Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  69 członków

Dayens Klub
IGNORED

Klub DAYENS


Gość numik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Imbryk 82 a jakiej muzyki głównie słuchasz, jaki metraż pokoju? Czy wolisz brzmienie lekkie ale organiczne i rozdzielcze czy może ma to grać jak typowy sounbar z marketu czyli ujednolicone miękkie i dominujące całą resztę pasma buczenie na basie? Czy wolisz barwy surowe, prawdziwe czy podkolorowane, lekko przesłodzone? Co oznacza skrót JMR? Chodzi Ci o monitory Lucia? Jeżeli przez coś za 1,5 kzł rozumiesz np. używane Dynaudio Emit M10 lub jeszcze lepiej Dynaudio dm 2/6 to jak najbardziej będzie to konkurencyjne brzmienie do JMR Lucia + Ampino i będą tu decydowały osobiste preferencje. Tak czy siak wybierając Dayensa otrzymasz kapitalny wzmacniacz. To samo tyczy się w/w głośników. Tylko pamiętaj, to będą bardzo wyrafinowane, wysmakowane systemy a nie jednostajne buczenie, potem długo długo nic i na końcu zapiaszczona góra i jakieś szczątki wokalu jak z radia kuchennego za 4 zł. Wbrew pozorom osobom dopiero zaczynającym przygodę ze stereo bardziej spodoba się brzmienie na styl soundbara JBL z Media Expert i nie ma w tym też nic złego, ważne żebyś wiedział czego chcesz i wybrał pod siebie a nie forum czy upodobania osób z salonów audio. Działaj i powodzenia ?

Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z muzyką jest różnie. Generalnie wyznaję zasadę, że ograniczanie się do jednego/dwóch gatunków muzycznych to bardzo zły kierunek.

Lubię funk, soul, lekki melodyjny jazz, rock (i ten hard i ten progresywny), pop (też ten taneczny), lekka elektronika oraz rap.

Co do brzmienia - soundbar zdecydowanie odpada. Nie ten kierunek. Lubie brzmienie "lekkie ale organiczne i rozdzielcze" - to dobrze napisane. Muzykalne, nasycone, potrafiące pokazać energię, ale niekoniecznie bardzo podkolorowane. Uwielbiam brzmienie basu, ale nie buczące, wwiercające się w głowę, tylko takie powiedzmy zdyscyplinowane, sprężyste vide Marcus Miller (power), czy George Duke (it's on it). Dźwięki klawiszy (zwłaszcza rhodesy), trąbki czy gitara Nilsa Lofgrena (keith don't go - jaki to jest numer!). Od czasu do czasu musi być mocniej - Rage Against the Machine albo nasze Illusion no i czasem lubię pobujać karkiem w rytmach rapowych. Generalnie podchodzę do muzyki bardzo emocjonalnie i chciałbym żeby ona do mnie też w taki sposób podchodziła. To chyba clue.

Moje doświadczenie w stereo nie jest zbyt duże. Ale miałem kiedyś pianocrafta (nie pamietam modelu), pomagałem bratu składać zestaw do salonu (ampli onkyo i podłogówki polk). Trochę lepiej jest ze sprzętem moblinym (DAP + słuchawki), ale to inna bajka.

 

Pokój  17-18m2 bardziej prostokąt niż kwadrat (salonik z aneksem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym się zdecydował na te Dynaudio dm 2/6 to co lepsze do nich - Ampino czy Menuetto? Lepiej zacząć od mniejszego brata? Czy od razu iść w stronę większego? Z tyłu głowy mam, że za jakiś czas wymienię kolumny na lepsze. Ale jeszcze nie teraz.

Grać będzie z maliny + jakaś dostawka DAC. Nie wiem jeszcze jaka bo kompletnie się nie znam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mamy problema bo słyszysz i wymagania konkret a z kasą średnio. Siedzisz na słuchawkach czy sam grasz bo zielony w temacie to Ty nie jesteś ?

Z piecy zostaje Menuetto ale znajdź mu teraz paczki do 1500zl z takimi wymaganiami...  JMR Lucia to brzmienie lekkie, całkiem żywe, różnicuje bardzo dobrze barwy i nie podkokorowuje tak jak Dynie, do tego bardzo organiczne i mega rozdzielcze. W sumie w Twoim metrażu się odnajdą ale masy niskich tonów może brakować bo raz, że one ustawione na basie pod linijkę a dwa to jednak 18m2. Osobiście poszedłbym w taki system. Ewentualnie Menuetto i ATC scm 7v3, tu zyskasz lepszy impuls, dół będzie bardziej sprężysty niż u JMR Lucia  a pierwszy plan wyraźnie bardziej namacalny ale Luśki zejdą niżej na basie od ATC i będą mialy bardziej rozdzielczą a zarazem organiczną górę. No i to chyba tyle co ja mogę Ci delikatnie podpowiedzieć. A i nie bój się wydajności Menuetto, to dobry wzmacniacz. 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mialem podstawowego.

Mam koncowke mocy ze streamerem a sluchalem hybrydy lectora, primare i21, preampa wba. Teraz Menuetto C.

Ruci bas nie do konca odpowiadal. Moje kolumny maja tego dosyc, wiec moze sie zgra. Bede mial go w nastepnym tygodniu. Gral chyba z tydzien u ruci wiec nie trzeba za dlugo czekac do oceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Mikelas76 napisał:

Gral chyba z tydzien u ruci wiec nie trzeba za dlugo czekac do oceny.

Jakoś tydzień grania do końca mnie nie przekonuje (chodzi o uzyskanie ostatecznych parametrów pracy wzmacniacza),  Zobaczcie, taki Bladelius zaleca 6 tygodni ciągłego grania ich piecyka. Pewnie dopiero któraś z kolei osoba wypożyczająca M. Custom doświadczy tego jak on się ostatecznie zachowuje pracując. Ja od siebie mogę tylko dodać, że nowy podstawowy Menuetto grał z moimi Dyniami wyraźnie inaczej jak zmęczona życiem demowka od Q21 (i ten nowy mi się z Dyniami lepiej zgrywał :)) Chyba, że Dayens co jakiś czas lekko modyfikuje swoje wzmaki (a to w takich małych manufakturach bardzo prawdopodobne) i stąd te różnice, w każdym razie nówka była wyraźnie jaśniejsza, miała chłodniejszą średnicę i twardszy, bardziej sprężysty dół (na tych samych moich zabawkach i w tym samym pokoju i ustawieniu kolumn). Do dzisiaj kuna żałuję, że odesłałem tego mojego pierwszego Dayensa... Skubaniec, zgrywał się przekozacko z Dynaudio. 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Mikelas76 napisał:

Nie mialem podstawowego.

Mam koncowke mocy ze streamerem a sluchalem hybrydy lectora, primare i21, preampa wba. Teraz Menuetto C.

Ruci bas nie do konca odpowiadal. Moje kolumny maja tego dosyc, wiec moze sie zgra. Bede mial go w nastepnym tygodniu. Gral chyba z tydzien u ruci wiec nie trzeba za dlugo czekac do oceny.

Ten Menuetto Custom to raczej 4-5 dni grał, więc jeszcze się nie zdążył rozkręcić nawet ?

Nie, Dayens nie zauważyłem żeby jakieś zmiany wprowadzał. Nic widocznego.  Na pewno w trakcie pracy dźwięk się zmienia. Tak tydzień do absolutnie minimum, ale zmiany tak mniej więcej jeszcze do 3 tygodni można zaobserwować.

 

11 godzin temu, imbryk82 napisał:

Dzięki za podpowiedzi.

Nie gram, ale odkąd pamiętam słucham dużo i szukam sporo ?

Menuetto - 4 k
ATM 4,5 k / Lucia 3 k
Dynie dm 2/6 widziałem na alledrogo za 1700 - więc nieźle
Malina + karta ~600 zł

Nie byłem nastawiony na taki wydatek.... Słuch boli. Zwłaszcza kieszeń.

Niestety bolesna prawda jest taka, że jak się zaoszczędzi choćby a jednym komponencie to całość może nie cieszyć w ogóle i potem przychodzi frustracja, że po co ja tyle wydałem, bo niby jest nieźle, ale....

Dlatego nieraz lepiej wziąć na raty choćby, ale coś co faktycznie będzie dawało satysfakcję i radość ze słuchania na długo. Odsprzedając sprzęt tymczasowy traci się więcej.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, GRADO__Fan napisał:

Tak tydzień do absolutnie minimum, ale zmiany tak mniej więcej jeszcze do 3 tygodni można zaobserwować.

No to super. Akurat gral 4-5 dni a wiem ze sporo gral i 2 tygodnie chyba bedzie u mnie, wiec ostatnie dni odsluchu beda miarodajne. Zobaczymy co ten maluch potrafi, czy te lepsze komponenty robia robote.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
W dniu 7.03.2020 o 21:18, GRADO__Fan napisał:

Ten Menuetto Custom to raczej 4-5 dni grał, więc jeszcze się nie zdążył rozkręcić nawet ?

Czuje się wywołana do tablicy :) Wzmak byłu mnie 4 dni i mocno go eksploatowałam. Pierwszy dzień to masakra, potem było lepiej ale nie na tyle , żeby zastąpił hybrydę Haiku. Manuetto ma ładną górę i średnice, bardzo szczegółową, wszystko fajnie wybrzmiewa ale bas niestety mi nie pasował. Haiku w stosunku do Dayens ma bardziej ciepły mięsisty bas, taki wielobarwny :) Także dla mnie to by był krok w bok, a nie o to mi chodzi. Generalnie wzmacniacz mi sie podobał, szczególnie desaing ale szukam dalej. 

Lucarto Audio Ferro IA40 ; Maraim Welese 3.2, Hegel HD25, Raspberry PI4 + Allo digione Signature, Cambridge Audio 752BD, Lucarto Audio Albero

Miałam: Audio Academy Hyperion IV Plus, Haiku Audio Bright MK4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę szkoda, ale pewnie był jakiś powód do pośpiechu ? , ale czas na wypożyczenie był do 2 tygodni.  

Mając urządzenie nowe to niestety trzeba się uzbroić w cierpliwość i w pierwszych dniach to nawet nie ma sensu jakoś wielce słuchać, bo wnioski będzie można później wyrzucić do kosza. Tak jest z większością urządzeń.  Po prostu muszą się ułożyć, a to trwa. 
Jeśli jest to wygrzane urządzenie demo to 3-4 dni dają już miarodajne informacje jak to gra w moim systemie. W tym wypadku testy sie zakończyły na przedbiegach :)  W razie czego można wrócić 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, kaaapa napisał:

Cisza w klubie?

Tak poważnie czy żałuję że nie kupiłem menuetto custom a ampino custom nie!!! Piecyk gra pięknie a waty co kto woli takiego soundu w tej cenie nie ma nikt. Spokojnie ten piecyk gra na poziomie wzmakow za 10k lub lepiej

Wszystko ok. Tylko już takich monitorów Dynaudio czy ATC z Ampino nie posłuchasz. Trzeba to mieć na uwadze. 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Mikelas76 napisał:

A u mnie sie wlasnie rozpoczelo wygrzewanie MC. Na razie potwierdzam odczucia Ruci. Fajna czysta gora i srednica i basy raczej krotkie punktowe. Chyba wiem o co chodzilo Ruci. No zobaczymy. Mam nadzieje ze sie niskie poprawia.

Mnie ciekawi czy nie będzie Ci przeszkadzało to wyraźne i dla mnie nienaturalnie przesadne zmiękczenie dźwięku w całym paśmie z Haiku oraz bardzo nadmuchane/powiększone  źródła pozorne. Takie wyraźnie porobione przez wzmacniacz brzmienie, narzucające swój charakter muzyce. 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Adam 38 napisał:

Mnie ciekawi czy nie będzie Ci przeszkadzało to wyraźne i dla mnie nienaturalnie przesadne zmiękczenie dźwięku w całym paśmie z Haiku oraz bardzo nadmuchane/powiększone  źródła pozorne. Takie wyraźnie porobione przez wzmacniacz brzmienie, narzucające swój charakter muzyce. 

Nie wiem czy dobrze rozumiem Adamie, ale ja nie mialem i nie mam Haiku. Teraz mam tylko MC i porownuje do mojej koncowki rotela ze streamerem. U mnie tez podobnie odbieram jak Rucia. Tyle ze daje sobie czas. Mam 2 tygodnie opieki nad dzieckiem to troche sie poslucha. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, dół sol 2 jest ok. - jest z tych lepiej mniej jak za dużo i oczywiście zaokrąglony, miękki . On całe pasmo ma zawsze wyraźnie zmiękczone a źródła pozorne przesadnie powiększone. Taki ma swój wyraźny charakter i tyle. Hybrydy Haiku to samo, bardzo miękko. 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.03.2020 o 10:15, ciszyn11 napisał:

Zawsze może kupić Tannoye :). Tu nie będzie problemu.. Tylko to może być droga w jedną stronę, jak ze mną.

Amino standarowy wariant grał swego czasu z atc scm 7 u mnie i moich 12m2 było dobrze, ale dopiero jak podialem do poprzedniego custom tz., teraz następnego klipshe heresy 3 od kolegi to zmiotło to wszystko co było mi prywatnie słuchać

Ampino świetnie zgrywa się też z focal Aria, ale źródło cxn v2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, kaaapa napisał:

Amino standarowy wariant grał swego czasu z atc scm 7 u mnie i moich 12m2 było dobrze, ale dopiero jak podialem do poprzedniego custom tz., teraz następnego klipshe heresy 3 od kolegi to zmiotło to wszystko co było mi prywatnie słuchać

Ampino świetnie zgrywa się też z focal Aria, ale źródło cxn v2

A jak wspominasz ATC scm 7? Czego  Ci w nich brakowało a co się podobało? Korci mnie bliżej się z nimi poznać ale... nie wiem czy będę umiał przestawić się na te mocno ograniczone niskie tony (na tle moich Dyniaczków). Ps. Którą wersję ATC scm 7 miałeś? 

Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, obcymars napisał:

A jak gra względem Lectora? Jak dla mnie na moim zestawie M.C gra każdą muzykę :).

Na razie leci sobie muza i tv na zmiane. Za powiedzmy 10 dni na powaznie podejde do tematu. Nie chce sie sugerowac na pierwsze wrazenie. po wpisach Gfmodu postanowilem dac szanse temu maluchowi na rozkrcenie.

Zxt 70 lectora choc hybryda gra bardziej lampowo. Bardzo fajnie.

jak sie nie dogadam z MC lub haiku to dokupie preamp lampowy WBA.

Nie chcialem dwoch klamotow ale jak trzeba bedzie to sie kupi ?

Na razie dajemy szanse maluchowi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, Adam 38 napisał:

A jak wspominasz ATC scm 7? Czego  Ci w nich brakowało a co się podobało? Korci mnie bliżej się z nimi poznać ale... nie wiem czy będę umiał przestawić się na te mocno ograniczone niskie tony (na tle moich Dyniaczków). Ps. Którą wersję ATC scm 7 miałeś? 

Była to poprzednia rewizja chyba mk2, brakowało mi w nich tylko zejcia, ale to pewnie wina ampino mimo wszystko grało to świetnie według mnie. Ale dopiero heresy pokazały pazur mimo potężnych membran zagrały świetnie w moim pomieszczeniu

Bałem się że z dali menuet dźwięk będzie zmatowiony, ale okazało się inaczej. 

To jest już dźwięk wyższej półki, nie jest to heresy, ale gra swietnie

Obecnie szukam źródła. Cxn v2 grał bardzo dobrze, ale korci mnie coś bardziej egzotycznego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.