Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  69 członków

Dayens Klub
IGNORED

Klub DAYENS


Gość numik

Rekomendowane odpowiedzi

Nie słuchałem nigdy menuetto a tym bardziej wersji custom, ale jestem pewien że ampino custom bije na łeb menuetto w standardowej wersji. Jestem ciekaw jak dystrybutor porównałby między standarowym a custom, wersjami ampino, menuetto  oraz ecstasy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz kaaapa, z tym "biciem na łeb" to jeszcze trzeba pamiętać o tym z czym połączy się dane wzmacniacze i troszkę ostrożniej rzucać takimi hasłami. Kolega właśnie kupił Menuetto podstawową wersję i zastanawia się co mu się bardziej podoba w jego systemie czy Rega Brio r czy Menuetto i coś czuję po jego wypowiedziach, że to raczej  Menuetto pójdzie dalej w świat. Tak to wygląda z tym "biciem na łeb", że co łeb to inny gust. Twój dawny Caspian też sroce spod ogona nie wypadł i  mocniejszy od Ampino wyraźnie a to jednak ma znaczenie czy się nam podoba czy nie.  

Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te gniazda WBT są piękne robią swoją robotę, ale przyjmą spokojnie gołe kable w sieci jest pełno info że jest z tym problem, nie ma!!! gołe kabelki spokojnie da się dokręcić

Jestem ciekaw jak menuetto custom ma się do ampino custom, myślę że bardzo ciężko będzie patrzeć na zwycięzcę;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, caspian m2 to świetny wzmak o ciepłej barwie bez krzty słabości w jakimś paśmie zważywszy jego cenę to świetny wzmak. Przerabiałem hegle, ale nic dorównało ampino, chciałbym menuetto custom ale kasa teraz wyadje się być nieracjonalnie wydana do pomieszczenia 11m2, ampino się tu sprawował świenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jutro w robocie nie upierdzielą mi za dużo kasy z nagrody za 10 dni zwolnienia lekarskiego w roku ? i nie zdurnieje na Black Friday to chyba wypożyczę tego Customa Menuetto oraz Ampino i sam się przekonam co te drogie Mundorfy zmieniają w brzmieniu Customów. 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A umnie były w weekend na testach kolumny audiosynergii, 4 drożne, obudowa zamknięta z wstęgowym modyfikowabym tweeterem. Kurcze, teraz moje Tannoye brzmią mi jakoś twardawo i metalicznie w górnych rejestrach po tym doświadczeniu. Świetnie to brzmiało. Za to średnie i wokale w moich lepsze. Będę też niedługo miał okazję posłuchać starych Tannoi z serii HPD i nowych kolumn Violin, które były chwalone po Audio Show.

Właściciel kolumn z uznaniem wypowiadał się Ecstasy. Mówił, że świetnie różnicuje i kontroluje bas i gra gładko i swobodnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem je na testach przez tydzień. Co tu dużo mówić. Po raz kolejny bazpośredniość i namacalność grania Tannoi okazała się dla mnie nie do pobicia. Tamte kolumny były strojone do rocka i to było słychać. Na AC/DC Back in Black moje grały jazgotliwie. AS natomiast słabiej wypadły przy spokojniejszych gatunkach. Wokale były wycofane, grały bardziej matowo w średnich tonach, bas był mniej wolniejszy i jakby przysłaniał średnie tony. Całościowo AS miały ciemniejszą charakterystykę. Natomiast  lepszą górę z wstęgi. Zero ostrości, jedwabiste wybrzmienia.

Wczoraj zmieniłem IC pomiędzy pre i końcówkę na MB Audio Diamond (wcześniej miałem earstream, a Diamond był między dac, a pre) i chyba jest lepiej pod tym wgzlędem, ale nadal te wysokie tony są twardsze.

Rozważam zamówienie nowych kolumn u Pana Piotra z AS pod swoje preferencje, ale terminy ma długie w tej chwili. Testowałem też jego daca na modyfikowanym soekrisie. Bardzo dobry.

Co do Ecstasy IV custom, to nic już  nie kombinuję dalej. Najlepszy wzmacniacz jaki miałem. 

Edytowane przez ciszyn11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Violin dopiero w połowie grudnia będę miał. Oper musiałbym tylko w salonie posłuchać, a to jest zawsze mniej miarodajne. Bardzo ciekawią mnie stare Tannoye. Mam zamiar ich posłuchać u jednego z kolegów z forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z fonu nie potrafię dojrzeć czy biały Menuetto ma led-a pod pstryczkiem zasilania ale byłoby to dziwne ponieważ w obecnych rewizjach czarnego Menuetto tę lampeczkę całkiem wyeliminowano. I z tych fot, które znalazłem to biały Menuetto wygląda ładniej od białego Ampino (ten dla mnie w wersji czarnej wygląda kozacko). 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.11.2019 o 21:46, Adam 38 napisał:

Wiesz kaaapa, z tym "biciem na łeb" to jeszcze trzeba pamiętać o tym z czym połączy się dane wzmacniacze i troszkę ostrożniej rzucać takimi hasłami. Kolega właśnie kupił Menuetto podstawową wersję i zastanawia się co mu się bardziej podoba w jego systemie czy Rega Brio r czy Menuetto i coś czuję po jego wypowiedziach, że to raczej  Menuetto pójdzie dalej w świat. Tak to wygląda z tym "biciem na łeb", że co łeb to inny gust. Twój dawny Caspian też sroce spod ogona nie wypadł i  mocniejszy od Ampino wyraźnie a to jednak ma znaczenie czy się nam podoba czy nie.  

Bo to nie jest samograj ?  Menuetto jest mimo wszystko dość szczegółowym wzmacniaczem. Może być tak, że kolorowo brzmiąca Rega może maskować pewne niedociągnięcia źródła i przez to wzmacniacz który pokazuje więcej nie koniecznie musi być mile widziany. To zawsze kwestia najsłabszego ogniwa. Albo może tak być, że ktoś lubi po prostu inny charakter grania 

 

A jeden biały Ampino jest na miejscu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obraz.png

Na te fotce widać dokładnie ze smartfona na zoomie że led jest pod powerem, dziwne że wyeliminowano bo patrząc na fotki obcymarsa jego custom ma leda w powerze, chyba że się mylę

14 minut temu, GRADO__Fan napisał:

Bo to nie jest samograj ?  Menuetto jest mimo wszystko dość szczegółowym wzmacniaczem. Może być tak, że kolorowo brzmiąca Rega może maskować pewne niedociągnięcia źródła i przez to wzmacniacz który pokazuje więcej nie koniecznie musi być mile widziany. To zawsze kwestia najsłabszego ogniwa. Albo może tak być, że ktoś lubi po prostu inny charakter grania 

 

A jeden biały Ampino jest na miejscu ?

Jeszcze się zastanawiam co wybiorę korci mnie ten menuetto custom, ale najpierw muszę sprzedać swojego wzmaka później na spokojnie wszystko przemyślę. To białe menuetto z tymi błyszczącymi gałeczkami bym przytulił:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, GRADO__Fan napisał:

Biały front i gałki są jako opcja za dopłatą. 
Gałki ekstra wyglądają. Biały front to sumie nie wiem czy lepiej to wyglada czy gorzej, ale na pewno ma coś w sobie 

Ampino_white_5-hd.jpg

Ten biały front to połysk jak czarny czy mat?, ile trzeba dopłacić do takiego wykończenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Adam 38 napisał:

ale byłoby to dziwne ponieważ w obecnych rewizjach czarnego Menuetto tę lampeczkę całkiem wyeliminowano.

Skąd masz takie dane? u mnie jest czyli mam starą wersję :))

1 godzinę temu, kaaapa napisał:

Jeszcze się zastanawiam co wybiorę korci mnie ten menuetto custom, ale najpierw muszę sprzedać swojego wzmaka później na spokojnie wszystko przemyślę

Już było tutaj  pisane, wypożycz ? i porównaj...

Edytowane przez obcymars
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.11.2019 o 20:24, kaaapa napisał:

Będę jeszcze pisał do Doriana Zorbina czy jest możliwość zmiany trafa na to co w końcówce stereofonicznej żeby mieć więcej mocy, miałem custom to będzie moje trzecie ampino, ale drugie custom, grał świetnie u mnie z chario czy dali menuet, które grają do dziś, fantastyczne monitory

Jak kupowałem ampino custom dałem 5000pln po rabacie

A z jakimi Chario grał u Ciebie ten wzmacniacz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, obcymars napisał:

Skąd masz takie dane? u mnie jest czyli mam starą wersję :))

Q21 miało wersje bez Leda w pstryku i miał to być nowy egz. Może komuś coś w salonie  się pomyliło zwłaszcza, że mają setki różnych klamotów u siebie. Obcy, Ty przecież masz nówkę sztukę więc sprawa jest jasna i ledy dalej są montowane.

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.10.2019 o 18:17, Prawie Audiofil napisał:

Obcymars , zgodnie z Twoją sugestią na priv, wklejam te kilka słów odnośnie tego co finalnie skompletowałem i czym cieszę się od ponad tygodnia.

Kupiłem używkę Ampino z właściwych rąk. Egzemplarz jak nowy, bardzo zadbany ,zero rysek.

Poprzedni właściciel, bardzo ciekawy człowiek, z dużą wiedzą . Szkoda ,że się nie udziela na forach. Przynajmniej tak mnie poinformował. Wiem ,że grał z Harberthami.

To ten egzemplarz z giełdy HiFi za 1500 zł (naprowadził mnie na niego wpis Adama38).

Jednak zamiast Lucia , kupiłem używki Elaca na wstędze BS 182. Małe,zgrabne ale z dużym potencjałem. Wg mnie tak max do16 m2 .

U mnie mimo ,że jest 18 m2 ,to słucham ich w tzw. bliskim polu.

Na te moje tymczasowe warunki tutaj , jestem b. zadowolony z efektu końcowego. Własnie w odsłuchach bliskiego pola uzyskałem tu najlepszy efekt.

Jako kable głośnikowe zastosowałem Chord Clearway a interkontekt Wireworld Luna 8.

Jak wrócę do Polski ,to kupię z pewnością  Menuetto i do tego własnie Lucie ale to już na spokojnie i po odsłuchach/porównaniach z innymi klamotami.

 

na tej stronie informacyjnej o Ampino : http://www.audiostereo.ro/DAYENS_ampino_integrated_main.html , jest nawet na końcu kilka propozycji kolumn do niego , właśnie Elaca i Xaviana

No i ładnych kilka tygodni minęło. Efekt końcowy, po przemeblowaniach i właściwym już środowisku odsłuchowym ,w normalnym polu odsłuchu stereo jest bardzo dobry. Jestem zadowolony. Chciałbym jednak zrezygnować  już z używania komputera i  DACa na rzecz dobrej klasy streamera. Słucham głównie wygodnie i leniwie , czyli z Tidala Premium. Czy zakup Bluesound Node 2i byłby dobrym rozwiązaniem wg Was? Oczekiwać podobnego poziom dzwięku? Czy będzie może wręcz progress?

Wiim Pro Plus, SMSL VMV A2 , KEF R3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawie audiofilu ? powiem Ci, że właśnie  dzisiaj zamówiłem strimerek bo już dość mam słuchania Spotify premium z konsoli do gier mojego syna (jakość sygnału Spotify z PS4 to czarna rozpacz ale dostęp do tak ogromnej bazy muzyki i tak zawsze przeważał nad fatalną jakością i męczyłem się z tym PlayStation). Pewnie na początku tygodnia dojedzie nowy klamot to powiem Ci już na priv jak to zagrało. Mam też cedeka więc jest punkt odniesienia. 

23 godziny temu, GRADO__Fan napisał:

Specjalna cena Dayens Menuetto na Black Friday 

https://www.gfmod.pl/wzmacniacz_dayens_manuetto.html

 

Jak ktoś szuka dynamicznego, rozdzielczego ale zarazem nasyconego brzmienia to niech się nawet nie zastanawia. Warto!

Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.