Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  69 członków

Dayens Klub
IGNORED

Klub DAYENS


Gość numik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Terminale w moim egzemplarzu wykonane sa w calosci z metalu, wygladaja dosc solidnie.  Nie wiem, czy jest to miedz, czy moze mosiadz?

Uzywam golych kabli bez konfekcji. Czy wymiana zaciskow nie bedzie przyslowiowa sztuka dla sztuki?

Koszmar audiofila: żona sprzedała jego zabawki za tyle, za ile powiedział jej, że je kupił...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co, inne terminale sobie podaruję, od lat mam te same kable głośnikowe. Żonglowanie kabelkami więc odpada, nic nie będzie się obracać.

Wymienię kondensatory i sieciówkę.

Koszmar audiofila: żona sprzedała jego zabawki za tyle, za ile powiedział jej, że je kupił...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamawiam kondy. Zaglądałeś może do środka menuetto?

Sprzedawca podaje wymiary kondensatora  21x39mm /szt.

Zmieszczą się bez problemu?

Edit  Doczytałem, zmieszczą sie.

Edytowane przez eugeniusz28
dopisek

Koszmar audiofila: żona sprzedała jego zabawki za tyle, za ile powiedział jej, że je kupił...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miała baba kłopotu... zachciało jej się upgrade'u.

Próbowałem dostać się do środka, ale producent skutecznie postarał się poskromić zapędy ciekawskich.

Śrubki trzymające pokrywę odkręca się sześciokątną końcówką, ale tak małej używa chyba tylko zegarmistrz...

Mam w domu sporo różnych narzędzi, ale czegoś takiego, niestety, nie.

Czas mnie nagli, ponieważ musiałbym zamówić kondensatory dziś - kwestie logistyczne.

Czy ktoś z was zaglądał może  ''pod maskę'' Menuetto?

Będę wdzięczny za odzew.

Koszmar audiofila: żona sprzedała jego zabawki za tyle, za ile powiedział jej, że je kupił...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, nie są małe, są mikroskopijne. Czegoś podobnego wcześniej nie widziałem.

Mam porządny zestaw końcówek Bosch i najmniejsza sześciokątna , oznaczona 3 nie mieści się w otworze.

Mógłbym oczywiście próbować wepchnąć tam jakąś płaską zeszlifowaną końcówkę, ale nie chcę tego robić, gdyż śrubki mogą być wtedy tylko do wyrzucenia.

Są naprawdę wyjątkowo delikatne.

Koszmar audiofila: żona sprzedała jego zabawki za tyle, za ile powiedział jej, że je kupił...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie...

Niestety, dzisiaj nigdzie nie kupię.

Wymiana chyba trochę poczeka, zależało mi na kupnie teraz, bo w tym tygodniu ktoś mógłby mi to przyweżć do Norwegii.

Później nie wiem, wiadomo jak to dziś jest z podróżowaniem.

Szukałem tych kondów na norweskich stronach, ale nie znalazłem, może będę musiał lepiej się przyłożyć.

Koszmar audiofila: żona sprzedała jego zabawki za tyle, za ile powiedział jej, że je kupił...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, Mundorf nie ma przedstawicielstwa w Norge.

W kraju dystrybutorem jest Power Audio z Katowic, ale dziś sprzedali ostatnie 8 szt. 0,47µF. Następna dostawa w przyszłym tygodniu.

Zdjąłem pokrywę, kondy mają wymiary ok.fi15x37mm, wartości nie da się odczytać bez zdjęcia taśmy, którą są owinięte.

Mogłem chyba jednak brać wczoraj te 0,47... a teraz sprawa się odwlecze. 

Na dodatek po ponownym wpięciu kabli od playera do gniazda CD - brumi. Czary jakieś czy co?

Po przełożeniu do gniazda ''tuner'' gra normalnie. Macie jakąś teorię?

Na zdjęciu kondensatory to te przymocowane do deseczki.

a.jpg

Koszmar audiofila: żona sprzedała jego zabawki za tyle, za ile powiedział jej, że je kupił...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, czego Wam brakuje w graniu Menuetto (wersja podstawowa)? Środek bez pogrubiania jest, niskie nie są podbite, góry w sam raz, no można by chcieć lepszej mikrodynamiki ale tu dopiero klamoty za ok. 10kzl pokazywały wyraźną przewagę nad Menuetto. A i więcej prądu by się przydało ale przecież nie każdy ma Dynaudio czy ATC ? Jedynie te odkręcające się w niektórych egz. Menuetto terminale głośnikowe mogą irytować. Sprzęt gra w tej samej lidze co taki markowy Cyrus 8.2 DAC z zasilaczem psx r2 a przecież dzieli je przepaść cenowa, ja bym tam nic nie grzebał w Menuetto. 

Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra czyściej,  lepiej wybrzmiewa. Co do mocy to fakt, przy  skuteczności kolumn np. 85  a 91 jest  spora różnica.

Jak koledzy wyżej wlutują kondy to powiedzą co i jak ?

 

Ja nie przypominam sobie by była taka deseczka. Przynajmniej taka duża! Rozkręcałem egzemplarz demo terminal kazano mi przykręcić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Adam 38 napisał:

Słuchajcie, czego Wam brakuje w graniu Menuetto (wersja podstawowa)? Środek bez pogrubiania jest, niskie nie są podbite, góry w sam raz, no można by chcieć lepszej mikrodynamiki ale tu dopiero klamoty za ok. 10kzl pokazywały wyraźną przewagę nad Menuetto. A i więcej prądu by się przydało ale przecież nie każdy ma Dynaudio czy ATC ? Jedynie te odkręcające się w niektórych egz. Menuetto terminale głośnikowe mogą irytować. Sprzęt gra w tej samej lidze co taki markowy Cyrus 8.2 DAC z zasilaczem psx r2 a przecież dzieli je przepaść cenowa, ja bym tam nic nie grzebał w Menuetto. 

Audiofilia nervosa...))) Ciekawość?

Mój egzemplarz kupiłem z drugiej ręki. Pierwszy właściciel nabył go w sklepie w Danii. Grał u niego zaledwie kilka godzin.

Nie podszedł mu i gość kupił wzmacniacz lampowy.

Nie wydaje mi się, żeby ktoś w środku grzebał. Włożył większą listewkę? Absurd.

Chyba że... większa listewka- duży dźwięk ;)))

A co do kabelków głośnikowych w środku, nie mam pojęcia. Też ktoś zamienił? Po co?

Dayens to manufaktura, nie taśma montażowa. Ale aż taka dowolność? Nie wiem.

 

Koszmar audiofila: żona sprzedała jego zabawki za tyle, za ile powiedział jej, że je kupił...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, eugeniusz28 napisał:

Dayens to manufaktura, nie taśma montażowa. Ale aż taka dowolność? Nie wiem.

Na to wygląda (chociaż deseczka..., zawsze możesz zapytać producenta), jeszcze raz napiszę, że "mój" pierwszy Menuetto grał z tym samym źródłem, Dyniami i w tym samym pokoju wyraźnie inaczej jak dwa następne. Miał więcej (wyraźnie) wysokich tonów i wokale raczej z tych "lekkich". Następne egz. na jego tle były wyraźnie ocieplone. 

Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój Dayens jednak idzie na sprzedaż. Lampa gra  lepiej, wymyśliłem jeszcze zmianę transformatorów głośnikowych co prawie podwoi jej cenę. Więc potrzebuję hajsu.

Zatem za Menuetto chcę 3200, jeśli ktoś chętny na bezpiecznik Verictum X Fuse to z nim cena wynosi 3400. Wysyłka po mojej stronie.

https://www.olx.pl/oferta/wzmacniacz-dayens-menuetto-CID99-IDGSj2M.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i chyba Menuetto u mnie nie zostanie. To świetny piecyk, gra fajnie, żywo, przestrzennie. Ma najlepszą górę ze wszystkich wzmaków jakie słuchałem do tej pory. Dużo w niej wybrzmień i powietrza. Zarzuty mam niestety do basu. Mam wrażenie jakby wzmacniacz dodawał za dużo czary-mary od siebie. W Audiolabie 6000A, którego mam teraz dół jest szybki, zwarty, trzymany krótko za pysk. W Menuetto robi się trochę misiowaty, rozlazły. Średnica jest dobra, ale nie wybitna. Ma bardzo fajną barwę, ale mam wrażenie, że jest troszkę jakby wycofana w stosunku do reszty? Sam nie wiem jak to ubrać w słowa.

Wzmacniacz nie jest też uniwersalny. Zresztą, który jest za taką kasę? ? Dayens nie sprawdza mi się w elektronice, syntezatorach i nowszym rocku (głównie za sprawą tego dołu). Świetnie za to radzi sobie z jazzem czy starszymi płytami z lat 70/80 i tutaj góruje nad Audiolabem.

Nie ukrywam, że w pierwszych minutach odsłuchu byłem wręcz oczarowany, głównie za sprawą góry. Później entuzjazm nieco opadł. Ciężko mi stwierdzić czy ten wzmacniacz jest całościowo lepszy od Audiolaba. Na pewno to inna szkoła grania. Bardziej krok w bok niż krok półkę wyżej.

Ale to tylko moje skromne zdanie. Nie bijcie proszę ?

 

Edytowane przez simopl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Menuetto niestety do ostrej gry się nie nadaje. Dociążenia prawie brak. Zmieniłem go przez to na Vincenta. Mimo wszystko tęsknię za nim, bo wieczorne słuchanie było lepsze niż na sv500. Średnica w dayensie góruje nad basem, choć ten wg mnie jest zajebisty, pomijając świetną przestrzeń i dynamikę. Vicek może się pod tym względem schować. Może kolumny nie do końca z nim współpracują. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.