Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  69 członków

Dayens Klub
IGNORED

Klub DAYENS


Gość numik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Każdy u siebie inaczej odbiera charakter grania Menuetto. Jestem przekonany, że dużą rolę odgrywa tu źródło. W swojej przygodzie z audio popełniłem dwa błędy, nie zostawiłem u siebie  pierwszego egz. Menuetto, który u mnie grał i pierwszej pary, jeszcze starych, fantastycznych Castle Knight 2. Niestety ani obecnie produkowany Menuetto ani CK2 już tak nie grają chociaż nadal ich brzmienie jest ładne. 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Mashroom napisał:

Menuetto niestety do ostrej gry się nie nadaje. Dociążenia prawie brak. Zmieniłem go przez to na Vincenta. Mimo wszystko tęsknię za nim, bo wieczorne słuchanie było lepsze niż na sv500. Średnica w dayensie góruje nad basem, choć ten wg mnie jest zajebisty, pomijając świetną przestrzeń i dynamikę. Vicek może się pod tym względem schować. Może kolumny nie do końca z nim współpracują. 

Miałem kiedyś oba wzmacniacze. Miedzy tymi dwoma wzmacniaczami masz rację dociążenia brak w Menuetto, lecz takie granie vicka wyszło u mnie  pogrubione i nie prawdziwe jak dla mnie. Bas dużo mocniejszy, lecz gorszy, góra też jakaś dziwna. Nie podobało mi się  to granie, słucham różnej muzyki. 

Wszystko rzecz gustu, akustyki i innych gratów.

W dniu 2.11.2020 o 21:04, eugeniusz28 napisał:

Niestety, Mundorf nie ma przedstawicielstwa w Norge.

W kraju dystrybutorem jest Power Audio z Katowic, ale dziś sprzedali ostatnie 8 szt. 0,47µF. Następna dostawa w przyszłym tygodniu.

Zdjąłem pokrywę, kondy mają wymiary ok.fi15x37mm, wartości nie da się odczytać bez zdjęcia taśmy, którą są owinięte.

Mogłem chyba jednak brać wczoraj te 0,47... a teraz sprawa się odwlecze. 

Na dodatek po ponownym wpięciu kabli od playera do gniazda CD - brumi. Czary jakieś czy co?

Po przełożeniu do gniazda ''tuner'' gra normalnie. Macie jakąś teorię?

Na zdjęciu kondensatory to te przymocowane do deseczki.

a.jpg

Kto mi powie gdzie tu są oampy? Bo chyba takowe posiada ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, obcymars napisał:

Kto mi powie gdzie tu są oampy? Bo chyba takowe posiada ?

Obawiam się, że nie posiada, przynajmniej ja nie widziałem ?

Co do basu w Menuetto to z Vickiem to on szans nie ma w kwestii ilości. Za to jakość na pewno ma lepszą.

Po 10 dniach grania, zamontowaniu lepszego kabla zasilającego + lepszego bezpiecznika u mnie Menuetto przestał się cackać z kolumnami. Bas był nawet większy niż bym sobie tego życzył. Nie piszę tu o niskim basie, bo moje kolumny nie są w stanie takowego wygenerować.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.11.2020 o 18:40, eugeniusz28 napisał:

Zamawiam kondy. Zaglądałeś może do środka menuetto?

Sprzedawca podaje wymiary kondensatora  21x39mm /szt.

Zmieszczą się bez problemu?

Edit  Doczytałem, zmieszczą sie.

Witam. Czy już coś ruszyło w kwestii modyfikacji? Jestem ciekawy efektów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.11.2020 o 23:25, Mashroom napisał:

Menuetto niestety do ostrej gry się nie nadaje. Dociążenia prawie brak. Zmieniłem go przez to na Vincenta. Mimo wszystko tęsknię za nim, bo wieczorne słuchanie było lepsze niż na sv500. Średnica w dayensie góruje nad basem, choć ten wg mnie jest zajebisty, pomijając świetną przestrzeń i dynamikę. Vicek może się pod tym względem schować. Może kolumny nie do końca z nim współpracują. 

Na prawdę zadziwia mnie taki wpis, ja od wczoraj testuję Menuetto, kupiłem go od kolegi tutaj z AS ( za co bardzo mu dziękuję) i słucham na nim thrash Metalu i Heavy metalu a także Blues'a. System dopiero chcę rozwinąć bo gra to w tej chwili z Mission 702e i Dac Magic 100. Wcześniej bazowałem na Rotelach (było ich mnóstwo) także miałem Caspiana, Cyrus One, jakąś Yamahę, Onkyo, Marantz, Hegel H80, miałem też jakieś Sony z serii ES i ten wzmacniacz (Dayens)tak na prawdę teraz dopiero dobrze gra u mnie muzykę ciężką. Nawet w słabszych realizacjach dobrze się sprawuje. Może nie ma ąż takiego wielkiego dociążenia jak by się chciało ale nie jest tak źle, u mnie bas i ciężkość muzy na prawdę słychać. Nie zgadzam się z tym wpisem, że do ostrej muzy się nie nadaje. Ja mam mały metraż 12M2 ale konstruktorom tych budżetowych kolumn udało się uzyskać świetną głębię, w moim pokoju czuć mięcho. Jestem bardzo zadowolony, teraz np. leci Iron Maiden  Rime Of The Ancient Mariner i cały pokój mam wypełniony ciężkim brzmieniem, może dlatego, że ten mały kwadrat mam praktycznie cały zabudowany, półki z książkami na ścianach, zasłony, dywan, meble , kanapa biurko, myślę, że akustyka w tym wypadku robi swoje. Gitary i bębny są po prostu fantastyczne. Nic nie jest wyostrzone, żadnych sybilantów, syków szumów itp. ja jestem zadowolony. Dodam jeszcze, że już wcześniej miałem ten wzmacniacz jakieś 2 lata temu i oddałem go głupi bo grał w zupełnie niedopasowanym systemie. Żródłem był Denon podpięty złymi interkonektami, które wyostrzały mu dźwięk, grał na monitorach Cano One, zupełnie mi się to nie podobało, ale teraz jest OK i mam nadzieję, że będzie jeszcze lepiej kiedy zmienię kolumny. tylko zastanawiam się na jakie?

Teraz leci Dio płyta  killing the dragon i nie mam co zarzucić temu dźwiękowi, jest po prostu świetnie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega Adam ma jakieś doświadczenie miał wiele monitorów i dwa Dayensy może coś doradzi w sprawie kolumn. Najlepiej wypożyczyć i posłuchać jak będzie możliwość.

Jakiego Caspiana miałeś? Jak na takich kolumnach w takim budżecie odczuwasz zadowolenie, to tylko lepsze przed Tobą. Chociaż nie znam, może te kolumny są świetne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, Satori napisał:

Na prawdę zadziwia mnie taki wpis, ja od wczoraj testuję Menuetto, kupiłem go od kolegi tutaj z AS ( za co bardzo mu dziękuję) i słucham na nim thrash Metalu i Heavy metalu a także Blues'a. System dopiero chcę rozwinąć bo gra to w tej chwili z Mission 702e i Dac Magic 100. Wcześniej bazowałem na Rotelach (było ich mnóstwo) także miałem Caspiana, Cyrus One, jakąś Yamahę, Onkyo, Marantz, Hegel H80, miałem też jakieś Sony z serii ES i ten wzmacniacz (Dayens)tak na prawdę teraz dopiero dobrze gra u mnie muzykę ciężką. Nawet w słabszych realizacjach dobrze się sprawuje. Może nie ma ąż takiego wielkiego dociążenia jak by się chciało ale nie jest tak źle, u mnie bas i ciężkość muzy na prawdę słychać. Nie zgadzam się z tym wpisem, że do ostrej muzy się nie nadaje. Ja mam mały metraż 12M2 ale konstruktorom tych budżetowych kolumn udało się uzyskać świetną głębię, w moim pokoju czuć mięcho. Jestem bardzo zadowolony, teraz np. leci Iron Maiden  Rime Of The Ancient Mariner i cały pokój mam wypełniony ciężkim brzmieniem, może dlatego, że ten mały kwadrat mam praktycznie cały zabudowany, półki z książkami na ścianach, zasłony, dywan, meble , kanapa biurko, myślę, że akustyka w tym wypadku robi swoje. Gitary i bębny są po prostu fantastyczne. Nic nie jest wyostrzone, żadnych sybilantów, syków szumów itp. ja jestem zadowolony. Dodam jeszcze, że już wcześniej miałem ten wzmacniacz jakieś 2 lata temu i oddałem go głupi bo grał w zupełnie niedopasowanym systemie. Żródłem był Denon podpięty złymi interkonektami, które wyostrzały mu dźwięk, grał na monitorach Cano One, zupełnie mi się to nie podobało, ale teraz jest OK i mam nadzieję, że będzie jeszcze lepiej kiedy zmienię kolumny. tylko zastanawiam się na jakie?

Teraz leci Dio płyta  killing the dragon i nie mam co zarzucić temu dźwiękowi, jest po prostu świetnie ?

Cieszę się ,że się sprawuje. Pewnie i ja za 2 lata powrócę tu z nim z podwiniętymi uszami ? .

Wiim Pro Plus, SMSL VMV A2 , KEF R3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, obcymars napisał:

Jakiego Caspiana miałeś?

Caspian M2 z drugiej ręki, fajny wzmacniacz ale do metalu to trochę grzeczny był tak mi się wtedy wydawało, ale też nie było mnie potem stać na kolumny do niego i musiałem go sprzedać. Grał właśnie na missionach i na Dynaudio Audience 42. Nie rozwijał skrzydeł czułem to po prostu.

Teraz chciałbym jakieś podłogówki 2,5 drożne ale kosze 2x14 bo na mój pokój 2x17 czy 18 to za dużo. Chyba że jeden kosz 18. Wiem, że najlepiej odsłuchać tylko ja musiałbym go wziąć pod pachę i przejechać się do Poznania bo tam mam najbliżej. Nie uśmiecha mi się to zbytnio bo czasu brakuje ?

45 minut temu, Prawie Audiofil napisał:

Cieszę się ,że się sprawuje. Pewnie i ja za 2 lata powrócę tu z nim z podwiniętymi uszami ? .

Kto wie, kto wie ?

Godzinę temu, obcymars napisał:

Kolega Adam ma jakieś doświadczenie miał wiele monitorów

Nie nie chcę monitorów wiele ich przerobiłem, i wiem już z własnego doświadczenia, że u mnie sprawdzą się podłogowe kolumny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to się pochwalę:)

Mundorf Supreme Silver/Gold/Oil już na pokładzie:) Na początku myslałem że takie właśnie siedzą w wersji CUSTOM ale chłopaki mnie uświadomili że jednak model niżej...więc poprawiłem CUSTOMA ?

Całość zabawy wyszła ok 4 h z odkręcaniem płytki żeby było łatwiej. Połączone cyną z 9 % srebra.

Narazie podłączyłem do TV i 2 h wczoraj ale co się rzuca w "oczy" ...uszy to jakby szybsze narastanie dzwieku i jego wygaszanie.

Słychać ewidentną poprawę w scenie gdzie dzwięki i więcej smaczków pojawia się tam gdzie się ich nie spodziewałem:)

Więcej bedę mógł coś powiedzieć pewnie po tygodniu i na lepszym materiale dzwiękowym ale słuchając samych dialogów w tv już widzę zdecydowaną poprawę w tym zakresie.

Chciałem się podzielić zdjęciami ale nie umiem ogarnąć tego rozmiaru 1 MB

 

 

1.jpg

2.jpg

3.jpg

Edytowane przez finchers
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie bardzo duża różnica i uwierz mi że jej nie przegapisz ? Tak samo jak z Supreme, które wygrzewały się ok 10dni. Silver Goldom dałbym raczej miesiąc.

Dayens mało prądu bierze więc go po prostu nie wyłączaj ?

Co do kondensatorów to można było jeszcze lepsze włożyć ale to już minimum dwa razy drożej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem do swojego Menuetto DAC Nostromo Hypnos Premium z zasilaczem liniowym. Bardzo ładny dźwięk, szybki dynamiczny, ładny bas, dac nie jest ostry czego się wcześniej obawiałem. Jeszcze teraz kolumny tylko nie wiem w co celować.

Edytowane przez Satori
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ma być dobry stosunek ceny do jakości to może System Audio saxo 40 - te paczki - znając Q21, wyślą Ci na testy bez problemu. A może Monitor Audio Silver 200? Te wyśle Ci pewnie S4Home. Zostaje zadziałać i posłuchać z Menuetto. Przy okazji gratki, świetny piecyk. 

Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Satori napisał:

Kupiłem do swojego Menuetto DAC Nostromo Hypnos Premium z zasilaczem liniowym. Bardzo ładny dźwięk, szybki dynamiczny, ładny bas, dac nie jest ostry czego się wcześniej obawiałem. Jeszcze teraz kolumny tylko nie wiem w co celować.

Masz jakies porównanie tego dac do czegoś innego jak wypada?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, ciszyn11 napisał:

Polecę Tannoy Eaton, jak kolega nie boi się vintage. Tutaj w świetnym stanie:

https://www.olx.pl/oferta/tannoy-eaton-legenda-brytyjskiego-audio-CID99-IDHywh8.html#653d803422

Namacalny, prawdziwy dźwięk

musiałbym oczy ciągle zamykać chyba jak bym siadał do słuchania muzyki...a poźniej kocem przykrywać w salonie żeby na nie nie patrzec:P

Ja ze swojej strony polecam coś ze Spendora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, finchers napisał:

musiałbym oczy ciągle zamykać chyba jak bym siadał do słuchania muzyki...a poźniej kocem przykrywać w salonie żeby na nie nie patrzec:P

Ja ze swojej strony polecam coś ze Spendora.

No tak  de gustibus non est disputandum. Ja tam lubię taki styl, przypomina mi dzieciństwo. Z maskownicami całkiem ładne. Sam sobie sprawiłem takie w wersji XXL:

 

Edytowane przez ciszyn11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, finchers napisał:

Masz jakies porównanie tego dac do czegoś innego jak wypada?

Mam w tej chwili dac magic 100 i Rotel rcd 12 i Nostromo Hypnos wygrywa. Hypnos vs Magic 100 lepszy bas, średnica i i bardziej wyciągnięte wysokie tony ale nie kłujące więcej szczegółów, dac magic 100 gra jakby za kocem w porównaniu do niego. Znowu RCD 12 ma też dobrą podstawę basową i ładną średnicę ale gra lekko, łagodniej ale w skali mikro lepiej gra Hypnos, bardziej dynamicznie i ostrzej co nie znaczy, że ostro. Nie wiem jak to ująć ale dźwięk Rotela jest lekki dla mnie nie nadaje się do rocka i cięższej muzy.

Edytowane przez Satori
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.11.2020 o 16:46, Satori napisał:

Na prawdę zadziwia mnie taki wpis, ja od wczoraj testuję Menuetto, kupiłem go od kolegi tutaj z AS ( za co bardzo mu dziękuję) i słucham na nim thrash Metalu i Heavy metalu a także Blues'a. System dopiero chcę rozwinąć bo gra to w tej chwili z Mission 702e i Dac Magic 100. Wcześniej bazowałem na Rotelach (było ich mnóstwo) także miałem Caspiana, Cyrus One, jakąś Yamahę, Onkyo, Marantz, Hegel H80, miałem też jakieś Sony z serii ES i ten wzmacniacz (Dayens)tak na prawdę teraz dopiero dobrze gra u mnie muzykę ciężką. Nawet w słabszych realizacjach dobrze się sprawuje. Może nie ma ąż takiego wielkiego dociążenia jak by się chciało ale nie jest tak źle, u mnie bas i ciężkość muzy na prawdę słychać. Nie zgadzam się z tym wpisem, że do ostrej muzy się nie nadaje. Ja mam mały metraż 12M2 ale konstruktorom tych budżetowych kolumn udało się uzyskać świetną głębię, w moim pokoju czuć mięcho. Jestem bardzo zadowolony, teraz np. leci Iron Maiden  Rime Of The Ancient Mariner i cały pokój mam wypełniony ciężkim brzmieniem, może dlatego, że ten mały kwadrat mam praktycznie cały zabudowany, półki z książkami na ścianach, zasłony, dywan, meble , kanapa biurko, myślę, że akustyka w tym wypadku robi swoje. Gitary i bębny są po prostu fantastyczne. Nic nie jest wyostrzone, żadnych sybilantów, syków szumów itp. ja jestem zadowolony. Dodam jeszcze, że już wcześniej miałem ten wzmacniacz jakieś 2 lata temu i oddałem go głupi bo grał w zupełnie niedopasowanym systemie. Żródłem był Denon podpięty złymi interkonektami, które wyostrzały mu dźwięk, grał na monitorach Cano One, zupełnie mi się to nie podobało, ale teraz jest OK i mam nadzieję, że będzie jeszcze lepiej kiedy zmienię kolumny. tylko zastanawiam się na jakie?

Teraz leci Dio płyta  killing the dragon i nie mam co zarzucić temu dźwiękowi, jest po prostu świetnie ?

Dlatego też w mojej wypowiedzi wziąłem pod uwagę moje kolumny, które mogą z nim źle współpracować. Niestety na innych go nie sluchalem, a są one dosyć analityczne. Może to przez wstęgi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Forumowicze Drodzy,

Święta to czas refleksji, moja jest krótka: trzeba mnie DACa. Myślę o czymś z ciepłą barwą lub lekko ocieploną, jednocześnie coś co nie "udusi" grania Menuetto. Budżet nie jest duży, dlatego rozważam sprzęt używany, do 2k zł.
Chciałem Xiangsheng d05A lub d05B (z lampą), ale ciężko go dostać u nas. Inna opcja to Matrix Quattro. Ma ktoś jakieś doświadczenia z Matrixem? Może jakieś inne modele warte uwagi?

PS
Wesołych świąt


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.