Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  69 członków

Dayens Klub
IGNORED

Klub DAYENS


Gość numik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Silver_85 napisał:

Czasem muzyczka jest całkiem fajna ?. Warunki do posłuchania są tam średnie , ale warto i tak się wybrać. Zobaczyć, dotknąć  ?  

Największą frajdą byłoby spotkać się w kilka osób z forum, posłuchać i podyskutować w realu. 

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, S0nic napisał:

Nie można posłuchać sprzętu na AS? ?

Można, ale po 10, 20 , 50 pokoju nie szumi Ci już w głowie? Za mało czasu żeby to wszystko obskoczyć. Oczywiście pewne cechy można wyłapać , ale natłok informacji tam jest dla mnie za duży. 

1 minutę temu, S0nic napisał:

Największą frajdą byłoby spotkać się w kilka osób z forum, posłuchać i podyskutować w realu. 

Jestem za . Chyba się wybiorę też w tym roku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Silver_85 napisał:

Można, ale po 10, 20 , 50 pokoju nie szumi Ci już w głowie? Za mało czasu żeby to wszystko obskoczyć. Oczywiście pewne cechy można wyłapać , ale natłok informacji tam jest dla mnie za duży. 

Nie wchodzę do tylu miejsc. Mam wcześniej wybrane konkrety gdzie się rozsiadam na dłużej. Większym problemem jest muzyka której nie znam, nie wiem jak niektórzy tutaj to robią (może znają większość utworów które lecą), że oceniają sprzęty (a rozbieżności są spore i mają tyle do powiedzenia) nie znając utworów.

Tutaj może wychodzić moje ograniczenie w muzyce której słucham ?

9 minut temu, Silver_85 napisał:

Można, ale po 10, 20 , 50 pokoju nie szumi Ci już w głowie? Za mało czasu żeby to wszystko obskoczyć. Oczywiście pewne cechy można wyłapać , ale natłok informacji tam jest dla mnie za duży. 

Jestem za . Chyba się wybiorę też w tym roku. 

NO i to jest dobra informacja! ? Pomóż mi przekonać Adama ?

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Silver_85 napisał:

Dobra pojadę po Niego i obiecam , że puszczę w aucie varius manx ? 

W aucie nie słucha się muzyki, żeby potem być głodnym odsłuchów ?

W sumie można po Adama podjechać, wiem gdzie mieszka ?

 

Tylko jak my go weźmiemy to potem z haiku go będziemy musieli siłą wynosić ?

Edytowane przez S0nic

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Adam 38 napisał:

Słuchałeś Keiko Matsui ? Piękna sprawa z PMC i Dayensem. Polecam.

Nie znam, ale posłucham.

Ostatnio nie mogę się uwolnić od Jan Garbarek, I Took Up The Runes,

https://listen.tidal.com/album/14338442

 Brzmi pięknie, dużo powietrza, przestrzeni

Jeżeli chodzi o kobiece wokale, to często zapuszczam Elisabeth Karsten, Flux

https://listen.tidal.com/album/456479

Dla podładowania akumulatorów: Thievery. Corporation, The Temple of I & I

https://listen.tidal.com/album/67329590

I na koniec, coś naszego: Lebowski, Galactica

https://listen.tidal.com/album/102939751

Byłem niedawno na ich koncercie. Super granie.

Pożyczyłem dzisiaj na tydzień odtwarzacz sieciowy Lumin U1 mini.  Będzie sparing z moją maliną na wypasie. Patrząc na ceny obu urządzeń, powinna być przepaść, ale coś mi się widzi, że malina będzie się dzielnie bronić.

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lumin grał dzisiaj kilka godzin. Robiłem porównania 1:1 przełączając wejścia w dac. Lumin gra cieplej, mam wrażenie nieco zaokrągla, koloryzuje. Malina gra bardziej surowo, dobitnie. To jest kwestia gustu, niuansów. Patrząc na ceny to przepaść na korzyść maliny. Koszy lumina jest 4x wyższy. Chcę sprawdzić jak gra po usb, tylko nie mam kabelka na razie. Mój dac podobno najlepiej gra po usb.Malinka gra tylko po BNC.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Sine Metu

(Konto usunięte)
Lumin grał dzisiaj kilka godzin. Robiłem porównania 1:1 przełączając wejścia w dac. Lumin gra cieplej, mam wrażenie nieco zaokrągla, koloryzuje. Malina gra bardziej surowo, dobitnie. To jest kwestia gustu, niuansów. Patrząc na ceny to przepaść na korzyść maliny. Koszy lumina jest 4x wyższy. Chcę sprawdzić jak gra po usb, tylko nie mam kabelka na razie. Mój dac podobno najlepiej gra po usb.Malinka gra tylko po BNC.

 

Patrząc na koszty, to ciekawe jakby wypadło porównanie maliny+dac z Luminem D2.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Sine Metu napisał:
2 godziny temu, ciszyn11 napisał:
Lumin grał dzisiaj kilka godzin. Robiłem porównania 1:1 przełączając wejścia w dac. Lumin gra cieplej, mam wrażenie nieco zaokrągla, koloryzuje. Malina gra bardziej surowo, dobitnie. To jest kwestia gustu, niuansów. Patrząc na ceny to przepaść na korzyść maliny. Koszy lumina jest 4x wyższy. Chcę sprawdzić jak gra po usb, tylko nie mam kabelka na razie. Mój dac podobno najlepiej gra po usb.Malinka gra tylko po BNC.
 

Pokaż więcej  

Patrząc na koszty, to ciekawe jakby wpadło porównanie maliny+dac z Luminem D2.

Naoewno d2 byłoby tańszą opcją, ale póki co nie chcę rezygnować z Exogala. Bardzo fajny dac. Ciekawe, że Lumin D2 z dac na pokładzie kosztuje podobnie do U1 mini, czyli samego transportu. Wychodzi na to, że malina w dobrej konfiguracji to transport na wysokim poziomie. Będę chciał jeszcze sprawdzić DCSa. Ale tutaj tylko używka jak już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawie Audiofilu ? udało Ci się gdzieś posłuchać Menuetto czy "ryzykujesz"? Oczywiście to "ryzykujesz" to taki dowcip, bo ciężko nie docenić tego piecyka , bardzo ciężko. Tak sięgam pamięcią do monitorów, które mogłyby świetnie zgrać się z Menuetto i na czuja ciekaw jestem jak zagrałby system oparty o Indiane Line Diva 262 i Menuetto. 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupuję z zamkniętymi...uszami.

W razie czego to ja Cię znajdę Adamie 38 :))

Jak nie trafię używanego- co prawdopodobne , to realizacja zakupu nowego zaplanowana jest na 1 pażdziernika.

Co do kolumn podstawkowych , myślę o Dynaudio Emit 10 z podstawkami :

https://allegro.pl/oferta/dynaudio-emit-m10-podstawy-gratis-sklep-katowice-7534100362

Tu gdzie jestem , nie mam szans na odsłuchy ale czuję ,że na te 18 m2 to może być mój dzwięk.

 

 

 

 

Wiim Pro Plus, SMSL VMV A2 , KEF R3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli Dynaudio nie popsuło serii DM robiąc następców czyli Emity a zaufani ludzie twierdzą, że brzmieniowo zmian brak  to powinno być to połączenie z pięknie wybrzmiewającą ale wyraźnie słodką górą i wokalami o naturalnej barwie. Nie będzie to granie analityczne ale bardzo nasycone, przyjemne, nie męczące przy dłuższych posiedzeniach z muzyczką.

52 minuty temu, Prawie Audiofil napisał:

W razie czego to ja Cię znajdę Adamie 38 :))

? Pamiętaj tylko, żeby dać nowemu pograć ze dwa tygodnie. Miałem oryginalnie zamkniętą nówkę i egz. już z przebiegiem i nowy jest wyraźnie jaśniejszy, chłodniejszy. Demówka była równa, nie było mowy o obniżeniu dolnej średnicy, blachach perkusji przykrywających całą resztę czy braku niskich tonów. Ale jako Prawie Audiofil ?wiesz, żeby nie oceniać piecyka świeżego, prostko z kartonu. Te 18 m2 to sporo dla najmniejszych Emitów, ja bym je widział do max 15 m2 ale trzeba posłuchać. 

Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Adam 38 napisał:

Jeżeli Dynaudio nie popsuło serii DM robiąc następców czyli Emity a zaufani ludzie twierdzą, że brzmieniowo zmian brak  to powinno być to połączenie z pięknie wybrzmiewającą ale wyraźnie słodką górą i wokalami o naturalnej barwie. Nie będzie to granie analityczne ale bardzo nasycone, przyjemne, nie męczące przy dłuższych posiedzeniach z muzyczką.

? Pamiętaj tylko, żeby dać nowemu pograć ze dwa tygodnie. Miałem oryginalnie zamkniętą nówkę i egz. już z przebiegiem i nowy jest wyraźnie jaśniejszy, chłodniejszy. Demówka była równa, nie było mowy o obniżeniu dolnej średnicy, blachach perkusji przykrywających całą resztę czy braku niskich tonów. Ale jako Prawie Audiofil ?wiesz, żeby nie oceniać piecyka świeżego, prostko z kartonu. Te 18 m2 to sporo dla najmniejszych Emitów, ja bym je widział do max 15 m2 ale trzeba posłuchać. 

co do wygrzewania, to mam przykład z ostatnich tygodni. Kupiłem nowe AKG K702. Po rozpakowaniu, podłączeniu do IFI Isdn Nano i załączeniu Foobara z moimi gęstymi plikami myślałem ,żeby jeszcze dogonić kuriera i mu to oddać :). Po kilku dniach dzwięk jest już inny, zupełnie. Moje pełne zadowolenie z zakupu. Taki Tidal Hi Fi / Master też ładnie wybrzmiewa.

Mam sygnały ,że Menuetto poradzi sobie spokojnie  i z Dynaudio Emit m20.. Może to jest lepsze rozwiązanie.

Wiim Pro Plus, SMSL VMV A2 , KEF R3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, po ostatnim bliższym poznaniu z Menuetto zmieniłem zdanie, że on jest z tych najsłabszych prądowo piecyków. Nie słyszałem żadnej różnicy między nim a Cyrusem 8.2, niskie tony zwarte, mocne, dynamika super, góra cały czas nasycona. Nasi zagraniczni koledzy audiofile ? z bardzo dobrym skutkiem łączą Menuetto z ATC scm 7 więc chyba warto i Emity 20 z nim sprawdzić. Taka ciekawostka, Menuetto tak samo jak Heed Obelisk nawet po wyłączeniu piecyka jeszcze przez jakąś chwilę gra jakby był włączony, podobno świadczy to dobrze o wydajności piecyka ale czy to prawda, nie wiem, nie jestem konstruktorem wzmacniaczy...

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Adam 38 napisał:

No właśnie, po ostatnim bliższym poznaniu z Menuetto zmieniłem zdanie, że on jest z tych najsłabszych prądowo piecyków. Nie słyszałem żadnej różnicy między nim a Cyrusem 8.2, niskie tony zwarte, mocne, dynamika super, góra cały czas nasycona. Nasi zagraniczni koledzy audiofile ? z bardzo dobrym skutkiem łączą Menuetto z ATC scm 7 więc chyba warto i Emity 20 z nim sprawdzić. Taka ciekawostka, Menuetto tak samo jak Heed Obelisk nawet po wyłączeniu piecyka jeszcze przez jakąś chwilę gra jakby był włączony, podobno świadczy to dobrze o wydajności piecyka ale czy to prawda, nie wiem, nie jestem konstruktorem wzmacniaczy...

taki cytat :

Dayensy mają zasilanie zrobione z dużym zapasem dlatego te wartości mocy jakie podają to jest moc ciągła jaką są w stanie oddawać. Natomiast często producenci podają  moc chwilową. Tu w impulsie jest w stanie wygenerować kilkukrotnie większą moc niż katalogowa.

koniec cytatu

dla mnie ,jako finalnego użytkownika tak naprawdę ważne jest jak zestaw zagra dla mnie, w określonych warunkach, bez wchodzenia w szczegóły parametrów , pojemności kondensatorów itp.

 

Wiim Pro Plus, SMSL VMV A2 , KEF R3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Adam 38 napisał:

 Taka ciekawostka, Menuetto tak samo jak Heed Obelisk nawet po wyłączeniu piecyka jeszcze przez jakąś chwilę gra jakby był włączony, 

Ecstasy potrafi grać koło mimuty bez prądu zanim kondensatory się rozładują. Trzeba uważać przy przepinaniu kabli i poczekać. Ja o mało nie załatwiłem sobie głośnika w ten sposób.

Edytowane przez ciszyn11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.09.2019 o 09:55, Tomek_waw napisał:

@GRADO__Fan czy brzmienie jest zbliżone do Ecstasy III ?


Może to będzie pomocne w sprawie Dayens Ecstasy II

http://www.positive-feedback.com/Issue58/dayens.htm


Nowsze wersje grają dźwiękiem szybszym i bardziej dynamicznym przy zachowaniu organicznego charakteru. Ecstasy II to bardziej spokój i relaks przy lampce wina. Larry Cox motoryzacyjnie porównuje go do Chevy z 56r ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.