Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  69 członków

Dayens Klub
IGNORED

Klub DAYENS


Gość numik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko zależy od oczekiwań i budżetu. Miałem Node2i, ale u mnie grał jako transport do zewnętrznego daca. Całkiem przyzwoicie to gra i ma genialną apkę. Oczywiście zawsze można lepiej i niekoniecznie drożej. Jest coś takiego jak malinka. Można sobie zrobić fajny streamer z dac za nieduże pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystając z promocji w Gfmod w Black Friday zdecydowałem się na wypożyczenie Menuetto. O ile dźwięk jest bardzo fajny to mam zastrzeżenia do wykonania wzmacniacza. Niby "Hand made in Serbia" a gałka potencjometru luźna, jeden terminali głośnikowych wyraźnie się rusza, są jakieś mikro ryski z boku. Pytanie czy Wasze egzemplarze też miały jakieś "ułomności"? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dostałeś wersję ex demo to tak właśnie jest jak piszesz, faktycznie jeden terminal jest luźny widzę, że dalej nikt z tym nic nie zrobił :). Jak miałem całkiem nowy egz. to wszystko było ok. Ps. Tak, gałeczka potencjometru ma delikatne "luzy" jak w przypadku bardzo wielu innych wzmacniaczy (innych producentów), ostatnio był na forum poruszany problem ruszających się gałeczek od potka i nawet filmiki z tuby były wrzucane , gdzie było chyba ze 20 popularnych wzmaków i w większości ich gałeczki miały luzy. Tym bym się nie przejmował ale ten terminal w demówce Menuetto Dystrybutor mógłby w końcu doprowadzić do stanu właściwego ?

 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to wersja demo, to cóż ludzie różnie się obchodzą z sprzętem, ale ogólnie, to tak nie powinno być. Trzeba zapytać dystrybutora co myśli na ten temat:).

A co znaczy luźna? Ta druga stawia inny opór? Powinno być jednakowo.

? nie mówcie, że to ten co i ja miałem:))

Adam, to jest ten dla Ciebie pamiętasz, co pisałeś o tym styranym...:)))

Edytowane przez obcymars
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Adam 38 napisał:

A miałeś karton oryginalnie zamknięty? On jeszcze jest cały w takiej foli szczelnie "zaklejony" jak jest nieotwierana fabryka. Coś czuję, że to nie "fabryka" jest u Ciebie. 

A z czym u Ciebie gra Menuetto ? 

Karton był w folii ale już sam w sobie nie był zaklejony żadną taśmą. Poza tym w środku wzmacniacz był zawinięty w jakąś przezroczystą reklamówkę. Też mi się nie wydaje żeby to był nowy egzemplarz, sam pracuję w handlu i wiem jak powinna wyglądać nowa, nieużywana sztuka. Wzmacniacz gra z monitorami Impuls Audio Alize.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Adam 38 napisał:

Jeżeli dostałeś wersję ex demo to tak właśnie jest jak piszesz, faktycznie jeden terminal jest luźny widzę, że dalej nikt z tym nic nie zrobił :). Jak miałem całkiem nowy egz. to wszystko było ok. Ps. Tak, gałeczka potencjometru ma delikatne "luzy" jak w przypadku bardzo wielu innych wzmacniaczy (innych producentów), ostatnio był na forum poruszany problem ruszających się gałeczek od potka i nawet filmiki z tuby były wrzucane , gdzie było chyba ze 20 popularnych wzmaków i w większości ich gałeczki miały luzy. Tym bym się nie przejmował ale ten terminal w demówce Menuetto Dystrybutor mógłby w końcu doprowadzić do stanu właściwego ?

 

Dzięki, sprawdzany był tylko na szybko czy działa i wszysko ok, a to gdzieś przeoczone. 

14 godzin temu, obcymars napisał:

Moje gałeczki też się lekko bujają na boki, taka to jest konstrukcja. Być może tam coś z gwintem nie tak...

Gałki mogą się lekko bujać, bo są na długiej przedłużce.  A przedłużki stosuje się ze względów jakości dźwięku. Potencjometr fizycznie jest umieszczony jak najbliżej stopnia wejściowego żeby maksymalnie skrócić drogę sygnału. Przez to przez całą długość wzmacniacza idzie przedłużka do gałki na froncie. To da się prosto zrobić, ale wymaga jednak rozebrania wzmacniacza.

We wszystkich wzmacniaczach gdzie jest takie rozwiązanie to gałki lekki luz mają. To a propos 20 innych wzmacniaczy z tą przypadłością. 

Tam w Menuetto jest taka tulejka w obudowie żeby się nie wycierała kiedy kręci się potencjometrem i tam można dać cienką taśmę teflonową (jak do hydrauliki) i to rozwiązuje sprawę. 

 

14 godzin temu, niki666 napisał:

Jak dzwoniłem przed wysyłką do dystrybutora z pytaniem czy to będzie nówka czy ex demo to dostałem odpowiedź że ma być "fabryka" dlatego jestem trochę zniesmaczony. 

Rozmawialiśmy to byłem w  drodze i okazało się, że jest egzemplarz demo i taki poszedł na testy.  Jak się Panu spodobał Menuetto to potem zrobimy zamianę. 

13 godzin temu, niki666 napisał:

Karton był w folii ale już sam w sobie nie był zaklejony żadną taśmą. Poza tym w środku wzmacniacz był zawinięty w jakąś przezroczystą reklamówkę. Też mi się nie wydaje żeby to był nowy egzemplarz, sam pracuję w handlu i wiem jak powinna wyglądać nowa, nieużywana sztuka. Wzmacniacz gra z monitorami Impuls Audio Alize.

Taka polprzezroczysta folia, w której jest wzmacniacz to fabryczna ? 

Istotna rzecz jeszcze z punktu widzenia dźwięku. Polaryzacja zasilania.
Faza powinna być na prawym bolcu mając bolec uziemiający u góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.12.2019 o 19:33, niki666 napisał:

W takim razie wszystko jest jasne, dziękuję panie Bartłomieju za obszerne wytłumaczenie. Oczywiście gdy podejmę decyzję o zakupie to zdecydowanie wolałbym nowy egzemplarz. Pozdrawiam 

Jasne. Nie ma sprawy

22 godziny temu, niki666 napisał:

Jeszcze mam pytanie odnośnie tej polaryzacji zasilania - z tego co rozumiem wzmacniacz ma ją odwróconą? Z tego co wiem większość wzmacniaczy, patrząc z tyłu, ma pin z fazą po lewej stronie. 

Niby wedle normy w gniazdu powinna być po lewej stronie, ale to zazwyczaj jak się komu podłączy tak jest ? 
Ale na pewno jeśli jest po prawej stronie to większość sprzętu audio gra lepiej. Najlepiej mieć listwę/kondycjoner z gniazdami shucko gdzie można wpiąć kabel IEC w obie strony. Wtedy wystarczy tylko mieć zwykły próbnik fazy za kilka zł z marketu i ustawić właściwie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba zostawię sobie Menuetto, trochę już mi się nie chce szukać dalej, wypożyczać, oddawać i tak w kółko. Zanim podejmę ostateczną decyzję zapytam jak Menuetto wypada na tle popularnych konstrukcji typu Naim nait 5i czy Audiolab 8200a? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, niki666 napisał:

Chyba zostawię sobie Menuetto,

Dobry pomysł, zwłaszcza gdy nie zależy nam na ładowaniu ogromnych pieniędzy w klamoty.

Powiem Ci tylko to co usłyszałem od Q21 odnośnie Menuetto, cyt.: to piecyk, którego barwa może z powodzeniem konkurować z konkurencyjnymi produktami w cenie do ok. 8kzl.

Życzę trafnego wyboru ?

Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.11.2019 o 21:50, kaaapa napisał:

Te gniazda WBT są piękne robią swoją robotę, ale przyjmą spokojnie gołe kable w sieci jest pełno info że jest z tym problem, nie ma!!! gołe kabelki spokojnie da się dokręcić

Jestem ciekaw jak menuetto custom ma się do ampino custom, myślę że bardzo ciężko będzie patrzeć na zwycięzcę;)

Dziś sprawdziłem te gniazda i u mnie raczej nie przyjmą gołych kabli, brak otworu przelotowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, kaaapa napisał:

Zdecydowałem się na ampino custom z chrom gala w czarnym wykończeniu, ten wzmak mnie urzekl i mając go już dwa razy, do trzech razy szuka;-) znowu zawita u mnie

Długi okres oczekiwania na piecyk czy jest dostępny od ręki u Dystrybutora? 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.12.2019 o 10:34, Adam 38 napisał:

Długi okres oczekiwania na piecyk czy jest dostępny od ręki u Dystrybutora? 

Co ja widzę u Ciebie w podpisie... szukasz innych paczek? ? 

Ja Ci mówię zmień kable, piec :)))? i Xaviany sprawdź...

W dniu 19.12.2019 o 21:32, kaaapa napisał:

Zdecydowałem się na ampino custom z chrom gala w czarnym wykończeniu, ten wzmak mnie urzekl i mając go już dwa razy, do trzech razy szuka;-) znowu zawita u mnie

Gratulacje w razie jakbyś po czasie się rozmyślił daj znać.

Edytowane przez obcymars
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.