Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  69 członków

Dayens Klub
IGNORED

Klub DAYENS


Gość numik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

32 minuty temu, eugeniusz28 napisał:

Wtorek - ciekawość, podekscytowanie, duże oczekiwania, może zbyt nadmuchane i ... spore rozczarowanie, niestety.

Co się dzieje, myślę? Aż tak bardzo nie wpasował się w system? Nad czym te ochy i achy graniczące z euforią? Zaczynam rozumieć, dlaczego ktoś sprzedał mi prawie nowy Menuetto za niewiele ponad połowę sklepowej ceny...

Dźwięk określiłbym jako bardzo ''surowy'', bez charakteru, po prostu nijaki. Jaka konkluzja? Cóż, chyba wtopa...

Wzmacniacz pograł kilka godzin. W środę też trochę, w sumie może 10. 

Czwartek trochę dłużej i... w pewnym momencie zaczynam odnosić wrażenie, że ktoś podmienił mi sprzęt.

Kurczę, nie wierzę własnym uszom! Zupełna metamorfoza! To jednak gra!!!

Pojawiła się scena, dźwięk się wygładził, stał się angażujący, wyszlachetniał. Jest barwa, są ''smaczki'', wybrzmienia, piękna średnica, słowem - emocje.

W tej chwili w odtwarzaczu ''Upojenie'' Anny Marii Jopek. Można się wzruszyć słuchając tak zrealizowanej płyty. Odlot.

Jeśli ktoś zastanawia się jeszcze, czy warto go kupić, odpowiadam - tak, zdecydowanie tak. Jeśli dogada się z resztą toru, potrafi zapewnić prawdziwą muzyczną ucztę.

Pozdrawiam.

Potrafisz stopniować napięcie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie odnośnie brumiącego trafo, które teraz słyszę nawet z odległości 0,5m. Wcześniej miałem dobre sieciówki i nic takiego się nie działo z poprzednimi ampino i innymi wzmakami. Sprzedałem wszystkie sieciówki jakie miałem i musiałem podjechać do marketu żeby podpiąć jakąś do ampino a te w domu okazały się za krótkie, wydałem całe 13pln;). Zwykły prosty kabelek do czasu aż wypożyczę solid core. Czy taki kabelek może mieć wpływ na to brumiące trafo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, eugeniusz28 napisał:

Jeśli ktoś zastanawia się jeszcze, czy warto go kupić, odpowiadam - tak, zdecydowanie tak. Jeśli dogada się z resztą toru, potrafi zapewnić prawdziwą muzyczną ucztę.

W nocy warto na Menuetto posłuchać tego utworu z "linka", jest magicznie. A co do samego Menuetto to jego siłą jest zjawiskowa organiczność i to w całym paśmie ale co ciekawe połączona z lekkością średnicy i bardzo dobrą rozdzielczością. W tym  jest baaardzo podobny w swoim charakterze do barwy monitorów Jean Marie Reynaud Lucia. Różnicą jest rozciągnięcie niskich tonów, Menuetto idzie do samego dołu, Lucia tak nisko nie zejdą (co oczywiście zrozumiałe dla tej wielkości monitora). Moim zdaniem połączenie Dayensa ale! modelu Ampino z JMR Lucia może być tzw. End Game. Pozdrawiam wszystkich miłośników Dayensa. 

https://youtu.be/90sO2kUW9Iw

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, kaaapa napisał:

Jest ciągłe brumienie i wydaje mi się że to jest trafo a winnym może być ta sieciowka bez ekranowania. Skoro wcześniej nic się nie działo z innymi piecykami to już sam nie wiem co jest grane. 

Rozumiem, że brumi z wzmacniacza, a nie kolumn? Obawiam się, że zmiana kabla nic nie zmieni. Spróbuj go włączyć w innym pomieszczeniu, lub u kogoś na próbę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kolumnach nic nie szumi, jest cisza jak makiem zasiał. Odłączyłem monitorki od wzmaka i samego podpiąłem do sieci. Z tyłu obudowy jest jakiś szum a więc nie jest to chyba trafo. Nie jest on aż tak duży żeby się tym zamartwiać na godz 8 jak gra wzmak już go nie słychać, ale jakiś niesmak pozostaje, poza tym piecyk gra świetnie

W różnych pomieszczeniach w domu go podłączałem zawsze coś z tyłu obudowy szumiało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stawiam na głośną cewkę w przekaźniku, jak u mnie. Być może jak są skoki napięcia z elektrowni i robi się głośniejsza. Sprawdzałem u siebie metodą na tzw łyżkę drewnianą przykładając wąskim końcem do traf i przekaźników i uchem z drugiej strony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez coś sobie brzęczy, jak jest totalna cisza, to słyszę z 2m, nie przeszkadza mi to, ale po tych wpisach wyżej postanowiłem sprawdzić, przykładałem ucho do sprzętów i wyszło, że CD ?

6 godzin temu, Adam 38 napisał:

Moim zdaniem połączenie Dayensa ale! modelu Ampino z JMR Lucia może być tzw. End Game. Pozdrawiam wszystkich miłośników Dayensa. 

Adam miałeś Ampino?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, obcymars napisał:

Hey nic nie miałem na pv. Bardzo dobre takie jak były ?

Weź na testy, przekonałem się kolejny raz, że pisać można dużo a gust i spostrzeżenia ma każdy inne...

Obcymars możesz sprawdzić na swoim menuetto czy coś słychać z tyłu obudowy w kompletnej ciszy? Może ja mam jakieś urojenia z przesiadki z klasy d na ab:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak włączę power słychać takie jakby mruczenie słyszalne dość dobrze z 10cm od pieca, które w przeciągu 2sek.się z cisza do poziomu bardzo cichego. Ten efekt występuje u mnie raczej z przodu. w zwykłym Menuetto tego nie było, lub było cichsze.

Nie wiem czy ma znaczenie

Zwykłe sieciówki wpięte w przedłużacz za kilkanaście złoty:)

Edytowane przez obcymars
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to jest słyszalne z pozycji odsłuchowej jak jest cicho tzn jak nie gra muzyka, ewentualnie przy cichszych momentach. Próbowałem DC blockera i nie było zmian. Myślałem o wypróbiwaniu trafa zmniejszającego napięcie do 220V, albo wymianie przekaźników, ale na razie odpuściłem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Menuetto delikatnie brumi z transformatora. W zależności od tego jak u mnie go postawię to słychać bardziej lub mniej. Najciekawszy odgłos jest jak startuje, a później to już akceptowalnie. Podejrzewam że gdyby miał większą pojemność kondensatorów i transformator to wywalałby bezpieczniki jak Atoll in200se ;)

Co do wygrzewania to po tygodniu nie poznasz wzmacniacza :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rezonans to jest zawsze układ naczyń połączonych. Zacząłbym od zmierzenia napięcia w sieci. Czy sieciówka za 13zł może to spowodować? Trudno powiedzieć, ale wykluczyć nie można.  Można za to spróbować podłączyć bezpośrednio w ścianę.  
Czy to kwestia ekranowania?  Można folią aluminiową owinąć sieciówkę. Różnica w dźwięku będzie na pewno ?  Może też wyeliminować lub zmniejszyć problem.   Patent z folią mogę polecić też w okolicy wtyków kabla zasilającego lodówkę i inne urządzenia AGD ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podlaczenie sieciowki zlikwidowało u mnie szum, tz., jest ale zdecydowanie mniejszy. Mam pytanie jeszcze jak to jest z różnymi typami wzmacniaczy klasy A, ab, d, g, które z tych klas wzmacniaczy mając powyższy problem można podłączać do sieci bez podłączania kolumn. W sieci są różne opinie ale dziwi mnie to że przed ampino grałem na klasie d PS Audio i nic słychać nie było. 

Edytowane przez kaaapa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Mikelas76 napisał:

panowie czy ktos wlasnie ma/mial menuetto custom na odsluchach? wiem ze wlasnie ktos odsyla MC do dystrybutora. jesli to ktos od nas to jakie wrazenia?

uprzejmie donoszę ,że Rucia1

Wiim Pro Plus, SMSL VMV A2 , KEF R3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie brumienia proponuję najpierw odłączyć na danej linii zasilania wszystkie urządzenia i podłączyć sam wzmacniacz, jeżeli są w domu żarówki ledowe to też nie włączać i sprawdzić w takich warunkach. U mnie miałem w PC, na którym standardowo zawsze pracuję po wymianie dac-a na lampowy z bardzo czułym wejściem olbrzymie zakłócenia. Na początku wyeliminowałem wszystkie zasilacze impulsowe, kupiłem dc bloker i podpiąłem do wzmacniacza ale zamulał mi wzmacniacz i tak po kilku próbach wyłapałem, że najbardziej zakłócał zasilacz w pc i na drugim miejscu zasilacz do laptopa taki uniwersalny. Po wymianie problem znikł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden z forumowiczów doradził mi kupno Ampino. Poczytałem i bardzo podoba mi się to co o nim piszą. Bardzo mocno biorę pod uwagę kupno tego wzmacniacza lub jego wyższej wersji - Menuetto.

Proszę o opinie/porady odnośnie:

1) strimera - malina + np. HiFiBerry DAC+ Pro RCA (inna dostawka do maliny)

2) kolumny podstawkowe - elac B6.2

 

Czy to jest dobre zestawienie? Ma to sens? Czy podłączę to do TV?

Brzmienie na jakie stawiam -  muzykalność ponad analityczność

Odnośnie pomieszczenia - ok 18 m2

 

Jestem zielony w kwestii takiego sprzętu. Mimo to chciałbym złożyć co, co będzie mnie zachwycać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, imbryk82 napisał:

To jeszcze dopytam:

1) Ampino + JMR + malinka?

2) Menuetto + coś za ok 1,5 k + malinka

 

1 vs 2?

Jeżeli chcesz podłączyć pot TV to kup sobie zewnętrznego dac-a z wejściami opt, coax, usb  i  po usb np do malina 4. Możesz spróbować jakiegoś toppinga lub smsl. Fajnie gra XiangSheng Dac-05B, ma sporo wejść oraz wyjcie analogowe i zlampizowane. Dużo możliwości upgrade, np wymiana opampów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.