Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  69 członków

Dayens Klub
IGNORED

Klub DAYENS


Gość numik

Rekomendowane odpowiedzi

Coś tam pisałem już, że wszystkie płytki brzmią mi lepiej, to jeszcze tak po amatorsku na nowy rok.

Mam płytki Joe Cocker'a i Vanessa Mae o ile Vanesse kiedyś przemęczyłem kilka razy całą, to Joe, pięć minut i wyrzucałem z Cd mimo chęci i kilku prób, grała bez życia nie wciagała. I tak niechciane leża sobie w czeluściach zapomnienia.

Jakiś czas temu córka wrzuciła Verbę w duecie z jakąś dziewczyną i powiem, że kurz z membran ładnie strzepnęło ? nawet nie złe to.

Tak myślę chyba jeszcze na Custom nie słuchałem Vanessy (być może chwile testowałem) wrzucam i słucham... Słuchało się bardzo dobrze "weszła"  jak nigdy, żadnych ostrości,  pełen wgląd w przekaz. Za kilka dni znów naszła mnie na nią ochota i to samo pełne zadowolenie...

Myślę Joe, i tu on dostał życia i energii, wysłuchałem całej.

Aż się prosi by moje paździerze wymienić na coś ciut lepszego...

Pozdrawiam w 2020r.

Obcy .?

Edytowane przez obcymars
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.01.2020 o 21:48, obcymars napisał:

Coś tam pisałem już, że wszystkie płytki brzmią mi lepiej, to jeszcze tak po amatorsku na nowy rok.

Mam płytki Joe Cocker'a i Vanessa Mae o ile Vanesse kiedyś przemęczyłem kilka razy całą, to Joe, pięć minut i wyrzucałem z Cd mimo chęci i kilku prób, grała bez życia nie wciagała. I tak niechciane leża sobie w czeluściach zapomnienia.

Jakiś czas temu córka wrzuciła Verbę w duecie z jakąś dziewczyną i powiem, że kurz z membran ładnie strzepnęło ? nawet nie złe to.

Tak myślę chyba jeszcze na Custom nie słuchałem Vanessy (być może chwile testowałem) wrzucam i słucham... Słuchało się bardzo dobrze "weszła"  jak nigdy, żadnych ostrości,  pełen wgląd w przekaz. Za kilka dni znów naszła mnie na nią ochota i to samo pełne zadowolenie...

Myślę Joe, i tu on dostał życia i energii, wysłuchałem całej.

Aż się prosi by moje paździerze wymienić na coś ciut lepszego...

Pozdrawiam w 2020r.

Obcy .?

 

To właśnie cała sztuka żeby pokazać więcej, ale i piękniej.  
Cóż z tego, że sprzęt jest szczegółowy kiedy tego się nie da słuchać? ...

PS.  Przy okazji jest do nabycia  w specjalnej cenie egzemplarz demo Dayens Menuetto .
https://www.gfmod.pl/pl/p/Dayens-Menuetto-demo/323

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, GRADO__Fan napisał:

 

To właśnie cała sztuka żeby pokazać więcej, ale i piękniej.  
Cóż z tego, że sprzęt jest szczegółowy kiedy tego się nie da słuchać? ...

PS.  Przy okazji jest do nabycia  w specjalnej cenie egzemplarz demo Dayens Menuetto .
https://www.gfmod.pl/pl/p/Dayens-Menuetto-demo/323

biorę !, tylko musiałbym sprzedać moje Ampino ...;)

Wiim Pro Plus, SMSL VMV A2 , KEF R3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja myślę nad wypożyczeniem solid core audio całego setu. Polskie kabelki, ale mają u nas swój klub i bardzo dobre opinie tu na forum i w sieci. Kiedy będzie nie mam pojęcia, czekam na ten telefon od dystrybutora;). Wcześniej u mnie ampino i ampino custom grały na okablowaniu cardasa dokładnie quadlink

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Krzysz napisał:

Witam

Moze ktoś mogłby napisac (chocby teoretycznie) jak  miałby sie  taki Ampino czy Menuetto do Naim Nait XS ?

Sprzęt jak w stopce. Licza sie dla mnie emocje i przyjemnosc z odsłuchu, no i ciekawy, kontrolowany bas.

Słuchałem kiedyś Naima XS2. Dla mnie był zbyt ofensywny. Wprawdzie nie porównywałem bezpośrednio, ale miałem Menuetto i on grał łagodniej, szczególnie podobała mi się jego prezentacja wysokich tonów. Co do basu, to nie pamiętam dokładnie, ale dociążenia nie brakowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, kaaapa napisał:

Widać że coś ucichło klubie, jak tam grają wzmaki Panowie:)

Jak bańka zielonych ?

Aktualnie dołączyła do klubu CD, Carla Bruni - Quelqu'un m'a dit.

13 godzin temu, Adam 38 napisał:

Masz już swojego ulubionego Ampino Custom? 

Nie ma, to towar luksusowy więc trzeba swoje odczekać, tylko cierpliwych czeka sowita nagroda.?

Edytowane przez obcymars
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Adam 38 napisał:

Masz już swojego ulubionego Ampino Custom? 

Jeszcze do mnie nie dotarł, początek marca pewnie będzie. Na wcześniejsze ampino custom też czekałem prawie 2,5 miesiąca.

7 godzin temu, obcymars napisał:

kaaapa pisałeś, że zmieniasz monitory na podłogówki, to do tego Ampino, co wybrałeś?

Na chwilę obecną muszę sprzedać dali menuet, nówki monitorki o świetnym brzmieniu, a z ceny raczej nie zejdę. Mam nadzieję że będę miał okazję ich posłuchać z ampino. Podłogówki które chce sprawdzić to miniaturki  neat aqoustics alpha,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra wiadomość, bez integry a na słuchawkach to nie to samo;) 

Zamówiłem izolatory pod ampino vibrapody 1 plus stożki jestem ciekaw co to zmieni trochę tańsze od iso aqoustics które mam pod standami i robią świetna robotę, dokładnie gaia lll. 

Dali menuet po długich przemyśleniach zostają u mnie, mam zamiar zrobić maly remoncik w sypialni tak żeby zmieścić 2x rela t zero

Jak ampino dojdzie mam zamiar wypożyczyć set kali solid core naszej manufaktury

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. 

Zapisuję się do klubu z Dayensem Menuetto, który na razie gra z Dynaudio Excite X14. Z piecyka jestem bardzo zadowolony, ale rozglądam się za nowymi paczkami. W oko wpadły mi YB Bise i Opera Prima. Miał ktoś możliwość przesluchać któreś z nich z Menuetto? Mam niewielkie obawy co do wystarczającej mocy wzmacniacza z tymi kolumnami, ale kolega wyżej ma podłogowe Opery więc chyba powinno być OK. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam brzmienia oper, ale z dayensem jedne z najlepszych połączeń jakie miałem było chario tylko że z ampino. Jak sygnatura brzmienia menuetto jest podobna to powinno być świetnie warto posłuchać

Edytowane przez kaaapa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, kaaapa napisał:

Nie znam brzmienia oper, ale z dayensem jedne z najlepszych połączeń jakie miałem było chario tylko że z ampino. Jak sygnatura brzmienia menuetto jest podobna to powinno być świetnie warto posłuchać

Które Chario masz na myśli? Mi się podobają stare  Chario Academy Millenium II, ale praktycznie nie do dostania na rynku wtórnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prywatnie miałem lynx, ale słuchałem ampino też na delphiniusach, bardzo dobre połączenie to było. Obawiam się teraz trochę że z dali menuet mogę mieć trochę przyciemnione brzmienie, ale to się okaże jak u mnie ponownie zagości. Miałem ampino podstawową wersję z dali i zagrała tak sobie to samo było z custom, tylko to była niższa półka. Zobaczymy jak to nie będzie to czego chcę to aviator ghibli idzie na odsłuch

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy podstawowy menuetto w wersji z pilotem może mieć problem z napędzeniem jamo concert 8?

Wg danych producenta impedancja kolumn to 4 ohm, efektywność 90 dB.

Umówiłem się na odbiór wzmacniacza za dwa dni, ale syn zasiał mi ziarno niepewności, czy 50W da radę?

Pokój ok. 25 m2 plus aneks kuchenny z jadalnią ok.10 m2 za plecami słuchacza.

Aktualnie kolumny grają z integrą 105 W, która startuje praktycznie od zera, w praktyce słucham na poziomie godz. 9.

Macie jakieś doświadczenia?

 

 

Koszmar audiofila: żona sprzedała jego zabawki za tyle, za ile powiedział jej, że je kupił...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W dniu 23.02.2020 o 12:48, eugeniusz28 napisał:

Czy podstawowy menuetto w wersji z pilotem może mieć problem z napędzeniem jamo concert 8?

Spokojnie Menuetto da radę przy efektywności 90dB.  Dayensy z resztą mają spory zapas na zasilaniu, stąd to co podają jest lekko zaniżone. Moc chwilowa jaką są w stanie oddać jest znacznie większa.  

PS. Wersje Custom dotarły ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź.

Menuetto rzeczywiście swobodnie daje radę. Grał zaledwie ok. 4 godzin, choć ma już 6 m-cy.

U mnie nie będzie miał tak łatwo☺️ - od wczoraj hulał już ok.10 h.

Swoją drogą, czy producent określa, jaki powinien być czas wygrzewania? W instrukcji niczego na ten temat nie ma.

Koszmar audiofila: żona sprzedała jego zabawki za tyle, za ile powiedział jej, że je kupił...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtorek - ciekawość, podekscytowanie, duże oczekiwania, może zbyt nadmuchane i ... spore rozczarowanie, niestety.

Co się dzieje, myślę? Aż tak bardzo nie wpasował się w system? Nad czym te ochy i achy graniczące z euforią? Zaczynam rozumieć, dlaczego ktoś sprzedał mi prawie nowy Menuetto za niewiele ponad połowę sklepowej ceny...

Dźwięk określiłbym jako bardzo ''surowy'', bez charakteru, po prostu nijaki. Jaka konkluzja? Cóż, chyba wtopa...

Wzmacniacz pograł kilka godzin. W środę też trochę, w sumie może 10. 

Czwartek trochę dłużej i... w pewnym momencie zaczynam odnosić wrażenie, że ktoś podmienił mi sprzęt.

Kurczę, nie wierzę własnym uszom! Zupełna metamorfoza! To jednak gra!!!

Pojawiła się scena, dźwięk się wygładził, stał się angażujący, wyszlachetniał. Jest barwa, są ''smaczki'', wybrzmienia, piękna średnica, słowem - emocje.

W tej chwili w odtwarzaczu ''Upojenie'' Anny Marii Jopek. Można się wzruszyć słuchając tak zrealizowanej płyty. Odlot.

Jeśli ktoś zastanawia się jeszcze, czy warto go kupić, odpowiadam - tak, zdecydowanie tak. Jeśli dogada się z resztą toru, potrafi zapewnić prawdziwą muzyczną ucztę.

Pozdrawiam.

Koszmar audiofila: żona sprzedała jego zabawki za tyle, za ile powiedział jej, że je kupił...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.