Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  69 członków

Dayens Klub
IGNORED

Klub DAYENS


Gość numik

Rekomendowane odpowiedzi

A to zapewne Ty Peter mnie zmyliłeś na giełdzie hifi ? Patrzę i widzę, że wisi Dayens Menuetto ale za chwilę czytam, że to ogłoszenie kupię a nie sprzedam... W atrakcyjnej cenie to może i ja bym przygarnął Dayensa. Do sprzedania jest używka Ampino ale nie wiem jak duże różnice w stosunku do Menuetto a jakieś są na pewno. 

Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Adam 38 napisał:

A to zapewne Ty Peter mnie zmyliłeś na giełdzie hifi ? Patrzę i widzę, że wisi Dayens Menuetto ale za chwilę czytam, że to ogłoszenie kupię a nie sprzedam... W atrakcyjnej cenie to może i ja bym przygarnął Dayensa. Do sprzedania jest używka Ampino ale nie wiem jak duże różnice w stosunku do Menuetto a jakieś są na pewno. 

Tak pokrótce porównanie  Ampino a Menuetto:

Moc:
2x40W , a 2x70W

Barwa:
Ampino - taki czaruś ? Ciepła, nasycona, lampowa, gładka i wybaczająca dla słabej jakości nagrań i niższej klasy elektroniki towarzyszącej
Menuetto: nasycona i gładka, ale nieco bardziej neutralna i mniej narzucająca. Przez to też bardziej różnicuje barwy i nagrania (wyższa klasa). Również przyczynia się do tego większa szczegółowość i dynamika. Pasuje też do szerszej gamy kolumn. Te ciepło i gęsto grające odmuli i doda życia, a te szczuplej i ostrzej grające ucywilizuje i wygładzi przez to znacznie przyjemniej się ich słucha

Funkcjonalność:
2 wejścia RCA w Ampino, a 4 wejścia w Menuetto do tego opcja z pilotem i Alps Blue
 

Cechy wspólne:
Oba w sumie mają kompaktowe rozmiary i większą moc niż wynikałoby to samych parametrów technicznych, naturalność i śpiewność barwy, świetną równowagę tonalną bez efekciarstwa, które szybko się znudzi,  brak ospałości, świetne oddanie emocji w muzyce przez połączenie barwy, dynamiki i naturalnej przestrzeni.

To główne różnice

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, lowfi81 napisał:

Peter z jakimi kolumnami grasz na Cyrusie?

Gram w tej chwili z Acoustic Energy Aegis One - stare ale bardzo poczciwe monitory, dosyć równe, szybkie i z niezłym zejściem na basie. Tworzą bardzo fajne połączenie z cyrusem (a miałem i przesłuchałem już naprawdę dużo konfiguracji często droższych i niekoniecznie lepszych). Waham się jeszcze czy nie dołożyć PSX-R do cyrusa lecz bardzo zaciekawił mnie ten Dayens manuetto. No i kolejna sprawa, że zasilacze nie należą do najtańszych.

4 godziny temu, Adam 38 napisał:

A to zapewne Ty Peter mnie zmyliłeś na giełdzie hifi ? Patrzę i widzę, że wisi Dayens Menuetto ale za chwilę czytam, że to ogłoszenie kupię a nie sprzedam... W atrakcyjnej cenie to może i ja bym przygarnął Dayensa. Do sprzedania jest używka Ampino ale nie wiem jak duże różnice w stosunku do Menuetto a jakieś są na pewno. 

Widziałem ogłoszenie Ampio ale chyba od razu wolę spróbować Manuetto, żeby za chwilę znowu nie kombinować ze zmianą sprzętu (na obecnej konfiguracji gram 2 lata).

Przyznam szczerze, że to również i Twoje pochlebne opinie na temat Manuetto skłaniają mnie do spróbowania tego piecyka. Bardzo ciekawie porównujesz manuetto do swojego cyrusa z PSX. Ja mam starą III-jkę, więc tym bardziej liczę na większy przeskok w jakości. 

Edytowane przez peter250
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam starszych modeli Cyrusa ale są opinie, że nowy Cyrus gra tak se przy starszych modelach więc może być różnie ? Co by nie było, Menuetto gra tak, jak powinien grać dobry piecyk więc zawodu nie będzie. 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie testuję, ale słucham muzyki już jakiś czas na zwyczajnym Menuettto.

Bardzo miłe granie, świetna wydajność i wreszcie przyzwoite "wypełnienie" głośników na każdym poziomie głośności. 

Nie wiem jak  to jest, że taka prosta konstrukcja tyle potrafi z siebie dać. Faktem jest, że wielkie firmy głowią się jak odchudzić swoje budżetowe linie, żeby nabywca natychmiast zatęsknił za upgradem (Naim  albo LInn ). Dayens daje to, co ma najlepszego serwując  trzy modele, w zasadzie wystarczą dobre monitory i niczego tu nie brakuje. Dla takiego grania można zejść z wyższych rejestrów cenowych i pożegnać się z audiofilskimi korporacjami. Mocna rekomendacja z Harbethami P3ESR. Wygląd czarnej skrzynki też atrakcyjniejszy w realu niż na zdjęciach.  

Miłego słuchania .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, obcymars napisał:

Jakie okablowanie posiadasz?

Od lat stanęło na Kimber  8TC, niebieskie, na podobnej zasadzie - są droższe i może  lepsze ale po co się w to bawić. Jeśli ktoś chce złagodzić aurę - polecam Audiomica Dolomit. IC =  Albedo Flat One Gold (starsza wersja, podobno lepsza.) 

Używam też Mogami Little Wonder.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.09.2019 o 19:46, Adam 38 napisał:

Macson a co robi u Ciebie za źródło do Dayensa?

Trzy razy Linn -  Sondek, Genki i DS Majik. Nie to żebym kochał tę firmę (wręcz przeciwnie) ale tak się zdarzyło. Dayens z Harbethami gra raczej jaśniej, można powiedzieć neutralnie. W moim pomieszczeniu takie połączenie prosi o  gęste, kolorowe i organiczne źródła, na razie tak zostanie. Do daców nie mam  zaufania,  "starzeją się" szybciej  a dobry sygnał i tak trzeba im z czegoś zapodać  ?

 

 

 

Edytowane przez macson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie w systemie znowu jest odwrotnie, moim zdaniem idealne byłoby źródło krystalicznie czyste, z neutralną średnicą bo w obu połączeniach (z X14 i z PMC 20.21 jest trochę za ciepło na średni a i z Dynkami chyba też dalej ciut za miękko). I w sumie nie wiem kto ponosi za to większą odpowiedzialność czy paczki czy wzmak a może wbudowany w Cyrusa DAC... Jak pod Cyrusa podłączyłem JMR Lucia to barwa/temperatura wokali i wysokich była dla mnie ustawiona idealnie. Pamiętam też, jak wyjąłem i podłączyłem nówkę sztukę Dayensa Menuetto to ten grał właśnie chłodniejszym środkiem (co wtedy tak ładnie mi się zgrało z lekkim ciepłem średnicy z Dynek) a już demówka Menuetto miała ten środek bliżej naturalności niż neutralności chyba, że pamięć brzmienia mnie zawodzi co też jest możliwe. 

Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przyszłym tygodniu dotrze do mnie Dayens Ampino.

I co dalej ? ?

Mam kilka pomysłów na monitory do 18 m2  do kwoty + -  3000 zł nowe/używane ale chciałbym prosić o podpowiedzi.

Może niektóre pokryłyby sie z moimi i byłbym pewniejszy swoim przypuszczeniom.

Szans na odsłuchy nie mam, przynajmniej tu i teraz.

Słuchać będę głównie wieczorami czy nocą , więc Ampino nie będzie mógł na razie pokazać w pełni na co go stać.

Kolumny zatem musiałyby wykazać się przy cichych odsłuchach.

Muzyka -właściwie w 90 % to głównie wszelkie odmiany jazzu ale i ostatnio sporo bluesa więc trochę tej podstawy basowej trzeba.

Zależy mi jednak GŁÓWNIE na dobrej stereofonii, fajnej scenie, może nawet z efektem oderwania dzwięku od kolumn (jesli na tym pułapie cenowym jest to do osiągnięcia).

Reszta toru to DAC IFI Nano Isdn połączony kablem Wireworld Chroma odtwarzający z komputera pliki oraz Tidal.

Kable głośnikowe i RCA pozostawiam sobie na deser.

Czekam na wskazówki . Dzięki

 

Wiim Pro Plus, SMSL VMV A2 , KEF R3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w  rankingu niedrogich kolumn JMR Lucia to nr 1, ciężko nie rozkochać się w Luśkach. Przestrzeń, stereofonia zarówno w Luśkach jak i Menuetto jest bardzo dobra, do tego dostaniesz połączenie rozdzielczości, detalu z nasyceniem i plastyką. Pamiętaj tylko aby dać trochę pograć nowemu Dayensowi, świeży może grać trochę chudym środkiem i balansem po jasnej stronie. Nie przestrasz się gdyby tak było, przejdzie mu ?

Z tanich, bardzo udanych monitorów dorzuciłbym - niespodzianka ? - Indiana Line Diva 262 i tyle. Przy tych dwóch ww konstrukcjach odpuściłbym sobie wszelkie Dynki z serii DM, Emit, Excite. Nie kieruj się znaczkiem, w tej cenie, której napisałeś Dynaudio itp. kuszą ale to Ci mniej znani naprawdę mają wiecej! do zaoferowania. Ja oddając Luśki do Q21 szczerze powiedziałem, że gdybym miał teraz wybierać między Dynkami X14 a JMR Lucia wybrałbym JMR. I dalej tak uważam, tak samo jako wybierając między Cyrusem 8.2 a Menuetto. Ten IFI jako źródło też nie powinien niczego popsuć niepotrzebną koloryzacją. 

Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, obcymars napisał:

Jean Marie Reynaud Lucia lub te droższe nie znam, ale myślę że źle, to nie może razem grać ? kwestia źródła i kabli...i właściciela jak odbiera i co mu pasuje.

były i są także i na mojej wirtualnej liście, dzięki

4 minuty temu, Adam 38 napisał:

U mnie w  rankingu niedrogich kolumn JMR Lucia to nr 1, ciężko nie rozkochać się w Luśkach. Przestrzeń, stereofonia zarówno w Luśkach jak i Menuetto jest bardzo dobra, do tego dostaniesz połączenie rozdzielczości, detalu z nasyceniem i plastyką. Pamiętaj tylko aby dać trochę pograć nowemu Dayensowi, świeży może grać trochę chudym środkiem i balansem po jasnej stronie. Nie przestrasz się gdyby tak było, przejdzie mu ?

Z tanich, bardzo udanych monitorów dorzuciłbym - niespodzianka ? - Indiana Line Diva 262 i tyle. Przy tych dwóch ww konstrukcjach odpuściłbym sobie wszelkie Dynki z serii DM, Emit, Excite. I to tyle. Nie kieruj się znaczkiem, w tej cenie, której napisałeś Dynaudio itp. kuszą ale to Ci mniej znani naprawdę mają wiecej! do zaoferowania. Ja oddając Luśki do Q21 szczerze powiedziałem, że gdybym miał teraz wybierać między Dynkami X14 a JMR Lucia wybrałbym JMR. I dalej tak uważam, tak samo jako wybierając między Cyrusem 8.2 a Menuetto. Ten IFI jako źródło też nie powinien niczego popsuć niepotrzebną koloryzacją. 

2:0 dla Lucia ;), dzięki,

swoją drogą miałem też na uwadze właśnie Emit m10/20, są także w tej chwili na ebay Focus 110 za 550 Euro,

na allegro też są ...ale w wersji tajemnej:))

oprócz tego sugestie mojego przyjaciela dot. Elaca na wstędze - 243.3/ 243.4

a mając na uwadze dystrybucję firmy - Dayens Tizo,

będąc teraz we Włoszech , rozglądałem się także za Sonus Faber i Chario w tym budzecie  ale...hmmm

 

 

 

 

 

Wiim Pro Plus, SMSL VMV A2 , KEF R3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym polecil sprawdzic BMNy z Bydgoszczy. Sam mam co prawda te z wyzszej polki i jestem b. zadowolony, ale za friko mozesz sprawdzic i ewentualne zaplacic lub odeslac, takie ktore wybierzesz. Dobry stosunek jakość/cena.

Sam czekam za wplywem gotowki zeby przetestowac menuetto custom ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mikelas76 napisał:

Ja bym polecil sprawdzic BMNy z Bydgoszczy. Sam mam co prawda te z wyzszej polki i jestem b. zadowolony, ale za friko mozesz sprawdzic i ewentualne zaplacic lub odeslac, takie ktore wybierzesz. Dobry stosunek jakość/cena.

Sam czekam za wplywem gotowki zeby przetestowac menuetto custom ?

ok, dzięki za informację

Wiim Pro Plus, SMSL VMV A2 , KEF R3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Adam 38 napisał:

A zwykłego już słuchałeś? 

Nie.

Zakladam sobie budzet do 7000-8000 tysi. Podobala mi sie hybryda Lectora tez w tej cenie tyle ze maly minus ze scena lekko zawezona dlatego chce sprawdzic tutaj custom bo to podobna cena.

O Dayensie slyszalem juz ladnych kilka lat temu tyle ze nie mialem wtedy takiego parcia na audio ?

Choroba mnie dopadla z rok temu hehehehehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to będziesz pierwszym , który coś powie o Customowym M. tyle, że nie będziesz miał jak odnieść się do podstawowej wersji. A ja chyba na chłodne, jesienne wieczory wypożyczę Ampino, co GFmod na to? ?

Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w przyszłym roku zawita menuetto custom, ale z tymi gałkami chromowanymi jakoś ładniej z nimi ten wzmacniacz wygląda. Jako były posiadacz ampino i ampino custom mogę przypuszczać czego można się po nim spodziewać. Obecnie przejściowo gram na wzmaku w klasie D z monitorami dali menuet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.