Skocz do zawartości
IGNORED

Norma Audio Revo SC-2/PA-150


Gość tomkly

Rekomendowane odpowiedzi

Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

Zainteresowała mnie ta włoska manufaktura, a dokładnie wymieniony w nagłówku dzielony wzmacniacz. W ostatnim Sat-AV ukazała się entuzjastyczna recenzja autorstwa Marka Lackiego. Czy ktoś z koleżeństwa miał okazję słuchać tej kombinacji? Jeśli tak to jakie wrażenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainteresowała mnie ta włoska manufaktura, a dokładnie wymieniony w nagłówku dzielony wzmacniacz. W ostatnim Sat-AV ukazała się entuzjastyczna recenzja autorstwa Marka Lackiego.

 

Cześć Tomku

 

Pan Lacki jest IMO specjalistą od entuzjastycznych recenzji, Od kiedy przeczytałem recenzję pewnej listwy/vel kondycjonera marki Enerr, w której sugerował, że to urządzenie deklasuje konkurencję i zmienia reguły gry nie traktuję poważnie tego co pisze. Oczywiście zapoznałem się nausznie z ową listwą aby poznać o co w tym chodzi...

 

O samej marce Norma nic nigdy nie słyszałem ani nie pamiętam jej z zagranicznych periodyków. Zwykle jak coś jest przełomowe to wypływa na rynku i zyskuje mniejszą czy większą sławę. Ale może po prostu to jakiś nieodkryty diament? Zdarzają się takie przypadki.

 

Cena Normy nie oszałamia. Może jak pożyczysz to poznamy prawdę?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainteresowała mnie ta włoska manufaktura, a dokładnie wymieniony w nagłówku dzielony wzmacniacz. W ostatnim Sat-AV ukazała się entuzjastyczna recenzja autorstwa Marka Lackiego. Czy ktoś z koleżeństwa miał okazję słuchać tej kombinacji? Jeśli tak to jakie wrażenia?

 

Tomasz, Norma gra dość precyzyjnym dźwiękiem pozbawionym barwy muzyki i w połączeniu z np. Harbethami czy SF potrafi

stworzyć dobraną parę. Prawdopodobnie nie spodoba Ci się ten dźwięk ale sam musisz posłuchać aby mieć jakieś zdanie o

brzmieniu tych wzmacniaczy. Obudowy dla Normy projektował obecny designer produktu Sonus Faber.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kiedy przeczytałem recenzję pewnej listwy/vel kondycjonera marki Enerr,

Oczywiście zapoznałem się nausznie z ową listwą aby poznać o co w tym chodzi...

 

Zdecyduj się w końcu czy to był kondycjoner czy listwa Enerra. Ich topowy kondycjoner z ich topowym kablem zostawia zachodnią przereklamowaną konkurencję z popie...lonymi cenami daleko w tyle. To tak z praktyki, nie teorii.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecyduj się w końcu czy to był kondycjoner czy listwa Enerra. Ich topowy kondycjoner z ich topowym kablem zostawia zachodnią przereklamowaną konkurencję z popie...lonymi cenami daleko w tyle. To tak z praktyki, nie teorii.

 

Chochla , mam u siebie najwyższą listwę Enerra z DC blokerami ( 7 tys ) która gra wyśmienicie.Cena trochę odstrasza ale jak ktoś

spraktykuje już nie ODDA. Nie wiem dlaczego Moreno pisze o czymś czego sam nie słuchał w swoim systemie ale mogę się mylić.

 

Zadałem niedawno pytanie koledze Moreno na temat ilości monitorów jakie miał w swoim systemie oprócz aktualnych SF Cremona Auditor ( średnia półka ) i wymjająco napisał że mogę sobie poszukać w wątkach AS - śmiechu warte.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego Moreno pisze o czymś czego sam nie słuchał w swoim systemie ale mogę się mylić.

 

Mylisz się tak jak często to się zdarza..

 

W poprzednim poście napisałem: ,,Oczywiście zapoznałem się nausznie z ową listwą aby poznać o co w tym chodzi..."

 

Zapoznałem to dla mnie oznacza, że jej słuchałem w swoim i nie tylko w swoim systemie.

 

Nie wydaję ocen ostatecznych o urządzeniach, jakich nie miałem okazję posłuchać w kontrolowanych warunkach.

 

( średnia półka ) i wymjająco napisał że mogę sobie poszukać w wątkach AS - śmiechu warte.

 

Średnią półkę to masz może w swoim kredensie;-)

 

A Ty jesteś z prokuratury czy z sądu, że mam odpowiadać na wszystkie pytania?

 

Jak nie umiesz szukać informacji zamieszczonych na forum to poproś syna sąsiada...młoda generacja jest zwykle w tym dobra...

 

EOT

 

To tak z praktyki, nie teorii.

 

Ale w czym masz problem? Przecież napisałem wyżej, że zapoznałem się z urządzeniem. A to u mnie oznacza odsłuch w więcej niż w jednym systemie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w czym masz problem? Przecież napisałem wyżej, że zapoznałem się z urządzeniem. A to u mnie oznacza odsłuch w więcej niż w jednym systemie.

 

Ok, tylko o jaką listwę chodzi, z jakim kablem? Daj szansę innym odnieść się do twojej krytyki. Co w dźwięku było nie tak. W jakich warunkach akustycznych i na jakim sprzęcie były testy. Wklej pokój.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan Lacki jest IMO specjalistą od entuzjastycznych recenzji, Od kiedy przeczytałem recenzję pewnej listwy/vel kondycjonera marki Enerr, w której sugerował, że to urządzenie deklasuje konkurencję i zmienia reguły gry nie traktuję poważnie tego co pisze. Oczywiście zapoznałem się nausznie z ową listwą aby poznać o co w tym chodzi...

 

 

Nie wiem jaki model słuchałeś. Przypuszczam, że któryś z wcześniejszych. Topowa listwa z DC Blockerem pokazała się na rynku rok temu i faktycznie deklasuje większość znanej mi konkurencji z zachodu.W zasadzie jest oferowana tylko na zamówienie i praktycznie nie pojawia się w sklepach jako demo, więc trochę trudno jest wypożyczyć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magnepan wklejaj foty swojego systemu z Forsellem, listwą Ennera i dziesiątką innych rzeczy, które piszesz że masz. Na razie to jesteś bajarz jakich mało.

 

Zarówno Enerr i Gigawatt wykonują produkty na światowym poziomie i warto takie firmy wspierać. Ważne, żeby nie przesadzili z cenami bo stracą największy atut jakim jest korzystny stosunek jakość/cena.

Osobiście nie widzę już sensu kupowania listwy lub kondycjonera produkcji zagranicznej. Jedynie sieciówki jeszcze muszą dopracować.

 

Nie wiem jaki model słuchałeś. Przypuszczam, że któryś z wcześniejszych. Topowa listwa z DC Blockerem pokazała się na rynku rok temu i faktycznie deklasuje większość znanej mi konkurencji z zachodu.W zasadzie jest oferowana tylko na zamówienie i praktycznie nie pojawia się w sklepach jako demo, więc trochę trudno jest wypożyczyć.

Porównywałeś wszystkie sieciówki z serii Transcenda?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem 3 z 4 modeli. Wszystkie bardzo dobre, różnice między modelami są małe ale są. Ważne żeby długo wygrzewać te kable. Na początku nie grają dobrze. Otwierają się po ok 300h grania a to jest ok miesiąc intensywnego grania. Dlatego niestety pożyczone na chwilę kable nie mają szans się rozkręcić w danym systemie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem 3 z 4 modeli. Wszystkie bardzo dobre, różnice między modelami są małe ale są. Ważne żeby długo wygrzewać te kable. Na początku nie grają dobrze. Otwierają się po ok 300h grania a to jest ok miesiąc intensywnego grania. Dlatego niestety pożyczone na chwilę kable nie mają szans się rozkręcić w danym systemie.

Jaką mają specyfikę grania? Różnice w cenie dochodzą do 100% wiec warto wskazać "best buy".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Best buy to pewnie drugi od dołu a trzeci od góry. Dźwięk soczysty, gęsty, barwny ale z dobrze kontrolowanym basem, co jest rzadkością w kablach o takiej sygnaturze. I do tego wisienka na torcie czyli głęboka i szeroka holograficzna scena 3D. Ale to wszystko musi długo pograć. Po wpięciu w system na początku jest wrażenie przygaszenia i zamknięcia dźwięku. Otwiera się powoli.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

Pan Lacki jest IMO specjalistą od entuzjastycznych recenzji, Od kiedy przeczytałem recenzję pewnej listwy/vel kondycjonera marki Enerr, w której sugerował, że to urządzenie deklasuje konkurencję i zmienia reguły gry nie traktuję poważnie tego co pisze. Oczywiście zapoznałem się nausznie z ową listwą aby poznać o co w tym chodzi...

 

O samej marce Norma nic nigdy nie słyszałem ani nie pamiętam jej z zagranicznych periodyków. Zwykle jak coś jest przełomowe to wypływa na rynku i zyskuje mniejszą czy większą sławę. Ale może po prostu to jakiś nieodkryty diament? Zdarzają się takie przypadki.

 

Cena Normy nie oszałamia. Może jak pożyczysz to poznamy prawdę?

 

Lacki uczciwie napisał, że jest to pierwszy tej klasy sprzęt jaki miał okazję recenzować, więc mam sporo dystansu do tego co napisał. Co nie zmienia faktu, że zainteresował mnie ten wzmacniacz. Analizowałem rozwiązania konstrukcyjne i szczerze mówiąc nie jestem przekonany. Brak układu dual-mono i zbalansowanej topologii nie przemawia do mnie. Faktycznie muszę sam pożyczyć i posłuchać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

Kolega Kennijczyk przesłał bardzo wartościowy opis, niestety jest czasowo zbanowany, więc pozwalać sobie wkleić jego post:

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Nie mogę odpisać na Twoje pytanie w wątku ,a chciałem powiedzieć ze miałem okazje słuchać normy dwa razy. Ipa140. AVS i na Stylus Show na wyspach. W Warszawie grało to bardzo fajnie, szczególnie wokal, ale i monitory xaviana były cacy, ale to wiesz. Natomiast na wyspach to był pokój audioconsultants, ludzi którzy twierdzą ze schuko gra lepiej niż angielska wtyczka i pare innych rzeczy na które niektórzy ludzie mówią voodoo ;) I ponownie, ich system tam grał bardzo dobrze jak na wystawowe warunki. I szczerze mówiąc widząc tam norme byłem zadowolony, bo zastanawiałem sie czy to tylko xaviany tak ładnie grały w Warszawie. Pogadałem trochę z tym panem i zaprzeczył mojemu komentarzowi jakoby norma to był wybitny wokal. Sierdził ze nie tylko wokal jest wybitny ;) Doświadczony sprzedawca no ale kto wie. Tak czy siak, chce napisać ,że 2x integry grały dobrze i też z tego powodu myślałem o pre i koncówce, ale kompletny brak opinii odsunął temat na później. Poniżej fotka z odsłuchu.

 

http://i1377.photobucket.com/albums/ah72/kenniGT/Audio%20-%20Rozne/stylus%20vinyl%20show%202016/20160423_170751_zpsbw87w78h.jpg

 

http://www.audioconsultants.co.uk/amplifiers.html

z ich strony:

This is a superb sounding amplifier and electronics manufacturer from Italy. Little known in the UK but well established throughout Europe as a worthy partner with Avalon and Elac loudspeakers. Well built on genuine dual mono design including two transformers. High quality component count, high capacitance power reserve capable of delivering high current resulting in a very fast sound. An elegant Italian designed chassis rivalling the quality from the best from more famous high end manufacturers. Refined and elegant tonal balance with a natural presentation of of a deep soundstage. A true high end sound quality at moderate prices.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie wiem jaki model słuchałeś. Przypuszczam, że któryś z wcześniejszych. Topowa listwa z DC Blockerem pokazała się na rynku rok temu i faktycznie deklasuje większość znanej mi konkurencji z zachodu.W zasadzie jest oferowana tylko na zamówienie i praktycznie nie pojawia się w sklepach jako demo, więc trochę trudno jest wypożyczyć.

 

Sprawdziłem to był model o nazwie

 

Enerr AC Point One.

 

W Warszawie był w dystrybucji Audio Forte. Sympatyczny sklep, który bez problemu wypożyczał różne rzeczy za kaucją. Tego modelu dotyczyła recenzja z 2013 roku. Więc ja go miałem też w tym roku.

 

Skoro teraz mają takie fajne produkty to zrobili wielkie postępy w ciągu ostatnich lat.

 

Ile teraz kosztuje Top u Enerra? Wtedy ten model Point One to było 7 tyś PLN

 

Miałem 3 z 4 modeli. Wszystkie bardzo dobre, różnice między modelami są małe ale są. Ważne żeby długo wygrzewać te kable. Na początku nie grają dobrze. Otwierają się po ok 300h grania a to jest ok miesiąc intensywnego grania. Dlatego niestety pożyczone na chwilę kable nie mają szans się rozkręcić w danym systemie.

 

Czyli który model jest ten optymalny cenowo?;) poproszę o nazwę bo w i h ofercie jestem zielony...a co do wygrzewanie z tego wynika że najlepiej jest go odkupić od kogoś kto go już wygrzał:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli który model jest ten optymalny cenowo?;) poproszę o nazwę bo w i h ofercie jestem zielony...a co do wygrzewanie z tego wynika że najlepiej jest go odkupić od kogoś kto go już wygrzał:)

 

Te nowe modele to Zero Power Block 6s z DC Blockerem i jest na 6 gniazd. Cena 7000zł. Wersja jako kondycjoner w postaci klocka audio też ma 6 gniazd i DC Blocker ale 2 niezależne układy filtrujące. Cena 12000zł.

Kable Transcenda Light - 2000zł, Ultra -4000zł, Supereme -6000zł i Ultimate -8000zł.

Light i Ultra najlepsze w relacji do ceny. Tak w ogóle to ten light za 2000zł to świetny kabel. W tym pułapie cen nic mu nie podskoczy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te nowe modele to Zero Power Block 6s z DC Blockerem i jest na 6 gniazd. Cena 7000zł. Wersja jako kondycjoner w postaci klocka audio też ma 6 gniazd i DC Blocker ale 2 niezależne układy filtrujące. Cena 12000zł.

Kable Transcenda Light - 2000zł, Ultra -4000zł, Supereme -6000zł i Ultimate -8000zł.

Light i Ultra najlepsze w relacji do ceny. Tak w ogóle to ten light za 2000zł to świetny kabel. W tym pułapie cen nic mu nie podskoczy.

 

Czyli za 7 tyś to jest listwa? I pomiędzy nią a kondycjonerem za 12 tyś jest poważna różnica w uzyskiwanym finalnie dźwięku? Warto dopłacić te 5 tyś PLN czy to tylko kosmetyczne zmiany no i inny wygląd?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli za 7 tyś to jest listwa? I pomiędzy nią a kondycjonerem za 12 tyś jest poważna różnica w uzyskiwanym finalnie dźwięku?

 

hmm...myślę że różnicy nie ma. Kondycjoner można wstawić w szafkę i nie wala się nic obok szafki audio.

Nie wiem jak to jest z tą podwójną filtracją. Tam chodzi o to, że oddzielnie można wpiąć sprzęty cyfrowe i oddzielnie analogowe. Może w tym sensie jest różnica, że nie oddziałują na siebie. Ale czy to słychać to nie jestem pewien. No i czy warto dopłacić 5000zł. Z drugiej strony podobne kondycjonery pasywne znanych firm z USA, za 3-4 taką kasę są znacznie gorsze. Wiem bo miałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm...myślę że różnicy nie ma. Kondycjoner można wstawić w szafkę i nie wala się nic obok szafki audio.

Nie wiem jak to jest z tą podwójną filtracją. Tam chodzi o to, że oddzielnie można wpiąć sprzęty cyfrowe i oddzielnie analogowe. Może w tym sensie jest różnica, że nie oddziałują na siebie. Ale czy to słychać to nie jestem pewien. No i czy warto dopłacić 5000zł. Z drugiej strony podobne kondycjonery pasywne znanych firm z USA, za 3-4 taką kasę są znacznie gorsze. Wiem bo miałem.

 

Ok...trzeba więc pożyczyć póki cena jest POLSKA;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te nowe modele to Zero Power Block 6s z DC Blockerem i jest na 6 gniazd

Potwierdzam, że ustrojstwo jest rewelacyjne. Szykowałem się na coś innego, ale pożyczyłem od niechcenia. I zostało bezdyskusyjnie. Wcześniej miałem i Shunyatę i Gigawatta. Lepsza od listwy Powerbase w mojej opinii.

 

Light i Ultra najlepsze w relacji do ceny. Tak w ogóle to ten light za 2000zł to świetny kabel. W tym pułapie cen nic mu nie podskoczy

 

Moim zdaniem do źródeł (CD czy DAC) Light jest nawet ciekawszy nawet niż 'wyżsi bracia'. Wyższe modele dodają masy i basu, co przy źródłach nie zawsze jest pożądane...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Może byłoby lepiej, gdybyśmy wrócili do tematu wątku.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Tomku

 

Pan Lacki jest IMO specjalistą od entuzjastycznych recenzji, Od kiedy przeczytałem recenzję pewnej listwy/vel kondycjonera marki Enerr, w której sugerował, że to urządzenie deklasuje konkurencję i zmienia reguły gry nie traktuję poważnie tego co pisze. Oczywiście zapoznałem się nausznie z ową listwą aby poznać o co w tym chodzi...

 

O samej marce Norma nic nigdy nie słyszałem ani nie pamiętam jej z zagranicznych periodyków. Zwykle jak coś jest przełomowe to wypływa na rynku i zyskuje mniejszą czy większą sławę. Ale może po prostu to jakiś nieodkryty diament? Zdarzają się takie przypadki.

 

Cena Normy nie oszałamia. Może jak pożyczysz to poznamy prawdę?

 

Można prosić o cytat, który potwierdzi, że w recenzji kondycjonera Enerr znalazły się takie słowa?

 

Tomasz, Norma gra dość precyzyjnym dźwiękiem pozbawionym barwy muzyki i w połączeniu z np. Harbethami czy SF potrafi

stworzyć dobraną parę. Prawdopodobnie nie spodoba Ci się ten dźwięk ale sam musisz posłuchać aby mieć jakieś zdanie o

brzmieniu tych wzmacniaczy. Obudowy dla Normy projektował obecny designer produktu Sonus Faber.

 

Z tym brakiem barwy w Normie, to zupełnie się nie zgadzam. Chyba (przypuszczenie) brak jej było w tym źródle, które ktoś do niej podpiął. I czy dotyczyło to tej dzielonej kombinacji? Nie znam innych modeli wzmacniaczy tej marki, miałem z tym (wzmacniacz dzielony) do czynienia po raz pierwszy, ale o tym, że barwa jest słaba , czy nawet nie bardzo dobra, powiedziałbym chyba w ostatniej kolejności.

 

I jeszcze w kwestii entuzjastycznych recenzji (czysto merytorycznie). Tylko takie ukazują się w bezpłatnej formie na stronie www.avtest.pl. Te przeciętne, nieentuzjastyczne, słabe i tylko średnio dobre, albo dobre, ale mniej entuzjastyczne można przeczytać odpłatnie z wydaniu papierowym lub elektronicznym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można prosić o cytat, który potwierdzi, że w recenzji kondycjonera Enerr znalazły się takie słowa?

 

 

 

Z tym brakiem barwy w Normie, to zupełnie się nie zgadzam. Chyba (przypuszczenie) brak jej było w tym źródle, które ktoś do niej podpiął. I czy dotyczyło to tej dzielonej kombinacji? Nie znam innych modeli wzmacniaczy tej marki, miałem z tym (wzmacniacz dzielony) do czynienia po raz pierwszy, ale o tym, że barwa jest słaba , czy nawet nie bardzo dobra, powiedziałbym chyba w ostatniej kolejności.

 

I jeszcze w kwestii entuzjastycznych recenzji (czysto merytorycznie). Tylko takie ukazują się w bezpłatnej formie na stronie www.avtest.pl. Te przeciętne, nieentuzjastyczne, słabe i tylko średnio dobre, albo dobre, ale mniej entuzjastyczne można przeczytać odpłatnie z wydaniu papierowym lub elektronicznym.

Ostatnio słucham IOP140 i najbardzij problematycznie jest na damskich wokalach. Nabraly szorstkości. Bez względu na to czy słuchamy z CD (z lampwym stopniem analogowym) czy na vinylu (Avid/Dynavector/RCM) - zaczynają śpiewać kobiety robi się suchar

 

oczywiście słuchalem IPA140

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzedam VITUS RI100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem przyjemność obcować z IPĄ 140 chyba z miesiąc, napisałem entuzjastyczną recenzję i to absolutnie zasłużoną. Dzielonych wzmacniaczy co prawda na razie nie słuchałem, ale po obu integrach (bo właśnie słuchałem przez tydzień tańszej) i DACu nie mam pojęcia, jak ktoś może o urządzeniach Normy pisać, że nie mają barwy. No, chyba że chodzi o podbarwienia, o dodawanie czegoś od siebie, upiększanie - ich i owszem, brak, a dodawać i upiększać IPA też nie chce. Dodam jeszcze, że pisze to miłośnik lamp, SETów w szczególności i analogu też, słowem dźwięku wyjątkowo barwnego :) A co do szorstkości wokali damskich - u mnie takowej nie słyszałem, a kolumn i źródeł podpinałem kilka. Nie wiem jak wygląda reszta toru, więc nie będę się wymądrzał, ale moim zdaniem wchodzi w grę sytuacja, w której dopiero IPA pokazała szorstkości albo jednego z pozostałych elementów toru, albo po prostu samych nagrań, czego być może dotychczasowy wzmacniacz nie robił.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Norma gra dość precyzyjnym dźwiękiem pozbawionym barwy muzyki i w połączeniu z np. Harbethami czy SF potrafi

stworzyć dobraną parę.

 

Czy byłbyś tak uprzejmy podesłać linki? Też bym chciał poczytać.

z góry bardzo dziękuję

Wu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Ludzie bardziej dbają o swoją dumę niż o to, co jest prawdą." - T. Pratchett/S. Baxter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem przyjemność obcować z IPĄ 140 chyba z miesiąc, napisałem entuzjastyczną recenzję i to absolutnie zasłużoną. Dzielonych wzmacniaczy co prawda na razie nie słuchałem, ale po obu integrach (bo właśnie słuchałem przez tydzień tańszej) i DACu nie mam pojęcia, jak ktoś może o urządzeniach Normy pisać, że nie mają barwy. No, chyba że chodzi o podbarwienia, o dodawanie czegoś od siebie, upiększanie - ich i owszem, brak, a dodawać i upiększać IPA też nie chce. Dodam jeszcze, że pisze to miłośnik lamp, SETów w szczególności i analogu też, słowem dźwięku wyjątkowo barwnego :) A co do szorstkości wokali damskich - u mnie takowej nie słyszałem, a kolumn i źródeł podpinałem kilka. Nie wiem jak wygląda reszta toru, więc nie będę się wymądrzał, ale moim zdaniem wchodzi w grę sytuacja, w której dopiero IPA pokazała szorstkości albo jednego z pozostałych elementów toru, albo po prostu samych nagrań, czego być może dotychczasowy wzmacniacz nie robił.

A u mnie w domu stoją dwa IPA140 - i coś niedobrego dzieje się w średnicy - damskie wokale skurczone i szorstkie - góra otwarta i dobra, męskie wokale ok, bas - dynamiczny i kontrolowany ale trochę efekciarski, lecz to co się dzieje z damskimi głosami jest nienaturalne i podbarwione. Punkt odniesienia Vitus RI100, Modwright KWI200. Nie jestem recenzentem nie mam kożyści materialnych z tego co piszę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzedam VITUS RI100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sygnalizuję że po prostu nie jest aż tak dobrze jak piszą recenzenci, którzy w swych recenzjach akurat o wokalach się nie wypowiadali ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzedam VITUS RI100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Sygnalizuję że po prostu nie jest aż tak dobrze jak piszą recenzenci, którzy w swych recenzjach akurat o wokalach się nie wypowiadali ;)

 

...szorstkie czy podbarwione...dla mnie to dwie różne sprawy...

 

Nabraly szorstkości. Bez względu na to czy słuchamy z CD (z lampwym stopniem analogowym) czy na vinylu (Avid/Dynavector/RCM) - zaczynają śpiewać kobiety robi się suchar

 

damskie wokale skurczone i szorstkie

 

lecz to co się dzieje z damskimi głosami jest nienaturalne i podbarwione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.