Skocz do zawartości
IGNORED

Kto wymyślił HIGH END i komu ta dziedzina jest potrzebna


djedryk

Rekomendowane odpowiedzi

3 strony bzdur liczac od poludnia, bez urazy prosze.

 

Koledzy audiofile, zbiorka i prosze odmaszerowac.

Przeciez to prowokacja osob, dla ktorych spor jest esencja forum, im bardziej jalowy, tym sie lepiej czuja.

To nie ma nic wspolnego z audiofilstwem, oczyiwscie mz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Operuję unikalnym rodzajem wiedzy, który natychmiast zostaje podważony jako nie istniejący przez osobę nie zaznajomioną z mechaniką procesów.

Mechanika procesów to pojecie zawierające w sobie absolutnie olbrzymią ilość dziedzin wykorzystania , a my skupiamy sie na konkretnych tematach audio. Nie ma dla mnie znaczenia jak głeboko siega Twoja wiedza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisz do mnie na PW chetnie podyskutuje na temat Twoich koncepcji

 

Koncepcje to były Kolego prawie 20 lat temu, teraz są realizacje, jedna po drugiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

747, to popisz ze slawek.xm na PW

Zapewniam Cię, że jest odpowiednią osobą, do rzetelnej dyskusji popartej technikaliami z dziedziny audio :)

Nikt tu nie oczekuje od Ciebie jakiejś rewelacji.

Ale slawek.xm zarzucił konkret pomysł na rozwinięcie dyskusji Twoich projektów i koncepcji, który zbagatelizowałeś jakąś tam formą filozofowania o tym że niebo jest niebieskie a trawa zielona.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PC (Spotify, AIMP4) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechanika procesów

 

Zrozumienie tego jest kluczem otwierającym drzwi do wszelkiej jakości w audio, po prostu można tworzyć dowolną jakość, brzmi to jak bajka, jednak to twarda rzeczywistość.

 

Ograniczeniem jest tylko technika materiałowa, przykładowo najlepsze rdzenie są bardzo drogie tak samo druty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bum myślę że się odrobinkę przeceniasz sądząc że wdam się w dysputę z Tobą.

Za mało jestem nawiedzony :(

 

Jesteś aż nadto nawiedzony. Wierzysz w bezpieczniki, sieciówki, kable i inne bezsesnsy. Zamiast słuchać muzyki, słuchasz drutów ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prezesie

 

Witaj Fox, wszędzie jest tak samo trudno przebić się z prawdą.

 

oczekujesz tutaj widowni,

 

Czy Kolega nie widzi że jest dokładnie odwrotnie, oczekuje zakończenia przesłuchania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że ciągniesz dyskusję ze slawek.xm w publicznym wątku, jednocześnie z czego nie jesteś do końca usatysfakcjonowany :)

slawek.xm zaproponował PW jako bardziej odpowiedni grunt pod rozmowę i poznanie technicznych aspektów Twoich projektów, na co brak reakcji z Twojej strony.

That's the fact.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PC (Spotify, AIMP4) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rzetelnej dyskusj

 

Kolega mnie z kimś myli, nie szukam dyskutantów, ani aplauzu, piszę sobie na bocznicy od czasu do czasu przychodzę tu zobaczyć co się dzieje, proszę prześledzić moją tu aktywność i zorientować się jak była ograniczona i skromna do czasu bezprzykładnych ataków na mnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Kolega nie widzi że jest dokładnie odwrotnie, oczekuje zakończenia przesłuchania.

już jest zakończone , bez dalszych Twoich kroków zaproponowanych przeze mnie werdykt ławy przysięgłych może byc tylko jeden:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 strony bzdur liczac od poludnia, bez urazy prosze.

 

Koledzy audiofile, zbiorka i prosze odmaszerowac.

Przeciez to prowokacja osob, dla ktorych spor jest esencja forum, im bardziej jalowy, tym sie lepiej czuja.

To nie ma nic wspolnego z audiofilstwem, oczyiwscie mz.

 

Szanowny Panie Prezesie,

 

Niech Pan łaskawie rozważy ustawienie kolumn w swoim pokoju i jak już Pan je dokładnie przeanalizuje i poprawi ewidentne błędy, ale nie poprzez DSP, to wtedy może napisze Pan coś sensownego.

Rozkazów proszę tu nie wydawać, bo tu niestety (dla Pana oczywiście) Pana władza nie sięga.

Wiem, że zbyt długie piastowanie stanowiska kierowniczego, często powoduje nieodwracalne zmiany w mentalności, skutkujące nadmierną wiarą w swoje kompetencje. Co z kolei sprawia, że przenosi się swój autokratyzm ma inne środowiska, w których się działą. Niestety wszystko wskazuje na to, iż wiara w to, że do zarządzania nie potrzeba wiedzy

o tym czym się zarządza jest tak samo bezpodstawna jak sensowne pisanie o audio bez gruntownej znajomości elektroniki i elektroakustyki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez dalszych Twoich kroków

 

Kolega jest inwestorem?

 

werdykt ławy

 

Proszę mnie nie rozśmieszać.

 

zaproponowanych przeze mnie

 

Jaką Kolega dysponuje wiedzą z zakresu magnetyzmu trójbiegunowego, która to technika pozwala transformatorowi pozbyć się całkowicie niemal indukcyjności wewnętrznej.

Teraz proszę sobie wyobrazić pracę urządzenia w takich warunkach.

Zapewniam Kolegę i wszystkich, że nie sposób rozpoznać dobrze znanych nagrań czy materiałów.

 

już jest zakończone

 

Tak, z mojej strony temat jest zamknięty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

747 ale mistycyzmem technologicznym zawartym w Twoich postach prowokujesz do takich a nie innych wniosków :)

StasioP też całe dnia coś tam ponoć projektuje, bada i tworzy produkty które zmienią świat audio.

Jakiś czas temu stwierdził (StasioP), że z jego badań wynika jednoznacznie że wpływ na dźwięk w 51% ma kabel USB, a reszta to elektronika.

Tymczasowo zbanowany Rafaell jest autorem kabla zasilającego, którego działanie przeczy ogólnie obowiązującym zasadom fizyki w poznanym przez człowieka wszechświecie.

Co łączy tych dwóch Panów poza zamiłowaniem do DIY?

- złoty słuch, wiara w high-end i spora wyobraźnia :)

Co łączy Cię z nimi?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PC (Spotify, AIMP4) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Szanowny Panie Prezesie,

 

Niech Pan łaskawie rozważy ustawienie kolumn w swoim pokoju i jak już Pan je dokładnie przeanalizuje i poprawi ewidentne błędy, ale nie poprzez DSP, to wtedy może napisze Pan coś sensownego.

Rozkazów proszę tu nie wydawać, bo tu niestety (dla Pana oczywiście) Pana władza nie sięga.

Wiem, że zbyt długie piastowanie stanowiska kierowniczego, często powoduje nieodwracalne zmiany w mentalności, skutkujące nadmierną wiarą w swoje kompetencje. Co z kolei sprawia, że przenosi się swój autokratyzm ma inne środowiska, w których się działą. Niestety wszystko wskazuje na to, iż wiara w to, że do zarządzania nie potrzeba wiedzy

o tym czym się zarządza jest tak samo bezpodstawna jak sensowne pisanie o audio bez gruntownej znajomości elektroniki i elektroakustyki.

 

Zanim sie o czyms napisze, lepiej sie na tym znac chociaz troche .

Jakby kolega cokolwiek wiedzial o kolumnach Avantgarda i zaleceniach producenta dotyczacych ich ustawien , to by tych bzdur nie pisal publicznie.

Wystarczy poczytac, posluchac i nauczyc sie, zamiast udawac , ze sie cokolwiek wie.

Wiem, ze kolega poprawia sobie samopoczucie i obolale ego majac mnie za glupka bez doswiadczen, ktory topi kase w idiotyczne sprzety, ale to co i jak kolega pisze swiadczy zle tylko o wiedzy, kulturze i audiofilizmie kolegi, a nie o moim. Rozumiem, ze w ten sposb kolega kompensuje sobie niepowodzenia zyciowe, szczerze wspolczuje.

A sugerowanie, ze nie znam sie na tym , co robie zawodowo jest swiadoma impertynencja.

Chyba wolalem byc zbanowany niz dyskutowac z takimi przypadkami medycznymi.

Przepraszam kolegow, trudno zniesc takie chamstwo bez reakcji.

To ostatni moj wpis w tym durnym watku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Zanim sie o czyms napisze, lepiej sie na tym znac chociaz troche .

Jakby kolega cokolwiek wiedzial o kolumnach Avantgarda i zaleceniach producenta dotyczacych ich ustawien , to by tych bzdur nie pisal publicznie.

Wystarczy poczytac, posluchac i nauczyc sie, zamiast udawac , ze sie cokolwiek wie.

Wiem, ze kolega poprawia sobie samopoczucie i obolale ego majac mnie za glupka bez doswiadczen, ktory topi kase w idiotyczne sprzety, ale to co i jak kolega pisze swiadczy zle tylko o wiedzy, kulturze i audiofilizmie kolegi, a nie o moim. Rozumiem, ze w ten sposb kolega kompensuje sobie niepowodzenia zyciowe, szczerze wspolczuje.

A sugerowanie, ze nie znam sie na tym , co robie zawodowo jest swiadoma impertynencja.

Chyba wolalem byc zbanowany niz dyskutowac z takimi przypadkami medycznymi.

Przepraszam kolegow, trudno zniesc takie chamstwo bez reakcji.

To ostatni moj wpis w tym durnym watku.

 

Marslo nie ma co sie denerwować na kolegę bum1234.

To Janek Kos i robert1 kazali mu to napisać.

Bum1234 nie chciał tego robic, walczył z nimi, ale dołączył sie do nich Incognito296 i napisał co napisał.

Tu naprawde nie ma co brać do siebie tych wpisów.... ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"To co teraz, ha?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim sie o czyms napisze, lepiej sie na tym znac chociaz troche .

Jakby kolega cokolwiek wiedzial o kolumnach Avantgarda i zaleceniach producenta dotyczacych ich ustawien , to by tych bzdur nie pisal publicznie.

Wystarczy poczytac, posluchac i nauczyc sie, zamiast udawac , ze sie cokolwiek wie.

 

Masz w swojej instrukcji stronę 22?

 

"The speakers should be toed-in with the horns pointing directly to the listening position."

 

13102653fa8271642dbc852677cb4ac4.jpg vs f986a2419c4b877f28a77d3a22c40542.jpg

 

 

"Due to the controlled dispersion characteristics of the horns the speaker will excite less unwanted reflections from the room walls and thus can be positioned directly in front of back walls or close into corners (both or only one speaker in the corner!). in this case only the subwoofer level needs to be adjusted." - a to jest bajeczka dla naiwnych :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

747 ale mistycyzmem technologicznym zawartym w Twoich postach prowokujesz do takich a nie innych wniosków

 

Nie ma żadnego ani mistycyzmu, ani prowokacji, po prostu jestem tu, by Koledzy mogli skorzystać z mojej wiedzy, która może gdzieś być im przydatna, to co robię na co dzień nie ma nic do tego, jesteśmy na forum publicznym i sobie piszemy, kropka.

 

Proces twórczy, wdrożeniowy, który jest częścią działań o charakterze innowacyjnym, nie obejmuje obszaru żadnego forum, jako koniecznego.

 

Co łączy Cię z nimi

 

Nic.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po prostu jestem tu, by Koledzy mogli skorzystać z mojej wiedzy,

 

Zatem, czego możesz nas nauczyć?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PC (Spotify, AIMP4) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

747,

Podejrzewam, że u siebie, na własny użytek audio zastosowałeś już dawno szczytowe osiągnięcia swoich badań. Mimo,że nadal wszystko udoskonalasz, z pewnością musi być i tak zajebiście!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Uwaga! Mam aktualnie na "sprzedaż"... następujące myśli na potrzeby audiofilii i muzyki:

-Nauczył się Pan czegoś od publiczności?-Tak, aby ją ignorować tak bardzo, jak to tylko możliwe. J. Zorn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... Niestety mam wrażenie, że większość opisywanych tu testow i porównań,.....

 

...Można pisać o własnych wrażeniach, ale nic z nich nie wynika poza opisem. ..

Sam się podsumowałeś najlepiej i to w jedym własnym poście :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 strony bzdur liczac od poludnia, bez urazy prosze.

 

Koledzy audiofile, zbiorka i prosze odmaszerowac.

Przeciez to prowokacja osob, dla ktorych spor jest esencja forum, im bardziej jalowy, tym sie lepiej czuja.

To nie ma nic wspolnego z audiofilstwem, oczyiwscie mz.

Coraz bardziej niegrzeczny ten nasz marslo. Jeżeli poziom dyskusji ci nie odpowiada to po co tu zaglądasz? Masz przecież saloon gdzie możesz się wykazać. Póki co dostałeś bana za arogancję i brak kultury. W audio jesteś zielony o czym świadczy twoja ignorancja dla praw fizyki i znajomość choćby podstaw elektroniki. Piejesz z zachwytu nad każdą bzdurą którą ci wcisną handlarze. Obecnie na tapecie dsp jako remedium na tragiczną akustykę i absurdalne ustawienie kolumn. Oczywiście wpływ równie olbrzymi jak dsd, kondycjoner masy i klepki w lampim.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze blade, już nie wiem komu dowalić, opcja beatx wydaje się zbyt banalna, 747 za bardzo trąci ezoteryką, a bum..hmm taki siermieżny. Ciężkie jest życie audiofila...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To jest ostatnie wolne miejsce na forum na Twoją reklamę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Zanim sie o czyms napisze, lepiej sie na tym znac chociaz troche .

Jakby kolega cokolwiek wiedzial o kolumnach Avantgarda i zaleceniach producenta dotyczacych ich ustawien , to by tych bzdur nie pisal publicznie.

Wystarczy poczytac, posluchac i nauczyc sie, zamiast udawac , ze sie cokolwiek wie.

Wiem, ze kolega poprawia sobie samopoczucie i obolale ego majac mnie za glupka bez doswiadczen, ktory topi kase w idiotyczne sprzety, ale to co i jak kolega pisze swiadczy zle tylko o wiedzy, kulturze i audiofilizmie kolegi, a nie o moim. Rozumiem, ze w ten sposb kolega kompensuje sobie niepowodzenia zyciowe, szczerze wspolczuje.

A sugerowanie, ze nie znam sie na tym , co robie zawodowo jest swiadoma impertynencja.

Chyba wolalem byc zbanowany niz dyskutowac z takimi przypadkami medycznymi.

Przepraszam kolegow, trudno zniesc takie chamstwo bez reakcji.

To ostatni moj wpis w tym durnym watku.

 

Prawdziwy wizerunek ukazuje się zawsze w odpowiednim momencie. Szkoda, ze ban się skończył. Może zacznie się następny, co nie byłoby takie dziwne, zważywszy jakich wyrażeń Pan Prezes raczy używać. Niestety, tzw. Dzisiejsza elita, mimo wysokiego o sobie mniemania jest produktem 40 letniego okresu, w którym "nie matura lecz chęć szczera...." i innych tragicznych wydarzeń. Mamy tego przykład powyżej. To przykre, ale wstawienie sobie fortepianu i "hi-endowego" sprzętu do pokoju, nie uczyni z nikogo człowieka o nienagannych manierach, potrafiącego się zachować w każdej sytuacji. Brak obycia i kultury wcześniej czy później się ujawni, a skutki tych smutnych faktów widać na każdym kroku, nie tylko na forum. Jakie elity, takie rządzenie i zarządzanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

747

 

Aplikowanie techniki do istniejącego sprzętu narusza jego oryginalność co powoduje że tracimy punkt odniesienia, nie mogę tego czynić, oczywiście dzięki przykładowo kablu głośnikowemu posiadam za dużą jakość dźwięku, lecz musiałyby powstać wzmacniacze i kolumny, a to jest poważne przedsięwzięcie, ogromnie czasochłonne, gdzie tu jeszcze do źródeł cyfrowych, całego PC audio, gramofonu analogowego z poważną masą rotacyjną, co z techniką magnetofonową..?

 

Teraz mając trafo, mogę dopiero na zdrowej podstawie rozpocząć to, co Kolega raczył opisać jako stan istniejący, to będzie następowało, technika ta jest zamknięta, jej rozwój to tylko kierunek skorzystania z coraz lepszych materiałów.

 

, czego możesz nas nauczyć

 

Inwestować środki tylko tam, gdzie konstruktor zaaplikował prawdziwą technologię !

 

Gdzie widać wkład i wysiłek, nie tylko dla zysku, lecz gdzie osoba twórcy posiadała gen rywalizacji z konkurencją i dzięki temu niejako przy okazji dostarczyła poważnej jakości odbiorcom.

 

747

 

Podczas dowalania, uważaj na odbicia, bo trafisz sam w siebie nieboraku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.