Skocz do zawartości
IGNORED

Projekty kolumn na glosnikach SB ACOUSTICS MW16P SATORI


slasz11
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Imo lepiej do glosnika dołożyć jeżeli jest sens niż potem cudowac z kablami sieciowymi

Każdy ma swój fetysz. Ja tam wolę trwonić kasę na ciekawsze przyjemności niż przewody, bezpieczniki itp.

Wracając do tematu to mając budżet 1000€ na przetworniki można stworzyć idealny zestaw pod swoje preferencje i elektronikę. Trzeba tylko jasno określić cel i go zrealizować przy pomocy dostępnych przetworników. Wydając naście tysięcy na Accutony nie zawsze wyjdzie cud, miód i orzeszki co pokazał na ostatnim AS poniższy zestaw:

Grał tak jasno, głośno i szeleściście, że ledwo wytrzymałem prezentację mimo, że z wiekiem znacznie wzrosło mi zapotrzebowanie na wysokie tony. Poczułem się jak na koncercie w którym akustyk wypożyczył sprzęt z pobliskiej remizy. Na szczęście słuchałem też wiele znakomitych, zrównoważonych zestawów na ceramikach. Oczywiście moje słowa są przejaskrawione aby zobrazować odczucia :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez KonradRak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi się ten zestaw podobał.

Właśnie o to chodzi, ze każdy rodzaj brzmienia znajdzie odbiorcę. Skoro oni to sprzedają za takie pieniądze to mają klientów. Dla mnie najpiękniejsze w tych kolumnach były skrzynki i lakier. Barwa instrumentów fajna ale wokal kobiecy był wręcz nieludzki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yoshi

Jest taka mala prosba, czy moglbys ustawic zestaw glosnikow podobnie jak Konrad i cyknac fotke, jak to sie wizualnie prezentuje. Bede bardzo wdzieczny.

 

Pozdr

 

Prosze :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kiedy robimy porównanie? Nawet podłogę mamy podobną :)

Pawel jeszcze pracuje nad projektem,a ja jeszcze musze obudowe zlozyc,takze nie predko ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakość jest podobna, charakter inny. Beryl jest w mojej ocenie bardziej naturalny i rzeczywisty. Szpilka ma swoje brzmienie charakterystyczne dla niej. Co lepsze niech każdy sam sobie oceni. Mi się podobają oba ze wskazaniem na beryla ale np kolega co wpadł do mnie posłuchać nowego SB powiedział, że jest zajebisty ale jednak szpilka to jest to co on chciałby mieć u siebie. Tak więc to już jest bardziej kwestia podobania się niż jakiś parametrów technicznych.

Dzięki za info. Który z nich jest gładszy ( "bezpieczniejszy" w ostrych systemach) ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio głośniki Satori przechodzą samych Siebie w ilości aplikacji :)

U mnie MR16 własnie zamontowałem dzisiaj do takiej konstrukcji ...

diuna2-5.png

diuna2-8.png

 

Za 2 tygodnie będzie aplikacja tego samego głośnika w 3 drożnych omni polarach ...

omni-4.png

omni-2.png

 

Już w kolejce na obudowy czekają MW16 z berylami do małego monitora ...

IMG_20170311_151103.jpg

 

I już są plany na wykorzystanie 13 stek ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można poprosić o umieszczeniu na forum pomiarów Beryla i MR16?

Podejrzewam, że każdy oczekuje na konkretny opis tych przetworników.

Może jakieś porównanie do innych przetworników?

 

Z góry dzięki za odpowiedź.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tak ładne jak zapacoustics bo testowe (nie wytrzymałem :)). Pomiary dopiero w nocy. O woferze mógłbym co nieco skrobnąć ale ostateczna opina jak zagra wszystko razem. Buda 52L, dla średniaka 7L.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

mato28 - obiecuję, że wrzucę wszystkie pomiary włącznie z THD. Szkoda, że nie mam beryla :(. Będę je porównywał do zestawu z Vifą NE (mam NE123, NE149 i NE225). Na to założę osobny wątek aby tego nie zaśmiecać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KonradRak,

 

śliczne dzięki, dobra wiadomość!

 

Jak Ci się spisuje ten WO24?

Możesz go z czymś porównać? Słuchałeś może revelatora 26 albo 22-kę?

 

Wszelkie informacje, przyjmę z wielką wdzięcznością!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie cały czas zastanawia różnica między 29rdc a satori tw29, to czym się w grubszej mierze różnią to odseparowanie mechaniczne i drobinę różny kształt fontu. Czy rzeczywiście uzasadniona jest różnica 3x w cenie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Siemasz mała, wpadniemy do mnie posłuchać radia? mam nowy audiofilski kabel antenowy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, neodymowy mocniejszy napęd. Prawdopodobnie niższe THD. 2x niższa indukcyjność cewki. Wyższa skuteczność, ładniejszy panel i płaci się także za dopisek "Satori" :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie cały czas zastanawia różnica między 29rdc a satori tw29, to czym się w grubszej mierze różnią to odseparowanie mechaniczne i drobinę różny kształt fontu. Czy rzeczywiście uzasadniona jest różnica 3x w cenie

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze obiecane pomiary:

1. WO24P

Obudowa 52L, strojenie 30Hz. Patrząc na wykres impedancji to poniżej 50L bym nie schodził. Strojenia BR warto sprawdzić w zakresie 30-35Hz. Więcej o basie napiszę jak zagra kompletna kolumna. Zwrotki jeszcze nie zacząłem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

2. MR13P

Obudowa 7L. Rezonans obudowy wypadł na 73Hz. Co ważne impedancje woferów mierzyłem sinusem!

aa3339f267890f2718ed44710a9e58d6_1490050211.jpg

 

3. TW29RN

Co ciekawe rezonans głośnika wypadł niżej niż deklaruje producent - 650Hz. Dodatkowo bardziej czytelny wykres z fazą.

7c4e5c816bb8e402feccca56657e9aca_1490050211.jpg

b67ead063822fb32c2505c7b258f26e5_1490050211.jpg

Mam nadzieję, że w najbliższy weekend zagra już poprawna zwrotka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konrad , do dupy masz tę obudowę, weź zrób coś porządnego. Bez sensu jest robić pomiary i projektować zwrotnicę na takiej protezie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł, masz rację ale chcę po prostu posłuchać tych przetworników zanim powstanie buda docelowa. Miałem robić od razu z finalnej ale nie wytrzymałem i w sobotę skleiłem monitor. Te pomiary to dla zabawy. Ostateczny kształt obudowy już jest rozrysowany. Za dwa tygodnie biorę się za formatowanie płyt i składanie docelowych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuciłem w WinSD Pro parametry SB Satori MR13p-4

 

Wygląda na to że może grać już od 1 litra do około 6 litrów, a poprawnie bez podbicia w około 2 litrów.

 

 

1 ltr - Qtc 0,999 - Fsc - 193 hz

 

2 ltr - Qtc 0,756 - Fsc - 141 hz - Ten litraż najbardziej mnie interesuje - czy ktoś męczył ten średniak w takiej komorze albo czy ma to prawo zagrać jak pkt podziału jest w okolicach 250-300 hz/12db ??

 

3 ltr - Qtc 0,646 - Fsc -119 hz

 

4 ltr - Qtc 0,579 - Fsc - 106 hz

 

5 ltr - Qtc 0,534 - Fsc - 97 hz

 

6 ltr - Qtc 0,501 - Fsc - 90 hz

 

Akurat taką dysponuję pojemność dla średniaka i tak jak pisałem wcześniej nie ma możliwości zwiększyć jej.

Jak sie okazało OE głosnik w mojej kolumnie jednak też jest 4 ohm więc była by duża szansa na jakąś tam podmianę bez bardzo dużej ingerencji w zwrotnicę.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Infinity Reference 60 Średniak 5 IMG Impedancja w kolumnie 2 litry bez filtrów :

post-32052-0-79000600-1490115674_thumb.jpg

 

 

 

 

Infinity Reference 60 Średniak 5 IMG SPL w kolumnie 2 litry bez filtrów

post-32052-0-16529800-1490115694_thumb.jpg

 

 

 

Infinity IMG 5 Spl w litry z filtrami 250hz - 4khz

post-32052-0-77158600-1490115220_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Yasica
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 ltr - Qtc 0,756 - Fsc - 141 hz - Ten litraż najbardziej mnie interesuje - czy ktoś męczył ten średniak w takiej komorze albo czy ma to prawo zagrać jak pkt podziału jest w okolicach 250-300 hz/12db ??

Objętość zbyt mała. Pisaliśmy już, że Qtc>0,5 nie jest tak istotne. Minimum to 5L. Raven wspominał, że ważniejsze jest wytłumienie za głośnikiem. Jak to zmieścisz jak kosz z magnesem zajmie 5cm głębokości?

Co do podziału, to MR13P bezpiecznie utniesz nawet na 200Hz przy stromości 12dB/oktawę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok.

 

A tak lopatologicznie to jak bym go tam jednak wsadził w te 2 litry to co sie stanie?

 

Bedzie podbicie na ok 150-200hz?

Moze to da sie wyciac odpowiednik doborem filtra C-L?

 

Czy po prostu bedzie barwa inna od optymalnej czy nie bedzie impulsu i lekkosci?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic złego się nie stanie. To czy będzie 1dB podbicia czy 1dB niżej na charce przy dużej obudowie nie ma znaczenia. Impuls zawsze będzie znakomity. Sprawdź tylko, czy zmieści się dużo wytłumienia za koszem. Projekt nowej zwrotnicy w każdym przypadku konieczny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. Który z nich jest gładszy ( "bezpieczniejszy" w ostrych systemach) ?

Mogę już coś napisać o tych przetwornikach. SS Illuminator "szpilka" wg mnie gra bardziej ostro od Satori TW29RN. Niestety nie mam możliwości bezpośredniego porównania w tej chwili ale... Za tydzień dzięki uprzejmości kolegi będę miał SS R2904/700009 Revelator którego znam tylko z gotowych konstrukcji. Kolejny na deser to Seas T29CF002 Excel :D (gdyby ktoś szukał do ekstremalnie niskich podziałów to się nadaje)

Jak Ci się spisuje ten WO24?

Możesz go z czymś porównać? Słuchałeś może revelatora 26 albo 22-kę?

Pierwsze wrażenie jak zagrał - wow ale bas. Wyobrażenie jakby grał głośnik o rozmiar większy. To nie jest charakter SS Revelator 22. Ten alumiak gra jakby stopa perkusji chciała wyprzedzić całą resztę. Atakuje i szybko odpuszcza. W podobnym charakterze jest SB23NACS45-8 - którego polecam. WO24 ma gęściejszy, cięższy bas - jednak wolniejszy. Natomiast jak porównamy do SB29NRX75-6 - ten to muł straszny. Męczyłem się z nim kiedyś i nie byłem zadowolony z efektu. W tej chwili jak pojawił się Satori WO24 to nie widzę sensu istnienia SB29NRX.

Co do zwrotki testowej to w tej chwili słucham z podziałami 250Hz i 2kHz. MR13 i TW29RN tworzą idealny, zgrany duet. Mogłyby być sprzedawane w jednym kartonie jako zestaw podstawowy ;) Jak ktoś pisze, że przy niskim podziale niski, męski wokal nie będzie dociążony to nie dotyczy Satori MR13. Nic nie brakuje na niskiej średnicy, czy tam wysokim basie. Jest gęsto a przy tym szczegółowo i szybko. Chyba nie ma sensu szukać nic innego, lepszego na średnicę. Przy TW29 obawiałem się, że może sypać sybilantami ale wręcz przeciwnie - jest przyjemnie. Na górze fajnie brzmią talerze, blachy tzw "szkło". One grają tak neutralnie, że trudno mi znaleźć jakieś cechy charakterystyczne. Dlatego rozumiem, że niektórzy wybiorą bardziej charakterną "szpilkę".

Raven pytał o wysoki podział > 500Hz to wg mnie nie ma sensu bo przy 2rz i korektorze impedancji na sumie widać już śmieci od 3kHz. Bez sensu to wycinać i komplikować zwrotnicę.

Teraz mam łagodne filtry 2rz/2rz + pułapka rezonansowa w ok. 9kHz.

Największy problem jest taki, że słucham w mono w wiadomo jakiej obudowie. Ostatecznie ocenić będzie można ten zestaw jak zagra ostateczna docelowa zwrotka na dobrych elementach no i stereo w pancernych, stabilnych obudowach.

Dobranoc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SW26DBAC76-8

 

tu coś piszą

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę już coś napisać o tych przetwornikach. SS Illuminator "szpilka" wg mnie gra bardziej ostro od Satori TW29RN. Niestety nie mam możliwości bezpośredniego porównania w tej chwili ale... Za tydzień dzięki uprzejmości kolegi będę miał SS R2904/700009 Revelator którego znam tylko z gotowych konstrukcji. Kolejny na deser to Seas T29CF002 Excel :D (gdyby ktoś szukał do ekstremalnie niskich podziałów to się nadaje)

 

Pierwsze wrażenie jak zagrał - wow ale bas. Wyobrażenie jakby grał głośnik o rozmiar większy. To nie jest charakter SS Revelator 22. Ten alumiak gra jakby stopa perkusji chciała wyprzedzić całą resztę. Atakuje i szybko odpuszcza. W podobnym charakterze jest SB23NACS45-8 - którego polecam. WO24 ma gęściejszy, cięższy bas - jednak wolniejszy. Natomiast jak porównamy do SB29NRX75-6 - ten to muł straszny. Męczyłem się z nim kiedyś i nie byłem zadowolony z efektu. W tej chwili jak pojawił się Satori WO24 to nie widzę sensu istnienia SB29NRX.

Co do zwrotki testowej to w tej chwili słucham z podziałami 250Hz i 2kHz. MR13 i TW29RN tworzą idealny, zgrany duet. Mogłyby być sprzedawane w jednym kartonie jako zestaw podstawowy ;) Jak ktoś pisze, że przy niskim podziale niski, męski wokal nie będzie dociążony to nie dotyczy Satori MR13. Nic nie brakuje na niskiej średnicy, czy tam wysokim basie. Jest gęsto a przy tym szczegółowo i szybko. Chyba nie ma sensu szukać nic innego, lepszego na średnicę. Przy TW29 obawiałem się, że może sypać sybilantami ale wręcz przeciwnie - jest przyjemnie. Na górze fajnie brzmią talerze, blachy tzw "szkło". One grają tak neutralnie, że trudno mi znaleźć jakieś cechy charakterystyczne. Dlatego rozumiem, że niektórzy wybiorą bardziej charakterną "szpilkę".

Raven pytał o wysoki podział > 500Hz to wg mnie nie ma sensu bo przy 2rz i korektorze impedancji na sumie widać już śmieci od 3kHz. Bez sensu to wycinać i komplikować zwrotnicę.

Teraz mam łagodne filtry 2rz/2rz + pułapka rezonansowa w ok. 9kHz.

Największy problem jest taki, że słucham w mono w wiadomo jakiej obudowie. Ostatecznie ocenić będzie można ten zestaw jak zagra ostateczna docelowa zwrotka na dobrych elementach no i stereo w pancernych, stabilnych obudowach.

Dobranoc.

 

r2904 zagra łagodniej od 3004, to naprawdę super głośnik...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Uprzejmie proszę użytkownika ---- bum1234 ---- o nie komentowanie powyższego postu, a z głuchymi o wpływie i budowie kabli nie ma sensu dyskutować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę już coś napisać o tych przetwornikach. SS Illuminator "szpilka" wg mnie gra bardziej ostro od Satori TW29RN.

 

Wydaje Ci się, szpilka nie gra ostrzej. Powiedziałbym nawet, że w przypadku Satori łatwiej jest o przejaskrawienie niż w przypadku szpilki. Moim zdaniem szpilka jest trochę lepszym głośnikiem od Satori. Tylko prawie 2x droższym i w takim zestawieniu Satori robi się bezkonkurencyjny. Bo skali samej czystej jakości lepszym wyborem jest R3004.

 

Natomiast jak porównamy do SB29NRX75-6 - ten to muł straszny.

 

Muł nie muł. Ludzie oczekują kolokwianie "ch*j wie czego". Chcą mieć jak najniższe zejście a jak je dostają to jest potem, że muł. Albo co gorsza zapodają taki głośnik do pokoju typu 18m^2 i zdziwieni. Poza tym, można go zaaplikować w OZ gdzie na pewno będzie mieć świetne warunki impulsowe a zejście nadal będzie bardzo dobre bo f6 przy 30Hz to jest przecież genialny rezultat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem szpilka jest trochę lepszym głośnikiem od Satori. Tylko prawie 2x droższym i w takim zestawieniu Satori robi się bezkonkurencyjny.

Jak byś uplasował Beryl Satori skoro kosztuje tyle co SS R2904 Revelator? Mógłbyś go jakoś porównać do magnezowego Audax'a za 400zł? Ja nadal nie wiem skąd się bierze cena tych beryli. Ten stop jest tak drogi jak srebro?

Poza tym, można go zaaplikować w OZ gdzie na pewno będzie mieć świetne warunki impulsowe a zejście nadal będzie bardzo dobre bo f6 przy 30Hz to jest przecież genialny rezultat.

No i to chyba jest najlepsze miejsce dla niego. Żeby była jasność, ja nie oczekuję mega niskiego zejścia. Nie rozumiem tej walki o 20Hz w domu. Wolę szybkość i dynamikę kosztem 3Hz na dole. Dlatego nadal uważam Revelatora 22 za jeden z najlepszych woferów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.