Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  69 członków

Dayens Klub
IGNORED

Klub DAYENS


Gość numik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, ciszyn11 napisał:

Może coś z BMN. Dobrze wycenione, na dobrych przetwornikach.

ciekawe podejście, filozofia wykorzystywania dobrych podzespołów w celu uzyskania maksymalnie  dobrego brzmienia, fascynacja dźwiękiem, do tego świetny stosunek cena/jakość i całkiem ładne. podobają mi się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pograłem przez tydzień na Menuetto, sprzęt się już trochę wygrzał, słuchałem zawsze na dość niskim poziomie głośności (dzieci, żona, brak czasu w dzień - wiadomo), dzisiaj w końcu znalazłem chwilę wolnego czasu, zapuściłem Phillippa Chretiena, głośność na 11 i muszę przyznać że jestem oczarowany jak dayens gra, muzykalność, scena, wybrzmienia, niskie tony, harmonia - coś cudownego. Paradigmy zostają, może Mikołaj przyniesie jakieś lepsiejsze kable, w przyszłym roku pomyślę nad kolumnami, BMN to kusząca opcja. Pozdrawiam wszystkich miłośników Dayensa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, yaca78 napisał:

Pograłem przez tydzień na Menuetto, sprzęt się już trochę wygrzał, słuchałem zawsze na dość niskim poziomie głośności (dzieci, żona, brak czasu w dzień - wiadomo), dzisiaj w końcu znalazłem chwilę wolnego czasu, zapuściłem Phillippa Chretiena, głośność na 11 i muszę przyznać że jestem oczarowany jak dayens gra, muzykalność, scena, wybrzmienia, niskie tony, harmonia - coś cudownego. Paradigmy zostają, może Mikołaj przyniesie jakieś lepsiejsze kable, w przyszłym roku pomyślę nad kolumnami, BMN to kusząca opcja. Pozdrawiam wszystkich miłośników Dayensa.

gratulacje. Mnie też oczarował swego czasu swoją muzykalnością. Co do BMN, to producent nie robi problemów z wypożyczeniem, więc można spokojnie sprawdzić.

15 godzin temu, imbryk82 napisał:

Ktoś miał/słuchał Menuetto i kolumny BMN?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

bezpośrednio nie. U mnie z Tannoy xt8f, które to porównywałem do Berges 3 ale z innym wzmacniaczem (musical fidelity m5si). Moim zdaniem Menuetto powinien się dobrze zgrać z Berges 3, bo one grały żywo i taki wzmacniacz z lampowym sznytem może być dobrym kompanem. U mnie finalnie zostały Tannoy, bo lubię i szkołę grania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, imbryk82 napisał:

Tak z ciekawości - jak grają Twoje XT8F z Menuetto? Pytam bo brat szuka kolumn do Dayensa i rozważa różne opcje. Jedną z nich są Bergesy 3 ale wciąż nie wyklucza innych. Pokój ok 33 m.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

kolega @obcymars grał na Tannoy xt8f z Menuetto dość długo. Wg mnie dobrze się sprawdzał z xt8f wygładzając je,ale Menuetto miałem jedynie testowo przez kilka tygodni. Jedynie trzeba uważać na bas, xt8f potrzebują wydajnego wzmacniacza, który go okiełzna. Zetknąłem się z opiniami, że te kolumny mają specyficzny, mało urozmaicony bas. Natomiast w kwestii xt8f czy Berges, to już zależy od upodobań. Ja wybrałem Tannoye, ale nie jestem obiektywny, bo uzależniają.. Po xt8f miałem Tannoy DC10t, a teraz stare z lat 70. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak grałem z XT8f na tamten czas fajne granie to było, sporo basu, niekiedy za dużo, ogólnie muzykalnie, wysokie nie kaleczyły, scena też niczego sobie, lecz u mnie było w miarę ustawienie kolumny z akustyką. Kupujący po kilku godzinach pisał, że dziwne iż tak mało basu było u mnie jak słuchał. Był z swoim sprzętem. Zależy kto co lubi. Kolega wyżej dobrze pisze co do okiełznania basu. Osobiście na dziś uważam, że z dwojga co mieć lepsze,  kolumny czy wzmak wybrałbym piec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość adamnl

(Konto usunięte)

Witam.

Mam i ja. Półtora roku już. Czytam Wasze wpisy, ale nieśmiały jestem, więc dopiero teraz.

Wszystko zostało na tym forum o nim/menuetto powiedziane/napisane.

Czy mógłbyś mi pomóc „wynieść” ten model na wyższy poziom.

Chciałbym oddać go do profesjonalisty, ale będę wdzięczny za sugestie, rady, podpowiedzi. 
Z serca dziękuję.

DC2A0268-52CF-4A8C-94AC-3EA32955F451.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, adamnl napisał:

Witam.

Mam i ja. Półtora roku już. Czytam Wasze wpisy, ale nieśmiały jestem, więc dopiero teraz.

Wszystko zostało na tym forum o nim/menuetto powiedziane/napisane.

Czy mógłbyś mi pomóc „wynieść” ten model na wyższy poziom.

Chciałbym oddać go do profesjonalisty, ale będę wdzięczny za sugestie, rady, podpowiedzi. 
Z serca dziękuję.

DC2A0268-52CF-4A8C-94AC-3EA32955F451.jpeg

można zrobić upgrade do wersji custom (wymiana kondensatorów i gniazd)- chyba koledzy pisali o tym wcześniej.  A u Ciebie Menuetto gra w drugim systemie, bo widzę, że grasz na sprzęcie od WBA?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, ciszyn11 napisał:

można zrobić upgrade do wersji custom (wymiana kondensatorów i gniazd)- chyba koledzy pisali o tym wcześniej.

No właśnie, zrobiłem sobie kalkulację kosztów: dwa kondensatory Mundorf silver/gold/Oil plus 4 gniazda głośnikowe WBT 0708 cu wychodzi 1200 zł, do tego gniazda RCA WBT 0210 to 300 zl/para ( przynajmniej 2 pary). Łącznie ok 1900 zł, do tego robota elektronika czyli ok 2200 zł(?). Koszt nowego menuetto ok 3700 zl i wychodzi 5900 zł za wersję custom. Zawsze lepiej niż 7800 zł. Tylko czy to co napisałem ma sens? Jak wygląda sprawa gwarancji bo podejrzewam że po upgradzie raczej przepadnie. Co sądzicie? 

Edytowane przez yaca78
Matematyka 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość adamnl

(Konto usunięte)
Godzinę temu, ciszyn11 napisał:

A u Ciebie Menuetto gra w drugim systemie, bo widzę, że grasz na sprzęcie od WBA?

Menuetto w Holandii jest praktycznie już nieistniejącą marką/dystrybutor

Swojego kupiłem za 350 euro/marktplaats. Grał u córeczki z herbatnikami najmniejszymi i node. Córeczka wybrała skrzypce.

A ja wszystkie tranzystory sprzedałem, ja lampowy jestem, a Menuetto się ostał. Przeprosiłem się z nim po półtora roku, obiecałem mu lepsze bebechy. 
Na poważnie to w dużej części sentyment, po drugie YB z nim brzmią gładziutko, neutralnie. Moja „lampa” niczego nie koloruje, tak samo jest z menuetto. Średnica, a w niej skrzypce, altówka, wokale, a nawet wiolonczela brzmią tak jak lubię. Słucham z 2 metrów max 70 dB. Dopiero w drugiej oktawie fortepian wchodzi, ale jak😉!!!

Kolega wyżej zrobił nawet kosztorys. Dziękuję, nie spodziewałem się tak szybko reakcji. Zrobię mu upgrade, postawię pod preampem i na krótkie odsłuchy to mój najlepszy przyjaciel będzie. 
Córeczka rzuci skrzypce, przeprosi się z Ed Sheran i „wszystko” wróci na swoje miejsce.

Spójrz na design WBA, menuetto wypisz wymaluj jakby z tej rodziny. Uwielbiam jego prosty, nierzucający się w oczy wygląd. Jest wąski, lekki, czarny, gra po 15 minutach optymalnie. Można wziąść pod pachę i do kolegów na odsłuchy się wprosić. Dla mnie bomba 

Edytowane przez adamnl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny opis. Ja połączyłem te dwa światy. Końcówka Ecstasy IV custom i pre na lampach 6sn7 od Cary Audio. Dźwiękowo bajka. Kontrola, przejrzystość, separacja, z soczystością i gładkością. Co do samej marki, to niestety to jednak niszowa manufaktura, więc z odsprzedażą w sensownej cenie problem. Ale nie zamierzam nic zmieniać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witam szanownych klubowiczów. Dołączam się z nowym Dayensem Menuetto. Wygrzewanie wraz z nowymi Pylon Diamond Monitor. Jest dobrze a za tydzień, dwa będzie jeszcze lepiej. Źródło to Bluesound Node (3). Już po wygrzaniu na starym zestawie.

 

Pozdrawiam😀

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Dzień dobry

Chciałbym do systemu lampowego nabyć Dayens Menuetto. 
Używany

Posiadam odpowiednie monitory i gotowość😊, by wrócić do brzmienia, od którego kiedyś rozpocząłem przygodę z audio. 
Bardzo proszę o kontakt na pw

Z muzykalnymi pozdrowieniami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Prosba już nieaktualna, potrzeba spełniona.

Menuetto za tydzień już u mnie. Dziękuję koledze👍😃

Wykonam przegląd, kondy i wbt do wymiany.

Gdy już kolumny, Menuetto z pomieszczeniem się zgrają, dam znać. To będzie długa przygoda, powrót do korzeni w końcu, sentymentalnym na starość.

Z muzykalnymi pozdrowieniami 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 tygodni później...

Cześć, przymierzam się do zakupu Dayens Menuetto aby grał razem z Jean Marie Reynaud Lucia ale widzę, że jeśli chodzi o polski rynek to jedynie jeden sklep ma go w swojej ofercie. W związku z tym może ktoś potwierdzić, czy z Menuetto z tej aukcji https://allegro.pl/oferta/dayens-menuetto-wzmacniacz-nagroda-6moons-design-11392206987 to jakaś przerabiana wersja (w opisie jest taka wzmianka - "Wersja pilotem i potencjometrem ALPS Blue"). Aukcja jest wystawiona przez sklep https://www.gfmod.pl/wzmacniacz_dayens_manuetto.html i tu w opisie już nic nie ma o ALPS Blue czy pilocie. I ogólnie, czy warto inwestować w tej cenie tą wersję Menuetta? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Fajfoll napisał:

Cześć, przymierzam się do zakupu Dayens Menuetto aby grał razem z Jean Marie Reynaud Lucia ale widzę, że jeśli chodzi o polski rynek to jedynie jeden sklep ma go w swojej ofercie. W związku z tym może ktoś potwierdzić, czy z Menuetto z tej aukcji https://allegro.pl/oferta/dayens-menuetto-wzmacniacz-nagroda-6moons-design-11392206987 to jakaś przerabiana wersja (w opisie jest taka wzmianka - "Wersja pilotem i potencjometrem ALPS Blue"). Aukcja jest wystawiona przez sklep https://www.gfmod.pl/wzmacniacz_dayens_manuetto.html i tu w opisie już nic nie ma o ALPS Blue czy pilocie. I ogólnie, czy warto inwestować w tej cenie tą wersję Menuetta? Pozdrawiam

Miałem Menuetto ok roku. Fajny wzmacniacz z solidnym dzwiekiem ale ...

Musisz wziać pod uwagę pewne mankamenty typu ruszajace się gniazda glosnikowe czy galka Volume. Przypadkowy pilot obsluguje tylko głośność.

Kupilem wtedy od dystrybutora za 3200 zl. Dzisiejsza cena nawet z uwzglednieniem inflacji jest wg mnie zbyt wysoka.

Wypożycz aby nie bylo zawodu.

Wiim Pro Plus, SMSL VMV A2 , KEF R3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, Prawie Audiofil napisał:

Musisz wziać pod uwagę pewne mankamenty typu ruszajace się gniazda glosnikowe czy galka Volume.

To loteria. Mój pierwszy Menuetto miał ruchome gniazda głośnikowe, drugi już nie. Z gałką nigdy nie miałem problemów. Nie było też problemu z dystrybutorem i usunięciem mankamentów.

Co do ceny to ponegocjuj z dystrybutorem po wcześniejszym odsłuchu. Albo poluj na używkę, rzadko ale się pojawiają.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Spoiler

 

Mam wersję Menuetto z Alpsem Blue i pilotem. To wychodzi w tym zestawieniu z fabryki w Serbii. U mnie gniazda głośnikowe są stabilne, nie mam żadnego problemu z gałkami czy to głośności czy też selektora wejść. Dołączony pilot jest faktycznie kontrowersyjny, ale dokupiłem ładniejszego pilota i spokojnie obsługuję nim głośność w Menuetto. W moim systemie napędza Pylon Diamond 18 a źródłami są BS Node 3 z własnych plików na serwerze po WiFi zripowanych z kilkuset moich starych płyt CD a nowszą muzykę kupuję z HDtracks. Tor analogowy to Teac TN 3B, wymieniłem w nim fabryczną wkładkę na MM z igłą Shibata. Zestaw gra muzykalnie a zarazem rozdzielczo. Świetnie słucha mi się na nim Szopena w nowych aranżacjach nagranych na gęstych plikach flac 24/96, 24/192. Keith Jarret też jest świetny 

IMG_20220425_142212.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Mam już informacje bezpośrednio od dayens, może komuś się jeszcze przyda: 

"We use only fast fuses as it's only efficient way to protect from serious damage.
Our products are not designed to work with delayed T fuses.
There are 2 fuses in power rails, they must be fast blow type, for mains you could use slow blow (one only goes there).

4A fast blow fuse is best choice for Menuetto power rails fuses. It can work with 3.15A but could blow them if there are some peaks when turned on."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Dzień dobry, Klubowicze. Mam prośbę o polecenie głośników dobrze zgrywających się z menuetto (kolumny i monitory). Pomieszczenie ok 15-25 (salon z aneksem ze ścianką na środku). Priorytetem jest dobra prezentacja muzyki akustycznej (jazz, klasyka, free improv) i elektroniki (ambient). Budżet na używane: 5000-8000. Zastanawiam się nad modelami brytyjskimi (harbeth p3esr, c7; spendor sp1), ale może są lepsze, sprawdzone rozwiązania. Czy ktoś w ogóle sprawdzał głośniki od Dayensa? Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, maciejmacieju napisał:

Dzień dobry, Klubowicze. Mam prośbę o polecenie głośników dobrze zgrywających się z menuetto (kolumny i monitory). Pomieszczenie ok 15-25 (salon z aneksem ze ścianką na środku). Priorytetem jest dobra prezentacja muzyki akustycznej (jazz, klasyka, free improv) i elektroniki (ambient). Budżet na używane: 5000-8000. Zastanawiam się nad modelami brytyjskimi (harbeth p3esr, c7; spendor sp1), ale może są lepsze, sprawdzone rozwiązania. Czy ktoś w ogóle sprawdzał głośniki od Dayensa? Pozdrawiam!

Słuchałem kolumn BMN z Bydgoskiej manufaktury z Menuetto i to było bardzo fajne granie. Głównie puszczałem jazz i elektronikę. Mówię o wyższych modelach tej marki (Beszele, Bergesy). Plusem jest to, że potem można śmiało zmienić Menuetto na coś z wyższej półki a BMNy zostaną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, maciejmacieju napisał:

Dzień dobry, Klubowicze. Mam prośbę o polecenie głośników dobrze zgrywających się z menuetto (kolumny i monitory). Pomieszczenie ok 15-25 (salon z aneksem ze ścianką na środku). Priorytetem jest dobra prezentacja muzyki akustycznej (jazz, klasyka, free improv) i elektroniki (ambient). Budżet na używane: 5000-8000. Zastanawiam się nad modelami brytyjskimi (harbeth p3esr, c7; spendor sp1), ale może są lepsze, sprawdzone rozwiązania. Czy ktoś w ogóle sprawdzał głośniki od Dayensa? Pozdrawiam!

Mam do Menuetto Pylon Diamond 18. Jak dla mnie nic więcej nie potrzeba. To zestawienie zostanie na wiele, wiele lat słuchania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.