Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  69 członków

Dayens Klub
IGNORED

Klub DAYENS


Gość numik

Rekomendowane odpowiedzi

A potrafisz z pamięci porównać zwykłego do M.C? Jest coś z tego co pisałem ja z moich porównań?

U mnie chyba teraz z JMR jest ciut za "jasno" jak na mój gust...

A z  dyńkami słuchałeś już?

Edytowane przez obcymars
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Adam 38 napisał:

Dayens Menuetto Custom już gra i to gra z Xavianem Perla Esclusiva tak jakby został dla nich stworzony albo one dla niego. Domyślałem się (z pamięci a ta w audio bardzo zawodna jest), że Dayens lepiej zgra się z Xavianem ale nie będzie to jak dzień i noc w porównaniu do moich Cyrusków. Niestety Cyrusy zadusiły cały blask góry Xaviana, znikła jej dźwięczność, zabrały świeżość wokalom - robiąc je bardzo, bardzo pogrubionymi!, ciężkimi zarazem dusząc całą górną średnicę a ten pogrubiony dolny środek sprawia jeszcze wrażenie "rozmazanego". Jest mi przykro, że Cyrus nie chce być Dayensem, różnica w barwie między Cyrusem z Xavianem a Dayensem z Xavianem jest bardzo wyraźna, to nie są jakieś tam pomijalne niuanse, wyszukiwanie czegoś na siłę, tu słychać od pierwszej minuty, że jest synergia, że te klamoty są jak jedność. W każdym, dosłownie w każdym elemencie Xavian gra piękniej z Menuetto, nawet góra mimo, iż świeższa to jeszcze bardziej soczysta! i dźwięczna!, pięknie dźwięczna. Dayens na tle Cyrusa wyciąga Xaviany do równowagi w barwie, ożywia muzykę a Cyrus wręcz przeciwnie. Na pocieszenie zostaje mi te kilka dni przepięknego grania. Jak ten niepozorny, praktycznie nikomu nie znany Dayens potrafi tak emocjonalnie, tak pięknie grać wokale, a jakby jeszcze tego było mało wszystko to przyozdobić wyjątkowo dźwięczną, soczystą i świeżą górą. Piękne, piękne granie. 

Wygląda zachęcająco. Będziesz coś zmieniał?  Sam zastanawiam się, nad drugim zestawem kolumn, ale raczej podłogówek. Kudos C30 chodzi mi po głowie. Wzmacniacza już nie szukam ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, klamoty Cyrusa nie do ruszenia bo praktycznie  nowe a dać komuś prezent na kwotę 8kzl ... 

Cyrus lepiej gra z jaśniejszymi JMR Lucia i ATC 7 jak z wyraźnie  ocieplonym, przyciemnionym Xavianem Perla chyba, że ktoś szuka takiego bardzo, bardzo ciepłego grania z bardzo pogrubionym i dusznym wokalem to wtedy jest w domu z Cyrus + Xavian. Jak zawsze, wszystko kwestia gustu. Oczywiście Xavian Perla zawsze gra ciepło, moim zdaniem nie da się go nigdy i niczym  wyprowadzić do całkowitej neutralności, będzie mniej pogrubienia wokalu, będzie on wyraźniejszy (Dayens) , będzie trochę bardziej otwarty środek (Dayens), będzie dzwięczniej na górze (Dayens) ale do całkowitej neutralności nadal brakuje. Bardzo, bardzo gładko i ciepło gra Perla, nie jest to brzmienie dla miłośników  iskierek, neutralności i mocnego napowietrzenia. 

Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jako że w klubie niewiele się ostatnio dzieje, chciałbym pochwalić się zmianą jaką u mnie zaszła. Otóż miejsce moich Impuls Audio Alize zajęły Pylon Diamond Monitor. Rozważałem też Canto Grand ale z uwagi na brak możliwości odsłuchu dałem sobie z nimi spokój. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, niki666 napisał:

Jako że w klubie niewiele się ostatnio dzieje, chciałbym pochwalić się zmianą jaką u mnie zaszła. Otóż miejsce moich Impuls Audio Alize zajęły Pylon Diamond Monitor. Rozważałem też Canto Grand ale z uwagi na brak możliwości odsłuchu dałem sobie z nimi spokój. 

I jak to razem gra? Co najbardziej Ci się podoba w nowym brzmieniu a gdzie mogłoby być lepiej? CG pewnie bez problemu wypożyczyłbyś od p. G. Rogali lub z Audio On ale wybrałeś Diamenciki więc nie ma tematu. Wrzuć jakąś fotkę swoich nowych monitorków. 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Adam 38 napisał:

I jak to razem gra? Co najbardziej Ci się podoba w nowym brzmieniu a gdzie mogłoby być lepiej? CG pewnie bez problemu wypożyczyłbyś od p. G. Rogali lub z Audio On ale wybrałeś Diamenciki więc nie ma tematu. Wrzuć jakąś fotkę swoich nowych monitorków. 

W porównaniu do Alize Diamondy mają dużo bardziej szczegółową średnicę, góra jest delikatniejsza ale bardziej rozdzielcza, basu jest trochę więcej i schodzi niżej. Ogólnie Pylony grają moim zdaniem klasę wyżej. Odnośnie Canto Grand to myślałem o używkach tej pierwszej wersji, obecnie sprzedawana jest poza moim budżetem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrażenia jak najbardziej pozytywne. To są Tannoy Devon z 78 roku na piankowych zawieszeniach. Dayens dobrze je trzyma w ryzach. Dźwięk jak to z Tannoi: wspaniała średnica, doskonałe obrazowanie, przejrzystość, łagodna góra. Bas mógłby być lepszy, ale po DC10T byłem przyzwyczajony do głębokiego zejścia. 

Edytowane przez ciszyn11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Święto robotnicze świętem, ale nie dla wszystkich ,przynajmniej tutaj we Włoszech. Sympatyczny młody człowiek rodem gdzieś z okolic Nigerii postanowił dziś rano przywieżć mi paczkę prosto z kraju z Dayensem Menuetto. Wymiarem paczka jakby z zawartością jakiegoś bonusa. Okazuje się  ,że wzmacniacz zapakowany został w podwójny , odizolowany od siebie karton. Brawo dystrybutor Dayensa!

Po rozpakowaniu wydawało mi się ,że mam do czynienia z całkiem nowym, pachnącym jeszcze nowością egzemplarzem. Czyli te ex-demówki ,to wcale nie jakieś styrane życiem objazdówki.

Jedyna rzecz do której mógłbym się doczepić ,to brak informacji ,że trzeba skonfigurować pilota. Tego nie wiedziałem .Niepotrzebny stresik. Na szczęście szybko dostałem mailem prostą instrukcję zestrojenia z właściwym kodem.

O brzmieniu nie będę się rozpisywał , bo w klubie Dayensa było o tym wielokrotnie, szczególnie za sprawą Adama38.

Mogę na gorąco jedynie potwierdzić ,że tu już żartów ? nie ma, są emocje . W tej chwili słucham Tubular Bells Mike Oldfielda i momentami wydaje się ,że ten album jest nagrany w 3D . Może konstruktor wzmacniacza też lubi tą płytę i szykował model pod ten album:).

Menuetto z przytupem zastąpiło Ampino.

No i co dalej ?  Na celowniku wyższy model Elaca - BS 403 . Będzie się działo ...

 

Wiim Pro Plus, SMSL VMV A2 , KEF R3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam. Świetne to ?

22 godziny temu, Prawie Audiofil napisał:

postanowił dziś rano przywieżć mi paczkę prosto z kraju z Dayensem Menuetto. Wymiarem paczka jakby z zawartością jakiegoś bonusa. Okazuje się  ,że wzmacniacz zapakowany został w podwójny , odizolowany od siebie karton. Brawo dystrybutor Dayensa!
O brzmieniu nie będę się rozpisywał , bo w klubie Dayensa było o tym wielokrotnie, szczególnie za sprawą Adama38.

Mogę na gorąco jedynie potwierdzić ,że tu już żartów ? nie ma, są emocje . W tej chwili słucham Tubular Bells Mike Oldfielda i momentami wydaje się ,że ten album jest nagrany w 3D . Może konstruktor wzmacniacza też lubi tą płytę i szykował model pod ten album:).

Menuetto z przytupem zastąpiło Ampino.

Dzięki ? Znakomicie, że się tak wpisał brzmieniowo. Menuetto to był pewniak

Edytowane przez GRADO__Fan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.05.2020 o 15:49, Prawie Audiofil napisał:

Jedyna rzecz do której mógłbym się doczepić ,to brak informacji ,że trzeba skonfigurować pilota. Tego nie wiedziałem .Niepotrzebny stresik. Na szczęście szybko dostałem mailem prostą instrukcję zestrojenia z właściwym kodem.

 

Skonfigurować? A ja się zastanawiałem po co ten pilot, skoro nie działa ? ?

Możesz podesłać (link lub plik)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, imbryk82 napisał:

Skonfigurować? A ja się zastanawiałem po co ten pilot, skoro nie działa ? ?

Możesz podesłać (link lub plik)?

w załączeniu,

swoją drogą to Ty niezwykle spokojny audiofil jesteś ?

dayens menuetto programowanie pilota.pdf

Wiim Pro Plus, SMSL VMV A2 , KEF R3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, imbryk82 napisał:

 

Dzięki!

 

Hmmm... Dlaczego spokojny?

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

"A ja się zastanawiałem po co ten pilot, skoro nie działa ? ?"

a dlatego,

Bo ja wytrzymałem z niedziałającym ok 5/10 min ?

 

Wiim Pro Plus, SMSL VMV A2 , KEF R3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pilot do Menuetto nie dość że działa (po zaprogramowaniu oczywiście) to jeszcze da się z niego w miarę precyzyjnie ustawić głośność co nie jest zawsze takie oczywiste w innych wzmacniaczach ?

Edytowane przez niki666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i stało się, ciekawość wzięła górę - prawdopodobne we wtorek będę miał u siebie Canto Grand, używane w idealnym stanie. Jestem w trakcie finalizacji transakcji z użytkownikiem tego forum o nicku p-a-b-u. Mam nadzieję, że będzie warto chociaż cały czas biję się z myślami czy potrzebuje kolejnych kolumn. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, niki666 napisał:

No i stało się, ciekawość wzięła górę - prawdopodobne we wtorek będę miał u siebie Canto Grand, używane w idealnym stanie. Jestem w trakcie finalizacji transakcji z użytkownikiem tego forum o nicku p-a-b-u. Mam nadzieję, że będzie warto chociaż cały czas biję się z myślami czy potrzebuje kolejnych kolumn. 

Ja już znam wynik ale nikomu nie zdradzę ? (zapytaj tylko sprzedającego czy jego CG nie były jakoś modyfikowane pod jego pokój czy elektronikę). 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Adam 38 napisał:

Ja już znam wynik ale nikomu nie zdradzę ? (zapytaj tylko sprzedającego czy jego CG nie były jakoś modyfikowane pod jego pokój czy elektronikę). 

Faktycznie, dobrze radzisz, zupełnie o tym nie pomyślałem. Zadzwonię jutro i zapytam człowieka ale wydaje mi się że raczej to jest standardowa wersja. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstrzymałem się na parę dni z decyzją odnośnie zakupu Canto Grand. Przez weekend przeczytałem chyba wszystkie wątki w necie na ich temat i sam nie wiem co mam o nich myśleć. Boję się trochę tego basu o którym piszą praktycznie wszyscy. Nie chcę wydać prawie 3 koła i, jak mi nie podejdą, bujać się z nimi później po różnych aukcjach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinno być dobrze. Grałem  na CG w trochę mniejszym pomieszczeniu tylko kolumny stały na krótszej ścianie i było ok. Nie znam też Menuetto więc nie wiem jak to zagra razem. Canto mają sporo basu , ale też nie jest on przewalony czy bardzo wolny. Jak nie posłuchasz to się nie przekonasz czy Ci podejdą taka jest prawda.  

Edytowane przez Silver_85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.