Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  69 członków

Dayens Klub
IGNORED

Klub DAYENS


Gość numik

Rekomendowane odpowiedzi

Byłem blisko poznania Custom...

Ale musi zaczekać.

Nie ten dział ale z Dayensem dobrze się zgrywa.

Głkośnikowy Melodika Brown Sugar 4,5m w czarnym oplocie na sprzedanie, rozcięte koszulki termokurczliwe odkręcane  były banany jeden raz. W tej cenie super przewód równo grający z super średnicą i dołem.

 

Edytowane przez obcymars
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś w sieci ktoś pisał, że Menuetto Custom gra jaśniej i ma trochę lepszą precyzję od podstawowego modelu. Tak jak Obcymars napisał, najpierw zacząłbym od wersji tańszej chyba, że koniecznie chcemy wydać więcej tylko wtedy pojawia się pytanie czy nie lepiej iść w najwyższą integrę?

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.10.2019 o 10:25, Adam 38 napisał:

No to będziesz pierwszym , który coś powie o Customowym M. tyle, że nie będziesz miał jak odnieść się do podstawowej wersji. A ja chyba na chłodne, jesienne wieczory wypożyczę Ampino, co GFmod na to? ?

Nie widzę przeszkód ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Tak, Dziękuję dystrybutorowi :).

Znawca ze mnie kiepski, ale coś tam napiszę,  aktualnie to  niech sobie trochę pogra.

Na teraz napiszę, że na duży plus gniazda RCA i głośnikowe. Moje IC tak jak pisałem wcześniej w wersji podstawowej obcierają jeden o drugiego, tu jest ok. Dodatkowo bardzo dobrze wchodzą, trzymają i wyglądają. Gałeczki chromowane też polepszają wygląd.

Jedynie ta czarna obudowa jakaś lekko świecąca  jakoś mi dziwnie wygląda...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, ciszyn11 napisał:

No to czekamy na wrażenia. U mnie aktualnie Ecstasy IV chwilowo na samym Exogalu, bo straciłem lampkę w przedwzmacniaczu i całkiem fajnie to gra. Morphine, Cure for Pain skrada się zza kolumn ?

A było wziąć pasywne Pre Ecstasy IV ? ?  Nie było by sie co spalić ani zużyć :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, obcymars napisał:

ale coś tam napiszę,  aktualnie to  niech sobie trochę pogra.

Szefie ?, nie buduj już większego napięcia tylko pisz czy poza lepszymi gniazdami i ogólnie mówiąc fizycznością Menuetto Custom jego  brzmienie jest na tyle ciekawsze, że uzasadnia tak dużą dopłatę do wersji podstawowej? Faktycznie gra jaśniej i z większą precyzją?

Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz stuknie jak gra u mnie 25h.

Zgodzę się z  GRADO__Fan iż charakter Menuetto zachowany ? a gra lepszym dźwiękiem. Zwykły gra już dobrze w instrumentach typu, grzechotki, jakieś dzwoneczki, perkusja talerze, kontrabas itd. tu Custom dokłada jeszcze oczko wyżej.

Nie wiem jak odbierać, to jaśniej, może właśnie, to jaśniej znaczy, że bardziej realistycznie. Bardziej precyzyjnie dla mnie, to wszystkie dźwięki są lepiej jakby zaznaczone, otoczone konturem. Oczywiście, co za tym idzie wokale są też lepsze. Przy czym cała muzykalność itd jest zachowana z podstawowej wersji.

Live in Tokyo - Emilie-Claire Barlow- po prostu dla mnie poezja...

Zgodzę się też zGRADO__Fan , że te Dayensy bardzo dobrze reagują na kable głośnikowe, w mniejszym stopniu na RCA.

Nie pisze tego wszystkiego jak młody pelikan, który łyka wszystko, czyli testy recenzje.

Miałem ostatnio na testach RCA Hijiri i nie widzę potrzeby wymiany (proszę sprawdzić opinie, recenzje w necie i cenę). Tutaj też zgodzę się z kolegą z forum Nuda, co pisał o tym moim IC, ale gdzie przewód Melodkia B.Sugar uważam w swej cenie za bardzo dobry, to Harmonix 120 mnie oczarował... Na niskich kiedy trzeba, zejście takie lub lepsze jak w Melodice, średnia, wysokie super. Dał, to co kiedyś pisałem, co chciałbym poprawić u siebie. Podstawową Melodikę też kiedyś uważałem za dobry przewód, teraz wiem, że byłem w ciemn. dup.. ?

A czy warto? Uważam, że tak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. 
Trzeba nam wiedzieć, że to dopiero przedsmak bo ten wzmacniacz był podłączony wcześniej przez może 10h, więc @obcymars pewnie każdego dnia coś nowego w dźwięku przybędzie ? 

@Adam 38 Zna się, zna :)  Ich wzmacniacze mają jeszcze to "coś" co wciąga słuchacza emocjonalnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doszło do tego, że jak włożę płytę, to może grać na okrągło ...

A wiesz, że mi się prezentacja Ampino podobała, a podobno  Ecstasy III gra podobnie a lepiej i to by mi się marzyło...

posłuchać  Ecstasy III Custom ? ale $ i brak możliwości wypożyczenia póki co....

 Dodam jeszcze że Custom oczywiście na niższym poziomie głośności lepiej brzmi.

 

7 minut temu, GRADO__Fan napisał:

Zna się, zna ? Ich wzmacniacze mają jeszcze to "coś" co wciąga słuchacza emocjonalnie

Harmonix uwolnił go, dał mu grać w pełnej krasie i skali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mikelas76   Już to na to  @obcymars  odpowiedział, ale racja, trzeba mu dać jeszcze pograć ze 150h-200h

3 godziny temu, Adam 38 napisał:

Szefie ?, nie buduj już większego napięcia tylko pisz czy poza lepszymi gniazdami i ogólnie mówiąc fizycznością Menuetto Custom jego  brzmienie jest na tyle ciekawsze, że uzasadnia tak dużą dopłatę do wersji podstawowej? Faktycznie gra jaśniej i z większą precyzją?

 

1 godzinę temu, obcymars napisał:

A czy warto? Uważam, że tak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mikelas76 napisał:

No to teraz pytanie czy MC zostanie na stale.

Swoja droga fajnie by bylo uzyskac jednoznaczne stwierdzenie : tak MC jest warte tych prawie 2x wiekszych pieniedzy.

Ale poczekamy jeszcze co napisze Obcy.

pozdrawiam.

 

Czy zostanie u mnie na stałe? Plan był wypożyczenia i czekać za odsłuchem E.III  ?

Monitorki w między czasie miałem jakieś wypożyczyć... Lucie lub te droższe.

Jakbym dziś stał przed wyborem zakupu M czy MC wybrałbym Custom.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie posluchalem sobie recenzji EIII i wychodzi na to ze jest neutralny w dzwieku i moze nawet zabrzmiec zbyt sucho w pewnych okolicznosciach. Ja akurat mam raczej cieple kolumny z nisko schodzacym basem  wiec teoretycznie byloby ok, ale cena 9900 za podstawe i prawie 16000 za custom to zdecydowanie za duzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Wam, że spokojnie można już zostać z Menuetto w wersji podstawowej, to naprawdę gra tak, że można się skupić tylko na doborze świetnych paczek i źródła. Oczywiście nikomu nie bronię droższych wzmacniaczy, sam kupiłem dużo droższy wzmacniacz a potem posłuchałem Menuetto i wiem, że różnica między nimi w ogólnie pojmowanej jakości jest niewielka i raczej skłaniałbym się do tego, że całościowo to Menuetto wypada ciekawiej od moich 2,5 razy droższych zabawek. No ale co zrobić, teraz trzeba  się cieszyć  tym co się ma, na szczęście też gra ok. i też jest niedużych gabarytów jak Dayens Menuetto ? 

Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Mikelas76 napisał:

Wlasnie posluchalem sobie recenzji EIII i wychodzi na to ze jest neutralny w dzwieku i moze nawet zabrzmiec zbyt sucho w pewnych okolicznosciach. Ja akurat mam raczej cieple kolumny z nisko schodzacym basem  wiec teoretycznie byloby ok, ale cena 9900 za podstawe i prawie 16000 za custom to zdecydowanie za duzo.

Tu nie do końca zgodzę się z recenzją choć to właśnie typowe dla recenzji, że przedstawia dany sprzęt jak się sprawdza w tej konkretnej konfiguracji sprzętowej recenzenta. Ale to rzeczy. Dayensy  nie grają w sposób silnie narzucający swój charakter, czyli jak podłączymy do chłodno brzmiącego DACa lub kolumn czy kabli to nie są to jedne z tych wzmacniacze, które tak silnie kolorują dźwięk, że na wyjściu i tak dostaniemy kolorowy, barwny dźwięk.  Co to to nie, bo taki charakter wiąże się z tym , że impresjonistycznie pokazana rzeczywistość nigdy nie będzie miała wiele wspólnego z realizmem.  A jednak od Menuetto w górę, dźwięk wzmacniaczy Dayens jest realistyczny.  Nauralny i barwny, ale  jednak realistyczny.  Tego cukru jest tam odrobina, ale nie zakrywa smaku, jeśli można się taką analogią posłużyć :)  

 Ecstasy III potrafi zagrać sucho ale tylko w sytuacji kiedy sprzęt pozostały gra sucho lub ostro. On to po prostu pokaże. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ecstasy III , Menuetto a  M. Custom jeśli chodzi o jakość dźwięku można, to jakoś porównać? Już wiem jaka jest różnica miedzy Menuetto, M.C. jest tak jak pisałeś.

A jak porównać Ecstasy III do M.Custom?  Znam Ampino i barwnie fajnie grał. A pisałeś że barwą gra podobnie, tylko znacznie lepiej...

Edytowane przez obcymars
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obcymars , zgodnie z Twoją sugestią na priv, wklejam te kilka słów odnośnie tego co finalnie skompletowałem i czym cieszę się od ponad tygodnia.

Kupiłem używkę Ampino z właściwych rąk. Egzemplarz jak nowy, bardzo zadbany ,zero rysek.

Poprzedni właściciel, bardzo ciekawy człowiek, z dużą wiedzą . Szkoda ,że się nie udziela na forach. Przynajmniej tak mnie poinformował. Wiem ,że grał z Harberthami.

To ten egzemplarz z giełdy HiFi za 1500 zł (naprowadził mnie na niego wpis Adama38).

Jednak zamiast Lucia , kupiłem używki Elaca na wstędze BS 182. Małe,zgrabne ale z dużym potencjałem. Wg mnie tak max do16 m2 .

U mnie mimo ,że jest 18 m2 ,to słucham ich w tzw. bliskim polu.

Na te moje tymczasowe warunki tutaj , jestem b. zadowolony z efektu końcowego. Własnie w odsłuchach bliskiego pola uzyskałem tu najlepszy efekt.

Jako kable głośnikowe zastosowałem Chord Clearway a interkontekt Wireworld Luna 8.

Jak wrócę do Polski ,to kupię z pewnością  Menuetto i do tego własnie Lucie ale to już na spokojnie i po odsłuchach/porównaniach z innymi klamotami.

 

3 minuty temu, Prawie Audiofil napisał:

Obcymars , zgodnie z Twoją sugestią na priv, wklejam te kilka słów odnośnie tego co finalnie skompletowałem i czym cieszę się od ponad tygodnia.

Kupiłem używkę Ampino z właściwych rąk. Egzemplarz jak nowy, bardzo zadbany ,zero rysek.

Poprzedni właściciel, bardzo ciekawy człowiek, z dużą wiedzą . Szkoda ,że się nie udziela na forach. Przynajmniej tak mnie poinformował. Wiem ,że grał z Harberthami.

To ten egzemplarz z giełdy HiFi za 1500 zł (naprowadził mnie na niego wpis Adama38).

Jednak zamiast Lucia , kupiłem używki Elaca na wstędze BS 182. Małe,zgrabne ale z dużym potencjałem. Wg mnie tak max do16 m2 .

U mnie mimo ,że jest 18 m2 ,to słucham ich w tzw. bliskim polu.

Na te moje tymczasowe warunki tutaj , jestem b. zadowolony z efektu końcowego. Własnie w odsłuchach bliskiego pola uzyskałem tu najlepszy efekt.

Jako kable głośnikowe zastosowałem Chord Clearway a interkontekt Wireworld Luna 8.

Jak wrócę do Polski ,to kupię z pewnością  Menuetto i do tego własnie Lucie ale to już na spokojnie i po odsłuchach/porównaniach z innymi klamotami.

 

na tej stronie informacyjnej o Ampino : http://www.audiostereo.ro/DAYENS_ampino_integrated_main.html , jest nawet na końcu kilka propozycji kolumn do niego , właśnie Elaca i Xaviana

Wiim Pro Plus, SMSL VMV A2 , KEF R3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 24

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.