Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  69 członków

Dayens Klub
IGNORED

Klub DAYENS


Gość numik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, Silver_85 napisał:

Powinno być dobrze. Grałem  na CG w trochę mniejszym pomieszczeniu tylko kolumny stały na krótszej ścianie i było ok. Nie znam też Menuetto więc nie wiem jak to zagra razem. Canto mają sporo basu , ale też nie jest on przewalony czy bardzo wolny. Jak nie posłuchasz to się nie przekonasz czy Ci podejdą taka jest prawda.  

Dzięki za info, chociaż akurat Twoją opinie na temat Canto Grand znam bardzo dobrze bo nie raz o nich pisałeś na forum ? Dokładnie tak jak mówisz, póki człowiek sam nie posłucha to nie będzie wiedział czy coś mu pasuje czy nie. 

Edytowane przez niki666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy ktoś chciałby zapoznać się i opisać wszystkim preamp transformatorowy Dayensa?
Tu już trzeba nieco lepszego sprzętu towarzyszącego, ale najwyższe doznania muzyczne gwarantowane ? 

https://www.gfmod.pl/pl/p/Dayens-Esctasy-IV-PREAMP-pasywny-na-transformatorach/173

Kolega Ceszyn11 miałby tu końcówkę Dayensa do kompletu ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, ciszyn11 napisał:

Chętnie wypróbuję, tylko muszę zakończyć temat kolumn, bo różne rzeczy mi chodzą po głowie ostatnio..Z Devonami i preampem lampowym zrobiło się aksamitnie i analogowo, aż nie wiem, czy nie za dużo tej gładkości. DC10T były ostrzejsze.

Ten preamp doda przejrzysości, więc może być w sam raz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich w klubie. Nadszedł czas na zasmakowanie Dayensa. Na pierwszy strzał idzie podstawowe Ampino. Ma zagrać z monitorami JMR Lucia. Kwestią, która mnie powstrzymuje jeszcze przed wypożyczeniem sprzętu jest wybór DACa do wspomnianego Ampino. Czy taki Cambridge Audio Dac Magic 100 to dobry pomysł czy lepiej celować w coś lepszego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, simopl napisał:

Witam wszystkich w klubie. Nadszedł czas na zasmakowanie Dayensa. Na pierwszy strzał idzie podstawowe Ampino. Ma zagrać z monitorami JMR Lucia. Kwestią, która mnie powstrzymuje jeszcze przed wypożyczeniem sprzętu jest wybór DACa do wspomnianego Ampino. Czy taki Cambridge Audio Dac Magic 100 to dobry pomysł czy lepiej celować w coś lepszego?

Z tanich dac to fajnie gra ifi nano ione, miałem go dawno temu i grał z ampino. Na początek ten cambridge pewnie ci styknie. 

Godzinę temu, sirPrzemo napisał:

Cześć,

Za ok. 2 tygodnie będę posiadaczem Menuetto. W związku z tym chciałbym zapytać was o kabel zasilający do tego wzmacniacza. Który wybrać i czy rzeczywiście poprawi on jakość brzmienia? Może zwykły kabel komputerowy w zupełności wystarczy?

Nie wiem jak menuetto, ale moje ampino custom jest wrażliwy na sieciowki u mnie podpięty jest solid core no2 pro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Jak to mówią co się odwlecze to nie uciecze i dzisiaj Canto Grand zawitały w moje skromne progi. Trochę sobie już posłuchałem i nie jest źle. Faktycznie mają dość sporo basu ale jest w miarę szybki i konturowy. Średnica nie jest szczególnie rozdzielcza, wydaje mi się że Diamond Monitor są pod tym względem lepsze, chociaż nie robiłem jeszcze bezpośredniego porównania. Góra raczej delikatna, nie wychodzi przed szereg. Generalnie brzmienie dociążone ale dość szybkie i dynamiczne. Jak na razie nawet mi się podobają. 

Edytowane przez niki666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
On 5/21/2020 at 6:03 PM, sirPrzemo said:

Cześć,

Za ok. 2 tygodnie będę posiadaczem Menuetto. W związku z tym chciałbym zapytać was o kabel zasilający do tego wzmacniacza. Który wybrać i czy rzeczywiście poprawi on jakość brzmienia? Może zwykły kabel komputerowy w zupełności wystarczy?

Skoro kupujesz porządny wzmacniacz za niemałe pieniądze to daj mu szansę zagrać. Jeśli chcesz się przekonać jaka jest różnica to po prostu wypożycz kabel. U mnie różnica była kolosalna. Mam robiony kabel na przewodzie Supry i wtykach Viborg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.05.2020 o 18:03, sirPrzemo napisał:

Cześć,

Za ok. 2 tygodnie będę posiadaczem Menuetto. W związku z tym chciałbym zapytać was o kabel zasilający do tego wzmacniacza. Który wybrać i czy rzeczywiście poprawi on jakość brzmienia? Może zwykły kabel komputerowy w zupełności wystarczy?

Jakiś czas temu wymieniłem przewód zasilający w moim Menuetto z fabrycznego na taki:

https://allegro.pl/oferta/kabel-zasilajacy-elecaudio-cs-331b-3x-3-5mm-ofc-7230358823

W porównaniu do zwykłego przewodu nastąpiła lekka poprawa w dynamice i rozdzielczości. Moim zdaniem warto spróbować, jak Ci nie podejdzie to najwyżej oddasz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zrobiłem kilkugodzinne porównanie 1:1 Canto Grand i Diamond Monitor. Słuchałem praktycznie wszystkiego od jazzu, fusion, rocka po ciężki metal. Zwycięzcą okazał się Pylon. Diamondy mają po prostu lepszą, bardziej rozdzielczą, żywszą średnicę. Średnie w Canto Grand są zbyt stonowane, brzmią trochę jak zza kotary. Bas w Pylonach początkowo wydawał mi się trochę wolny, jednak na tle CG wcale taki się nie okazał. Jest może trochę wolniejszy, nie ma takiego kopa ale nie jest to jakaś przepaść. Jeszcze odnośnie basu to Diamond Monitor mają go sporo ale w Canto Grand jest go jeszcze więcej, czasem za dużo. Góra w obu kolumnach podobna, być może w CG trochę delikatniejsza.   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Mam mały problem z zaprogramowaniem pilota do świeżo zakupionego Menuetto. Instrukcja dołączona do wzmacniacza zapewne przez firmę GFmod wspomina o trzycyfrowych kodzie "563" lub ewentualnie "0563". Niestety dołączony pilot "home" nie przyjmuje tych kodów a w dołączonej liście kodów brakuje marki Dayens. Ma ktoś może już doświadczenie z programowaniem tego pilota? 

Edytowane przez sirPrzemo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.06.2020 o 18:26, niki666 napisał:

Dzisiaj zrobiłem kilkugodzinne porównanie 1:1 Canto Grand i Diamond Monitor. Słuchałem praktycznie wszystkiego od jazzu, fusion, rocka po ciężki metal. Zwycięzcą okazał się Pylon. Diamondy mają po prostu lepszą, bardziej rozdzielczą, żywszą średnicę. Średnie w Canto Grand są zbyt stonowane, brzmią trochę jak zza kotary. Bas w Pylonach początkowo wydawał mi się trochę wolny, jednak na tle CG wcale taki się nie okazał. Jest może trochę wolniejszy, nie ma takiego kopa ale nie jest to jakaś przepaść. Jeszcze odnośnie basu to Diamond Monitor mają go sporo ale w Canto Grand jest go jeszcze więcej, czasem za dużo. Góra w obu kolumnach podobna, być może w CG trochę delikatniejsza.   

 

Z jakim wzmacniaczem ich słuchałeś?

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.07.2020 o 22:14, sirPrzemo napisał:

Mam mały problem z zaprogramowaniem pilota do świeżo zakupionego Menuetto. Instrukcja dołączona do wzmacniacza zapewne przez firmę GFmod wspomina o trzycyfrowych kodzie "563" lub ewentualnie "0563". Niestety dołączony pilot "home" nie przyjmuje tych kodów a w dołączonej liście kodów brakuje marki Dayens. Ma ktoś może już doświadczenie z programowaniem tego pilota? 

Od całkiem niedawna (nieco ponad tydzień) również jestem posiadaczem tego wzmacniacza i również tego magicznego srebrnego pilota o który zapewne pytasz. U mnie zadziałał ten 4 cyfrowy kod z części instrukcji w języku angielskim "URC10 code setting for Dayens Menuetto". Prawdopodobnie tak jak ja tego kodu o którym piszesz nie masz szans wpisać bo nie ma przycisku "SET" na tym pilocie, jakaś nowa wersja chyba ?

PS na moim pilocie również nie marki Dayens w wykazie produktów współpracujących ale działa.

Edytowane przez Maciek1983
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.07.2020 o 22:14, sirPrzemo napisał:

Mam mały problem z zaprogramowaniem pilota do świeżo zakupionego Menuetto. Instrukcja dołączona do wzmacniacza zapewne przez firmę GFmod wspomina o trzycyfrowych kodzie "563" lub ewentualnie "0563". Niestety dołączony pilot "home" nie przyjmuje tych kodów a w dołączonej liście kodów brakuje marki Dayens. Ma ktoś może już doświadczenie z programowaniem tego pilota? 

Jest instrukcja do tego srebrnego pilota:

URC10 code setting for Dayens products

Four-digit code for your amplifier remote control is 3107.

Press and hold the HIFI button on the remote for about 3 seconds until the red
power button is lit.

Now you can release the HIFI button and enter the code.

Enter the mentioned four-digit code (3107) within 10 seconds.
If the code is valid, the LED goes out.
If the code you entered is invalid, the LED will stay on after two rapid flashes.
You can now re-enter the code.
Direct the remote control toward the amplifier
you have previously turned on, and try if the volume control works.

Edytowane przez GRADO__Fan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Odpuściłem samodzielne lutowanie Dayensa i zdecydowałem, że idę w lampę.

Jeśli ktoś chce to mam ośmiomiesięcznego Menuetto z pilotem do sprzedania w stanie idealnym. Cena to 3300. Wysyłka na mój koszt.

Nie pali mi się ze sprzedażą, bo lampa dopiero się robi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać że zaskoczył mnie ten wzmacniacz bo miałem "nieprzyjemność" wypożyczyć go z GFmod.

O firmie może przemilczę...albo nie ? bo na własne życzenie się prosili żeby o nich wspomnieć...

Z wypożyczeniem nie było problemu...ale ze zwrotem kaucji i odpisywaniem na maila już niestety TAK. No i koszty które miały wynosić 17 zł za przesyłkę po moich mailowych ponagleniach urosły do 81 zł za 2 paczki?  To już przeboleje ale olewania klienta po zwrocie sprzętu niestety nie...

Co do samego Menuetto bardzo ciekawy wzmacniacz! W tej kasie jak jest wyceniany nie słyszałem nic lepszego!Fajny muzykalny i dokładny wzmacniacz!? Jak ktoś nie potrzebuje podkreslonego dołu z czystym sumieniem polecam!Nie będę pisał, że takie granie kosztuje w innych manufakturach 2 razy więcej, bo dystrybutor jeszcze weźmie sobie to do serca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, finchers napisał:

Muszę przyznać że zaskoczył mnie ten wzmacniacz bo miałem "nieprzyjemność" wypożyczyć go z GFmod.

O firmie może przemilczę...albo nie ? bo na własne życzenie się prosili żeby o nich wspomnieć...

Z wypożyczeniem nie było problemu...ale ze zwrotem kaucji i odpisywaniem na maila już niestety TAK. No i koszty które miały wynosić 17 zł za przesyłkę po moich mailowych ponagleniach urosły do 81 zł za 2 paczki?  To już przeboleje ale olewania klienta po zwrocie sprzętu niestety nie...

Co do samego Menuetto bardzo ciekawy wzmacniacz! W tej kasie jak jest wyceniany nie słyszałem nic lepszego!Fajny muzykalny i dokładny wzmacniacz!? Jak ktoś nie potrzebuje podkreslonego dołu z czystym sumieniem polecam!Nie będę pisał, że takie granie kosztuje w innych manufakturach 2 razy więcej, bo dystrybutor jeszcze weźmie sobie to do serca?

A to zaskoczony jestem bardzo, bo w moim przypadku kontakt był wzorcowy. A co do samego wzmacniacza to pelna zgoda. Mam go pół roku i jeszcze sie nie znudził:). Jesli będzie kiedys wymiana , to może na zabawę lampami.

 

Wiim Pro Plus, SMSL VMV A2 , KEF R3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem problem z odkręcającymi się terminalami (Menuetto już tak ma), ale kontakt i załatwienie tematu było bardziej niż satysfakcjonujące.

A sam wzmacniacz jest niesamowity, wrażliwy na kable, im lepsza klasa sprzętu towarzyszącego tym lepiej gra. Tylko troszkę za grzecznie jak dla mnie ? Wersji Custom nie słuchałem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, finchers napisał:

Z wypożyczeniem nie było problemu...ale ze zwrotem kaucji i odpisywaniem na maila już niestety TAK.

To "słabo". Nawet nie czytałem co w regulaminie sklepu pisze, jaki czas do zwrotu kaucji.

Inny sklep z którego wypożyczałem sławny na forum, zawsze wypłaca ostatniego dnia od otrzymania zwrotu, czyli po 14dniach, nie pomagają prośby... o h...ć idzie.

 

Godzinę temu, Krzysieck napisał:

A sam wzmacniacz jest niesamowity, wrażliwy na kable, im lepsza klasa sprzętu towarzyszącego tym lepiej gra. Tylko troszkę za grzecznie jak dla mnie

Jakie ty masz głośnikowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad odtwarzaczem do mojego Menuetto (kolumny Pylon Audio Diamond Monitor). Obecnie gra z maliną + hifiberry DAC pro. To granie bardzo mi się podoba, ale funkcjonalność maliny budzi pewne kontrowersje. Co grałoby na podobnym poziomie jak moja malina z DAC i nie kosztowało majątku? Jak dużo kosztuje sensowny odtwarzacz? Jakie modele? Odtwarzam głównie: Tidal, czasem spotify i Youtube. Jeśli chodzi o pliki to flac, dsd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.