Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  69 członków

Dayens Klub
IGNORED

Klub DAYENS


Gość numik

Rekomendowane odpowiedzi

Menuetto którego miałem i pobawiłem się trochę też odbieram jako neutralny piecyk , bez kolorowania. Jego atutem jest to że do jakich kolumn bym go podpiął to było bardzo przyzwoicie. Bardzo uniwersalny wzmacniacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, venom200 napisał:

Miałem kiedyś u siebie Menuetto
Fajny wzmacniacz za rozsądne pieniądze.
Odsłuchy robiłem wtedy z konfrontacji z A70 Cayina oczywiście tu różnica klas była dobitna ale w tej cenie Menuetto jest bardzo wysoko w hierarchii.
Te wszystkie Marantz PM7004 inne podobne bije na łeb na szyję. Bardzo ciepły i muzykalny wzmacniacz

A Twoja lista top w tej cenie do 4tys. nowe to?

Adam masz zapchaną skrzynkę  Pw?

Edytowane przez obcymars
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie strasznie kusicie tym Manuetto i jestem ciekaw jak by to zagrało z Kef R300 :) szszukam malego wzmacniacza jak ten , mialem ostatnio Cyrusa One i bylo zbyt otwarcie , jasno na górze ( bez sybilantow , ale za jasno jak dla mnie). Kiedys miałem Heed-a obelisk,  ale tam bylo podobnie zbyt jasno , a szukam czegoś po ciemniejszej stronie mocy . Jak myślicie ten Manuetto to dobry kierunek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Twoja lista top w tej cenie do 4tys. nowe to?

Adam masz zapchaną skrzynkę  Pw?

Cayin MT35 i Dayens. Ja osobiście wolę lampę. Ale to wszystko zależy od kolumn
Panowie strasznie kusicie tym Manuetto i jestem ciekaw jak by to zagrało z Kef R300 :) szszukam malego wzmacniacza jak ten , mialem ostatnio Cyrusa One i bylo zbyt otwarcie , jasno na górze ( bez sybilantow , ale za jasno jak dla mnie). Kiedys miałem Heed-a obelisk,  ale tam bylo podobnie zbyt jasno , a szukam czegoś po ciemniejszej stronie mocy . Jak myślicie ten Manuetto to dobry kierunek ?

Nie widzę dobrze Dayens z KEF R300.

Tam jest za mało prądu do tych kolumn. To bardzo przeźroczysty wzmacniacz ( nie mylić z jasnością) ale do Kef za słaby jak dla mnie. Może zamulać

Choć ja osobiście grałem z R300 lampą Mingda ale to było 50 W ale te waty z lampy zawsze są jakieś inne. Nie ganiać mnie za to proszę ale takie mam odczucia subiektywne zawsze.

Niby Waty to Waty ale nie zawsze tak samo ma się to w przypadku lamp. Stopień klasy A jest chyba wyższy w wzmacniaczach lampowych i to słuchać. Ja sam teraz mam raptem 24 w a moc lepsza niż z niejednego mocnego tranzystora

Do R300 poszukaj jakiegoś Roksana one grają świetnie z nie męcząca góra a mocy mają dostatek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznę od tego, że jestem leszczem w sprawach stereo. Ale pozwolę sobie opisać swoje doznania.

Trochę wiedzy zdobyłem czytając forum oraz dużo więcej dzięki doświadczonemu koledze z forum. Nie potrafię tak barwnie i szczegółowo z różnymi określeniami opisywać. W muzyce cenię to co opisuje kolega Adam38 plus podstawę basową. Miałem przed Dayensem dwa inne piece jak i dwie pary kolumn.

Po rozmowach z kolegą, kupiłem Dayensa,  potem XT8 (kolumny sam wybrałem). Przytachałem tego MFa, gdyż w necie krążą dobre opinie i nawet chyba jest polecany do Tannoy, a była okazja, to czemu nie. Przy tym teście MF'a ( miałem go od znajomego, w późniejszym terminie postaram się o Yamahę AS1100) z Dayensem  poznałem kolejne określenia dźwięku, czyli wypełnienie i kontur basu.

Jak dla mnie, to Menuetto wygrało wyraźnie, a biorąc pod uwagę cenę, to lokaut w kilkanaście sekund. Muzyka odsłuchiwana z CD to, Diana Krall, Katie Melua, Perfect, Vanessa Mae, A.M. Jopek i inne. Pierwsze co usłyszałem, to jakość basu, był bardziej zarysowany, wypełniony i może ciut mocniejszy.  Druga sprawa, to na utworze Idź precz lub A kysz biała mysz, to chwyciłem za pilot i z ciszyłem :) wyraźnie za wysoko i określił bym, to coś jako określenie jazgotu. Vanessa Mae, tu było tak samo. Wkładam następne płyty, i długo nie słucham dochodząc do faktu, że gra to gorzej od M. i szkoda mojego czasu. Na następny dzień, odpalam i ta sama sytuacja.  Ogólnie całe granie było gorsze.

Być może ten wzmacniacz zagra lepiej z innym kolumnami innym torem, być może komuś się spodoba taka zagłuszająca wszystko góra...

Zachęcam do testów i zgadzam się z innymi, że to Magik :) Chciałbym usłyszeć jak zagra z Precision, ale to tylko marzenia -$ ).

Źródło Vincent CD400.

 

Edytowane przez obcymars
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, -Mike- said:

Panowie strasznie kusicie tym Manuetto i jestem ciekaw jak by to zagrało z Kef R300 :) szszukam malego wzmacniacza jak ten , mialem ostatnio Cyrusa One i bylo zbyt otwarcie , jasno na górze ( bez sybilantow , ale za jasno jak dla mnie). Kiedys miałem Heed-a obelisk,  ale tam bylo podobnie zbyt jasno , a szukam czegoś po ciemniejszej stronie mocy . Jak myślicie ten Manuetto to dobry kierunek ?

Miałem  tego Dayensa na odsłuchach , mały ale wariat , barwa , głębia jakiej trudno by szukać u mojego Atoll-a in 100 se. Brakuje mi troche tego malucha bo jak podłączyłem swój piecyk to zagrało znowu jakoś tak sterylnie :D , na papierze moc o połowę mniejsza ale nie było czuć  tegopodczas odsłuchu . U mnie z phoebe # też dobrze zagrał Heed ale Elixir , może jego też spróbujesz? Mieści się w pudełku po butach :) ale przyjemnie sie go słucha .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie barwa, głębia, wybrzmiewanie instrumentów, bębny trójkąty, czuć oddech wokalistek, gra to ładnie, aż czasem mam ochotę wskoczyć za perkusję, złapać za gitarę i zasuwać z nimi :)  choć nie umiem. Zapewne coś  zagra lepiej, ale ja się opieram na tym co poznałem, a i wiem, że z Yamahą wstydu nie będzie :) gdyż już słyszałem ją u tego gościa z moim Dayensem :) Y. gra słabszym basem oboje, to stwierdziliśmy na szybko, posiadał kilka par kolumn, niestety akustyka barrrdzo słaba.

I jeszcze sieciówki mam zwykłe :))

Edytowane przez obcymars
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, soulek napisał:

Miałem  tego Dayensa na odsłuchach , mały ale wariat , barwa , głębia jakiej trudno by szukać u mojego Atoll-a in 100 se. Brakuje mi troche tego malucha bo jak podłączyłem swój piecyk to zagrało znowu jakoś tak sterylnie :D , na papierze moc o połowę mniejsza ale nie było czuć  tegopodczas odsłuchu . U mnie z phoebe # też dobrze zagrał Heed ale Elixir , może jego też spróbujesz? Mieści się w pudełku po butach :) ale przyjemnie sie go słucha .

Soulek - widze ze polecany przez Ciebie Heed ,jest nawet na znanym portalu,  w dosc dobrej cenie :) Chyba musze sie z tym wszystkim przespac 

 

35 minut temu, venom200 napisał:

Protestuj ja akurat miałem oba urządzenia u siebie ale nie razem. Stąd moją opinia. Roksan ma dużą moc i sygnaturę raczej pasująca do Kef

A Roksan  Kandy K2 to dobra droga , czy szukac modeli wyższych  ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja oba wzmacniacze tzn Dayens-a i Heed-a miałem na odsłuchu w tym samym czasie u siebie , obydwa dobrze zagrały z lekką przewaga w kierunku Menuetto . Heed ma troche więksszą moc i o dziwo jest jeszcze mniejszy od Dayensa hehe , za to ma pre gramofonowe i ponoć niezły wzmacniacz słuchawkowy. niezdążyłem sie o tym przekonać za dużo słuchałem na głośnikach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ciszyn11. Z moimi Dyniami X14 było ok. W takim połączeniu nie było mowy o mocnym wycofaniu/przygaszeniu wysokich a do tego było czyściutko, dźwięcznie i rozdzielczo na wysokich. Oczywiście przy bardzo cichym odsłuchu jak wzmacniacz nie gra okrutną V-ką (a Menuetto nie gra  V-ką) to nie ma się co spodziewać, że bas i góra będą dominowały czy też będzie super liniowo...Za to będzie dalej "czytelnie".  To nie jest też wzmacniacz, który dociąży brzmienie całego systemu, gdy tego nam brakuje.  Pytanie inne bym zadał - czy podejdzie Ci wokal Menuetto bo ten wzmak nic a nic go nie ociepla  i trzeba chcieć takiej jak to nazywam surowej/bez podkolorowania barwy wokali, również ich sztucznie nie powiększa (jak to robią niektóre piece od Regi czy chociażby Haiku Audio Sol II). 

Cecha charakterystyczna Menuetto to  "kulisty" i niesamowicie przyjemny bas (trzeba usłyszeć, żeby zrozumieć o czym mówię), brak własnego "kolorowania" średnicy, bardzo wyraźnie i zdrowo podane blachy perkusji, góra bardzo czysta i z jednej strony otwarta a z drugiej momentami zaokrąglona (jak on to robi nie wiem, znowu trzeba posłuchać), do tego wszystko bardzo płynnie i całkiem dynamicznie. Nie jest po ciemniej stronie, ja bym go nazwał neutralnym patrzącym w stronę wysokich :) (Wybaczcie to określenie...)

Z jakimi kolumnami ewentualnie chciałbyś go łączyć? Nie jest to mocarz, sąsiadów raczej nie będziesz nim maltretował (jak mieszkasz w bloku). 

Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma Tannoy XT8 i taki piec jak ja testowałem wyżej FM5 , z tym, że ja gram z CD Vincenta. Przy cichym słuchaniu jest fajnie, na pewno lepsze brzmienie jak głośniej, ale wiadomo każdy ma inny pokój i słuch a polecam wypożyczyć.

Adam masz już P3?

Edytowane przez obcymars
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam :(

Czekam do lutego z wypożyczaniem bo wtedy rusza cała machina związana ze sprzedażą nowej serii Dynaudio - Evoke a ja jako posiadacz Dynek oczywiście wiąże z nimi spore nadzieje. Teraz nie ma skąd (poza Nautilusem) ich wypożyczyć więc czekam do lutego, aż wjadą do pozostałych dilerów. Najpierw chciałbym ściągnąć Dynki z "mojego" Salonu a potem Harbeth z Q21. 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Adam 38 napisał:

Ciszyn11. Z moimi Dyniami X14 było ok. W takim połączeniu nie było mowy o mocnym wycofaniu/przygaszeniu wysokich a do tego było czyściutko, dźwięcznie i rozdzielczo na wysokich. Oczywiście przy bardzo cichym odsłuchu jak wzmacniacz nie gra okrutną V-ką (a Menuetto nie gra  V-ką) to nie ma się co spodziewać, że bas i góra będą dominowały czy też będzie super liniowo...Za to będzie dalej "czytelnie".  To nie jest też wzmacniacz, który dociąży brzmienie całego systemu, gdy tego nam brakuje.  Pytanie inne bym zadał - czy podejdzie Ci wokal Menuetto bo ten wzmak nic a nic go nie ociepla  i trzeba chcieć takiej jak to nazywam surowej/bez podkolorowania barwy wokali, również ich sztucznie nie powiększa (jak to robią niektóre piece od Regi czy chociażby Haiku Audio Sol II). 

Cecha charakterystyczna Menuetto to  "kulisty" i niesamowicie przyjemny bas (trzeba usłyszeć, żeby zrozumieć o czym mówię), brak własnego "kolorowania" średnicy, bardzo wyraźnie i zdrowo podane blachy perkusji, góra bardzo czysta i z jednej strony otwarta a z drugiej momentami zaokrąglona (jak on to robi nie wiem, znowu trzeba posłuchać), do tego wszystko bardzo płynnie i całkiem dynamicznie. Nie jest po ciemniej stronie, ja bym go nazwał neutralnym patrzącym w stronę wysokich :) (Wybaczcie to określenie...)

Z jakimi kolumnami ewentualnie chciałbyś go łączyć? Nie jest to mocarz, sąsiadów raczej nie będziesz nim maltretował (jak mieszkasz w bloku). 

Dzięki. Zależy mi, żeby wzmacniacz nie grał płasko przy nocnym słuchaniu. Ja generalnie słucham dość cicho muzyki. Zapewne lampa byłaby lepsza w takich warunkach, ale jeszcze do tego nie dorosłem. Przy moim dość urywanym trybie (żona, dzieci, itp), to się nie sprawdzi. 

Znalazłem możliwość zamówienia w GDmod w Wrocławiu. Q21 nie mieli. Chyba zamówię na próbę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Dzisiaj dostalem nowe kable glosnikowe m&b audio Aurora 2, ktore zamienilem z Qed XT40 do moich Tannoi z mf m5si. Powiem, ze jestem w szoku. Nie spodziewalem sie takiej zmiany. Brzmienie wygladzone, bardziej plastyczne, wyostrzenia mniej dokuczliwe, bas bardziej soczysty. Na pewno je zostawie. Mam tez RCA Diamond na testy, tej samej firmy, ale je sprawdze jak sie oslucham z glosnikowymi. Na razie glam na siltech sq-88b 5n. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Panowie

 

Miałbym prośbę o opinie nt Ecstasy III, najlepiej w porównaniu do Menuetto. Zastanawia mnie, czy charakter grania obu wzmacniaczy jest podobny. Waham się między tymi dwoma, a będę miał możliwość posłuchania tylko Menuetto. Ecstasy musiałbym kupić w ciemno, bez możliwości zwrotu. Prośba o opinie. Będzie to grało z Tannoy DC10T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dystrybutor -firma GFmod mówił mi, że Ecstasy III to połączenie cech brzmienia Ampino i Menuetto plus większą moc wzmacniacza. A dokładniej chodziło o to, że Ampino ma cieplejszy środek od Menuetto a Menuetto jest wyraźnie bardziej rozdzielczy, detaliczny od Ampino. Tyle dystrybutor w tym temacie, osobiście niestety już Ecstasy III nie poznam...brak wolnych 10kzl. :(

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niegdyś byłem mocno zainteresowany  Ecstasy a nawet miałem brać go w ciemno. Skoro Ampino i Menuetto tak dobrze grają to Ecstasy też powinien być godziwy. Niestety nie miałem okazji go sprawdzić a szkoda i nie pomogę w tym temacie.

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

 

Nowy nabytek do Menuetto. Tak na szybko, kabel z ekspozycji.

Zakupu nie żałuję, różnice względem  QED Qunex 4S są i to spore, pojawił się mruczący bas niżej schodzący, mniej wysokich, a opisać to wszystko i więcej, to trzeba się znać i mieć talent ?  Nie wiem  (czy to te pojęcia) chyba gra bardziej równo i cieplej.

Temat RCA zakończony,  pozostaje coś w głośnikowych posłuchać.

df35f756e6405aa4med.jpg

Edytowane przez obcymars
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak bardzo się ciesze, że tak szybko na niego trafiłem. Nie nap na MF 5 ))) lub co gorsza 3 , bo 5 to cena kosmiczna.

I Dziękuję bardzo, pewnej osobie za to, za CD też...: )

Co do kabelka, mocniej lepiej słychać kontrabas, rewelacja. Jeśli kiedyś bym zmieniał piecyk, to pierwszy będzie  Dayens E. do odsłuchu. Co ciekawe ten Q.4s też mi się podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 22

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.