Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  69 członków

Dayens Klub
IGNORED

Klub DAYENS


Gość numik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

15 godzin temu, eugeniusz28 napisał:

Gniazda WBT0708 i WBT0210  oraz kondy Mundorf Silver Gold.

Cena katalogowa 7590 PLN

GFmod daje duże rabaty, więc trzeba negocjować. Niestety zakupu w ciemno nie przeskoczysz, bo nie mają wersji custom i jest tylko opcja zakupu bez możliwości zwrotu i pewnie długie czekanie.

Ja swojego Ecstasy IV custom kupiłem za 8 tys w Anglii z gwarancją. Zaryzykowałem, ale było warto, bo gra lepiej od Tucany , która nominalnie kosztuje koło 17 tys.  Ten dystrybutor od którego kupiłem miał też Ecstasy III w wersji custom, ale nie wiem czy to jeszcze aktualne.

Na minus, to z tego co widzę Dayensy mocno tracą na wartości, więc dużo się traci przy ewentualnej odsprzedaży. Ja czaiłem się długo na używkę Ecstasy III, ale bardzo rzadko się trafiają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...
W dniu 16.07.2019 o 19:06, eugeniusz28 napisał:

Niestety, informacji w necie praktycznie brak. Producent też nic.

 Efekt kupna w ciemno wersji custom jest mimo wszystko sporą niewiadomą. 

Witam. Będzie egzemplarz demo Dayensa Menuetto Custom.
Już się robi, także  będzie można wypożyczyć i posłuchać.  Różnica w dźwięku? Można powiedzieć, że wspólny zostaje  ogólny charakter, a po za tym to inna klasa dźwięku, tak jak już tu Koledzy pisali odnośnie Ampino Custom.

Co do cen to można uzyskać dobrą cenę na egzemplarze demonstracyjne i takie okazje się zdarzają 

Ktoś pytał o polerowane, chromowane gałki.  Jest to jako opcja w cenniku do wersji Custom (choć do zwykłych też można zamówić). Dodatkowo 40 Euro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, obcymars napisał:

Wreszcie...

Dokładnie, ale coś czuję, że lekko nie będzie, soundtrack z The Last Samurai oraz  Daft Punk - album  Random... pewnie dadzą odpowiedź.  Przetrzepałem dzisiaj dokładnie neta i moje PMC 20.21 w reckach łączyli z Supernait 2 i Tucana 2. Brrr to takie już byczki są ?

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
On 8/13/2019 at 2:08 PM, GRADO__Fan said:

Witam. Będzie egzemplarz demo Dayensa Menuetto Custom.
Już się robi, także  będzie można wypożyczyć i posłuchać.  Różnica w dźwięku? Można powiedzieć, że wspólny zostaje  ogólny charakter, a po za tym to inna klasa dźwięku, tak jak już tu Koledzy pisali odnośnie Ampino Custom.

Co do cen to można uzyskać dobrą cenę na egzemplarze demonstracyjne i takie okazje się zdarzają 

Ktoś pytał o polerowane, chromowane gałki.  Jest to jako opcja w cenniku do wersji Custom (choć do zwykłych też można zamówić). Dodatkowo 40 Euro

 

Wspaniała wiadomośc ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha, mówisz - najpierw formalność czyli odsłuch u siebie a potem - do koszyka ?

Ja bardzo jestem ciekaw co  wyjdzie z bardzo ryzykownego połączenia Dayensa z PMC 20.21. Cyrus miał być moim ostatnim wzmacniaczem (może i tak będzie) ale z tylu piecyków, które u mnie grały ten jeden, jedyny serbski maluch ciągle za mną chodzi i muszę go jeszcze raz ugościć. 

ps. Ciekawe czy te przybajerowane, chromowane gałeczki, które na fotach wydają się idealnie zgrywać z płytą czołową można zamówić osobno i samemu dokonać montażu bez rozkręcania obudowy pieca?

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Adam 38 napisał:

Haha, mówisz - najpierw formalność czyli odsłuch u siebie a potem - do koszyka ?

Ja bardzo jestem ciekaw co  wyjdzie z bardzo ryzykownego połączenia Dayensa z PMC 20.21. Cyrus miał być moim ostatnim wzmacniaczem (może i tak będzie) ale z tylu piecyków, które u mnie grały ten jeden, jedyny serbski maluch ciągle za mną chodzi i muszę go jeszcze raz ugościć. 

ps. Ciekawe czy te przybajerowane, chromowane gałeczki, które na fotach wydają się idealnie zgrywać z płytą czołową można zamówić osobno i samemu dokonać montażu bez rozkręcania obudowy pieca?

Nie rozkręcałem, ale jak patrzę, to myślę, że jeśli chodzi o same gałeczki, to montaż  bez problemu samemu... potrzebny tylko jakiś mały kluczyk imbusowy, trójka czy coś...

Edytowane przez obcymars
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.08.2019 o 00:54, Adam 38 napisał:

Dokładnie, ale coś czuję, że lekko nie będzie, soundtrack z The Last Samurai oraz  Daft Punk - album  Random... pewnie dadzą odpowiedź.  Przetrzepałem dzisiaj dokładnie neta i moje PMC 20.21 w reckach łączyli z Supernait 2 i Tucana 2. Brrr to takie już byczki są ?

Daj znać, jak wypadł z PMC. Rzeczywiście, to może być duże wyzwanie. Z drugiej strony może to być bardzo ciekawe połączenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj będzie , będzie wyzwanie w muzyce z dużą ilością niskich tonów np. w szybkiej elektronice. Czuje łapą na jakie temperatury ( pełna wentylacja dla piecyka zapewniona a w pokoju nie mam sauny) wchodzi obudowa Cyrusa,  gdy ten zaczyna dobrze bujać kapciem PMC ale ten mały gnojek nie wymięka i nie spowalnia, nic nie siada w takiej  muzyce przy głośniejszym graniu. Z pamięci Menuetto to połowa pary mojego Cyrusa 8.2 (patrząc jak oba grały z Dynaudio X14 ). No ale... ta barwa wokali, nasycenie wysokich sorry ale tu Dayens nie daje najmniejszych złudzeń, że Cyrus to nie ten poziom realizmu (mówię też o Cyrusie z dołączonym zasilaczem PSX r2). Tak było z X14 a nie wiem jak wypadnie z PMC 20.21 ale niemiłej niespodzianki w kwestii barwy wokali czy wysokich tonów raczej  nie będzie. 

Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, obcymars napisał:

Jak będzie tak będzie, ale cena jakość na pewno dobrze.

A tymczasem u mnie...na testach :).

35619d29908dd7ccmed.jpg

Możesz zdradzić jakich zmian oczekujesz wpinając te "węże"? 

Czego Ci obecnie brakuje lub jest za dużo w brzmieniu? Czy może zwyczajnie na zasadzie zabawy wypożyczasz i sprawdzasz ich wpływ? 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabelki to Solid Core Audio Power No. 2 PRO.

Trudne pytania, nie mam nic wspólnego z wykształceniem muzycznym, nie umiem opisywać tego wszystkiego. Zawsze lubiłem    posłuchać muzyki, marzyłem o swoim dobrym sprzęcie i tak się zaczęło jakieś 1,5 roku temu... miałem wydać max 3tys. na sprzęt a wyszło jak wyszło.

 Jestem zadowolony z  aktualnego grania, aczkolwiek forum sprawia, że myślę o głupotach zmianach i szukaniu sprawdzaniu czegoś nowego, bo wiem jak jest różnica miedzy np. Onkyo 8250 a Dayensem, kabelkami głośnikowymi i rca co miałem.

Wygląd, to pierwsza sprawa, druga wygoda wyjęcia wtyczki ? te komputerowe kiepsko to złapać. A  jak burze, to syn już wie, że pierwsze co, to zadbać o sprzęt. Zabawa też,  zawsze warto posłuchać i sprawdzić samemu.

Miałem  próbować zrobić samemu coś na wtykach Viborga  ale... postanowiłem coś zakupić.

Na pewno nie chcę dociążać dołu zaniżając średnie czy wysokie. W systemie dodałbym więcej rozdzielczości, ciut bardziej wysunął perkusje, ale bez przesady, jak było to w MF5, tam to się słuchać nie dało. Wokale damskie, by  bardziej nie wiem jak to napisać, by były bardziej delikatne, kryształowe, ale nie obcinając znów dołu :).

Wiem już, że sieciówki najmniej zmieniają brzmienie  o ile w ogóle zmieniają, to jest na granicy percepcji (przynajmniej u mnie) i że moich zachcianek nie spełnię sieciówkami. Dochodzi też kwestia kabli w ścianie, no i gniazdko.

Tu mam rod i złoto. Tak na szybko i po kilkunastu minutach  słuchania i godzinie testu obstawię, że rod w  CD  dodał trochę blasku i scena się poprawiła ( jakby właśnie wokale zyskały to co chcę i w ogóle ciut inaczej wybrzmiewa wszystko), nie zaniżając dołu. Kabelki wpięte w Dayensa czy rod czy złoto  w moim odczuciu na dziś nic nie dały.

Są ładnie wykonane, dość giętkie, ładnie się układają i prezentują.

Mam ochotę je zostawić, ewentualnie wymienić złoto na drugi rod. Sieciówki jeśli te zostaną, to temat w tym dziale już zamknięty.

W ścianie kabelki mam  z przed 9 lat miedź, gniazdko przydałoby się jakieś lepsze założyć i kiedyś założę, bo tyle już wydałem, że dla swojego spokoju kupię.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebny lekarz od zaraz bo zwariuje... A dopiero od dobrej godzinki nowy gość gra i już zaczął oplatać mój umysł swoimi sidłami. Jeden czaruś bardzo dobry (Cyrus 8.2) ale ten (Menuetto) to dopiero ryje beret muzycznymi emocjami. A w dupę... idę do parku ochłonąć.

Ps. I kurna, żeby chociaż ssssyczał jak Cyrus na płytach  G.M. a tu całkiem  gładko. 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Adam 38 napisał:

Potrzebny lekarz od zaraz bo zwariuje... A dopiero od dobrej godzinki nowy gość gra i już zaczął oplatać mój umysł swoimi sidłami. Jeden czaruś bardzo dobry (Cyrus 8.2) ale ten (Menuetto) to dopiero ryje beret muzycznymi emocjami. A w dupę... idę do parku ochłonąć.

Ps. I kurna, żeby chociaż ssssyczał jak Cyrus na płytach  G.M. a tu całkiem  gładko. 

Współczuję. Najgorzej, jak każdy ma swoje zalety, a trzeba jeden zostawić ? Ja ostatnio testowałem tak 3 preampy na raz. Po tygodniu miałem serdecznie dość. Podobnie kiedyś z kolumnami Tannoy xt8f contra BMN Berges 3 przez tydzień. Tu jednak było prościej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie ciszyn11, oba piece ogólnie to ten sam poziom chociaż cena inna ale tak jak w przypadku świetnych monitorów JMR Lucia patrząc przez pryzmat ceny różnie to z brzmieniem klamotów audio bywa.

Dayens Menuetto bardziej stawia na nasycone, organiczne granie, Cyrus wyraźnie bardziej idzie w precyzję. Ale co ciekawe, Cyrus z PMC 20.21 momentami przypomina mi trochę granie starych Castli Knight 2- troszkę przyszeleści jak liście na jesień i jak już przy jesieni jestem to wokale kobietek i góra ma koloryt właśnie jesiennych liści. Znowu Dayens Menuetto daje wokale nie takie "ściśnięte/małe/cofnięte" jak u Cyrusa, są bardziej namacalne, bliskie. Dayens w pierwszej chwili "tylko" poprawnie gra, nie brakuje dołu, góry, środka ale już po kilkunastu minutach sluchania zaczyna się z nami coś dziać, im dłużej słuchamy tym bardziej wsiąkamy w muzykę, pojawia się to "coś" czego chyba wszyscy szukamy. Cyrus robi lepsze pierwsze wrażenie przez bardziej zaznaczone skraje pasma. 

O teraz przeczytałem Obcymars, że piszesz o JMR , moim zdaniem powinno być bardzo dobrze. Dayens Menuetto to bezpieczny wybór, on z niczym nie szarżuje, wszystko jest na swoim miejscu, zero efekciarstwa.

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też od kilku już osób słyszałem dobre opinie o JMR Lucia. Niestety nie miałem okazji posłuchać.

Co do Menuetto, to miałem go tylko tydzień, ale to co zapamiętałem, to niezwykle wciągający, muzykalny charakter, fajnie oddawał smaczki w wyższych partiach. Bardzo wyrafinowane brzmienie. Podobnie grał np lampowy unison research s6, którego miałem też okazję testować. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.