetestować kolumny Daysen? Ciekaw byłbym czy faktycznie zachodzi synergia tych urządzeń...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Menuetto w podstawowej wersji odstaje sporo od wersji custom, jest to zupełnie inny wzmacniacz. Ja czekam na moje ampino wersja custom będę jedynym posiadaczem tej wersji w naszym pięknym kraju. Chciałem menuetto, ale ampino mnie zauroczył, dylemat był ciężki którego kupić i padło na ampino mimo niżesz mocy, wcześniej już miałem ampino i wiem czego się spodziewać po tej wersji custom dlatego go wybrałem. Wzmak będzie u mnie za ok. msc grać będzie z klipsch heresy III, jak dojedzie dam fotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotki ampino i menuetto w wersji custom najwyżesz, ja mam ampino:)

http://www.monoandstereo.com/2015/09/dayens-audio-ampino-and-menuetto.html

 

Teraz dostępne są tylko dwie wersje ampino i menuetto podstawowa lub najwyższa wersja custom. Do menuetto można zamówić chromowane gałki na facebooku można zobaczyć jak taka wersja wygląda, jest ona zamówiona przez francuskiego dystrybutora, ale pisałem z Panem Dejan Dobrins mailowo i nie ma problemu z zamówieniem takiej wersji za niewielką dopłatą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wzmacniacz jeszcze nie dotarł, jak będzie dam fotki czekam na niego już prawie 2msc. Jako jedyny posiadacz tej wersji w naszym kraju postaram się napisać odpowiednią opinię na temat tej wersji w porównaniu do podstawowej, co do kolumn to klipsh heresy III będą z nim sparowane na99%, ale najpierw odsłuch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

z całym szacunkiem, ale zachwytów na tym skromniutkim pudełeczkiem bym nie oznajmiał tak "do przodu" zanim nie posłuchasz z wymarzonymi kolumnami... a wtedy emocje opadną podejrzewam, zawsze tak jest,że wyczekiwanie, później pierwsze odsłuchy pogłębiają ochy i achy... z czasem wszystko "siada"

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie zarowno ampino jak i menuetto. Po recenzji Numika nad wzmacniaczami do ikonow prawie zamowilem dayensa. Ale kilka dni po recenzji wystawil dayensa na sprzedaz wiec sie zaczalem zastanawiac czy faktycznie och ach. Pozostaje przekonac sie na wlasne uszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ni ma co gdybać ampino Custom to klasa sama w sobie, spokojnie może stanąć z heglem h 160 do boju poza mocą ampino jest bajeczny ta wersja i to nie jakaś propaganda. Miałem wersje tez najwyższy wariant ale standardowy, który nasz dystrybutor ma na stronie w ofercie. Wersja Custom kosztowała mnie dwa razy tyle co podstawowa ale cena odzwierciedla brzmienie, to jest coś. Nie znam wzmaka do 10kpln, który odważyłby sie staną łeb w łeb z ampino Custom, to jest wzmacniaczyk na lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ampino Custom ostatecznie gra z focal aria 906, które staną juz niebawem na standach sfinx. Czuć ze wersja Custom ma znacznie lepsza wydajność prądowa od standardowej, nawet pan z salonu zapytał co to za wzmacniacz bo mu szczena opadła:), w torze przejściowo m2 tech hifice wpięty w hegla hd25 domyślnie ma go zastąpić lumin d1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ampino Custom ostatecznie gra z focal aria 906, które staną juz niebawem na standach sfinx.

 

Ampino a zwłaszcza custom będzie się tylko marnował z Focal Aria. Docelowo poszukaj mu lepszego towarzystwa np. Studio 16 Hertz Minas , Canto oraz Harbeth p3esr , m30.1 . Wszystkie wymienione napędzi z łatwością.

Edytowane przez Luk77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
Gość numik

(Konto usunięte)

Sprzedałem Dayensa nie przez niego, a przez Ikony, grał z nimi najlepiej, ale ta ziarnistość góry była w ostrym roku wciąż obecna we wstędze. Postanowiłem pójść wyżej w kolumnach (Xaviany), a tu Dayens był za słaby prądowo. Ale brzmieniowo to hit większy od Baltlaba, porównywalny z Leemą i dopiero Audia Flight przebija go. Wspominam Dayensa bardzo miło

Edytowane przez numik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mogę zakupić Dayens Ecstazy III po dobrej cenie . Pytanie czy warto ...ktoś mi odradził do takiej muzyki jak rock ...ponoć za mało w nim dynamiki i muł .

Doradzono mi Hegla , Roksan Oxygene , Calyx CTI -ostatnie dwa ponoć bardzo sterylne i chłodne ...

Dlatego napisałem tutaj licząc na pomoc użytkowników marki Dayens i opinie .

 

Szukam wzmaka z dobrą nasyconą barwą ( troszkę lampowe brzmienie ) ale z dobrym basem i dynamiką ...słucham ostatnio rocka i trochę elektroniki .

Nie stronię od dobrego wokalu , klasyki i jazzu .

Wiem ,że nie ma uniwersalności ...ale może jakiś kompromis ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę zakupić Dayens Ecstazy III po dobrej cenie . Pytanie czy warto ...ktoś mi odradził do takiej muzyki jak rock ...ponoć za mało w nim dynamiki i muł .

Doradzono mi Hegla , Roksan Oxygene , Calyx CTI -ostatnie dwa ponoć bardzo sterylne i chłodne ...

Dlatego napisałem tutaj licząc na pomoc użytkowników marki Dayens i opinie .

 

Szukam wzmaka z dobrą nasyconą barwą ( troszkę lampowe brzmienie ) ale z dobrym basem i dynamiką ...słucham ostatnio rocka i trochę elektroniki .

Nie stronię od dobrego wokalu , klasyki i jazzu .

Wiem ,że nie ma uniwersalności ...ale może jakiś kompromis ?

 

do rocka chyba nic innego lepszego nie wymyślono niż Naim... polecam go

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

do rocka chyba nic innego lepszego nie wymyślono niż Naim... polecam go

 

Bez przesady :-) Naim Ci zagra ale za grubsze pieniążki . Podstawowe modele to tylko atrapa ;)

 

 

Posiadał ktoś Dayens Ecstasy ?

Edytowane przez Luk77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 22

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.