Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  69 członków

Dayens Klub
IGNORED

Klub DAYENS


Gość numik

Rekomendowane odpowiedzi

13 minut temu, obcymars napisał:

Jakie ty masz głośnikowe?

Chord Clearway bez końcówek.

7 minut temu, imbryk82 napisał:

To granie bardzo mi się podoba, ale funkcjonalność maliny budzi pewne kontrowersje

Jakież znowu to kontrowersje? Instalujesz Volumio i skoro DAC hifiberry brzmi dla Ciebie ok to wszystko masz.

 

Chcesz lepsze i tanie źródło to malina + allo digione signature (obecnie nie do kupienia) + zasilacz liniowy. Do tego Volumio i masz full wypas za nieduże pieniądze.

Ale jest haczyk - musisz mieć zewnętrzny DAC ?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też gram na malinie z digione signature i jest to wg mnie bardzo dobry transport. Porównywałem z Luminem U1 mini i Jays CDT MK2 (transport CD) i malinka daje radę. Zainwestowałem więcej w dac.  Co do funkcjonalności, nie mam żadnych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ta funkcjonalność... Awaria prądu - muszę od nowa instalować volumio, awaria wifi - problemy z volumio, brak Youtube. Trochę za dużo. Może mam złą kartę SD? Jeśli działa to obsługa i brzmienie jest świetne. Sęk w tym, że nie zawsze działa.

"Zainwestowałem więcej w dac" - czy digione signature to nie jest DAC? Czy o tym właśnie piszesz?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Digione signature to nie DAC. Konwertuje I2S na SPDIF. Dlatego musisz mieć DAC zewnętrzny. Czyli robi się drogo, ale za to bardzo dobrze.

Youtube na Volumio można zainstalować, ale to droga przez mękę. 

Moje Volumio działa bez zarzutu już ze dwa lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
2 godziny temu, imbryk82 napisał:

Awaria prądu - muszę od nowa instalować volumio

Cuda opowiadasz. Pewno router  zmienia Ci IP po restarcie. Wystarczy uruchomić jakiś IP scaner i wchodzisz na volumio nowym IP. Najlepiej ustawić na routerze stałe IP i problem z głowy. 

Edytowane przez Rucia1

Lucarto Audio Ferro IA40 ; Maraim Welese 3.2, Hegel HD25, Raspberry PI4 + Allo digione Signature, Cambridge Audio 752BD, Lucarto Audio Albero

Miałam: Audio Academy Hyperion IV Plus, Haiku Audio Bright MK4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.10.2020 o 08:39, finchers napisał:

Muszę przyznać że zaskoczył mnie ten wzmacniacz bo miałem "nieprzyjemność" wypożyczyć go z GFmod.

O firmie może przemilczę...albo nie ? bo na własne życzenie się prosili żeby o nich wspomnieć...

Z wypożyczeniem nie było problemu...ale ze zwrotem kaucji i odpisywaniem na maila już niestety TAK. No i koszty które miały wynosić 17 zł za przesyłkę po moich mailowych ponagleniach urosły do 81 zł za 2 paczki?  To już przeboleje ale olewania klienta po zwrocie sprzętu niestety nie...

Co do samego Menuetto bardzo ciekawy wzmacniacz! W tej kasie jak jest wyceniany nie słyszałem nic lepszego!Fajny muzykalny i dokładny wzmacniacz!? Jak ktoś nie potrzebuje podkreslonego dołu z czystym sumieniem polecam!Nie będę pisał, że takie granie kosztuje w innych manufakturach 2 razy więcej, bo dystrybutor jeszcze weźmie sobie to do serca?


Jeśli na jakiegoś maila nie przyszła odpowiedź to z góry przepraszam, ale specjalnie sprawdziłem w historii i nie widzę żadnego maila bez odpowiedzi.
Co do kaucji to po sprawdzeniu faktycznie była pomyłka. Czeski błąd. Zamiast końcówki 90zł wysłane było 09zł
Nie wiem czemu zamiast napisać lub zadzwonić to sprawa trafiła na forum?
Nikt nigdy nie został oszukany. Każda osoba jeśli tylko miała takie życzenie to otrzymała kaucję z powrotem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, GRADO__Fan napisał:


Jeśli na jakiegoś maila nie przyszła odpowiedź to z góry przepraszam, ale specjalnie sprawdziłem w historii i nie widzę żadnego maila bez odpowiedzi.
Co do kaucji to po sprawdzeniu faktycznie była pomyłka. Czeski błąd. Zamiast końcówki 90zł wysłane było 09zł
Nie wiem czemu zamiast napisać lub zadzwonić to sprawa trafiła na forum?
Nikt nigdy nie został oszukany. Każda osoba jeśli tylko miała takie życzenie to otrzymała kaucję z powrotem. 

Być może Państwo mailów nie dostali czy nie odczytali...mało już istotne? 1 września zostałem poinformowany, że następnego dnia idzie przelew...przyszedł 10 więc miałem prawo być zirytowany?! Dopytywałem w międzyczasie 2 razy maialowo bo akurat byłem zagranicą. Była cisza...

Wyszło jak wyszło...  wystarczyło napisać w czym jest problem (księgowa na wakacjach? komornik wszedł na konto?) i byłoby OK

Mimo wszystko dziękuję za możliwość odsłuchu i jeszcze proszę o ten poprawny zwrot kaucji. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadne później maile nie przyszły.  Ten czas na zwrot środków , który podają sklepy nie wynika z tego żeby trzymać pieniądze na koncie tylko z optymalizacji pracy i przelewy robi się najczęściej zbiorczo raz w tygodniu czy raz na dwa.
No nic, pozostaje przeprosić, a przelew 81zł już wyszedł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja lampeczka już się zrobiła, więc zapraszam do zakupu Menuetto w cenie 3200 ?

Nie pytajcie jak gra nowy wzmacniacz, bo przyjdzie we wtorek, a w poniedziałek wysyłam kolumny do serwisu i zostaję ze słuchawkami na minimum dwa tygodnie ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oferta póki co nieaktualna. Zawieszam sprzedaż na dwa miesiące, a później podejmę decyzję co z nim dalej będzie - customizacja czy sprzedaż. Ciężko mi się skurczybyka pozbyć. Za dobrze gra ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Krzysieck napisał:

Oferta póki co nieaktualna. Zawieszam sprzedaż na dwa miesiące, a później podejmę decyzję co z nim dalej będzie - customizacja czy sprzedaż. Ciężko mi się skurczybyka pozbyć. Za dobrze gra ?

Osobiście teraz zostałbym z podstawową wersją, wyżej zaczyna się już trochę audiofilskie czarowanie lepszymi gniazdami, super kondami ale to za co tak polubiłem Menuetto ma wersja podstawowa. No i w cenie Customa jest w czym przebierać :)

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Adam 38 napisał:

No i w cenie Customa jest w czym przebierać ?

We wtorek przyjdzie do mnie dual mono SE na KT120 z miedzianymi gniazdami od Sinusaudio i to będzie następca Menuetto. Tańszy niż MC o tysiaka.

Zastanawiam się, czy nie zostawić Menuetto, bo po pierwsze dobrze gra, po drugie latem niekoniecznie będę chciał uruchamiać grzejnik w postaci wzmacniacza lampowego, no i miałbym zapasowy wzmacniacz na wypadek wszelki. Kondensatory jakby co sam sobie wlutuję. 

2 godziny temu, obcymars napisał:

A ja miałem oba jednocześnie i jak to się mówi w porównaniu łeb w łeb bez wątpliwości Custom zagrał dla mnie lepszym dźwiękiem.

Cena sporo wyższa, ale nie żałuję.

W dalszym ciągu nie wiem jakiej pojemności są kondensatory w MC, więc nie wypowiem się co do jego ceny.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Krzysieck napisał:

We wtorek przyjdzie do mnie dual mono SE na KT120 z miedzianymi gniazdami od Sinusaudio i to będzie następca Menuetto. Tańszy niż MC o tysiaka.

Zastanawiam się, czy nie zostawić Menuetto, bo po pierwsze dobrze gra, po drugie latem niekoniecznie będę chciał uruchamiać grzejnik w postaci wzmacniacza lampowego, no i miałbym zapasowy wzmacniacz na wypadek wszelki. Kondensatory jakby co sam sobie wlutuję. 

W dalszym ciągu nie wiem jakiej pojemności są kondensatory w MC, więc nie wypowiem się co do jego ceny.

 

 

 

Zadałbym to pytanie bezposrednio producentowi. Na FB/Messenger odpisuje natychmiastowo(przynajmniej ja tak miałem).

Wiim Pro Plus, SMSL VMV A2 , KEF R3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale powiem, że ładnie się prezentują gałeczki w chromie, mają swój urok względem tradycyjnych.

Czasem warto wydać więcej by też oko pocieszyć, to są nasze skarby. ?

 

 

W dniu 6.10.2020 o 11:41, Krzysieck napisał:

Chord Clearway bez końcówek

Zapomniałem dopisać.

Miałem w tej cenie dobry, lecz wybrałem wyższy model Melodiki po testach a potem jak posłuchałem, to Harmonixa.

Będzie lampka jest Dayens na testy weź jakiś droższy kabelek.

Edytowane przez obcymars
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś wezmę. W ciągu ostatniego miesiąca wydałem ok 10tys na swoje zabawki, muszę się odkuć. I odsłuchać sprzęt na tym co wiem jak gra. Później będę polował na jakieś fajne kabelki w dobrej cenie.

A najpierw to niech mi kolumny wrócą całe z serwisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9cio miesięczne Opera Grand Mezza. Zaczęły się odklejać kopułki antypyłowe w głośnikach niskotonowych. 

Wzmacniacz miał być za dwa tygodnie to wysłałem kolumny na serwis, a tu Sinusaudio się sprężył i wzmacniacz chyba będzie jutro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Adam 38 napisał:

Już parę osób bardzo chwaliło te paczki, podobno bardzo, bardzo dobre granie. 

Mi pasuje i to bardzo. Zwłaszcza po 4tym miesiącu grania, gdy góra się uspokoiła. Z Dayensem grają wyśmienicie. Pieron nie ma litości i ciągnie je do dołu aż miło. Ale trzeba lubić takie granie bo mają specyficzny, punktowy bas (tak, mimo 5cio calowych pierdziawek mają bas ?)

Poza tym są piękne ?

Swoją drogą Dayens Menuetto też jest niebrzydki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W wersji Custom jest Mundorf Silver Gold ?   Mundorf Silver Gold Oil jest lepszym kondensatorem. Jednak świat kondensatorów nie kończy się na firmie Mundorf. Ale rozmiar ma znaczenie ?

Wlutuj taką pojemność jaka była i koniecznie owiń pacjenta taśmą miedzianą, którą trzeba uziemić. Identycznie jak to jest w fabrycznym Menuetto.

I zafunduj sobie porządne, miedziane terminale głośnikowe + porządny kabel zasilający.

Nie poznasz wzmacniacza.

PS. Takie coś jak serwisówka do Menuetto to chyba nie istnieje poza Serbią. Próbowałem kiedyś zdobyć i d.. blada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 27

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.