Skocz do zawartości
IGNORED

Najlepszy kabel zasilający do źródła cyfrowego


Marcin_gps
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A u mnie jak się kabel cyfrowy założy do nieużywanego wyjścia cyfrowego w kompakcie Lektor5 J.Waszczyszyna, to słychać lepiej. Najśmieszniejsze jest to, że jest różnica w brzmieniu między VdH the First i tanim beldenem na korzyść tego ostatniego. Może temu, że dłuższy? 

Więc wpływ zaślepek - jak dla mnie nie ulega wątpliwości. Spróbuję za dni parę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, zyzio napisał:

A Pszoniak przebił Pacułę, dosłownie przewalcował go i wypluł - słuch nietoperka to mało, to potomek pierwotnego UFO-luda !

Typowy objaw przedawkowania audiofilskiej frajeryny w gargantuicznym stężeniu. ? ? ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?”

- Friedrich Nietzsche

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
2 godziny temu, zyzio napisał:

Takie oklepane już na tym forum gadki o bólu du.. czy umiłowaniu do bycia dymanym tylko zachęcają kolejnych naśladowców do brylowania w oparach absurdu.....

Jeżeli znajduje się ktoś kto chce dać 6 tys. za coś co wygląda na 25 zł (pomijam walory techniczno - brzmieniowe) to jak to świadczy o takiej osobie? Gdybym ja z jakichś powodów chciał coś takiego kupić wolałbym dopłacić tak by wyglądało to przynajmniej jak coś ekskluzywnego. 

A tak w ogóle to ktoś to kupuje? Bo wystawić na sprzedaż swoje g... w papierku po cukierku za 10 tys to i ja mogę? A jak znajdzie się ktoś kto to kupi to tylko mu współczuć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Tadeiro napisał:

Typowy objaw przedawkowania audiofilskiej frajeryny w gargantuicznym stężeniu. ? ? ?

To już jest poziom top hard....facet nawet słyszy wysokość podwieszonego kabla.....

7 minut temu, Seyv napisał:

A tak w ogóle to ktoś to kupuje? Bo wystawić na sprzedaż swoje g... w papierku po cukierku za 10 tys to i ja mogę? A jak znajdzie się ktoś kto to kupi to tylko mu współczuć.

Oczywiście, że kupuje i nawet wierzy w odsłuch lakieru jakim pokryto listwę czy kierunkowość koszulki termokurczliwej......

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez zyzio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grałem kilkanaście lat na głośnikowych VdH Magnum i IC VdH the First. Tłumiły bardzo g. pasmo. Teraz Tellurium Q Black II wydobyły ten zakres. Chociaż w pewnych systemach Magnum mogą się sprawdzić bo kolega odkupił i właśnie zadowolony bo złagodziły mu wysokie. Wydaje mi się, że dobry kabel przeniesie to co najlepsze z elementu toru. Jeśli element toru jest słaby to trzeba posunąć się do uwypuklenia lub złagodzenia pewnngo zakresu kablem. Łącząc "ciepło" brzmiące klocki Magnum pogorszyłem sytuację.

We wszystkich klockach mam bezpieczniki AHP i Padis i jeszcze nie potrafię ich "usłyszeć". Ale kto wie, może za mało prób.

Do zaślepek podchodzę w związku z tym b.sceptycznie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na siłę nie da się usłyszeć, chyba że mamy bujną wyobraźnię jak dwaj panowie P. - wtedy słychać nawet sierść psa podłożoną pod kabel ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.....robił ktoś porównanie kabli sieciowych Nordost Valhalla z nową wersją Valhalla 2 ?

 ...starszy model miałem....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, .:Gerard:. napisał:

Podobnie (nie identycznie) jest z okablowaniem, nie zmienia sie charakterystyka a raczej wielkość natężeń w częściach zakresu.

Natężeń CZEGO!?

Jakaś nowa teoria? Wierzący w słyszenie, to naprawdę mają "potencjał" w wymyślaniu "dlaczego"...

6 godzin temu, klimek1965 napisał:

Audio nie jest jedyną dziedziną życia gdzie spotykamy się z produktami tanimi i drogimi, więc nie rozumiem Twojego oburzenia.

...może pomogę?

Audio na tym forum jest jedyną omawianą dziedziną życia, więc nie bądź tak poirytowany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, iro III napisał:

Natężeń CZEGO!?

Jakaś nowa teoria? Wierzący w słyszenie, to naprawdę mają "potencjał" w wymyślaniu "dlaczego"...

 

Nie rozumiem "dlaczego" wtrącasz sie w dyskusje o czymś czego nigdy nie doświadczyłeś, to sie hejt nazywa

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, naczesany napisał:

Jeśli element toru jest słaby to trzeba posunąć się do uwypuklenia lub złagodzenia pewnngo zakresu kablem.

Oj!

Miarkuj się Waść!!!

Tu jest HAJEND ...nie powinno więc się mówić o SŁABYCH elementach toru!

Swoją drogą, z drugiej strony, tak patrząc obiektywnie - jeżeli jakikolwiek element toru REAGUJE

(w jakikolwiek sposób) na zmianę okablowania...to oznacza, że to jest słaby/wadliwy...element.

No Luuuudzie! Jeśli on reaguje na zmianę prawidłowo skonstruowanego druta połączeniowego, czy zasilającego?!

To jest to po prostu badziew i tyle.

"Słyszący"! Przemyślcie to sobie w spokoju i bez emocji, co już tam wtopiliście to przeszłość, niech czas upływający to zatrze, zetrze i "przedawni" ?, teraz czas na trzeźwy ogląd sytuacji... i ogarnijcie się trochę! ?

7 minut temu, .:Gerard:. napisał:

Nie rozumiem "dlaczego" wtrącasz sie w dyskusje o czymś czego nigdy nie doświadczyłeś, to sie hejt nazywa

Nie doświadczyłem "czegoś" - co nie istnieje, to proste jest? Czy nie bardzo?

"hejtem" to Ty tak to nazywasz, nie zajmuje mnie to specjalnie.

Ponawiam więc pytanie...bo o sprawie (chyba?) technicznej chciałeś coś?

Wielkość natężeń czego więc? (to są jak najbardziej techniczne określenia)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez iro III
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze cienienia akustycznego ? Nie wiem, ale próbuje dowiedzieć się skąd te zmiany

Ty tych zmian nie słyszysz wiec o co sie pytasz ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, iro III napisał:

jeżeli jakikolwiek element toru REAGUJE

(w jakikolwiek sposób) na zmianę okablowania...to oznacza, że to jest słaby/wadliwy...element

Jak to sobie można wszystko na swój sposób wytłumaczyć.
A ja wytłumaczę inaczej - to nie słabość, tylko elastyczność, synergia. Jeśli kabel potrafi poprawić subiektywnie brzmienie całego systemu, to przecież tylko na plus. O to chyba chodzi, żeby dążyć do poprawy brzmienia, nawet takim kablem, skoro ktoś słyszy, że przynosi to pozytywny efekt, to nie można mówić o słabości, tylko o sile. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, .:Gerard:. napisał:

Moze cienienia akustycznego

tzn. "robi głośniej"? (sorry za taką prostotę ale rozumiem żeś nietechniczny), nie to są PASYWNE elementy...mogą co najwyżej tłumić "robić ciszej"...ALE musiałyby być o długościach wieeeeeeelokrotnie większych niż typowych w domku 0,5m ...3 m i gdybyż pasmo akustyczne zawierało się dajmy na to od 500 kHz do 5 Ghz - O! wtedy to mielibyśmy (wszyscy i ja taż wyobraź sobie) spore problemy z wpływem tych drutów POŁĄCZENIOWYCH.

Tak! Te wszystkie druty służą do TYLKO łączenia urządzeń audio, niektórzy o tym słabo pamiętają i mylą je z equalizerami a to są zupełnie inne urządzenia...dużo bardziej złożone i skomplikowane.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, iro III napisał:

tzn. "robi głośniej"? (sorry za taką prostotę ale rozumiem żeś nietechniczny), nie to są PASYWNE elementy...mogą co najwyżej tłumić "robić ciszej"...ALE musiałyby być o długościach wieeeeeeelokrotnie większych niż typowych w domku 0,5m ...3 m i gdybyż pasmo akustyczne zawierało się dajmy na to od 500 kHz do 5 Ghz - O! wtedy to mielibyśmy (wszyscy i ja taż wyobraź sobie) spore problemy z wpływem tych drutów POŁĄCZENIOWYCH.

Tak! Te wszystkie druty służą do TYLKO łączenia urządzeń audio, niektórzy o tym słabo pamiętają i mylą je z equalizerami a to są zupełnie inne urządzenia...dużo bardziej złożone i skomplikowane.

 

Bedzie różnica gdy podasz sygnał o tej samej charakterystyce i poziomie głośności na dwa różnej budowy średnio-niskotonowe przetworniki które maja takie samo pasmo przenoszenia i skuteczność ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez .:Gerard:.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, .:Gerard:. napisał:

Bedzie różnica gdy podasz sygnał o tej samej charakterystyce i poziomie głośności na dwa różnej budowy średnio-niskotonowe przetworniki które maja takie samo pasmo przenoszenia i skuteczność ?

...Ty piszesz teraz o różnicach jakie powodują różne głośniki/kolumny, tego nikt nie kwestionuje.

Wróć do sieciówek, o tym jest ten temat...albo lepiej już nie wracaj?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gerard, nie wdawaj się w dyskusję z głuchymi misjonarzami. To droga donikąd.  Szkoda czasu i nerwów. Ignoruj.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Less is more

Everything Should Be Made as Simple as Possible, But Not Simpler ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Cytat

może pomogę?

Audio na tym forum jest jedyną omawianą dziedziną życia, więc nie bądź tak poirytowany.

No faktycznie, pomogles ?

Konstruktywnie i do przodu...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, Seyv napisał:

A tak w ogóle to ktoś to kupuje?

Odpowiedź nr.1

Chyba żartujesz:) 

Tak sobie jaja z kolegą robimy od pięciu lat. Zwykła hucpa żeby wk....ć ludzi. 

Jak patrzę na reakcje tu i na innych forach, to dobrze nam idzie:) Aż się gotuje...

Odpowiedź nr.2

Idzie słabo: bo "prawdziwy audiofil" jest również estetą i widok naszych produktów osłabia go, miałby kłopot z patrzeniem na system skonfigurowany naszymi kablami. Wiadomo: z odwrócona głową w bok źle się słucha.

Mało tego nie wziąłby takiego kabla do ręki, bo jak nie wygląda, to pewnie też brzydko pachnie. Chyba że przez szmatkę...

A ten "prawdziwy audiofil" zmysły ma wyostrzone bardzo. Ma wyglądać, pachnieć, ładnie grać. A i jeszcze ładnie się nazywać.

Odpowiedź nr.3

Idzie dobrze wprost proporcjonalnie do hejtu.

Okazuje się, że hałas powodowany przez krzykaczy zwraca uwagę postronnych, którzy z różnych pobudek chcą zaspokoić swoją ciekawość. Mamy bardzo niewiele zwrotów po wypróbowaniu. Czyżby jednak chodziło o dźwięk?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o wyobraźnię, po przeczytaniu bajkowych opisów Pacuły czy Ryki wielu słyszy jeszcze przed kupnem kabla i wcale nie żartuję !!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra ....

Skleciłem twardą pyte z Yarbo 1100 i solidnych wtyków z dodatkiem tłumiącego carbonu marki Elecaudio. Dałem opaski termokurczliwe, tulejki miedziane OCC, zacisnąłem zaciskarką , dałem fajny oplot. Termokurczki opaliłem specjalnie kupioną opalarką w tem. 130 stopni. Całość wyszła tak że nie wahając sie wydałabym min. 4k pln w sklepie audio ?

Podłączyłem do DACa, pogrzalem 6-8 h jak w sieci pisano i od 3 dni wsłuchuję sie i ni cholery różnicy nie słyszę ?

Także zaczynam testy ze wzmacniaczem. Jak nic nie usłyszę to przynajmniej fachowo będzie sie to wszystko prezentowało. Albowiem pyta zacna i gruba wyszła ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, jafi napisał:

Odpowiedź nr.1

Chyba żartujesz:) 

Tak sobie jaja z kolegą robimy od pięciu lat. Zwykła hucpa żeby wk....ć ludzi. 

Jak patrzę na reakcje tu i na innych forach, to dobrze nam idzie:) Aż się gotuje...

Odpowiedź nr.2

Idzie słabo: bo "prawdziwy audiofil" jest również estetą i widok naszych produktów osłabia go, miałby kłopot z patrzeniem na system skonfigurowany naszymi kablami. Wiadomo: z odwrócona głową w bok źle się słucha.

Mało tego nie wziąłby takiego kabla do ręki, bo jak nie wygląda, to pewnie też brzydko pachnie. Chyba że przez szmatkę...

A ten "prawdziwy audiofil" zmysły ma wyostrzone bardzo. Ma wyglądać, pachnieć, ładnie grać. A i jeszcze ładnie się nazywać.

Odpowiedź nr.3

Idzie dobrze wprost proporcjonalnie do hejtu.

Okazuje się, że hałas powodowany przez krzykaczy zwraca uwagę postronnych, którzy z różnych pobudek chcą zaspokoić swoją ciekawość. Mamy bardzo niewiele zwrotów po wypróbowaniu. Czyżby jednak chodziło o dźwięk?

Padłem. Jafi Ty naprawdę dalej bawisz się w tego Sulka. Kiedyś to nawet było śmieszne. Teraz to już robi się strasznie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ale jak czytam o kierunkowosci opasek termokurczliwych, plastiku itp...I ich (w listwie z kablem) wybawczym wplywie na dzwiek to smiac mi sie chce. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Huberto1984 napisał:

Sorry, ale jak czytam o kierunkowosci opasek termokurczliwych, plastiku itp...I ich (w listwie z kablem) wybawczym wplywie na dzwiek to smiac mi sie chce. 

A gdzie to można przeczytać o kierunkowości koszulek termokurczliwych?

?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, sir.jax napisał:

A gdzie to można przeczytać o kierunkowości koszulek termokurczliwych?

?

Np na portalu " hi-fi philosophy"  przy teście interkonektu:

" Sygnał podąża wraz z »Sulkiem« od „S” w stronę „k”, a podąża nie tylko w orientacji poziomej, ale i pionowej. Oznacza to, że przewody powinny być wtykane w gniazda w ten sposób, by napis »Sulek«, uwidoczniony na każdym wtyku, znajdował się u góry. Reszta będzie już tylko słuchaniem. Poza jedną rzeczą. Poza ceną."

  Jak wepniesz inaczej będziesz miał dźwięk do góry nogami

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, babatular napisał:

 

To jeszcze jeden cytat z tego testu:

"Sulek broni się bowiem wyłącznie porównaniami i ostentacyjnym spokojem, a także tym, że kupują go znający temat i jeszcze się ustawiają w kolejce"

Ciekawe czy Pan Sulek/ Jafi już rozwiązał problem z tymi kolejkami po kable Sulka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.