Skocz do zawartości
IGNORED

Najlepszy kabel zasilający do źródła cyfrowego


Marcin_gps
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na kartonie jest napis: Transparent Powerlink MM, to byl wtedy topowy i najdrozszy model zasilajacych tej firmy, powyzej serii XL.

I to się zgadza, faktycznie ich systematyka może sprawiać pewne trudności, ale tak sobie wymyślili;-)

To wyższy model od Powerlinka Reference MM2, tylko z wcześniejszej serii - niewątpliwie bardzo fajny kabel.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bum1234, dziękujemy za udział w dyskusji

 

Wracając do tematu wątku, czy któryś z interlokutorów miał do czynienia z tym przewodem?

Dream_V12_cord_SMALL.jpg

 

Stealth Dream V12

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytaj kol. Azorsky ztcw. on ma sporo kabli tej firmy.

Ja miałem tylko IC i głośnikowe b.dobre kable na poziomie najlepszych MIT - ów ale horendalnie drogie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to się zgadza, faktycznie ich systematyka może sprawiać pewne trudności, ale tak sobie wymyślili;-)

To wyższy model od Powerlinka Reference MM2, tylko z wcześniejszej serii - niewątpliwie bardzo fajny kabel.

Ciekawe od kogo ten kabel :)

Nie znam najnowszych Opusów z serii zasilającej ale z czystą przyjemnością polecam Transparenta Powerlink MM i MM2. Te topowe modele miały największą średnicę żył i różnica w stosunku do wersji reference jest wyraźnie słyszalna. Głównie zwiększa się swoboda drania, spokój w przekazie i brak jakiegokolwiek ograniczenia dynamiki. U mnie te druty są całkowicie transparentne dla dźwięku. Znaczy synergia z systemem, zresztą czemu tu sie dziwić Logan zaleca te druty do zasilania właśnie CLXów. Jest nawet dedykowana wersji, patrz zdjęcie.

Topowe AC Transparenta to łakomy kąsek na rynku wtórnym, sprzedawałem kilka modeli reference i wszystkie znalazły właściciela w 24-48h.

 

Zapytaj kol. Azorsky ztcw. on ma sporo kabli tej firmy.

Ja miałem tylko IC i głośnikowe b.dobre kable na poziomie najlepszych MIT - ów ale horendalnie drogie.

Panowie coś się chyba wydarzyło nad morzem, że tak sobie słodzicie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Szymon1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szymon a te TA tak dobrze u Ciebie grają na tych super hiper wtyczkach od TA czy coś tu trzeba walczyć?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

----------------------------------------------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szymon a te TA tak dobrze u Ciebie grają na tych super hiper wtyczkach od TA czy coś tu trzeba walczyć?

Wszystkie, które mają fabrycznie Wattgate grają wystarczająco dobrze. Zapinać i do przodu!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

Wattgate robi bardzo dobre wtyczki. Nie ma sensu ich wymieniać. To jest bezpośredni konkurent Furutecha, Oyaide oraz Neotecha. Różnice pomiędzy odpowiednikami klasowymi tych marek są nieznaczne. Dla mnie Wattgate jest chyba na drugim miejscu po Furutechu jak chodzi o preferencje dotyczące wtyczek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wattgate robi bardzo dobre wtyczki. Nie ma sensu ich wymieniać. To jest bezpośredni konkurent Furutecha, Oyaide oraz Neotecha. Różnice pomiędzy odpowiednikami klasowymi tych marek są nieznaczne. Dla mnie Wattgate jest chyba na drugim miejscu po Furutechu jak chodzi o preferencje dotyczące wtyczek.

 

Ja bym się nie do końca zgodził jeśli chodzi o Wattgate. Wersje srebrzone i złocone mają pod spodem także nikiel i one na niektórych przewodach mogą brzmieć mało płynnie i trochę nieczysto. 079 Oyaide brzmią jednak czyściej od złoconych Wattgate i dla mnie ta różnica jest nie do pominięcia. Natomiast na rodowanych Wattgate nie słyszałem naleciałości tego rodzaju. Nie jest to uwaga odnośnie akurat konfekcjonowania TA. Chodzi mi o to, że różnice brzmieniowe pomiędzy tymi brandami nie są jednak pomijalne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pit66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

Akurat P/C079 Oyaide jest jak dla mnie ich najbardziej udanym modelem, lepszym choćby niż wyższy P/C004. Ale inne wtyczki tej marki nie budzą mojego entuzjazmu. Jak chodzi o złote to zdecydowanie najwyżej oceniam Furutecha, na drugim miejscu właśnie rzeczone Oyaide. Odnośnie rodowanych to znów najlepszy stary Furutech FI-50 (poprzednik wersji NCF). Ale zaraz po nim właśnie Wattgate a nie Oyaide. Te ostatnie brzmią twardo i technicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ja bym się nie do końca zgodził jeśli chodzi o Wattgate. Wersje srebrzone i złocone mają pod spodem także nikiel i one na niektórych przewodach mogą brzmieć mało płynnie i trochę nieczysto. 079 Oyaide brzmią jednak czyściej od złoconych Wattgate i dla mnie ta różnica jest nie do pominięcia. Natomiast na rodowanych Wattgate nie słyszałem naleciałości tego rodzaju. Nie jest to uwaga odnośnie akurat konfekcjonowania TA. Chodzi mi o to, że różnice brzmieniowe pomiędzy tymi brandami nie są jednak pomijalne.

Wymieniles dwa moje ulubione rodzaje wtyczek. 079 sa bardzo przyjazne w aplikacji i przyjmuja bardzo grube przewodniki. Ich montaz to przyjemnosc. Mam ich sporo w rezerwie. Rodu nie toleruje :) Tylko miedz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Szymon1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bum1234, dziękujemy za udział w dyskusji

 

Wracając do tematu wątku, czy któryś z interlokutorów miał do czynienia z tym przewodem?

Dream_V12_cord_SMALL.jpg

 

Stealth Dream V12

 

Bardzo dobry brand robiący jedne z lepszych interkonektów na planecie Ziemia. PC są równie dobre ale już nie tak jak ic czy

głośnikowe. A to Szymon nie wie ? Przecież powinien słyszeć i mieć wszystko to co jest najlepsze :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe od kogo ten kabel :)

Słyszałem, że od jakiegoś okropnego skórkowańca, ale nie wiem, bo nie znam osobiście;-)

Topowe AC Transparenta to łakomy kąsek na rynku wtórnym,

Fakt, pojawiają się rzadko i trzymają cenę, a to mówi więcej niż piękne laurki w branżowych świerszczykach.... ja szukam IC Reference i nie jest łatwo (bo ma być w dobrej cenie)......

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troll obrazkowy bez systemu znowu grasuje.

 

Szymon nie ma i nie wie jak zwykle zresztą co jest dobre a co tylko dobre.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magnepan, dziękujemy za udział w dyskusji.

 

Szymon, myślę że użytkownicy audiostereo sami wyciągnęli wnioski co do wiarygodności Magnepana po ostatniej akcji obrazkowej. Nie ma sensu kopać leżącego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysokie Transparenty są niezłe, mają bardzo szczegółową i detaliczną górę, niosą mnóstwo informacji przestrzennych. W moim systemie lepiej sprawdzają się jednak kable ciemniejsze. Zwłaszcza na preampie, aczkolwiek na źródle też. Z tego powodu przeszedłem na dwa Herculesy. Ale to może wynikać z dwóch pozostałych sieciówek czyli AZ Absolute na listwie oraz Ultra Khana Mk I na końcówce mocy. Oba są dość jasne, więc potrzebują towarzystwa czegoś bardziej stonowanego. Nie jest łatwo tak w ciemno doradzić, sieciówki mają to do siebie, że dość ciężko jest przewidzieć końcowy efekt danej konfiguracji. Stąd od pewnego czasu staram się nie klasyfikować ich na zasadzie lepsza-gorsza.

 

Tomkly może wiesz coś na ten temat. Ostatnio wpadłem na pomysł zasilać mojego plikowca czyli dedykowany komputer Ultra Khanem Mk i trochę mnie zaniepokoił. Otóż zasilacz grzał się niemiłosiernie a jest to wysoki model Be Quiet po zmianie kabla na zwykłą sznurówkę lekko ciepły. Mam Ultra Khany domyślnie wpięte do monobloków ale szczerze ostatnio zwróciłem uwagę, że większą robotę robią właśnie na urządzeniach nisko prądowych typu przetwornik cyfrowy, dac itd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Lucky

Tranzystor to ciemna strona mocy... strzeżcie się jej... I nie dajcie się zwieść, jakoby mocniejsza była... bo jest tylko szybsza... łatwiejsza... a przez to pociągająca tak bardzo... Podczas gdy jasna, lampowa strona trudna jest... cięższa... wyrzeczeń licznych wymaga... ale bać się jej nie musicie... by Twonk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość LTD12

(Konto usunięte)

Magnepan, dziękujemy za udział w dyskusji.

 

Szymon, myślę że użytkownicy audiostereo sami wyciągnęli wnioski co do wiarygodności Magnepana po ostatniej akcji obrazkowej. Nie ma sensu kopać leżącego.

 

Dziwne kryterium. Robiłeś jakąś ankietę?

To może komuś się chcesz przypodobać?

 

Nawiasem "mówiąc" Magnepan miał rację. Znam ten napęd i jego historię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

Tomkly może wiesz coś na ten temat. Ostatnio wpadłem na pomysł zasilać mojego plikowca czyli dedykowany komputer Ultra Khanem Mk i trochę mnie zaniepokoił. Otóż zasilacz grzał się niemiłosiernie a jest to wysoki model Be Quiet po zmianie kabla na zwykłą sznurówkę lekko ciepły. Mam Ultra Khany domyślnie wpięte do monobloków ale szczerze ostatnio zwróciłem uwagę, że większą robotę robią właśnie na urządzeniach nisko prądowych typu przetwornik cyfrowy, dac itd.

 

Rozumiem, że masz Ultra Khana w pancernej wersji Mk I czyli rurę o przekroju kilku cm? Genialna sieciówka, przy czym u mnie na źródle nazbyt rozjaśnia i trochę brakuje jej wyrafinowania. Zauważyłem, że to jest powtarzalna cecha wszystkich sieciówek o olbrzymim przekroju zainstalowanych przewodników. Tam w środku są gigantycznej szerokości skrętki, które są w stanie dostarczyć nieograniczoną ilość prądu a to się przeważnie sprawdza na końcówkach mocy. Nie spotkałem jeszcze sieciówki, która w podłączeniu do Reference 110 oraz 150 zbliżyłaby się potencjałem do UK Mk I. To że grzeje się zasilacz będzie pochodną ilości przepływającego prądu, tak sądzę. Ciekawe zjawisko, już widzę co powiedzą sceptycy;-) Potwierdzeniem tezy o nieograniczonej przepustowości jest choćby to, że urządzenia zasilone Ultra Khanem grają istotnie głośniej niż przy podłączeniu innych kabli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne kryterium. Robiłeś jakąś ankietę?

To może komuś się chcesz przypodobać?

 

Nawiasem "mówiąc" Magnepan miał rację. Znam ten napęd i jego historię.

 

Czy Kolega zarejstrował się na forum tylko po to, by stawać w obronie Magnepana?

Dla niewtajemniczonych:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość LTD12

(Konto usunięte)

Czy Kolega zarejstrował się na forum tylko po to, by stawać w obronie Magnepana?

 

 

Więc jednak, koniecznie się trzeba przypodobać.

 

Odpowiadam: nie znam Magnepana, znam napęd (nie widzę potrzeby ukrywania tego ), który był przedmiotem dyskusji, powody zarejestrowania podałem w jednym z pierwszych swoich postów,,twój post, który spowodował moją reakcję jest atakiem na usera i w zasadzie powinienem zgłosić to moderacji zamiast próbować zwracać ci uwagę.

 

eot

Edytowane przez LTD12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Rozumiem, że masz Ultra Khana w pancernej wersji Mk I czyli rurę o przekroju kilku cm? Genialna sieciówka, przy czym u mnie na źródle nazbyt rozjaśnia i trochę brakuje jej wyrafinowania. Zauważyłem, że to jest powtarzalna cecha wszystkich sieciówek o olbrzymim przekroju zainstalowanych przewodników. Tam w środku są gigantycznej szerokości skrętki, które są w stanie dostarczyć nieograniczoną ilość prądu a to się przeważnie sprawdza na końcówkach mocy. Nie spotkałem jeszcze sieciówki, która w podłączeniu do Reference 110 oraz 150 zbliżyłaby się potencjałem do UK Mk I. To że grzeje się zasilacz będzie pochodną ilości przepływającego prądu, tak sądzę. Ciekawe zjawisko, już widzę co powiedzą sceptycy;-) Potwierdzeniem tezy o nieograniczonej przepustowości jest choćby to, że urządzenia zasilone Ultra Khanem grają istotnie głośniej niż przy podłączeniu innych kabli.

 

 

Rozumiem, że masz Ultra Khana w pancernej wersji Mk I czyli rurę o przekroju kilku cm? Genialna sieciówka, przy czym u mnie na źródle nazbyt rozjaśnia i trochę brakuje jej wyrafinowania. Zauważyłem, że to jest powtarzalna cecha wszystkich sieciówek o olbrzymim przekroju zainstalowanych przewodników. Tam w środku są gigantycznej szerokości skrętki, które są w stanie dostarczyć nieograniczoną ilość prądu a to się przeważnie sprawdza na końcówkach mocy. Nie spotkałem jeszcze sieciówki, która w podłączeniu do Reference 110 oraz 150 zbliżyłaby się potencjałem do UK Mk I. To że grzeje się zasilacz będzie pochodną ilości przepływającego prądu, tak sądzę. Ciekawe zjawisko, już widzę co powiedzą sceptycy;-) Potwierdzeniem tezy o nieograniczonej przepustowości jest choćby to, że urządzenia zasilone Ultra Khanem grają istotnie głośniej niż przy podłączeniu innych kabli.

Nowa fizyka... o której się fizjologom nie śniło.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fizjologom to się śni - żeby tylko trafić do ceramiki :)

reszta jest poza ich zasięgiem percepcji...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie myśl. Jeśli już pomyślałeś, to nie mów. Jeśli już powiedziałeś, to nie pisz. Jeśli już napisałeś, to nie podpisuj. Jeśli podpisałeś, to się nie dziw!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy kabel zasilający to taki, który zrobimy sobie sami.

Wystarczą solidne wtyki i przewód oparty na drucie 2,5 mm z Castoramy.

Można jakiś oplot wymyślić. Koszt kilkadziesiąt PLN.

Sprawdziłem i porównałem z audiofilskimi kablami za ponad tysiąc zł.

Wygrały moje. Zapewniły większą selektywność i lepszą kontrolę basu.

 

I co Wy na to? Głupoty piszę? Trolluję?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu Twój kabel zgrał się najlepiej - nie oznacza to, że jest lepszy, inne zagrały by lepiej w innej aplikacji, a Twój by np. nie zagrał - ot cala tajemnica :)

 

Ale spoko, u mnie są kable także 2,5mm, bez ekranu, przylutowane na stałe przez producenta - także witamy w klubie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.