Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  69 członków

Dayens Klub
IGNORED

Klub DAYENS


Gość numik

Rekomendowane odpowiedzi

Ciąg dalszy muzyki z Dayensem na wypoczęty, ranny słuch. Moim skromnym zdaniem PMC 20.21 bardzo dobrze dogadują się z Menuetto. Podoba mi się, że Dayens jakby o te zawsze brakujące mi w Cyrusie pół kroku przybliżał wokale a drugi element to ten, że dół nie gra sobie, środek sobie a góra sobie a wszystko jest ładnie połączoną całością.

Hah, tylko PSX r2 z pamięci też przybliżał ten lekko zdystansowany wokal w gołym Cyrusie 8.2 i bardziej wygładzał i nasycał wysokie. I jak tu wybrać ?

Na dzień dzisiejszy ekonomia (posiadając praktycznie nowego Cyrusa, który jak teraz słyszę na przykładzie Menuetto kosztował mnie dużo za dużo) każe mi jednak iść w tańszy, używany zasilacz ale Dayens ma przed sobą jeszcze dwa dni pracy, niech gra. 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie byłbym sobą, gdybym nie sprawdził dawnego połączenia czyli Dynki Excite X14 z Dayensem i cóż, jednak Dayens z PMC 20.21 to zdecydowanie lepsze zestawienie i to od A do Z. Aż sam się teraz zastanawiam, co mi się tak kiedyś podobało w połączeniu X14/Menuetto ???

 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Adam 38 napisał:

Na dzień dzisiejszy ekonomia (posiadając praktycznie nowego Cyrusa, który jak teraz słyszę na przykładzie Menuetto kosztował mnie dużo za dużo) każe mi jednak iść w tańszy, używany zasilacz ale Dayens ma przed sobą jeszcze dwa dni pracy, niech gra. 

Ale zasilacz to do Cyrusa rozumiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurka, moje ulubione Stereo hity od De Mono też pięknie śpiewają z Dayensa. Później czas na płytki Bajmu, ciekawe czy też będzie klimat. Jednak jak wiele w audio znaczy pełna, naturalna, bez żadnych podbarwień średnica, jak tego nie ma to xxx nie granie...

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co gra ładniej? Ja dalej nie potrafię wskazać lepszego/lepszych. Jednak gdybym nie był w posiadaniu Cyrusków wybrałbym to pudełko z dwoma gałeczkami...

IMG_20190828_143139.jpg

Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.08.2019 o 20:56, Adam 38 napisał:

Kurka, moje ulubione Stereo hity od De Mono też pięknie śpiewają z Dayensa. Później czas na płytki Bajmu, ciekawe czy też będzie klimat. Jednak jak wiele w audio znaczy pełna, naturalna, bez żadnych podbarwień średnica, jak tego nie ma to xxx nie granie...

Dokładnie tak. Barwa to podstawa. To jest to coś co wciąga i sprawia, że chce się słuchać. Bez tego to nawet najbardziej spektakularny dźwięk się szybko nudzi. 
Z drugiej strony jak sprzęt ma piękną barwę dźwięku to można mu łatwiej wybaczyć inne niedoskonałości. Tego typu dźwięk zyskuje w czasie. Im dłużej się słucha tym bardziej się docenia. Oczywiście każdy może mieć trochę inną wizję idealnej barwy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wraca. Oba grają ładnie. Po audiofilsku pierdzieląc to goły Cyrus 8.2 ma gorszej jakości niskie tony bo chociaż schodzą niżej to są rozdęte, buuuczą ( sprawa poprawia się wyraźnie po dodaniu zasilacza PSX r2 ale to gówno kosztuje 3.400 zł co jest niepoważne - moim zdaniem). Wokale i tu sam nie wiem ponieważ Cyrus ma je bardziej cofnięte, nie tak namacalne, duże jak Dayens ale znowu Cyrus broni się lepszą, fantastyczną ich plastyką więc tu trzeba wybierać czy bardziej plastyka czy bardziej namacalność, bliższy pierwszy plan ale i ich barwa moim zdaniem bardziej naturalna w Dayensie i tego będzie mi najbardziej brakowało, no dobra tej namacalności też. Słynne sssyczenie gołego Cyrusa z PMC ( i jak się już zdążyłem dowiedzieć nie tylko z PMC goły Cyrus lubi zasssyczeć) schodzi do absolutnie akceptowalnego poziomu po dodaniu zasilacza PSX r2 (zostaje to w jakiś sposób wygładzone). Wysokie tony w gołym 8.2 moim zdaniem brzydsze jak w Menuetto ale już z zasilaczem Cyrusowa góra bardziej mi się podoba, robią wrażenie pogłosy, jest ładnie nasycona, dźwięczna. 

Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedziałem, że ten Cyrus, to też taki mały ?

Wraca do sklepu, kolega Cieszyn chyba miał na myśli, że wraca do Ciebie...?

Bezpiecznik za 350zł coś zmieni hm... na testy można ?

Edytowane przez obcymars
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Menuetto wraca do Salonu Q21.

Wyszło tak, że zadzwonił do mnie Kolega z forum i dał cenę za rocznego psx r2 nie do odrzucenia, więc kupiłem i … po wpięciu zasilacza pojawiły się pewne problemy z akustyką pokoju (małej puszki a nie pokoju) - powalczę z dogięciem monitorów itp. - a jak to nie pomoże to są już osoby chętne go odkupić.   A wtedy nie wiem czy nie zrobię sobie prezentu w postaci Menuetto. Zobaczę jak bardzo będę za nim tęsknił ?

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Adam 38 napisał:

Menuetto wraca do Salonu Q21.

Wyszło tak, że zadzwonił do mnie Kolega z forum i dał cenę za rocznego psx r2 nie do odrzucenia, więc kupiłem i … po wpięciu zasilacza pojawiły się pewne problemy z akustyką pokoju (małej puszki a nie pokoju) - powalczę z dogięciem monitorów itp. - a jak to nie pomoże to są już osoby chętne go odkupić.   A wtedy nie wiem czy nie zrobię sobie prezentu w postaci Menuetto. Zobaczę jak bardzo będę za nim tęsknił ?


Myślałem, że będą większe różnice a tutaj manuell pojechał do Q21 : /

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, obcymars napisał:

Nie wiedziałem, że ten Cyrus, to też taki mały ?

Wraca do sklepu, kolega Cieszyn chyba miał na myśli, że wraca do Ciebie...?

Bezpiecznik za 350zł coś zmieni hm... na testy można ?

Nie każdy bezpiecznik coś zmienia, ale te które wymieniłem powodują rezultaty warte swojej ceny :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.08.2019 o 09:20, Adam 38 napisał:

Wysokie tony w gołym 8.2 moim zdaniem brzydsze jak w Menuetto ale już z zasilaczem Cyrusowa góra bardziej mi się podoba,

A jednak pomyłka, posłuchałem dzisiaj jeszcze raz i bez żadnych wątpliwości - niestety - czy z zasilaczem czy bez Cyrus z PMC za szybko gasi górę, ona nie ma wybrzmień, soczystości takiej jak z Dayensem. Teraz mam czyste audiofilskie sumienie. 

Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Co prawda małe te monitory, ale zapytam mocy nie brakuje :)?

W dniu 29.08.2019 o 11:20, Adam 38 napisał:

Tak, wraca. Oba grają ładnie. Po audiofilsku pierdzieląc to goły Cyrus 8.2 ma gorszej jakości niskie tony bo chociaż schodzą niżej to są rozdęte, buuuczą ( sprawa poprawia się wyraźnie po dodaniu zasilacza PSX r2 ale to gówno kosztuje 3.400 zł co jest niepoważne - moim zdaniem).

Coś czułem po przeczytaniu tego słowa na G, że miłości, to to nie będzie...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dupy to ten zasilacz nie urywa, no niby jest lepszy atak niskich tonów, jest na szerokość lepiej ( jak ktoś tak lubi), troszkę pełniejsze wokale, troszkę soczystsza góra ale to wszystko to takie prawdziwe aż/tylko troszkę... Żadne oh, ah, matko bosko teraz trzy klasy lepiej brzmi:) a zwyczajnie trochę przyjemniej gra i tyle. Co do mocy to ja żadnego braku z Dayensem  i PMC nie usłyszałem ale raz , że nie słucham głośno a dwa , że może moja muza nie jest jakaś basowo - popisowo - wyczynowa. Dzisiaj po robocie na pętli naprzemiennie cały czas gra u mnie album do filmu "Rocky" autorstwa B. Conti i muza A. Korzeniowskiego do filmu W.E. I na Dayensie mam piękne wybrzmienia, więcej powietrza, lepsza barwę a Cyrus za bardzo rwie, za nerwowo, za szybko gasi dźwięki. Z Cyrusem jest ok. ale to z Dayensem jest magia w takiej muzyce.

Ps. Może zwyczajnie wzmacniacze bardziej "nasycone, organiczne" lepiej zgrywają się z PMC od tych grających bardziej precyzyjnie. 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja każdego dnia nie mogę nacieszyć się Ecstasy. Ten wzmacniacz mnie zadziwia. Gra niezwykle klarownie, czysto. Każdy instrument słychać jak na dłoni i można określić jego lokalizację. Wysokie tony są bogate i nie ma w nich żadnych ostrości. Super oddaje wszelkie talerze, przeszkadzajki w tle, ma się wrażenie trójwymiarowości i głębi. Muzyka wiruje między kolumnami i za nimi, oderwana od głośników. Bas jest dobitny, dobrze dociążony. Najlepiej słucha mi się jazzu, muzyki elektronicznej. W mocniejszym rocku jest gorzej, ale to specyfika Tannoi.

Teraz zaczynam myśleć o transporcie cyfrowym, bo mam wrażenie, że tu mogę jeszcze uzyskać więcej. Kabli nie ruszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Adam 38 napisał:

Dupy to ten zasilacz nie urywa, no niby jest lepszy atak niskich tonów, jest na szerokość lepiej ( jak ktoś tak lubi), troszkę pełniejsze wokale, troszkę soczystsza góra ale to wszystko to takie prawdziwe aż/tylko troszkę... Żadne oh, ah, matko bosko teraz trzy klasy lepiej brzmi:) a zwyczajnie trochę przyjemniej gra i tyle. Co do mocy to ja żadnego braku z Dayensem  i PMC nie usłyszałem ale raz , że nie słucham głośno a dwa , że może moja muza nie jest jakaś basowo - popisowo - wyczynowa. Dzisiaj po robocie na pętli naprzemiennie cały czas gra u mnie album do filmu "Rocky" autorstwa B. Conti i muza A. Korzeniowskiego do filmu W.E. I na Dayensie mam piękne wybrzmienia, więcej powietrza, lepsza barwę a Cyrus za bardzo rwie, za nerwowo, za szybko gasi dźwięki. Z Cyrusem jest ok. ale to z Dayensem jest magia w takiej muzyce.

Ps. Może zwyczajnie wzmacniacze bardziej "nasycone, organiczne" lepiej zgrywają się z PMC od tych grających bardziej precyzyjnie. 


Kiedy w końcu kupisz lampę SET np haiku i przetwornik na papierze + jedwab na górze? ?


Musiałbym Cie zanieść albo zawlec do pokoju haiku na AS, tam (podobnie jak u svedy) zbierałem szczękę jak leciały wokale. ZASTANÓW SIĘ, ktoś taki jak ja doceniający piękne, damskie czy męskie wokale to już nie przelewki. W pokoju PMC na kolumnach za miliard nie było tego efektu!

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O nie, nie, nie Marcinie, Dayens to był ostatni wzmacniacz w moim domu, dość tego szaleństwa z przewalaniem kolejnych klamotów, teraz lampowych heh. 

25 minut temu, ciszyn11 napisał:

A ja każdego dnia nie mogę nacieszyć się Ecstasy. Ten wzmacniacz mnie zadziwia. Gra niezwykle klarownie, czysto. Każdy instrument słychać jak na dłoni i można określić jego lokalizację. Wysokie tony są bogate i nie ma w nich żadnych ostrości. Super oddaje wszelkie talerze, przeszkadzajki w tle, ma się wrażenie trójwymiarowości i głębi. Muzyka wiruje między kolumnami i za nimi, oderwana od głośników. Bas jest dobitny, dobrze dociążony. Najlepiej słucha mi się jazzu, muzyki elektronicznej. W mocniejszym rocku jest gorzej, ale to specyfika Tannoi.

 

Daleko od Szczecinka mieszkasz Kolego? 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Adam 38 napisał:

O nie, nie, nie Marcinie, Dayens to był ostatni wzmacniacz w moim domu, dość tego szaleństwa z przewalaniem kolejnych klamotów, teraz lampowych heh. 

Daleko od Szczecinka mieszkasz Kolego? 

Dawaj na AS! Potrzebuje kogoś z cyfrowym uchem ?

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej abyś korzystał ze swoich uszu ?

Ze mną może być "niecelne trafienie" cyt. mistrza Szpakowskiego :)

Jak widzę te nagrania z AVS to mam wrażenie, że tam można tylko hałas usłyszeć. Jedyna wartość to osobiste poznanie znajomych z forum. 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Adam 38 napisał:

Lepiej abyś korzystał ze swoich uszu ?

Ze mną może być "niecelne trafienie" cyt. mistrza Szpakowskiego ?

Jak widzę te nagrania z AVS to mam wrażenie, że tam można tylko hałas usłyszeć. Jedyna wartość to osobiste poznanie znajomych z forum. 

To przez niektórych tutaj dziobaków masz takie wrażenie. Nie można posłuchać sprzętu na AS? ? Tak, jak masz zrobioną akustykę z prawdziwego zdarzenia to może i faktycznie jest gorzej ale 95% osób nie ma i tam kolumny są ustawione prawdopodobnie lepiej niż u większości w ich salonach  pod ścianą?

Kwestia zestawienia. Jest sporo wystawiających się którzy mają połączenie synergiczne np Haiku ze swoimi kolumnami. Oczywiście dziobaki znowu powiedzą, że ONI by to zrobili lepiej. Tak, chyba na playstation ?

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 32

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.