Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  69 członków

Dayens Klub
IGNORED

Klub DAYENS


Gość numik

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie. Czy z Waszego doswiadczenia kabel cyfowy coaxial do polączenia streamera z dac ma wpływ na dźwięk? Zastanawiam się nad zakupem

Co do Dayensa, to miałem Menuetto na testach kilka dni i wcale nie chciało mi się wracać do mojego m5si. Bardzo wciągające, gładkie granie, zero zmęczenia przy słuchaniu. Cena nowego m5si jest niewiele niższa od Ecstasy III po rabatach. Szkoda, ze nie znałem Dayensa wcześniej... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ciszyn11 napisał:

Panowie. Czy z Waszego doswiadczenia kabel cyfowy coaxial do polączenia streamera z dac ma wpływ na dźwięk? Zastanawiam się nad zakupem

Co do Dayensa, to miałem Menuetto na testach kilka dni i wcale nie chciało mi się wracać do mojego m5si. Bardzo wciągające, gładkie granie, zero zmęczenia przy słuchaniu. Cena nowego m5si jest niewiele niższa od Ecstasy III po rabatach. Szkoda, ze nie znałem Dayensa wcześniej... 

I to jest w nim świetne, stawiasz obok niego piec z przedziału 8 kzl- 10kzl i za cholerę ten maluszek nie chce skapitulować a jeszcze dołoży od siebie to "coś", że angażuje bardziej niż pozostałe duuużo droższe, mocniejsze piece. 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Macie może kontakt do producenta? Chciałbym model Menuetto z dodatkowym wyjściem z przedwzmacniacz   pre out. Dodatkowo chciał bym zakupić u dystrybutora z możliwością rat. Jak to ugryźć? Może dystrybutor pomoże? 

Edytowane przez dancos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mam Ampino i cóż powiem.... nie znam się ale...

Panie bardzo dobra robota ? jak za te pieniądze.

Gabarytowo, to połowa lub mniej M.

Nie da się ukryć, że to młodszy brat Menuetto, ta sama filozofia grania. Na pewno bas ma bardzo dobry i mniejsza moc to czuć podkręcając gałkę głośności. Mniej przestrzeni jakby scena mnie wyrazista. Mniej ciut rozdzielczy i detaliczny. I pewnie też lekko ocieplony środek.

Pierwszy utwór z Betesda - Sal Kari, na początku są tam w oddali takie delikatne uderzenia w talerze na Ampino troszkę zlane i mniej słyszalne. Ja akurat lubię takie piękne detale.

Edytowane przez obcymars
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dystrybutora, mam kilka godzin, gra naprawdę bardzo dobrze. Ciut inaczej prezentuje dźwięk, na moich gratach naprawdę nie wiele odstaje z rozdzielczością. Jest też ciut inaczej bas podany, inaczej zaznaczony, w pewnych utworach całość fajnie to brzmi. Zauważyłem, że gubi się np.  w Perfect  "A kysz biała mysz", robi się lekki chaos, tam jest dość szybko i krzykliwie na górze.

Na rożnych skrajnych  kablach,  Menuetto grał znacznie innym dźwiękiem, niż te oba klocki ?

Zauważyłem, że jak dotykam pokrętła regulacji przy włączonym piecu plus CD na pauza, to zaczyna lekko buczeć w głośnikach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok., dzięki za odpowiedź.

Ciekawe jakie będą Twoje wrażenia jak posłuchasz kilka dni tylko na Ampino i dopiero wtedy przejdziesz na Menuetto. Pierwsze wrażenia często są za bardzo emocjonalne ?

I pytanie czy on nie wchodzi w przester z Twoimi paczkami, w końcu na nich nawet Atoll 100 się ludziom wyłączał haha a to jest 25W vs 100W jak dobrze pamiętam ?

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, ale już kilkanaście razy szybko przełączałem się miedzy nimi na różnych utworach, to najlepsza metoda by odnaleźć różnice i stąd opisałem. Na pewno bardzo melodyjnie,  plastycznie po prostu muzyka płynie.

U mnie auto sugestia dźwiękowa nie działa, miałem kabelki za 2tys i nie kupie ich ?

Musze poczytać o czym piszesz z tym przesterem... ?

Gram głośno od godziny Patrycję Markowską i ledwo ciepły.

Edytowane przez obcymars
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Późnym wieczorkiem/nocą będzie magia, oby nie ładniej niż z Menuetto bo będziesz miał "rebusa" ? Ja do tej pory choruję na ten czar Menuetto ( a przecież przewaliłem trochę tych piecy często w cenie 8-10 kzl a tylko ten Menuetto mi w duszy cały czas gra). Kurka dopaliłem mojego Cyrusa 8.2DAC zasilaczem PSX r2 i mimo, że grało to rozkładając brzmienie na typowo audiofilskie pierdy=czynniki pierwsze lepiej od Menuetto to jednego w tym brzmieniu ciągle brakowało TAKIEGO oddania prawdziwego ducha, emocjonalności wokali jaką Dayens wybitnie pięknie ukazuje. I teraz czy techniczność czy całościowo bardziej emocjonalny, organiczny, plastyczny, angażujący przekaz lepszy? Temu właśnie tak tęsknię za Dayensem....

Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak najlepiej słucha się jak ciemno i cicho, wtedy zmysł słuchu się wyostrza. Kaucja wpłacona najwyżej nie oddam :))

Problem w tym, że taki mały (oba zmieściły się obok siebie na CD) a kobietka już zauważyła i pyta co to i po co ....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze coś z średnicą, coś dodane (być może to coś sprawia, że ten bas słychać inaczej zarysowany)  i wokal chyba lekko cofnięty względem M.  to wszystko sprawia, że przy cichym odsłuchu słyszymy więcej muzyki. Najlepiej wypożycz i oceń sam, tu potrzeba fachowca. ?

Edytowane przez obcymars
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby był bardziej rozdzielczy i wokal jak w M. to bardziej by mi się podobał od Menuetto a tak, to kwestia gustu. Gra bardziej melodyjnie jak pisałem, więcej średnicy... Pisałem wyżej, że w tym utworze Perfectu zrobił się chaos, źle to napisałem, raczej brak rozdzielczości sprawił że mniej wyraziście słychać talerze.

Jakby kogoś interesowało zużycie prądu od 10 do 30 wat w cięższej muzie ?

Nie piszę, bo się nie znam na tych terminach muzycznych.

Marzy mi się poznać Ecstasy III.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, obcymars napisał:

Żeby był bardziej rozdzielczy i wokal jak w M. to bardziej by mi się podobał od Menuetto a tak, to kwestia gustu. Gra bardziej melodyjnie jak pisałem, więcej średnicy... Pisałem wyżej, że w tym utworze Perfectu zrobił się chaos, źle to napisałem, raczej brak rozdzielczości sprawił że mniej wyraziście słychać talerze.

Jakby kogoś interesowało zużycie prądu od 10 do 30 wat w cięższej muzie ?

Nie piszę, bo się nie znam na tych terminach muzycznych.

Marzy mi się poznać Ecstasy III.

Też bym bardzo chętnie przygarnął Exstasy, chociaż na kilka dni.. Niestety nie ma opcji wypożyczenia w GFmod. Za to dają duży rabat, gdyby ktoś się decydował na zakup w ciemno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ciszyn11 napisał:

Też bym bardzo chętnie przygarnął Exstasy, chociaż na kilka dni.. Niestety nie ma opcji wypożyczenia w GFmod. Za to dają duży rabat, gdyby ktoś się decydował na zakup w ciemno.

A nie da się kupić przez internet Ecstasy III z opcją zwrotu do 14 dni ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, bartus01 napisał:

A nie da się kupić przez internet Ecstasy III z opcją zwrotu do 14 dni ?

Nie mają na stanie. Musieliby zamówić soecjalnie  z Serbii, ale wpłata z góry i bez zwrotu. To chyba nie do końca zgodnie z prawem, ale przynajmnjej jasno stawiają sprawę. Z Menuetto nie było problemu z wzięciem na testy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosiłem Pana Bartłomieja o opisanie modeli cyt.

Oczywiście, już Panu opiszę.
Barwowo Ampino i Esctasy III są podobne, czyli nasycony, lampowo brzmiący, gładki. Natomiast Esctasy jest pod każdym względem lepszy. Szczegółowość, rozdzielczość, dynamika, przestrzeń, kontrola w całym zakresie pasma. Ma 3x większą moc i konstrukcję dual mono.
Menuetto jest bardziej neutralny jeśli chodzi o barwę dźwięku, ale w żadnym razie nie jest odchodzony ani jaskrawy. Pasmo ma wyrównane, a barwa zależy od pozostałych komponentów systemu jak DAC, kable i oczywiście kolumny.  Jest lepszy od Ampino pod względem dynamiki, kontroli i szczegółowości (przede wszystkim w średnicy i górze).

Jeśli, to trafione o Esctasy, to myślę, że to by mi barrdzo pasowało. ?

Ogólnie ten cały opis jest krótki, ale bardzo dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ampino jest fajny jak ktoś nie chce się "mordować" z lampami . Do spokojnych , wieczornych odsłuchów jak znalazł . Muzyka płynie i to z takiego malutkiego klamota.

Menuetto to uniwersalny , b.dobry piecyk . Zastanawia mnie tylko jaka jest różnica Menuetto vs Menuetto  Custom , pod kątem dźwiękowym oczywiście. Różnica w cenie b.duża.

Edytowane przez Luk77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Panowie. Postanowilem sie z tym zmierzyc i zamowilem z UK koncowke Ecstasy IVse w wersji custom. Mam mozliwosc zwrotu gdyby sie nie sprawdzila. Podlacze ja bezposrednio do mojego daca, ktory moze tez pracowac jako przedwzmacniacz. Dam znac jak to gra. Powinna dojsc do 2 tygodnii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie Exogal Comet Plus. To jest dac, ktory tez moze pelnic funkcje pre. Podobno ta koncowka Dayensa nie jest wybredna co do do doboru pre, bo jest bardzo czula. Zobacze, jak to sie sprawdzi. Gosc zrobil mi dobra cene i jest to wersja custom. Polecal do niej przedwzmacniacz Denafrips Hestia. Niestety zadnych opini u nas na razie. Natomiast daci tej firmy (Pontus, Terminator) kilku forumowiczow juz ma i chwala

Niestety dedykowane pre Dayensa to kosmos cenowy. W gfmod po przecenie 14 tys. 

Wklejam jeszcze opis jaki dostalem bezposrednio od producenta w sprawie porownan brzmienia ich wzmacniaczy.

Moze sie komus przyda:

"All our products have the similar basic characteristics.
They sound musical, natural and emotional, with good dynamics and depth, great positioning and natural third dimension.
All mentioned characteristics are increasing from Ampino series up to Ecstasy series.

Live and natural reproduction is what we are expecting (and receiving) from our products.
We simply love music and by making products which are neutral medium between artist and listener in the music reproduction chain makes us, in some way, a part of music.
Idea of being a part of music makes us happy, especially when owners of our equipment are also happy and enjoying music through our products.

It's not just that Ecstasy III is physically bigger and more massive than Menuetto and that it has more power, there is increase of all aspects of our sound when moving from Menuetto to Ecstasy III (in proper setup). 
It's more natural, powerful, dynamic, "airy" (I hope that this is understood as I've intended) with better fundament and bass control. All in all - much better.

Same goes from Ecstasy III to Ecstasy IVse series.
Of course we always recommend our own preamp Ecstasy IV as best match but Ecstasy IVse amp is easy to match with other preamps too.
It works nice with both solid state and tube preamps.
Also, it could be driven directly from the source if it has volume control or with passive preamps"
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie barwa środka w topowych Dayensach, czy jest tak idealnie utrafiona jak w Menuetto czy jednak dodali ciepła. No i czy nie zgubili tej wyjątkowej emocjonalności wokali z niższych modeli, którą tak gnębią konkurencję, często kilkukrotnie droższą...

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.