Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  69 członków

Dayens Klub
IGNORED

Klub DAYENS


Gość numik

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 8.06.2019 o 20:34, ciszyn11 napisał:

Panowie. Postanowilem sie z tym zmierzyc i zamowilem z UK koncowke Ecstasy IVse w wersji custom. Mam mozliwosc zwrotu gdyby sie nie sprawdzila. Podlacze ja bezposrednio do mojego daca, ktory moze tez pracowac jako przedwzmacniacz. Dam znac jak to gra. Powinna dojsc do 2 tygodnii.

Cieszymy się razem z Tobą, a jak żona to odbiera? ?

Czekam za wrażeniami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, obcymars napisał:

Cieszymy się razem z Tobą, a jak żona to odbiera? ?

Czekam za wrażeniami...

A po co denerwować żonę. Nowy klocek będzie w tym samym kolorze, więc liczę na to, że nie zauważy zmiany ? Myślę, że Tucana się szybko sprzeda, jakby co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Testy Ecstasy IVse custom w toku. Przyznam, ze namęczyłem się z doborem przedwzmacniacza, ale finalnie polubił się z pasywnym Hattor Audio. Jest nieźle. Nie ma miękości Menuetto, gra z werwą. Bas jest jak dynamit. Bardzo dobrze buduje scenę, wszystko słychać jak na dłoni, pierwszorzędna lokalizacja instrumentów. Dobrze oddaje wokale. Głos Leonarda Cohena jest niski, chrapliwy, taki jak lubię. Charakter brzmienia przypomina mi musicala m5si, ale bardziej wyrafinowany dźwięk. Bardzo dobrze brzmi z Tannoyami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pasywnym Hattor całkiem fajnie to gra. Pasywka wnosi nic od siebie, ale i nie psuje. Charakter można modelować dac i źródłem. W mojej konfiguracji: malina z Exogal Comet i Tannoye dają dynamiczny, szczegółowy i głęboki dźwięk. Szczególnie bas mi się podoba. Czuć go wręcz fizycznie, przy czym żadnego dudnienia i ciągnięcia, jest punktowy i zwarty. Gra to bardzo przejrzyście, separacja instrumentów bardzo dobra. Jedynie nie ma tej lampowości Menuetto. Myślę, że dodanie dac na lampach lub lampowego pre mogłoby dać takie połączenie ognia i wody.

Z tym, że mam niezwykle czułe kolumny, które wyciągają szumy, a ta końcówka też jest bardzo czuła sama w sobie. Trzeba chyba uważnie dobrać aktywne pre (z większą impedencją wyjściową).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ten czar ("lampowość") Menuetto żyć mi nie daje i jak tylko PMC 21 zaczną grać wokalami jak demówki, które miałem to ściągam do siebie jeszcze raz Dayensa. Plastyka środka PMC i Menuetto, ciekawe czy to się razem dogada. 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Adam 38 napisał:

No właśnie ten czar ("lampowość") Menuetto żyć mi nie daje i jak tylko PMC 21 zaczną grać wokalami jak demówki, które miałem to ściągam do siebie jeszcze raz Dayensa. Plastyka środka PMC i Menuetto, ciekawe czy to się razem dogada. 

Czyli udało Ci się znaleść kolumny?. Mnie ostatnio też kusiło przejście na monitory, po tym jak usłyszałem u kogoś Totemy the One (zresztą, widziałem że ten gość u którego ich słuchałem wystawił je ostatnio na olx). Genialnie to grało, ale do tych monitorków, trzeba bardzo mocnego pieca. U niego była jakaś włoska końcówka 2x200W, zresztą ją też sprzedaje.  Myślałem o RLS Nereida2. Finalnie jednak porzuciłem ten pomysł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kupiłem takie maluszki (PMC twenty21) bo całkiem fajnie grają w małych kanciapach, tyle że moje jeszcze nie chcą plumkać tak jak demówki, (i pewnie jeszcze trochę czasu upłynie zanim zaczną). Typowe granie bardzo malutkich monitorków czyli czarowanie wokalami, przestrzeń, niskie tony w szczątkowych ilościach ale to co jest to ładnie różnicowane i całkiem żywe. Totemy One z tego co piszą, mają bardzo mocny średni basik - moje PMC to tego odwrotność ? 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wygląda na to, że udało mi wprowadzić trochę lampowego charakteru do Ecstasy IVse. Testowałem ostatnio 4 różne preampy i wygrał lampowy Cary Audio Slp 98. Ma około 9 lat wprawdzie, ale wreszcie jest brzmienie, jakiego szukałem. Połączenie dynamiki i kontroli tranzystora z gładkością i przestrzennością lampy, lekko ocieplona barwa. Gra to super wg mnie. W przyszłości mogę modelować brzmienie doborem lamp sterujących.

Początkowo było trochę szumu z kolumnach, ale zrobienie dzielnika napięcia na interkonekcie łączącym pre z końcówką mocy pomogło to wyeliminować i mogę cieszyć się czarnym tłem. 

0_IMG_20190702_171600_Easy-Resize.com.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ktoś ma może menuetto custom ten najwyższy wariant powoli przymierzam się do niego, miałem ampino w tej wersji, ale go sprzedałem i żałuję. Teraz znowu chcę wrócić do marki bo to zacne sprzęty. Biorę też pod uwagę ampino mono plus pre też wersja custom, pytanie czy różnica między nimi jest warta dopłaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, słuchałem menuetto w wersji podstawowej, ale już po zakupie ampino custom. Ampino poza swoją niepozorną niską mocą znacznie lepiej grał od podstawowego menuetto, słychać to już od pierwszych dzwięków, był bardziej otwarty, bardzo naturalny nic nie dowawał od siebie bas był skromniejszy ale miał lepszą definicję, dlatego celuje już w custom bo różnica w brzmieniu jest i to duża, za ampino w tej wersji pamiętam jak kupowałem dałem 5,5k na menuetto nie miałem wtedy tyle kasy.

A tu fotka mojego ampino wersji którą posiadałem, aż łezka się w oku zakręciła czemu go sprzedałem

1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uroczy maluch ?

Niestety chyba nie znajdziesz nikogo na forum z Menuetto w najlepszej wersji. Zostaje zakup bezpośrednio od producenta. Na szczęście szansa na nietrafiony zakup chyba niewielka, zwłaszcza, że znasz i doceniasz piecyki Dayensa. Sam bardzo chciałbym ugościć u siebie Menuetto custom, to takie moje ciche audiofilskie marzenie ?

Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że u mnie skromne marzenie o menuetto custom powoli się ziści:). Cholernie dobre urządzenia to są, ja mam do napędzenia dali menuet, dopiero się wygrzewają od dwóch tygodni a sprzęt ze względu na małą dwulatkę stoi na razie w sypialni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Adam 38 napisał:

Uroczy maluch ?

Niestety chyba nie znajdziesz nikogo na forum z Menuetto w najlepszej wersji. Zostaje zakup bezpośrednio od producenta. Na szczęście szansa na nietrafiony zakup chyba niewielka, zwłaszcza, że znasz i doceniasz piecyki Dayensa. Sam bardzo chciałbym ugościć u siebie Menuetto custom, to takie moje ciche audiofilskie marzenie ?

Czy ktoś z was kupował bezpośrednio od producenta? Jeśli tak, to dlaczego tam, a nie w kraju?

Czy Dayens w ogóle to praktykuje?

Na serbskiej stronie znalazłem tylko linki do dystrybutorów.

 

Koszmar audiofila: żona sprzedała jego zabawki za tyle, za ile powiedział jej, że je kupił...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, eugeniusz28 napisał:

Czy ktoś z was kupował bezpośrednio od producenta? Jeśli tak, to dlaczego tam, a nie w kraju?

Czy Dayens w ogóle to praktykuje?

Na serbskiej stronie znalazłem tylko linki do dystrybutorów.

 

Kontaktowałem się niedawno z Dayensem w innych sprawach i przy okazji o to pytałem. Mogą sprzedać bezpośrednio, ale musiałbyś się tam pofatygować osobiście, żeby odebrać. Nie wiem jak z wersją custom, bo tego mogą nie mieć od ręki. Nawet myślałem o takiej opcji przy okazji wyjazdów wakacyjnych lub przez znajomego, który jeździ do Serbii od czasu do czasu.

Ja swoją końcówkę Excstasy IVse custom kupiłem od dealera w UK.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać coś się zmieniło, parę lat temu ktoś na forum pisał, że kupował piecyk Dayensa prosto od producenta. Teraz jest dystrybutor i u niego można zamówić wersje custom, sprawa wyjaśniona (szkoda, że nie ma demówki na miejscu).

Ciekawe jakie zmiany w brzmieniu między Menuetto podstawowym a wersją custom opisuje producent, ktoś coś znalazł w sieci na ten temat? 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę porównać ampino i ampino custom oba miałem prywatnie, na temat menuetto custom jest tylko recka w sieci https://www.hifistatement.net/tests/item/2138-dayens-menuetto?limitstart=0

Osobiście podobają mi się te gałki chromowane, ciekawe ile by trzeba było dopłacić

2.jpg

Wersja custom z tymi gałkami taka mi się marzy:), chyba napiszę do dayensa ile sobie za to życzą szybciej będzie niż przez dystrybutora:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam jak byłem na zakupie dayensa, miał to być wówczas menuetto custom cena bardzo wzrosła o 1500pln za tą wersję a za ampino custom o 500pln, niestety nie miałem wtedy tyle kasy i wziąłem ampino w tej wersji wiedziałem czego mogę się spodziewać. Wydaje mi się że dobrze ta wersja się sprzedaje dlatego serbowie ponieśli cenę

Jedyne co mi się nie podoba to pilot, wolę podejść do wzmaka i sobie dać głośniej to tak po audiofilsku:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Adam 38 napisał:

Widać coś się zmieniło, parę lat temu ktoś na forum pisał, że kupował piecyk Dayensa prosto od producenta. Teraz jest dystrybutor i u niego można zamówić wersje custom, sprawa wyjaśniona (szkoda, że nie ma demówki na miejscu).

Ciekawe jakie zmiany w brzmieniu między Menuetto podstawowym a wersją custom opisuje producent, ktoś coś znalazł w sieci na ten temat? 

Niestety, informacji w necie praktycznie brak. Producent też nic.

 Efekt kupna w ciemno wersji custom jest mimo wszystko sporą niewiadomą. 

Cena rośnie dwukrotnie i zaczyna się zbliżać do ceny ecstasy.

I bądź tu, człowieku, mądry...

Koszmar audiofila: żona sprzedała jego zabawki za tyle, za ile powiedział jej, że je kupił...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie pisałem czy ktoś zna cenę podrasowanego Menuetto ale mnie uprzedziłeś i podałeś odpowiedź, 8 kzl to już kawał grosza... Zakup w ślepo odpada. Tak szukam po necie co tam zostało ulepszone i nic konkretnego nie mogę znaleźć ale jak zmiany są na zasadzie "lepszych" przewodów we wzmaki czy gniazd to trochę słabo.

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, kaaapa napisał:

Z tego co pamiętam jak byłem na zakupie dayensa, miał to być wówczas menuetto custom cena bardzo wzrosła o 1500pln za tą wersję a za ampino custom o 500pln, niestety nie miałem wtedy tyle kasy i wziąłem ampino w tej wersji wiedziałem czego mogę się spodziewać. Wydaje mi się że dobrze ta wersja się sprzedaje dlatego serbowie ponieśli cenę

Jedyne co mi się nie podoba to pilot, wolę podejść do wzmaka i sobie dać głośniej to tak po audiofilsku:)

Pilot faktycznie lepiej schować :). W Menuetto w wersji podstawowej te gniazda Rca są za blisko siebie. Moje wtyki trudno (jeden obciera o drugiego) się dokręca.

O...na stronie dystrybutora pojawiły się opinie z tego forum.

Czasem zaglądam tam i chyba nie było...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie powiem tak, na przykładzie ampino custom w porównaniu do standardowej wersji jest to skok bardzo dobrą półkę w górę, lepsza wersja wydaje się być bardziej wydajniejsza mimo tej samej mocy, zdecydowanie jest lepsza przestrzeń w dzwięku a on jest sam w sobie bardzo naturalny, custom wydaje się być bardziej prawdziwy. Moim zdaniem jest to chyba jedyny wzmak który mógłbym kupić w ciemno oczywiście pod warunkiem że mieliśmy już go wcześniej. Tej klasy dzwięk ciężko będzie znaleźć w tej cenie i według mnie takie ampino custom które miałem grał zdecydowanie lepiej od roksana caspiana m2 którego też miałem prywatnie

Ja u siebie miałem w custom wpiętą sieciówkę ps audio ac5 i interkonekty cardasa qaudlink i tam już są solidne wtyki i miejsca nie brakowało, może szerzej je rozstawili

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Adam 38 napisał:

Właśnie pisałem czy ktoś zna cenę podrasowanego Menuetto ale mnie uprzedziłeś i podałeś odpowiedź, 8 kzl to już kawał grosza... Zakup w ślepo odpada. Tak szukam po necie co tam zostało ulepszone i nic konkretnego nie mogę znaleźć ale jak zmiany są na zasadzie "lepszych" przewodów we wzmaki czy gniazd to trochę słabo.

Gniazda WBT0708 i WBT0210  oraz kondy Mundorf Silver Gold.

Cena katalogowa 7590 PLN

Koszmar audiofila: żona sprzedała jego zabawki za tyle, za ile powiedział jej, że je kupił...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.