Skocz do zawartości
IGNORED

Roksan kandy k1 mk3 lub exposure 2010 co polecacie


stu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów. Zastanawiam się nad zakupem powyższych wzmacniaczy. Na temat exposure w necie jest dość dużo natomiast o roksanie niewiele. Może ktoś ma doświadczenia z tym sprzętem i doradziłby jaki wybrać. Również jakie kolumny dobrać do poszczególnych modeli, najlepiej podstawkowe / pokój 15m2. Słucham muzyki instrumentalno wokalnej, progresywny rock, niekiedy blues. Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość numik

(Konto usunięte)

z moich doświadczeń to trochę przeciwstawne wzmacniacze, Roksan lekko zaokrągla wybrzmienia, jest ciepławy, wszystko lekko "upiększa / umuzykalnia" ale trochę mnie nudzi, Exposure bardzo dynamizuje przekaz, za bardzo wg mnie.

Ja wolę Atolla in 100 se, Audiolaba 8300a, MF M3si, Vincenta sv-227 / 237

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem wzmacniacz exposure. Gra przestrzennie, konturowo. Do tego cieple kolumny jak dynaudio 2/6 lub jakieś castle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z przedmówcami. Exposure gra jaśniej, Kandy po cieplejszej stronie. Jeśli chcesz Exposura to lepiej dołożyć i wziąć 3010. W sumie ta sama zasada obowiązuje w przypadku Kandy-Caspian.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Odmienny obraz każde widzi oko a każde ucho inny słyszy śpiew. A każde serce gdy wejrzysz w nie ukaże własną słabość i grzech"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów. Zastanawiam się nad zakupem powyższych wzmacniaczy. Na temat exposure w necie jest dość dużo natomiast o roksanie niewiele. Może ktoś ma doświadczenia z tym sprzętem i doradziłby jaki wybrać. Również jakie kolumny dobrać do poszczególnych modeli, najlepiej podstawkowe / pokój 15m2. Słucham muzyki instrumentalno wokalnej, progresywny rock, niekiedy blues. Pozdrawiam.

 

Bardzo polecam Roksana, mam od kilku lat, sprawdza się w każdym repertuarze, a słucham tak po 1/3 klasyki, jazzu z lat 50 i 60 oraz starego rocka. Miałem kilka wzmacniaczy zbliżonych ceną, ale Roksan ma to coś, żeby dać temu jakąś nazwę niech będzie to ogromna przyjemność ze słuchania. Kolumny Castle Severn 2, kable Van den Hul D 352 oraz Van den Hul The First Ultimate, sieciowe Enerr Illusion z gniazdkiem Gigawatt. W tej konfiguracji jest dynamika, przestrzeń no i muzyki słuchać można bez znużenia godzinami, CD również Roksan.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny nowych wzmacniaczy są dość wysokie. Zastanawiam się nad kupnem używanych z tego co widzę pojawiają się od czasu do czasu. W/g was jaka jest akceptowalna cena za używanego exposure 2010 bądź Roksana kandy k1 mk3. Może w tej cenie jest jeszcze jakaś inna alternatywa odnośnie wzmacniacza. Chciałbym jednak pozostać przy brytyjskich konstrukcjach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pchałbym się w 2010. Dozbieraj do 3010, inna liga. MF A300, tu masz dual mono.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Odmienny obraz każde widzi oko a każde ucho inny słyszy śpiew. A każde serce gdy wejrzysz w nie ukaże własną słabość i grzech"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad zakupem powyższych wzmacniaczy. Na temat exposure w necie jest dość dużo natomiast o roksanie niewiele. Może ktoś ma doświadczenia z tym sprzętem i doradziłby jaki wybrać. Również jakie kolumny dobrać do poszczególnych modeli, najlepiej podstawkowe / pokój 15m2. Słucham muzyki instrumentalno wokalnej, progresywny rock, niekiedy blues. Pozdrawiam.

Stu, a mogę zapytać, jak wyobrażasz sobie brzmienie exposure 2010s i dlaczego akurat te dwa urządzenia wybrałeś? Jak ktoś pisał, dwie różne szkoły grania, ale z testów to nie wynika, stąd moje pytanie.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Elementarna empatia: nie mów drugiemu, że urządzenie, które ma dopiero tydzień, jest kiepskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam Musical-a E 10 (wcześniej miałem B1). Niestety coś się z nim zaczęło dziać. Nie chce go remontować bo to konstrukcja z lat końca lat 90. Zrobię jedną rzecz pójdzie druga. Exposure 2010s słuchałem kiedyś u kuzyna i wydawało mi się, że pod względem muzycznym ęxposure gra "podobnie" może bardzie szczegółowa niż mój musical. Dynamika też jakby lepsza. Ogólnie wziąłbym ten wzmacniacza. No ale... Znajomy twierdzi, że mam sprawdzić Roksana. W/g niego dźwięk jest inny i spodobałby mi się. No niestety nie mam tego gdzie sprawdzić.

Na 85% kupie raczej sprawdzonego Exposure 2010s2 (3010 jak dla mnie na tą chwile za drogi "budowa na głowie", używanych raczej nie spotkałem).

Myślę jeszcze nad tańszym 1020 (2x50W). Nie wiem czy różnica jest znacząca pomiędzy tymi modelami. Muzykę słucham głównie wieczorem, cicho kiedy dzieci śpią.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj... Zrobisz, co będziesz chciał, ale powiem ci tak. Miałem Musicala E1 przez dziesięć lat albo i więcej. On ukształtował mi gust brzmieniowy, może nawet wypaczył i stąd nie lubię bardzo neutralnych wzmacniaczy, ale to nieważne. Miałem Exposure 2010s przez kilka miesięcy i był to wzmacniacz o totalnie innej filozofii grania, do której za diabła nie potrafiłem się przekonać. Musisz mu dać porządne źródło, miękkie kolumny i wtedy może będziesz w stanie słuchać bluesa i klasycznego prog-rocka (chyba że słuchasz Liquid Tension Experiment, to co innego). Jeśli nie posłuchasz u siebie, absolutnie nie bierz w ciemno. W testach czasem piszą, że jest muzykalny, ale wg mnie sam z siebie jest tego kompletnie pozbawiony. Kandy słuchałem tylko K2 na odsłuchach, ale ta starsza wersja na pewno jest bliższa Musicalowi, bo inaczej być nie może. ;)

Z dziś dostępnych klocków to może jakieś Xindaki albo Vincenty mają podobną sygnaturę do starych Musicali z tej serii. Może zapytaj w klubie Musicala. A może jednak warto najpierw zanieść do elektronika twojego E10, zanim kupisz coś innego.

Powodzenia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Elementarna empatia: nie mów drugiemu, że urządzenie, które ma dopiero tydzień, jest kiepskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się. Zobacz w o mnie jaki wzmacniacz trzymam z sentymentu. I to nieprawda, że jedno zrobisz a drugie się zepsuje. Tam nie ma się co zepsuć. Rozkręć go i zobacz jak to wygląda w środku, samo audiofilskie powietrze prawie :) To dobry wzmacniacz, jak starannie dobierzesz kolumny to możesz się cieszyć niezłym dźwiękiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Odmienny obraz każde widzi oko a każde ucho inny słyszy śpiew. A każde serce gdy wejrzysz w nie ukaże własną słabość i grzech"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mmm. Chyba tak zrobię. Po co zmieniać dobry sprzęt na niesprawdzony. Jakie kolumny koniecznie podstawkowe byście doradzili, coś jednak bym zmienił, być może poprawił.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 12

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.